Fraps jak programy dla Ubuntu?


8

Czy są jakieś programy dla Ubuntu, które rejestrują ekran jak Fraps specjalnie dla gier?


Inną opcją, oprócz recordmydesktop, jest SimpleScreenRecorder, który można zainstalować, dodając PPA za pomocą tego polecenia: sudo add-apt-repository ppa:maarten-baert/simplescreenrecorderodświeżając repozytoria za pomocą sudo apt-get update, a następnie instalując za pomocą sudo apt-get install simplescreenrecorder. Jeśli używasz komputera 64-bitowego, musisz zainstalować biblioteki 32-bitowe za pomocąsudo apt-get install simplescreenrecorder-lib:i386
ExplodingKittens

Odpowiedzi:


4

Na APT jest aplikacja o nazwie recordmydesktop (gtk-recordmydesktop z interfejsem graficznym). Jest bardzo łatwy w użyciu. Możesz również sprawdzić tę lokalizację i zobaczyć, co wolisz:

http://www.sysadminwiki.net/site/doku.php/os/linux/ubuntu/screen_captures_desktop_recording

Możesz spróbować użyć odtwarzacza filmów VLC, który jest dostępny w apt, ale może być przestarzały, więc pobierz go stąd:

http://www.videolan.org/vlc/

Można go skonfigurować tak, aby nagrywał pulpit / grę lub cokolwiek potrzebujesz.


1
Instrukcje dotyczące tego w VLC można znaleźć tutaj .
Nathan Osman

4

Dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o programie o nazwie glc , znanym jako Linux Fraps. W ciągu ostatnich dwóch lat nie miał dużego rozwoju i może być trudny w konfiguracji, dlatego warto uważnie przeczytać przydatne wiki . Na tej stronie znajduje się doskonały samouczek, który szczegółowo opisuje jej działanie, a wiele filmów na Youtube można znaleźć dla osób, które nagrały z nim materiał z gry.

Jednak nie jest dostępny w repozytoriach, ale tutaj jest ppa:

sudo add-apt-repository ppa:arand/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install glc

Jednakże , zawsze wolą kompilacji. Więc najpierw zainstaluj zależności

sudo apt-get install build-essential cmake libx11-dev libxxf86vm-dev libgl1-mesa-dev libasound2-dev libpng12-dev

Następnie musisz uruchomić następujące polecenia z wiki :

wget https://github.com/nullkey/glc/raw/master/scripts/glc-build.sh
chmod a+x glc-build.sh
./glc-build.sh

Na pewnym etapie procesu pojawi się monit o podanie hasła do zainstalowania. Najlepiej nie instalować w niczym innym niż domyślny.

Zwróć uwagę, jeśli wspomina coś o ustawianiu niestandardowych wskaźników do ładowania bibliotek; jest to szczególnie ważne w systemach 64-bitowych - szczegółowe informacje można znaleźć na wiki.

Chociaż pełne opcje są tutaj wyszczególnione , możesz przechwytywać materiał z gry, po prostu uruchamiając

glc-capture game 

a następnie naciskając Shift F8, aby rozpocząć nagrywanie do pliku, i naciśnij tę samą kombinację, aby zatrzymać. Plik zostanie zapisany w folderze domowym.

Możesz albo grać z tym

glc-play ~/location/of/file.glc

lub zakoduj to; proszę zobaczyć tutaj opcje .

Z pewnością nie jest to tak łatwe recordmydesktopi nie jest szybką opcją, ale warto poznać opcje i bawić się nim, ponieważ jest to dobry rejestrator akcji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.