Dźwięk dochodzi z moich głośników, nawet gdy słuchawki są podłączone [zamknięte]


15

Odtwarzałem muzykę z podłączonymi słuchawkami. Muzyka wychodziła ze słuchawek, ale zauważyłem również, że moje głośniki odtwarzają tę samą muzykę.

Dlaczego tak jest i jak mogę to naprawić?Ta odpowiedź pomogła mi pozbyć się tego problemu. Moja karta była kartą Intel.
Anwar


To pytanie nie jest zlokalizowane. i mogą mieć doskonale dobre odpowiedzi, ale jak powiedzieli inni, wypróbuj powyższe odpowiedzi.
NZ Dev

Odpowiedzi:


9

Jest to prawdopodobnie problem alsa. Miałem ten sam problem, ale zgłoszono go jako błąd i naprawiono.

link do raportu o błędzie


+1: To jest błąd ALSA. Oprócz cokolwiek, co możesz uzyskać, zgłoś to - nasz program do zarządzania dźwiękiem jest w tym całkiem niezły :) Sterownik musi mieć prawidłowe odwzorowanie wszystkich różnych wejść posiadanych przez sprzęt dźwiękowy - jednym z nich jest „masz mam podłączone słuchawki ”i nie wszystkie systemy mają prawidłowe odwzorowania. Uruchomienie „ubuntu-bug” powinno dać ci raport oparty na objawach, w którym możesz dostać odpowiednie dzienniki audio do błędu.
RAOF,

Działa dla mnie od aktualizacji do 10.10 na platformach Intel HDA. poprzednim rozwiązaniem było otwarcie preferencji dźwięku, co wywołało sondę i przejście na słuchawki. moim zdaniem, nie jest to błąd ... kompromis na zwiększenie prędkości poprzez brak odpytywania interfejsu
RobotHumans

5

Miałem ten sam problem. Wygląda na to, że nowe jądro nie wykryło poprawnie posiadanego modelu karty dźwiękowej. Będziesz musiał edytować /etc/modprobe.d/alsa-base.confplik i ręcznie ustawić model

options snd-hda-intel model=<model>

Niestety znalezienie odpowiedniego modelu karty dźwiękowej może wymagać trochę czasu. Podjąłem kilka prób znalezienia modelu karty dźwiękowej, który prawidłowo wykrywa słuchawki.

Ten link zawiera listę modeli kart dźwiękowych: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1043568

Więcej informacji można znaleźć na Wiki Ubuntu .


Jeśli musisz to zrobić, zgłoś błąd; jądro powinno automatycznie wykryć moduł.
Jeremy Kerr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.