Dlaczego domyślnie „ppa-purge” nie jest instalowane?


8

Wiele stron internetowych zachęca (OMG Ubuntu ...) do zainstalowania ppa, ale nie mówi, jak go odinstalować. W przypadku instalacji domyślnej możliwe jest zainstalowanie ppa za pomocą jednej linii, ale odinstalowanie nie jest jedną linią ...

Po drugie: nazwy apt cmd są dziwne -> „apt-add-repository” i „ppa-purge”. Dlaczego nie „apt-add-repository” i „apt-purge-repository” ??? (utworzenie aliasu może pomóc)

Jeśli mam rację, precyzja będzie miała 750 MB ISO, więc powinni zdecydowanie dodać „ppa-purge” do domyślnej płyty.

Czy istnieje program, który mógłby mi wyjaśnić, dlaczego 'ppa-purge' nie jest zainstalowany na domyślnym Ubuntu 12.04?

Odpowiedzi:


11

Oczekuje się, że oprogramowanie, które jest domyślnie zawarte na płycie CD / ISO, będzie przydatne dla zwykłych użytkowników wykonujących normalne przypadki użycia.

Zasadniczo umowy PPA są przeznaczone do opracowywania i testowania, a nie regularnego zużycia przez użytkownika końcowego, ponieważ nigdy nie ma gwarancji, że cokolwiek w PPA jest testowane i działa:

Jeśli użytkownik korzysta z PPA, dodatkowy krok dodawania ppa purge nie jest tak naprawdę większym wysiłkiem, ponieważ osoba ta powinna już zrozumieć ryzyko związane z korzystaniem z PPA; i łatwo go znaleźć w archiwum. Coś w stylu, w jaki domyślnie nie wysyłamy kompilatora; ludzie, którzy wiedzą, że go potrzebują, już wiedzą, jak go zainstalować.

add-apt-repositorymoże usunąć repozytorium za pomocą -rprzełącznika, ale wszystko to powoduje usunięcie repozytorium, nie przywraca pakietów do poprzedniej wersji, tak jak robi to ppapurge.

Biorąc to pod uwagę, nie widziałem, aby ktokolwiek prosił o domyślną instalację ppa purge. Jeśli chodzi o dodanie aliasu, powinieneś zgłosić błąd na ten temat.


Rozumiem twój punkt widzenia, ale dla mnie nie jest logiczne, aby móc zainstalować coś bez możliwości odinstalowania go w ten sam sposób.
Paradiesstaub

@Paradiesstaub Ostatecznie to Ty decydujesz się na dodanie PPA do swojego systemu i korzystanie z oprogramowania z PPA i istnieją konsekwencje, których nie możesz kontrolować. Ponieważ oprogramowanie na płycie CD ma być przydatne dla zwykłego użytkownika, ppa-purge nie jest tak ważne. Możesz korzystać z systemu i korzystać z niego bez instalowania PPA.
Bruno Pereira,

Zaktualizowałem swoją odpowiedź, narzędzie usuwa źródła, które dodaje, a to, czego nie robi, to przywrócenie wersji dystrybucji.
Jorge Castro,

Dziękuję za odpowiedzi. Pytanie było bardziej ogólne (wiem, jak radzić sobie z ppa). Powodem, dla którego o to zapytałem, było to, że trudno było zrozumieć dziurawe repozytorium, kiedy zacząłem używać Ubuntu. Ludzie mówią ci, jak coś zrobić w Linux HowTos, ale nie mówią ci (często) jak to cofnąć.
Paradiesstaub
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.