Wcześniej odmówiono wjazdu z Kanady do USA. Czy to technicznie liczy się jako postawienie stopy „na ziemi amerykańskiej”?


35

15 lat temu zdecydowaliśmy się na kaprys, aby zjeść lunch w USA, kiedy mijaliśmy się w pobliżu granicy w drodze do Kanady. Nie znaliśmy dokładnych wymagań, a ponieważ brakowało nam adresu docelowego i waluty amerykańskiej, oficer amerykański odmówił wjazdu. Po wypełnieniu niektórych formularzy oficer pokazał nam rondo po stronie amerykańskiej, kazał nam go obejść i wrócić do Kanady. Pamiętam, jak nalegał nigdy nie byłeś w Stanach Zjednoczonych”. Uznałem to za dziwne, ponieważ de facto byliśmy na ziemi amerykańskiej, nawet przez kilka minut.

Dwa lata później wyemigrowaliśmy do Kanady, jesteśmy obywatelem tego kraju od około 10 lat. Moje pytanie nie dotyczy ryzyka kontroli lub odmowy wjazdu, gdy tam wrócę - znalazłem tu wiele odpowiedzi na ten temat - ale konkretnie na co powinienem odpowiedzieć, jeśli funkcjonariusz graniczny zapyta mnie: „Czy kiedykolwiek postawiłeś stopę na amerykańskiej ziemi? „

Czuję, że jeśli odpowiem „tak”, mogę zostać oskarżony o kłamstwo (co jest sprzeczne z władczym stwierdzeniem poprzedniego oficera), ale jeśli powie „nie”, będę oskarżony o to samo, co w rzeczywistości fizycznie do tego kraju wcześniej.

(Zastanawiałem się nad wyjaśnieniem sytuacji, ale moje doświadczenie rozmowy z tymi agentami kontroli granicznej jest takie, że nie lubią skomplikowanych historii, które powodują, że stają się paranoikami.)


53
Myślę, że oryginalny oficer CBP odpowiedział wcześniej na twoje pytanie… „nigdy nie byłeś w Stanach Zjednoczonych”… innymi słowy, nie wprowadził twoich danych do swojego systemu komputerowego, więc nie ma danych o tym, że wchodzisz lub jesteś odmówiono wjazdu. Dlatego nie można temu zaprzeczyć. I nie, nie mogę podać żadnych linków do udokumentowania mojego twierdzenia.

20
Najprawdopodobniej INS pozwolił ci wycofać swoje zgłoszenie, a następnie odwrócił się. To się zdarza cały czas. Jest mało prawdopodobne, że biuro będzie próbowało cię „uwięzić” w tych drobiazgach. Nigdy oficjalnie nie wjechałeś do USA.
Johns-305

19
Jeśli byłeś w samochodzie, twoje stopy nigdy nie dotknęły amerykańskiej ziemi. A jeśli był na utwardzonej nawierzchni drogi, to nawet nie byłaby to gleba.
Graham Borland,

9
Bardziej prawdopodobne pytanie, IMHO, brzmi: „czy kiedykolwiek odmówiono ci wjazdu do USA?”. Twoje pytanie nie brzmi jak coś, co słyszałem o kanadyjczyku przez amerykańskiego agenta granicznego.
Spehro Pefhany

18
Wygląda na to, że oficer CBP nie mógł się doczekać i specjalnie udzielił ci instrukcji w tej konkretnej sytuacji .
Harper - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


35

Czy kiedykolwiek postawiłeś stopę na amerykańskiej ziemi?

Tak. Byłeś na ziemi amerykańskiej. Jeśli popełniłeś przestępstwo, byłbyś ścigany zgodnie z amerykańskim systemem sądowym. Gdybyś umarł, koroner amerykański wydałby akt zgonu z informacją, że umarłeś w USA.

Jednak straż graniczna nigdy nie zadaje tego pytania. Zapytają:

Czy kiedykolwiek wcześniej byłeś w USA?

a może

Czy byłeś kiedyś w USA?

Twoja odpowiedź brzmi „nie”. Podczas gdy technicznie przebywałeś na ziemi amerykańskiej z perspektywy celnej, odmówiono Ci wjazdu i nigdy nie „wjechałeś” ani „nie odwiedziłeś” USA. To tak, jakby twój pojazd został magicznie zawrócony, zanim faktycznie przekroczył granicę. Chociaż ze względów praktycznych musieli wpuścić cię na ziemię w USA.

Dodałbym również, że nie sądzę, by straż graniczna użyłaby terminu „gleba”, ponieważ zbyt wielu ludzi ( błędnie ) uważa, że ​​gdyby kiedykolwiek byli w ambasadzie USA, postawili stopę na ziemi amerykańskiej.

EDYCJA: Myślę, że komentarz „nigdy nie byłeś w USA”, który wypowiedział oficer, dotyczy prawa międzynarodowego. Odmawiając wjazdu i odesłaniu do kanadyjskich urzędów celnych, Kanadyjczycy muszą się z tobą skontaktować. Nie mogą odmówić wjazdu i odesłać cię z powrotem do USA. Kanada może zezwolić na wjazd lub ewentualnie, jeśli wygasła wiza, zatrzymać i deportować z powrotem do kraju ojczystego, ale zgodnie z prawem jest tak, jakbyś nigdy nie postawił stopy na ziemi amerykańskiej.

Zamiast tego mówiąc „nigdy nie byłeś w USA”, oficer prawdopodobnie powinien był powiedzieć „Kiedy dotrzesz do kanadyjskich służb celnych, powiedz im, że odmówiono ci wjazdu do USA”.


5
Witamy w podróży; doskonała pierwsza odpowiedź! Myślę, że wielu z nas ma trochę wizji tunelu i nie zauważył, że pytanie było tylko coś OP hipotetycznie wyobrazić straży granicznej może zapytać.
Henning Makholm

Większość przestępstw jest ścigana w systemie sądowym państwa, w którym zostały popełnione, i chociaż istnieje oczywiście sens, w którym można to uznać za „amerykański system sądowniczy”, mogę sobie wyobrazić szczególnie błędny argument, że ktoś jeszcze nie przyznał „przez CBP może w jakiś sposób być legalnie w (np.) Vermont bez przebywania w USA.
phoog

@ phoog - Przez amerykański system sądowy miałem na myśli po prostu USA kontra Kanady. Wyobrażam sobie również, że większość przestępstw granicznych (przemyt, napad na straż graniczną itp.) Jest ścigana przed sądem federalnym. Pojawiają się jednak interesujące pytania dotyczące tego, co się stanie, jeśli zaśmiecę na przejściu granicznym tuż po przyjęciu do USA? Jest za późno, by odmówić mi wstępu. Czy możesz deportować kogoś za śmiecenie? Czy strażnik graniczny może nawet napisać bilet na śmiecenie, czy też musiałby mnie zatrzymać i wezwać żołnierzy państwowych? Czy prawdopodobnie uda mi się to uniknąć, ponieważ jest to o wiele za dużo papierkowej roboty?
John Ray

Prawdopodobnie uda ci się to uniknąć, ponieważ jest to zbyt wiele formalności, podobnie jak w wielu (jeśli nie w większości) jurysdykcjach USA. Nawet jeśli jesteś za to ścigany, generalnie samo w sobie nie spowoduje niedopuszczalności ani deportacji. Aby odpowiedzieć na to ogólne pytanie, oficerowie federalni wezwą lokalną policję o naruszeniu prawa stanowego przez osobę, która nie naruszyła również prawa federalnego.
phoog

Świetna odpowiedź, John. Pytanie: czym różni się ten zwrot na granicy między Kanadą a USA od wejścia do ambasady USA? Po prostu chcę stymulować inny, być może użyteczny kąt.
Kaz

49

Zawracanie i powrót do Kanady nie oznacza czasu spędzonego w Stanach Zjednoczonych. Twoja odpowiedź na ich pytanie brzmi: „Nie”. Jeśli pytają dalej i chcą więcej szczegółów, możesz je upiększyć.

„Nie” to prosta i rzeczowa odpowiedź na to pytanie. Nigdy nie byłeś w USA jako podróżujący podróżnik. Kilkaset stóp w celu natychmiastowego zawrócenia, ponieważ nie przyznano ci dostępu, na pewno się nie liczy.

W tym czasie nie otrzymałeś zgody, więc odpowiedź brzmi „nie”.

"Nie nie nie!"


10
Cóż, kilkaset stóp by się liczyło , gdybyś został przyjęty do kraju. Ale ponieważ OP nie został przyjęty, prawnie rzecz biorąc, OP nigdy nie wjechał do USA i odpowiedź jako taka jest całkowicie poprawna dla każdego, kto prosi, w tym agentów granicznych. Jeśli zapytają dalej, czy kiedykolwiek odmówiono ci wjazdu, OP będzie musiał wspomnieć o incydencie na granicy lądowej.
reirab

6
Chciałbym jakieś źródło na ten temat.
PO

10
Myślę, że masz na myśli oddawanie się , a nie upiększanie . Podejrzewam, że uczynienie incydentu bardziej interesującym dla urzędnika imigracyjnego nie jest celem końcowym. ;) (Nie wspominając o tym, że upiększanie czasami oznacza, że ​​dodałeś rzeczy, które tak naprawdę nie miały miejsca w historii!)
jpmc26

4
Termin „upiększenie”, gdy jest używany w kontekście faktów lub szczegółów, oznacza, że ​​dodajesz dodatkowe szczegóły, które są nieprawdziwe, więc nie wydaje się to właściwym terminem. Myślę, że właściwe tutaj słowo jest „skomplikowane”.
Cronax

2
@Cronax Cóż, w tym konkretnym zastosowaniu, jpmc ma rację, że „pobłażanie” jest prawdopodobnie tym, co miało na myśli. Jednak „Opracowanie” zadziałałoby, jeśli usuniesz „je” po nim.
reirab

13

Czy kiedykolwiek postawiłeś stopę na amerykańskiej ziemi?

Nie, w 2002 roku zostałem zawrócony drogą lądową do Kanady.

Pozwól im zdecydować, co za to uznać


1
@PO zobacz aktualizację :)
Hanky ​​Panky

16
Powiedzenie im, że wcześniej odmówiono Ci wstępu, jest naprawdę dobrym sposobem na szczegółową analizę. Naprawdę nie chcesz tego robić, jeśli to w ogóle możliwe.
Octopus

1
Nie chodzi o to, że NIE odmówiono ci wstępu, odwrócono cię i pozwolono ci wycofać próbę.
JamesRyan

1
@JamesRyan i @Octopus w tym pytaniu jest wiele elementów „załóżmy”. Na przykład tytuł zaczyna się od Previously **denied** entry from Canada to USA.
Hanky ​​Panky

1
Dobrze, funkcjonariusz graniczny wypełnił jakiś formularz i nie pamiętam, czy zostałem „odmówiony”, czy „pozwolono mu się wycofać” ...
PO

3

Nie wjechałeś do USA, wszedłeś do strefy granicznej między narodami, która technicznie jest szarą strefą kontrolowaną wspólnie przez oba narody. Jest to cienka linia na mapie, ale wystarczająco duża, aby pomieścić niektóre ogrodzenia, budki strażnicze, parkingi i obszar, w którym zawróciłeś.


Nie działa to na większości granic, obszar „między” bramami granicznymi i odpowiednimi kontrolami imigracyjnymi jest nadal częścią jednego lub drugiego kraju. Granica zwykle biegnie w środkowej części, a jedna strona to jeden kraj, a druga to drugi. Ale jest to linia i często można ją zobaczyć, jeśli spojrzysz, często jest wyraźnie oznaczona, ale nawet jeśli nie jest, możesz szukać zmiany na powierzchni drogi itp., Co zwykle jest wskaźnikiem. Mogą istnieć takie „strefy graniczne”, ale normą dla przejść granicznych jest bardzo konkretny punkt, który jest faktyczną granicą.
Ivan McA

Termin, o którym mówi @jwenting, nazywa się limitophe - patrz sprzeciw Breyera w sprawie Hernadeza przeciwko Mesa (niedawna sprawa Sądu Najwyższego USA) na supremecourt.gov/opinions/16pdf/15-118_97bf.pdf (ostatnia garść stron). Jest to nieco nierozstrzygnięte pytanie, czy granica jest linią urojoną, czy przestrzenią wokół granicy.
iacobus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.