Czy Ubiquity szanuje mój poprzedni układ partycji przy nowej instalacji?


8

Gdybym miał dwie partycje na swoim laptopie odkąd używam Linuksa. Jeden dla roota, a drugi dla domu.

Co robi ubiquity, jeśli poproszę go o zastąpienie poprzedniej instalacji Ubuntu nową? Czy zainstaluje wszystko w katalogu / (root), czy przestrzega mojego schematu partycji i zabiera partycję domową jako / home?

Odpowiedzi:


1

Z mojego doświadczenia wynika, że uaktualnienie lub zastąpienie poprzedniej instalacji Ubuntu zignorowało moją poprzednią metodę partycjonowania i zbudowałem własną (oczywiście przy użyciu ext4).

Chciałbym przejść do kroku partycji niestandardowej, a następnie wybrać partycje jeden po drugim (rozmiar partycji jest taki sam jak w starej instalacji), przypisać system plików i zaznaczyć „ format ” na każdej z nich oprócz przestrzeni wymiany (jeśli posiadać to). I pamiętaj, aby przypisać odpowiednie urządzenie do instalacji modułu ładującego!

Mam nadzieję że to pomoże.


Nie formatowałbym istniejącego / home, gdybym chciał go zachować - po prostu upewnij się, że przypisujesz prawidłowe punkty montowania - / do katalogu głównego i / home do domu
23 93 26 35 19 57 3 89

0

Uznałbym to za poważny błąd, gdyby wykrył twoją starą instalację Ubuntu, zaoferował wykonanie automatycznych działań w oparciu o tę wiedzę, a następnie zignorował punkty montowania zdefiniowane w / etc / fstab na starym systemie głównym. Ale sam tego nie próbowałem, więc nie mogę powiedzieć, że to działa. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby tak nie było.


0

Ubiquity daje wybór co do tego, co chcesz zrobić ze swoimi partycjami. Jeśli korzystasz z partycjonowania ręcznego, możesz ponownie użyć istniejącego układu partycji. To jest to, co robie. Jestem w stanie ponownie użyć mojego istniejącego / home jako partycji / home do nowej instalacji. I mogę sformatować tę partycję lub nie.

Ponownie wykorzystałem istniejące układy partycji w nowych instalacjach Ubuntu kilka razy z systemami plików Ext4 i btrfs. Działa dokładnie zgodnie z oczekiwaniami. Bez niespodzianek i problemów (pod warunkiem, że znasz partycjonowanie, które brzmi jak jesteś). Po prostu skorzystaj z ręcznego partycjonowania, gdy przejdziesz do tego kroku w Ubiquity.

Co robi ubiquity, jeśli poproszę go o zastąpienie poprzedniej instalacji Ubuntu nową?

Z drugiej strony, jeśli oczekujesz, że automatycznie wykorzysta partycje ze wszystkimi domyślnymi opcjami instalacji, nie zrobi tego. Zainstaluje wszystko w katalogu / (root).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.