Jak zainstalować sterownik adaptera USB Linksys AE1200 Wireless-N USB?


8

Niedawno pobrałem Ubuntu z głównej strony internetowej z nadzieją na podwójne uruchomienie z Windows. Podczas gdy system operacyjny działa, mówi, że muszę zainstalować sterownik mojej karty graficznej. Po wpisaniu hasła instalacja nie powiedzie się. Myślę, że to dlatego, że potrzebuję dostępu do Internetu. Próbowałem zainstalować moją kartę WiFi USB z dyskiem instalacyjnym, ale wydaje się, że Ubuntu nie uruchamia instalacji po kliknięciu exe.

Jakie są moje dostępne rozwiązania, ponieważ naprawdę chciałbym używać Ubuntu z mojego programowania i systemu Windows do moich potrzeb związanych z grami?

Nazwa na pudełku to: Linksys AE1200 Wireless-N USB Adapter

Opis brzmi następująco:

ID 13b1:0039 Linksys (a comma messed up format)
ID 046d:0a0b Logitech, Inc. ClearChat Pro USB (headset)

Będziemy potrzebować znacznie więcej informacji na temat karty sieci bezprzewodowej, zanim udzielimy instrukcji. Upewnij się, że adapter USB WLAN jest podłączony, a następnie wpisz typ wiersza poleceń lsusbi edytuj swoje pytanie, w tym to, co widzisz w terminalu po użyciu tego polecenia (w ten sposób uzyskamy identyfikator dostawcy i identyfikator produktu adaptera). Pomaga również dołączyć nazwę modelu adaptera.
titaniumtux

2
Tylko heads up, exe są dla systemu Windows i zwykle nie będziemy instalować sterowników systemu Windows w Ubuntu, chyba że będziesz musiał użyć sterownika systemu Windows, aby włączyć bezprzewodowy Internet, ale dotyczy to tylko kart, w których nie można uzyskać dobry sterownik Linuksa i odbywa się to za pomocą interfejsu o nazwie ndiswrapper. Prawdopodobnie nie musisz się tym martwić, podamy szczegółowe instrukcje, gdy dowiemy się więcej o Twojej karcie sieci bezprzewodowej.
titaniumtux

Zredagowałem mój oryginalny post z żądanymi informacjami. Mam również w zestawie słuchawkowym USB, ponieważ przewiduję podobny problem.
Lewis Graham

Nie, to nie jest twój bezprzewodowy adapter, to twój zestaw słuchawkowy ;-) Proszę spojrzeć ponownie na listę lsusb!
Michael K

Ponownie zredagowałem swój post. Był przecinek, który zwalniał adapter USB z podświetlenia, ale teraz dostałem formatowanie.
Lewis Graham

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że Cisco nie dba o obsługę Linuksa na tym konkretnym urządzeniu: http://homecommunity.cisco.com/t5/Wireless-Adapters/AE1200-linux-Driver/mp/410963?comm_cc=HSus&comm_lang=en#M30247

Jeden użytkownik na tym forum sugeruje, że sterownik RALinkTech „RT3572USB” będzie działał na twoim urządzeniu, ale sugeruje, że będzie to uciążliwe. Nie mogę potwierdzić żadnego z oświadczeń.

ndiswrapper(narzędzie, które zapewnia wystarczającą liczbę interfejsów API Windows, aby sterowniki Windows   działały pod Linuksem) nie wspomina o twoim urządzeniu na liście obsługiwanych urządzeń.

Zasadniczo najlepiej kupować urządzenia po   ustaleniu poziomu wsparcia. Niektóre firmy (Intel) wkładają dodatkowy wysiłek, aby upewnić się, że ich sprzęt działa pod Linuksem (czasami przed wydaniem sterowników Windows; członkowie ich zespołów programistycznych, z którymi rozmawiałem, byli podekscytowani wspieraniem Linuksa). Niektóre firmy po prostu nie dbają. Ustalenie, które konkretne urządzenia są obsługiwane, może być trudne; jednym prostym podejściem jest poszukiwanie /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/net/kierowców. Wszystkie sterowniki USB znajdują się w usb/podkatalogu. W moim systemie:

$ for f in * ; do echo -ne "$f \t" ; modinfo $f | grep ^description ; done
asix.ko   description:  ASIX AX8817X based USB 2.0 Ethernet Devices
catc.ko   description:  CATC EL1210A NetMate USB Ethernet driver
cdc_eem.ko description:  USB CDC EEM
cdc_ether.ko  description:  USB CDC Ethernet devices
cdc_ncm.ko description:  USB CDC NCM host driver
cdc-phonet.ko  description:  USB CDC Phonet host interface
cdc_subset.ko  description:  Simple 'CDC Subset' USB networking links
cx82310_eth.ko description:  Conexant CX82310-based ADSL router USB ethernet driver
dm9601.ko  description:  Davicom DM9601 USB 1.1 ethernet devices
gl620a.ko  description:  GL620-USB-A Host-to-Host Link cables
hso.ko description:  USB High Speed Option driver
int51x1.ko description:  Intellon usb powerline adapter
ipheth.ko  description:  Apple iPhone USB Ethernet driver
kaweth.ko  description:  KL5USB101 USB Ethernet driver
mcs7830.ko description:  USB to network adapter MCS7830)
net1080.ko description:  NetChip 1080 based USB Host-to-Host Links
pegasus.ko description:  Pegasus/Pegasus II USB Ethernet driver
plusb.ko  description:  Prolific PL-2301/2302 USB Host to Host Link Driver
rndis_host.ko  description:  USB Host side RNDIS driver
rtl8150.ko description:  rtl8150 based usb-ethernet driver
sierra_net.ko  description:  USB-to-WWAN Driver for Sierra Wireless modems
smsc75xx.ko   description:  SMSC75XX USB 2.0 Gigabit Ethernet Devices
smsc95xx.ko   description:  SMSC95XX USB 2.0 Ethernet Devices
usbnet.ko  description:  USB network driver framework
zaurus.ko  description:  Sharp Zaurus PDA, and compatible products

Jedną z rzeczy, których nie może pokazać, jest jakość sterownika   - która różni się w zależności od sterownika i urządzenia. Nie ma nic do zrobienia, oprócz wyszukiwania w Internecie określonych urządzeń, które Cię interesują, i sprawdzania, czy ludzie na ogół odnoszą sukcesy lub skargi - wiedząc, że większość ludzi zgłasza skargi, ale ich sprzęt nie działa dobrze.


Dziękuję za odpowiedź. Nie spodziewałem się podwójnego rozruchu aż do tego weekendu po kilku dniach nauki klasy inżynierii oprogramowania. Uświadomiłem sobie, że korzystanie z Ubuntu w domu byłoby dla mnie bardziej korzystne.
Lewis Graham

6

Właśnie kupiłem bezprzewodowy adapter USB Linksys AE1200 i działa dobrze 19-paź-2012 .

Moje lsusbwyniki:

Magistrala 001 Urządzenie 005: ID 13b1: 0039 Adapter bezprzewodowy Linksys AE1200 802.11bgn [Broadcom BCM43235]

Z jakiegoś powodu sterownik Win XP na instalacyjnym dysku CD nie działa . Żaden z innych sterowników mikroukładu Broadcom, które próbowałem, również nie działał dla mnie.

Rozwiązanie

Tak więc wyszukiwanie tutaj i Ubuntuforums dało ten link: http://www.wikidevi.com/wiki/Linksys_AE1200 i dostarczyło tę naprawioną wersję sterownika XP: http://wikidevi.com/files/Drivers/Broadcom/bcmwl_4323x .zip .

 1. Pobierz plik bcmwl_4323x.zip i wypakuj (dla mojego przykładu, katalogu moich pobrań)
 2. Otworzyłem okno terminalu:
  • cd /Downloads/bcmwl_4323x/xp/
  • : ~ / Pobieranie / bcmwl_4323x / xp $ sudo ndiswrapper -i bcmwlhigh5.inf
  • sudo modprobe ndiswrapper
 3. ndiswrapper -l wydany:

bcmwlhigh5: obecne
urządzenie zainstalowane w sterowniku (13B1: 0039)

 • Zamknij okno terminala, odłącz kabel LAN, uruchom ponownie system.
 • (Opcjonalnie) Jeśli bezprzewodowa karta USB nie działa po ponownym uruchomieniu, konieczne może być dodanie do niej programu ndiswrapper, aby ładował/etc/modules on ndiswrapper podczas uruchamiania.
  • Powinieneś być w stanie sprawdzić, czy jest to potrzebne, jeśli po uruchomieniu dioda LED na karcie bezprzewodowej nie świeci się. Uruchomisz terminal, sudo modprobe -r ndiswrapper | sudo modprobe ndiswrappera następnie dioda LED się zaświeci.

3

Używam Ubuntu 12.04 i po nieudanym przeszukaniu tych forów zainstalowałem sterownik dla mojego AE1200 i działa on poprawnie.

Oto jak to zrobiłem:

Najpierw zainstaluj ndiswrapper i pamiętaj, aby zainstalować również ndiswrapper-common i ndiswrapper-dkms.

Pobierz sterownik XP dla urządzenia: http://support.linksys.com/en-us/support/adapters/AE1200

Rozpakuj zip i cddo folderu (prawdopodobnie xp). Jeśli w tym momencie spróbujesz zainstalować sterownik za pomocą ndiswrapper, pojawi się błąd „Nie można znaleźć sekcji” Linksys_AE1200.files.NTamd64 ”. Aby rozwiązać ten problem, edytuj plik bcmwlhigh5.inf. Znajdź sekcję, która wygląda następująco:

[Linksys_AE2500.files.NT]
AE2500xp.sys,,,6

Pod tym dodaj:

[Linksys_AE1200.files.NTamd64]
  AE1200xp64.sys,,,6

[Linksys_AE2500.files.NTamd64]
  AE2500xp64.sys,,,6

Zapisz i zamknij. Następnie, jeśli już próbowałeś zainstalować sterownik za pomocą ndiswrapper, musisz go usunąć, uruchom:

sudo ndiswrapper -e bcmwlhigh5

Następnie wykonaj instalację ponownie:

sudo ndiswrapper -i bcmwlhigh5.inf

Zweryfikuj za pomocą:

sudo ndiswrapper -l

Teraz podłącz urządzenie USB i niebieskie światło powinno się zaświecić.

Mogę się mylić, ale myślę, że oznacza to, że ktokolwiek napisał te pliki .inf, zapomniał dołączyć te wiersze, które uważam za śmieszne.

** Aktualizacja do wersji 12.10 - Jeśli zainstalujesz ndiswrapper-dkms, zakończy się niepowodzeniem i zaczniesz otrzymywać błędy systemowe. Postępuj zgodnie z rozwiązaniem tutaj: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ndiswrapper/+bug/1023645/comments/3

Na marginesie wspomina, że ​​kod źródłowy, do którego się odnosi, to wszystko w katalogu „driver” wyodrębnionego pliku tar.gz

Ponadto będziesz chciał uruchomić:

sudo dkms remove ndiswrapper/1.57 --all

i

sudo dkms uninstall ndiswrapper/1.57

To prawdopodobnie b / c XP 64 notorycznie jest do bani.
MDMoore313,

+1 za informacje o brakującej sekcji. Niezwykle przydatne informacje i zabawne, że linksys / cisco pozostawił tę sekcję poza inf.
Garrett

1

Postępowałem zgodnie z instrukcjami z @Lukashka oraz zaleceniami tutaj: Zainstaluj sterowniki (w języku hiszpańskim) i działa to w Ubuntu 14.10:

Mówią, że:

1. Zainstaluj ndiswrapper:

sudo aptitude install ndiswrapper-common ndiswrapper-modules-1.9 ndiswrapper-utils-1.9

2. Zainstaluj sterowniki:

Przejdź do strony linksys i pobierz sterowniki dla XP, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami z @Lukashka, szczególnie jeśli używasz Ubuntu 64bits

Następnie w pobranym folderze używamy:

sudo ndiswrapper -i bcmwlhigh5.inf

Następnie upewniamy się, że jest zainstalowany:

sudo ndiswrapper -l

Jeśli występują błędy, musimy odinstalować ( sudo ndiswrapper -e bcmwlhigh5), a następnie naprawić błąd (np. Pobrać inny plik) i zainstalować ponownie.

3. Załaduj ndiswrappermoduł:

Do systemu:

sudo depmod -a
sudo modprobe ndiswrapper

Gdy aktywny jest interfejs USB WIFI:

sudo ndiswrapper -m

Po uruchomieniu Ubuntu (dodaj ndiswrapperjako nowy wiersz):

sudo gedit /etc/modules

Następnie sprawdź swoje połączenia, powinno wyświetlić twoje urządzenie.


1
Niezwykle pomocne wskazówki krok po kroku. Działa jak urok.
Garrett

0

Po prostu, aby poinformować społeczność, że Linksys AE1200 działa bezbłędnie jak w systemie Windows.

Ale muszę poinformować, że zmodyfikowany sterownik XP, zamieszczony powyżej w innym komentarzu, nie działał na routerach WPA2, dostałem obejście, znalazłem nietknięty sterownik WinXP i uruchomiłem go.

Zrobił to w następujący sposób:

Pobrano sterownik XP NIEZMODYFIKOWANY z: http://drivers.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=159439&t=0&i=1

Zainstalowane ndisgtki ndiswrapper-dkmspakiety za pośrednictwem terminalu ==>sudo apt-get install ndisgtk && sudo apt-get install ndiswrapper-dkms

Wyodrębniono spakowany sterownik WinXP pobrany z powyższego łącza.

Otwórz Windows Wireless Drivers z menu, wybierz bcmwlhigh5.infplik i zainstaluj sterownik.

Zrestartowano tylko dla pewności i wreszcie udało się go uruchomić.

Obecnie korzystam z Lubuntu, ale zakładam, że zarówno w Ubuntu, jak i w pochodnych Ubuntu, nie ma potrzeby dodawania ndiswrapper, /etc/modulesponieważ w Lubuntu ndiswrapperjest domyślnie ładowany przez jądro.

Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, łatwemu i bezproblemowemu ustawieniu bezprzewodowego klucza sprzętowego Cisco Linksys AE1200 USB do pracy, bez zbyt wielu poleceń terminalu, dla mniej doświadczonych użytkowników!

EDYCJA: Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której nie można w żaden sposób zrestartować komputera, zaraz po instalacji sterownika niebieska dioda LED powinna być natychmiast włączona i możesz od razu zacząć korzystać z klucza Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.