Dlaczego Firefox, preferowane aplikacje i przeglądarka x-www nie zgadzają się w przypadku domyślnej przeglądarki?


8

Firefox twierdzi, że jest domyślną przeglądarką (Edycja -> Preferencje -> Zaawansowane -> Sprawdź teraz), Preferowana aplikacja również wyświetla ją jako domyślną, ale x-www-browserdziała w Chrome. Czy naprawdę jest więcej niż jedno ustawienie domyślnej przeglądarki Ubuntu?


Odpowiedzi:


2

Szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie mieszka ustawienie Firefox / Preferowana aplikacja. Jednak przeglądarką x-www zarządza system „alternatyw” w dpkg. Możesz to interaktywnie zmienić, wpisując to w wierszu polecenia:

sudo update-alternatives --config x-www-browser

Nie jest to więc kompletna odpowiedź, ale może pomóc ci to naprawić i przejść dalej :)

Aktualizacja Ta strona opisuje, gdzie Gnome zachowuje preferowane ustawienia aplikacji. Strona odnosi się do Linux Mint, ale powinny obowiązywać te same zasady: http://www.libre-software.net/change-the-default-application-linux-mint-ubuntu

Więc tak, są różne.


Dzięki Andrew, że to zadziałało dla mnie. Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi przesłałem raport o błędzie do Firefoksa. bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1218174
dotnetCarpenter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.