Co masz zrobić w Niemczech, jeśli na dworcu nie ma żadnych działających automatów biletowych?


96

Niedawno pojechałem pociągiem do Monachium z małej stacji podmiejskiej, która miała tylko kilka automatów biletowych. W tym czasie jedna z maszyn była zepsuta, ale udało mi się zdobyć bilet z drugiej.

Ale co należy zrobić, jeśli wszystkie maszyny na bieżącej stacji są zepsute lub jeśli nie ma żadnej? Na stacji nie było personelu MVV, a pociąg, którym jechałem (S-Bahn), również nie ma żadnych konduktorów sprzedających bilety.

Aby uniknąć zbyt wąskiego pytania o pociągi S-Bahn w Monachium, dobrze byłoby uzyskać ogólną odpowiedź na temat Niemiec jako całości.


8
Kilka informacji na inside.bahn.de/fahrkartenautomat-defekt Mógłbym napisać na tej podstawie odpowiedź, jeśli w międzyczasie nikt tego nie zrobił. Zalecają zapisanie numeru maszyny / zrobienie zdjęcia telefonem komórkowym. Strona sugeruje, że złapanie bez biletu może skutkować dodatkową opłatą, która zostanie rozwiązana później, jeśli strażnik pociągu nie będzie w stanie natychmiast potwierdzić twojej historii.
Zrelaksowany

@ Relaksowane: czy w Niemczech są też małe stacje bez automatów biletowych? W Czechach jest mnóstwo.
JonathanReez

1
Nie mam pojęcia. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek go widziałem, ale nie byłem na wielu małych stacjach.
Zrelaksowany

4
@JathanathanReez Tak, są. Jeśli wsiadasz do pociągu bez automatu biletowego, możesz go kupić od członka personelu.
Rhayene,

3
@JonathanReez: Zależy to raczej od firmy obsługującej linię. Większość firm ma automaty sprzedające wyłącznie na stacjach lub w pociągu (i na głównych stacjach). Jeśli na stacji nie ma automatu, możesz spodziewać się, że znajdziesz go w pociągu.
Wrzlprmft

Odpowiedzi:


35

Deutsche Bahn ma aplikację na system Android, iOS i Windows o nazwie DB Navigator , a według oficjalnej strony ta aplikacja pozwala kupować bilety. Posiada również język angielski.

Oto przykład podróży MVV podobnej do tej opisanej w OP:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oczywiście DB nie może oczekiwać, że wszyscy podróżni będą mieli smartfona do kupowania biletów, dlatego też inne odpowiedzi tutaj są całkowicie poprawne.

Jeśli jednak masz przy sobie smartfona z planem transmisji danych i po prostu chcesz kupić bilet, unikając wyjaśnień i / lub problemów , zakup biletu za pośrednictwem tej aplikacji może być najprostszym rozwiązaniem.


19
Pamiętaj, że ustawienie tego za pierwszym razem może być dość kłopotliwe (rejestracja konta, publiczne grzebanie w karcie kredytowej), więc tak naprawdę nie jest to coś, czego używasz w „nagłym wypadku”. Zwłaszcza jeśli masz, powiedzmy, małe dzieci, nie będziesz miał na to odwagi. Ale ogólnie jest to dobra alternatywa. Twój lokalny urząd transportu publicznego może również posiadać niestandardową wersję tego, która może być mniej lub bardziej łatwa w użyciu.
deceze

Nie MVV, ale moje doświadczenie z aplikacją RMV (w okolicach Frankfurtu) polega na tym, że automaty biletowe działają znacznie bardziej niezawodnie ...
cbeleites,

@cbeleites Dzięki za te informacje. I oczywiście to pytanie dotyczy hipotetycznego scenariusza, w którym wszystkie automaty biletowe są niesprawne.
Revetahw,

2
@deceze To prawda, ale trzeba to zrobić tylko raz; jeśli mieszkasz w Niemczech lub w inny sposób musisz często podróżować w Niemczech, warto usiąść i zainstalować / skonfigurować aplikację raz, po czym wszystko jest już ustawione na wypadek, gdybyś jej potrzebował.
11684,

1
@Turion Bilety są jednak sprzedawane za relację, a nie na konkretny pociąg (z wyłączeniem biletów o obniżonej cenie na pociągi dalekobieżne i niektóre pociągi międzynarodowe długodystansowe). Kiedy już masz bilet, możesz go używać w dowolnym pociągu tego związku (chyba że próbujesz użyć pociągu „wyższego” niż ten, który kupiłeś, tzn. Nie możesz skorzystać z połączenia międzymiastowego z regionalnym biletem kolejowym, ale możesz skorzystać z pociągu regionalnego z regularnym biletem międzymiastowym).
Jan

130

Zdarzyło mi się tak z S-Bahn we Frankfurcie i „oficjalnie” zapytałem, jakie działania powinna podjąć osoba (lubię grać wszystko ściśle według książki). Przez „oficjalny” mam na myśli, że poszedłem do biura kierownika stacji i zadałem mu pytanie wprost. Jak można się spodziewać w Niemczech, istnieje broszura wyjaśniająca procedurę.

Każda maszyna biletowa ma unikalny identyfikator, jest to numer na stalowej płycie (lub w inny sposób przymocowany) z przodu lub z boku. Bierzesz kartkę papieru i zapisujesz numer oraz datę / godzinę i miejsce docelowe. Kiedy (i jeśli) wyzwanie, produkujesz arkusz papieru.

Pracownicy ochrony dochodów będą wiedzieli, co dalej, a ty przestaniesz (wszystkie inne rzeczy będą takie same). Koniec opowieści.

Przypuszczam, że zrobi to również mobilne zdjęcie maszyny i zbliżenie unikalnego identyfikatora, ale to tylko zgadywanie .


80
„Niestety, zdjęcie jest niedopuszczalne. Musisz mieć numery zapisane na kartce papieru. ”„ Hmm, pozwól mi jeszcze raz przeszukać moją torbę. ”[Pośpieszne bazgroły]„ Och, tak, zapisałem szczegóły na papierze, właśnie zapomniałem! ”
PLL,

20
@PLL „Nie masz przy sobie długopisu i papieru? Przepraszam, musisz się dobrze…”
deceze

39
Nie lekceważ surowości przepisów niemieckich ...
Puce

25
Niestety ta odpowiedź nie jest kompletna. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest tak naprawdę krok 5 w odpowiedzi Wrzlprmft: „Najważniejsze jest, aby wykazać wyraźną chęć zakupu biletu [od dyrygenta] bez kontroli”.

1
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez

95
 1. Zapisz lub zapisz numer automatu biletowego (Automatennummer, Automaten-Nr. Lub podobny), a także godzinę i datę. W przypadku typowej maszyny Deutsche Bahn jest to liczba na białym tle w oknie, które wygląda następująco:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Jeśli to możliwe, zrób zdjęcie pokazujące, że to nie działa.

 3. Na każdej maszynie jest numer, z którym można się skontaktować w tym wydarzeniu; zadzwoń, jeśli to możliwe. Zwłaszcza w przypadku mniejszych firm należy oczekiwać, że osoba odpowiadająca będzie słabo mówić lub nie będzie mówić po angielsku. W takim przypadku zastanów się, czy nie poprosić o to miejscowych.

 4. Jeśli są jacyś miejscowi cierpiący na ten sam problem co ty, staraj się ich trzymać. W ten sposób możesz skorzystać z ich znajomości okoliczności, języka i tym podobnych. Im więcej osób zgłasza ten sam problem, tym bardziej jesteś przekonujący.

 5. Po wejściu do pociągu natychmiast wyszukaj konduktora. Jeśli ich nie ma (np. W pociągach na krótkich odcinkach), poczekaj i podejdź do nich bezpośrednio, jeśli wsiądą do pociągu. Najważniejsze jest, aby wykazać wyraźną chęć zakupu biletu bez kontroli.

  W większości przypadków (na podstawie osobistych doświadczeń i historii innych) dyrygent sprzedaje ci bilet po normalnej cenie. W tym celu pomaga to, gdy przewodnik jest przekonany, że maszyna nie działa (tutaj mają zastosowanie kroki 1–4). Jeśli jednak przewodnik nie jest przekonany, może naliczyć dodatkową opłatę za unik, która zwykle wynosi 60 €. W większości przypadków możesz to odzyskać (ponownie, pomoc w poprzednich krokach), ale może to być dość żmudna procedura dla podróżnika, szczególnie zagranicznego. Przygotuj się również na poważne niedogodności, jeśli nie możesz zapłacić tej taryfy (pamiętaj, że karty kredytowe mogą nie być akceptowane).

Wszystko to zakłada, że ​​na stacji nie ma ani jednego działającego automatycznie lub ludzkiego sprzedawcy biletów.

Pamiętaj, że w niektórych przypadkach w pociągu możesz także znaleźć automat do sprzedaży biletów.

Źródła (wszystkie w języku niemieckim)


3
Chociaż może to być technicznie poprawna procedura, prawdopodobnie nie będziesz miał większych kłopotów, jeśli nie zastosujesz się rygorystycznie do kroków 1–3. Podejście do dyrygenta przy najbliższej okazji to IMO jedyny konieczny krok. Inne kroki mogą być po prostu niemożliwe ze względu na czas lub inne ograniczenia, więc nie można oczekiwać, że wszyscy będą ich przestrzegać.
deceze

1
@deceze: To nie może być wymagany krok. - Zależy od tego, co dokładnie uważasz za wymagane. Prawdopodobnie możesz przekonać dyrygenta, a nawet uzyskać zwrot bez niego, w zależności od okoliczności. Jeśli jednak chcesz się upewnić, spodziewam się, że będę w stanie zidentyfikować maszynę. Należy również pamiętać, że wszystkie połączone dokumenty zawierają ten punkt, a niektóre maszyny wyraźnie stwierdzają, że należy używać tego numeru w sporach (nie na wyświetlaczu, ale na samym komputerze).
Wrzlprmft,

4
Tłumaczę język na tym zdjęciu w ten sposób, że byłoby miło, gdybyś poinformował władze w przypadku stwierdzenia, że ​​urządzenie nie działa, lub jeśli masz trochę wołowiny z samym urządzeniem (np. Zwrócono nieprawidłową ilość zmian), powinieneś zadzwoń i podaj numer maszyny. Ja nie interpretować jako że „trzeba przedstawić tę liczbę do przewodu, jeśli nie można dostać bilet”. - Jasne, może warto mieć, ale znowu, nie można wymagać od ciebie.
deceze

2
@ORMapper: Jasne, ale też podchodzi, żeby kupić bilet.
Wrzlprmft,

1
@Wrzlprmft: Chodzi mi o to, że nie przeszedłbyś na drugą stronę, gdybyś stwierdził, że maszyna nie działa już na torach. Tak więc w procesie kupowania biletów (które mogą obejmować sprawdzanie kilku maszyn, aż znajdziesz taki, który działa), czas interakcji z tą konkretną maszyną byłby bardzo krótki, chyba że będziesz musiał podejść, aby odczytać numer maszyny.
LUB Mapper

20

Anegdota: Mniej więcej rok temu próbowałem jechać z Kleve do Duesseldorfu w niedzielę rano. Maszyna działała, ale nie wymagała Karty Kredytowej (tylko wszechobecna karta Eurocard w Niemczech), brakowało mi 50 centów i małe rachunki, nie akceptowałbym banknotu 50 Euro i żadne sklepy nie były otwarte na zmianę.

Na szczęście po wejściu na pokład był przewodnik, więc zapytałem ją, co ma robić. Byłem więcej niż skłonny zapłacić, ale nie mogłem z powodów technicznych. W końcu pozwoliła mi jeździć za darmo.

Zdarzyło mi się to także kilka tygodni temu w Szwecji: tylko jeden automat biletowy na stacji jest zepsuty. Wpłynęło to na wiele osób i dyrygent był tego świadomy. Pociąg bardzo długo zatrzymał się na następnej większej stacji, aby wszyscy mogli się wymknąć, ustawić w kolejce przy automatach, kupić bilet i wrócić.


4
Miałeś wtedy szczęście. Warunki usługi Deutsche Bahn wyraźnie stwierdzają, że klient jest odpowiedzialny za zabranie wystarczającej ilości gotówki lub innej akceptowanej metody płatności (np. EC / Maestro, chociaż zazwyczaj widzę, że duże karty kredytowe są akceptowane przez automaty biletowe DB i korzystałem z VISA na wielu okazje).
David Foerster,

6
@DavidFoerster Hilmar przyniósł wystarczającą ilość gotówki, ale sprzedawca biletów nie zmienił banknotu 50 euro, który miał. W takim przypadku są odpowiedzialni za wprowadzenie co najmniej wystarczającej zmiany, nawet jeśli oznacza to, że nie nalicza się pełnej ceny. W tym przypadku nie oznaczało to wcale ładowania.
jwenting

5
@jwenting: Warunki usługi stanowią również, że klient jest odpowiedzialny za wniesienie odpowiednich nominałów dla płatności gotówkowych. Automaty biletowe w Berlinie zwracają tylko do 20 € w zamian. (W przypadku biletów zakupionych od kierowców autobusów nie ma żadnej gwarancji na jakąkolwiek zmianę. Wiem, ponieważ pomogłem kobiecie, która nie została wpuszczona do autobusu, ponieważ kierowca nie miał odpowiedniej zmiany, aby mogła kupić bilet. Publiczny autobusy w Berlinie nie są obsługiwane przez Deutsche Bahn ani jego spółki zależne.)
David Foerster,

1
@DavidFoerster Nie jestem pewien co do Niemiec, ale w Holandii nie jest to wykonalne, chyba że zostanie wyraźnie stwierdzone, że zmiana z więcej niż X nie jest możliwa (a nawet wtedy jest całkiem prawdopodobne, że w większości przypadków sąd orzeka przeciwko firmie , gdyby klient próbował zapłacić w rozsądny sposób, więc nie należy płacić 25 centów cukierków banknotem 200 euro, ale bilet kolejowy 20 euro z banknotem 50 euro nie byłby uznawany w sądzie za nieuzasadniony).
jwenting

2
@jwenting: Nie jestem pewien, co powiedziałby na ten temat sąd, ponieważ nie sądzę, by kiedykolwiek zostało to zakwestionowane. W ostatecznym rozrachunku jest to nieistotne, ponieważ ktokolwiek zweryfikuje bilety w pociągach, może Cię eksmitować na następnym przystanku, jeśli nie okażesz ważnego biletu bez obawy o naganę, ponieważ egzekwuje politykę firmy, która nie został uznany za niewykonalny przez wyższy organ. Nie sądzę, że warto ryzykować takie kłopoty tylko dla odrobiny wygody lub udowodnienia, że ​​jest to uzasadnione.
David Foerster,

18

Oficjalna „droga”, którą usłyszysz od DB-personal, to:

 • wskoczyć do pociągu (bez biletu)
 • poszukaj mężczyzny kontrolującego bilety na pokładzie ...
 • powiedz mu, że nie możesz dostać biletu, ponieważ maszyna była niesprawna!

Sprzeda ci bilet ze swojego mobilnego urządzenia Deutsche Bahn ...

Jeśli popełnisz błąd i usiądziesz i / lub po prostu zaczekasz, aż on do ciebie przyjdzie i poprosi o bilet, zostaniesz ukarany grzywną w wysokości 60 € lub podwójnej ceny biletu (cokolwiek jest wyższe).

Pamiętaj, że ta procedura będzie działać bez względu na to, czy jesteś turystą, czy obywatelem / stałym rezydentem, DB nie może zmusić nikogo do korzystania z aplikacji na smartfony do zakupu czegokolwiek (nawet jeśli jesteś obywatelem / stałym rezydentem, po prostu nie może zmusić ty ...) w rzeczywistości mają obowiązek posiadania terminali biletowych lub punktów biurowych na KAŻDEJ stacji kolejowej, bez względu na to, czy stacja ta jest tylko dziurą za czarnym lasem.

Wszelkie inne działania, takie jak zrobienie zdjęcia kodu maszynowego itp., Są całkowicie niepotrzebne, czy nie musisz tego robić ...


2
Zgadzam się z tym. Podsumowując, powiedziałbym, że powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby zdobyć bilet, ale o to chodzi. Jeśli maszyna jest zepsuta, spróbuj jak najszybciej znaleźć przewodnik. Jeśli nie ma, to najlepsze, co możesz zrobić, koniec historii.
deceze

2
Powinno to być „poszukaj mężczyzny sprawdzającego bilety na pokładzie ...” - „kontrollieren” tłumaczy się jako „sprawdzić”, a nie „kontrolować”.
Martin Bonner,

5
WAŻNE: Aktywnie poszukaj konduktora / kontrolera biletów. Oczekiwanie na ich przybycie będzie często interpretowane jako próba uniknięcia oszustwa.
rackandboneman,

2
To prawda. Jestem Niemcem i tak zawsze to robiłem i zawsze działało, nawet w przypadkach, gdy nie mogłem dostać biletu z powodu długiej kolejki na maszynie. Jeśli dyrygent jest przekonany, że nie unikniesz taryfy, sprzedadzą ci bilet w porządku.
Magisch

Oni nie mają obowiązek umieścić maszynę biletów na każdej stacji. Wiem, że stacje, które nie mają jeszcze maszyn, są obsługiwane co godzinę w danym kierunku.
Jan

11

Aby wsiąść do pociągu, można oczekiwać tylko jednej z dwóch rzeczy:

 • ważny bilet
 • równowartość gotówki na zakup biletu 1

Podczas gdy pozostałe odpowiedzi są całkowicie poprawne, nie można oczekiwać ani wymagać od ciebie żadnej z następujących rzeczy:

 • telefon
 • smartfon
 • pióro i papier
 • Aparat

Jeśli próbujesz wsiąść do ostatniego pociągu gdzieś w Kleinsiehstenich, w środkowej części pustkowia, a albo nie ma automatu biletowego, albo ten, który tam jest zepsuty, nie można oczekiwać, że zrobi cokolwiek innego. Jedyne, co musisz mieć, to środki na opłacenie biletu i gotowość do tego. Powinieneś zachować tę gotowość i zapał, dopóki nie zdobędziesz biletu za pomocą wszelkich dostępnych środków. Jeśli organ transportowy nie zaoferuje Ci żadnych środków, jest to najlepsze, co możesz zrobić.

Konkretnie oznacza to:

 • postaraj się dostać bilet w kiosku lub automacie przed wejściem do pociągu
 • jeśli go nie ma, zdobądź bilet od kierowcy (jeśli dotyczy) lub maszyny w pociągu
 • jeśli nie ma żadnego / nie działa 2 , postaraj się jak najszybciej zdobyć bilet od konduktora i bądź szczery o wszystkich powyższych
 • jeśli nie ma takiej karty i nastąpi sprawdzenie biletu, bądźcie szczerzy na wszystkie powyższe pytania, jeśli to możliwe, dobrowolnie zwracając się do personelu

To około wysiłku, jakiego można się spodziewać. To cztery osobne możliwości dla urzędu transportu, aby wziąć gotówkę i zamienić ją w bilet. Jeśli one nie wszystkie cztery możliwości, mogą one ledwie ukarać cię za to. (Oczywiście, że nadal mogą , ale poważnie wątpię, by ktokolwiek .)

Teraz będzie to działać inaczej w zależności od tego, gdzie wsiadasz do pociągu. Jeśli wsiadasz do pociągu z głównej stacji kolejowej w dużym mieście bez ważnego biletu, prawdopodobnie przegapiłeś całą masę rzeczy, które mogłeś zrobić przed wejściem do pociągu. Ale jeśli jest to obszar wiejski, gdzie dosłownie nie ma nic innego, byłbym bardzo zaskoczony, gdybym spotkał dyrygenta, który nawet uniósłby brew.

Ten oficjalny plakat VBB / DB potwierdza następujące punkty:

punkt potwierdzający plakat

„Podstawową zasadą jest: kup bilety VBB przed wejściem do pociągu.

„Uwaga: w przypadku braku automatu biletowego lub kiosku z obsługą , kup bilet w pociągu. Skorzystaj z automatu biletowego w pociągu lub natychmiast i bezproblemowo skontaktuj się z obsługą , jeśli w pociągu nie będzie działającej maszyny . ”

Lokalne firmy mogą mieć inne zasady, ale taki powinien być ogólny pomysł.


1 Powinieneś mieć rozsądną gotówkę, aby zapłacić za bilet. Na przykład, jeśli wszystko, co masz, to rachunek w wysokości 100 EUR, może być nierozsądnym oczekiwać, że będziesz w stanie zapłacić za to bilet. Praktycznie żaden automat nie zaakceptuje tego, a nawet sterowniki lub przewodniki mogą być mocno wciśnięte. To od Ciebie zależy, aby z góry przekonwertować to na bardziej rozsądny mniejszy rachunek.

2 Powiedzmy, że maszyna w pociągu nie akceptuje oferowanego rachunku, powiedzmy, że w tej chwili nie da się zmienić za 20 €. Może to stać się trudną sytuacją, jeśli nastąpi sprawdzenie biletu. Radzę najpierw zapytać pobliskich pasażerów, czy ktoś może wymienić rachunek na mniejszego. Jeśli nie, może przyklej się do maszyny i spróbuj ponownie później, gdy więcej osób włoży do niej monety. Pokaż gotowość do otrzymania biletu.


2
Wszystko sprowadza się do pokazania, czego próbowałeś :)
fedorqui,

@fedorqui: nie tylko pokaż, ale faktycznie spróbuj ;-)
cbeleites

1
Pierwsze zdanie jest nieco mylące. Gotówka jest alternatywą tylko wtedy, gdy automat biletowy jest zepsuty. W lokalnych pociągach nie zawsze można kupić bilet, chyba że maszyna była uszkodzona.
mrks,

@mrks Na tym właśnie polega cała ta sprawa, nie? Mówię tylko, że jako człowiek zamierzający zejść na stację i wsiąść do pociągu można oczekiwać, że będzie miał tylko gotówkę. W pewnym momencie między wejściem na stację a wysiadaniem z pociągu musi być okazja, aby wymienić gotówkę na bilet. Nie można oczekiwać, że kupi się go gdzieś poza stacją, przez telefon, w Internecie lub urodzi się z biletem w ręku.
deceze

7

W Niemczech ogólnie ...

Oczekuje się, że zapiszesz numer maszyny sprzedającej lub zrobisz zdjęcie telefonem komórkowym. Dzieje się tak na wypadek, gdybyś był pod kontrolą, więc kupisz bilet tylko za 2-3 euro zamiast kary 60 euro. Oczekuje się jednak również, że aktywnie skontaktuje się z personelem i poinformuje go o tym, a jeśli go nie ma, musisz wyjść na następną stację i kupić tam bilet (choć prawdopodobnie uciekniesz, jeśli tylko podasz zepsuty numer maszyny) na wypadek kontroli).
Uprzejmie prosimy (ale nie jest to wymagane) o pomoc DB, dzwoniąc na ich numer 0800 i informując ich. Numer znajduje się na każdej maszynie sprzedającej.

W Monachium ...

Urodziłem się w Monachium i moja babcia nadal tam mieszka, regularnie jeżdżę do Monachium, aby ją zobaczyć. Municjanie, w szczególności personel MVV, mają reputację nieco mniej przyjaznej obcokrajowcom (w tym Niemcom z Bawarii). Nie mogę tego osobiście potwierdzić. Nie mogę nawet powiedzieć nic złego o monachijskich kierowcach autobusów, którzy mają wyjątkowo złą reputację bycia nieuprzejmi zbirami.

System biletów MVV to czysta groza. Pojedyncze taryfy są tak drogie, że prawie zemdleją, więc większość osób, które potrzebują więcej niż jednej taryfy (lub są w małej grupie), korzysta ze Streifenkarte (kosztuje 12,50 €, jeśli dobrze pamiętam, może teraz wynosić 13 €). Nieistotna maszyna do sprzedaży zwykle nie byłaby takim problemem, ponieważ masz już bilet w kieszeni.
Ten rodzaj biletu jest tańszy i bardzo elastyczny, może go używać jedna osoba na kilka podróży po jednej lub kilku strefach, lub wiele osób na jedną lub wiele podróży.

Teraz kupowanie Streifenkarte jest już dla obcokrajowca wyzwaniem, ale prawidłowe korzystanie z niego to kolejny wymiar radości. Polega ona na zliczaniu liczby stref, chmielu lub obu. I rzeczywiście, liczba przeskoków dozwolonych na krótką podróż (1 tik) jest inna w przypadku tramwaju lub U-Bahn.
Upewnij się, że ktoś Ci to pokazuje, i za każdym razem spójrz na plan. I zwróć uwagę, w którą stronę umieścisz go na stemplu weryfikatora.

System poprawnego składania Streifenkarte jest tak skomplikowany, że jeśli nie będziesz ćwiczyć i nie będziesz uważać, prawdopodobnie zrobisz to źle (albo nie posiadając ważnego biletu, albo płacąc pełną podróż, gdy wystarczy krótka podróż, lub unieważniając Cała sprawa). Mój ojciec, który jest (oczywiście) kilka lat starszy ode mnie, przypadkowo unieważnił cały bilet.

Z drugiej strony ... Nigdy nie byłem kontrolowany w Monachium. Nigdy, ani razu. Ryzyko przyłapania na niewłaściwie stemplowanym bilecie wydaje się więc niewielkie.

Jeśli planujesz podróż obejmującą więcej niż 3-4 taryfy w obrębie Monachium lub więcej niż jedną osobę, lub prawie każdą podróż poza granicami miasta, bilet Bayern może być ważną opcją, a być może najlepszą. Możesz go zdobyć tylko w biurach sprzedaży (DB, ale biura MVV również go sprzedają).
Bilet kosztuje 25 euro (15 €?!) Za pierwszą osobę plus 6 € za każdą dodatkową osobę do 5 osób. Jest ważny przez 24 godziny i możesz jechać gdziekolwiek chcesz, nie tylko w obrębie Monachium, ale w Bawarii, dowolną liczbę podróży.


Pamiętaj, że wysiąść na następnym przystanku, aby kupić bilet, prawdopodobnie oznacza, że ​​spóźnisz się na ten pociąg i będziesz musiał wsiąść do następnego, co w zależności od tego, gdzie to się dzieje i jak często kursują pociągi, po prostu nie wchodzi w grę.
deceze

4
„masz wyjść na następnej stacji i kupić tam bilet” - przynajmniej ostatnim razem, gdy zadzwoniłem do usługi DB (numer 0800, o którym wspominasz) w opisanej sytuacji, instrukcja, którą mi dali, aby opuścić kolejną planowaną wymianę na moja podróż i kup tam bilet. Wyraźnie nie wymagały ode mnie wyjścia gdziekolwiek, gdzie i tak bym nie wyszedł.
LUB Mapper

1
Część o Monachium to zła rada. Bilet MVV na jedną taryfę jest tylko o 3,7% droższy niż Streifenkarte. Turystom polecam bilety dzienne MVV (6,60 € w „białej” strefie wewnętrznej, 12,60 € dla maksymalnie 5 osób dorosłych).
nwellnhof,

+1 za fascynujący wgląd w bawarską kulturę!
Gayot Fow,

5

Oprócz opublikowanych doskonałych odpowiedzi:

Istnieją stacje w Niemczech, które nie mają automatu biletowego ani żadnego innego sposobu uzyskania biletu. Są to zazwyczaj bardzo małe, bardzo nieistotne stacje na niewielkich liniach wiejskich, na przykład stacja Grafenaschau między Oberammergau i Murnau. W tym przypadku oczekiwaną procedurą jest (zakładając, że chcesz jechać z Grafenaschau do Monachium) wsiąść do pociągu jadącego do Murnau, wysiąść tam, kupić bilet przy maszynie do Monachium, a następnie wsiąść do następnego pociągu. Ponieważ masz tylko kilka minut na przesiadkę w Murnau, możesz prawdopodobnie przegapić następny pociąg do Monachium i poczekać tam godzinę. Odzwierciedla to fakt, że cena biletu z Monachium do Grafenaschau jest taka sama jak cena z Monachium do Murnau.

Ponadto, zwłaszcza w pociągach dalekobieżnych, konduktorzy mogą nawet sprzedawać bilety na pokładzie. Jeśli jesteś w jednym z tych pociągów, możesz po prostu kupić bilet normalnie od nich - pamiętaj jednak, że może to obejmować dodatkową opłatę Bordpreis za zakup na pokładzie. Ponieważ jednak pociągi dalekobieżne zwykle nie wzywają stacji, co grozi awarią wszystkich automatów biletowych (oprócz całkowitego zaniku zasilania, w którym to przypadku pociąg najprawdopodobniej nie będzie w stanie jechać), tak naprawdę pomoc w przedstawionym scenariuszu.

Na koniec, aby przejrzeć podaną standardową poradę: jeśli wszystko inne zawiedzie, poszukaj konduktora na pokładzie, powiedz, że chciałeś kupić, ale maszyny były zepsute, zapytaj, czy możesz kupić bilet od razu i jesteś dobry, chyba że konduktor ma bardzo zły dzień (w którym to przypadku możesz podważyć jego decyzję).


-3

Zdjęcia działają najlepiej. Byłem w pociągach w Berlinie i kolekcjonerzy biletów raczej wybaczają.

Pamiętaj również, że możesz nawet nie wpaść na kolekcjonera biletów; Zdarzyło mi się to wiele razy w pociągach.

Do waszej informacji - jeśli spróbują obciążyć cię biletem za brak biletu w pociągu, po prostu powiedz im, że nie masz przy sobie gotówki. Powiedz im również, że nie masz karty kredytowej / debetowej, ponieważ przyniosą cię do bankomatu. Wiedzą, że jeśli nie zapłacisz ich wtedy i tam, naliczenie cię później będzie prawie niemożliwe, ponieważ jesteś z innego kraju;)


5
Jeśli jeździsz pociągiem, płacisz za to. Oczywiście, jeśli wszystkie maszyny są wyłączone, możesz nie być w stanie kupić tego biletu, ale w takim przypadku powinieneś zapłacić jak najszybciej. TSE nie polega na „jak nie płacić”. To pytanie, co zrobić, gdy okazuje się trudne do zapłaty.
Willeke

4
Powiedz im również, że nie masz karty kredytowej / debetowej, ponieważ przyniosą cię do bankomatu. - Albo dzwonią na policję.
Wrzlprmft

1
Komentatorzy powyżej: Nie sądzę, żeby OP próbował wskoczyć na pociąg jak jakiś hobo Asozialera.
mężczyzna z kosmosu w Cardiff,

Gotówka na zakup biletu jest jedyną rzeczą, którą musisz mieć, aby jechać pociągiem. Jeśli nie masz pieniędzy na przejazd pociągiem, nie masz żadnego interesu w tym pociągu, a władze mają wszelkie prawa do ukarania cię.
deceze

4
nie mów ludziom, że powinni próbować oszukać firmę, @ fuse87
jwenting
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.