Dlaczego Ubuntu nie przenosi się na płyty DVD? [Zamknięte]


14

Biorąc pod uwagę wymagania sprzętowe, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz mieć czytnik DVD. Myślę, że głupie jest ograniczanie rozmiaru Ubuntu do 700 MB.

Gdyby zmienili rozmiar na DVD (4,7 GB), moglibyśmy

  • Dołącz więcej aplikacji, nie tylko więcej, ale także lepiej. Twierdzą, że nie zawierają VLC, ponieważ nie pasuje, więc zamiast tego zawierają Totem, który jest znacznie gorszym graczem.
  • Live CD i instalacja byłyby szybsze, ponieważ w ogóle nie wymagałyby kompresji, a może znacznie niższego stopnia kompresji.

A dla tych, którzy mają tylko odtwarzacz CD, zaoferuj zgraną wersję (jak Alternate CD).


To pytanie nie jest już ważne, ponieważ obrazy ISO mają teraz rozmiar> 700 MB.
Nathan Osman,

Odpowiedzi:


15

Zgaduję, że ma to coś wspólnego z chęcią udostępnienia go jak największej liczbie osób, podczas gdy sprzęt nie jest prawdziwym problemem, czas potrzebny na pobranie 1 + gb jest dość długi. Ponadto, nie każdy ma szybki Internet lub ma ograniczenia, powiedzmy 5 GB miesięcznie ... które pobieranie 4 GB zjadłoby to wszystko w jednym pobraniu.


1
Następnie pobierz alternatywny dysk CD. Większość ludzi ma czytnik DVD (z visty wymagana była płyta DVD)
Ignacio


@lovinglinux: Statystyki pokazują tylko użytkowników z dostępem do Internetu ...
ddeimeke

@ddeimeke Tak, ale kto jeszcze pobierze Ubuntu?
lovinglinux

@lovinglinux Dlaczego warto pobierać? Wiele osób w Afryce używa Ubuntu, nawet nie mają napędu DVD.
ddeimeke

32

W wywiadzie Mark Shuttleworth opowiada o strategii dotyczącej tego zagadnienia:

Jakieś plany zmiany strategii jednopłytowej, aby uzyskać miejsce na bardziej standardowe narzędzia, takie jak na przykład narzędzie do administrowania demonem i zapora ogniowa?

Nie, to dobra dyscyplina, musimy lepiej pomagać ludziom w znajdowaniu takich narzędzi, jak te, po ich zainstalowaniu i narzucaniu im mniejszej siły.


10

Ponieważ nie każdy ma dostęp szerokopasmowy lub nieograniczony limit pobierania.


7
Nawet ludzie z dostępem szerokopasmowym nie chcą pobierać 2+ GB, jeśli mogą pomóc. > _ <
NightwishFan

W rzeczy samej. Mam przyzwoite łącze szerokopasmowe i nie chcę tego.
lovinglinux

Byłoby miło zainstalować instalator DVD, taki jak OpenSUSE. Chociaż nie jest to konieczne.
NightwishFan

4

Wiele komputerów z wystarczającym sprzętem do uruchomienia Ubuntu ma czytnik DVD, ale tylko nagrywarkę CD. A nagrywanie płyty to ważny krok ;-)


4

Ponieważ IMHO:

  • Należy go zainstalować na dyskach USB Flash (które dla większości osób nadal są poniżej 4 GB), aby można było uruchomić komputer na netbookach.

  • Mogą chcieć emulować dysk instalacyjny systemu Windows XP.

  • Niektóre osoby mają partycje FAT32, które renderowałyby błędy przy pobieraniu płyt DVD (maks. 4 GB).

  • Niektóre komputery nadal nie mają napędów DVD (serwer piwnicy wykonany ze starego komputera CD, odnowione komputery w szkołach itp.).


1
To, że używa DVD, nie oznacza, że ​​będzie pełne 4,7 GB. Może to być idealnie 2 GB. Wątpię również, czy jeśli masz partycję FAT32 (Windows 98), twój sprzęt będzie obsługiwał Ubuntu. Jeśli chcesz to dla serwera, wątpię, czy wybierzesz wersję na komputery. Zamiast tego wybierz wersję serwerową.
Ignacio

@Ignacio: Ubuntu działa dobrze na moim 10-letnim Pentium III, który pierwotnie był dostarczany z Win98 i działa dobrze na starszym sprzęcie.
JanC

@Ignacio: Używam partycji FAT32 nawet teraz, ponieważ NTFS jest bardziej niebezpieczny do pisania pod Linuksem, podobnie jak wiele innych osób. IMHO pisanie najwcześniej w 2014 roku będzie całkowicie bezpieczne.
iugamarian


2

W krajach takich jak mój opłaca się, aby nośnik instalacyjny był dość mały. To, co instalujesz później, jest kwestią wyboru i umiejętności. Zgadzam się, że świetna byłaby wersja DVD z nieco większym umph .
2

Uwzględnij więcej aplikacji

Nie chcę więcej aplikacji. Już odinstalowuję kilka niechcianych aplikacji i nieporęcznych bibliotek, od których zależą po nowej instalacji. Dlaczego powinienem je pobierać, żeby się ich pozbyć? Dodawanie aplikacji z repozytoriów jest łatwe i skutkuje mniejszą przepustowością.

Jasne, instaluję wiele dodatkowych aplikacji, które nie są obecnie zależne od Ubuntu-Desktop. Ale prawdopodobnie nie są to te same, które instalujesz.

nie zawierają VLC, ponieważ nie pasuje, więc zamiast tego zawierają Totem, który jest znacznie gorszym graczem.

Cóż, to w dużej mierze kwestia opinii. VLC to świetny odtwarzacz, w szczególności ze względu na obsługę formatu, ale Totem, jako standardowa część pulpitu GNOME, znacznie lepiej pasuje do interfejsu użytkownika. Wszystkie rzeczy z Gstreamer i tak nadchodzą, więc zainstalowanie stosunkowo małego interfejsu Totem jest oczywiste.

Więc ja zainstalować VLC, tak, ale mogę twierdzą, że jest to istotne dla przeciętnego użytkownika stacjonarnego? Nie. Rzeczywiście niektóre części interfejsu, takie jak lista odtwarzania, są dość niezdarne i wrogie dla początkujących.

Live CD i instalacja byłyby szybsze, ponieważ w ogóle nie wymagałyby kompresji

Proces instalacji jest związany z dyskowymi operacjami we / wy. Wykorzystanie procesora przez dekompresję nie stanowi wąskiego gardła.


1

Nie wierzę, że zwiększenie rozmiaru obrazu dysku pozwoliłoby firmie Canonical na dołączenie większej liczby aplikacji, ponieważ obraz płyty CD o pojemności ~ 700 MB, po rozwinięciu i zainstalowaniu, ostatecznie zajmuje ~ 4 GB miejsca na dysku.

Nie ma potrzeby dołączania zaawansowanej aplikacji, takiej jak VLC, ponieważ większość przeciętnych użytkowników komputerów jej nie potrzebuje, i na to właśnie jest ukierunkowana Ubuntu, a Totem spełnia ich potrzeby (i moje jako pół-mocny użytkownik i programista). Jeśli ktoś znajduje się w sytuacji, w której musi korzystać z programów takich jak VLC, GIMP i Inkscape, prawdopodobnie już wie, że istnieje i jak go zdobyć.

Siłą systemu Ubuntu (dotyczy to ogólnie Linuksa TBH) jest to, że spełnia wymagania większości użytkowników, a jego powierzchnia jest znacznie mniejsza niż w systemie Windows, i tak naprawdę myślę, że podczas każdego cyklu programowania Canonical powinien znajdować sposoby na usprawnienie rozmiaru Ubuntu, nie zwiększaj go.


1

Starsze komputery nie potrafią czytać dysków DVD, a wiele osób umieszcza Ubuntu na starszych komputerach, aby dać im drugie życie. Wątpię, żeby to było główne rozumowanie, ale należy o tym pamiętać.


0

Ubuntu zostało przeniesione na DVD

Ubuntu przeniosło się na DVD od Ubuntu 12.10 i nowszych, teraz programiści Ubuntu mogą swobodnie oddychać (bez limitu wielkości CD) :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.