Co to jest śniadanie kontynentalne i jakie są inne rodzaje śniadań?


74

Kiedy szukam hotelu, często widzę wyrażenie „śniadanie kontynentalne”, gdy odnoszą się do śniadania.

Sprawdziłem wyrażenie w Google i znalazłem:

lekkie śniadanie, zwykle składające się z kawy i bułek z masłem i dżemem.

Jest to sprzeczne z moim doświadczeniem, ponieważ często znajduję znacznie więcej. Często są rogaliki, jajka na twardo, jajecznica, sok, kiełbasa, pomidor, fasolka po bretońsku itp.

Czego mogę się spodziewać po śniadaniu kontynentalnym ? Czy branża ma inną koncepcję? A jakie są inne rodzaje śniadań?


5
Jest on dość szeroko stosowany w Europie i Ameryce Północnej, ale nie ma wspólnej reguły dotyczącej tego, co jest uwzględnione. Widziałem też, że jest oferowany z japońską jako inną opcją, ale inne hotele używały zamiast tego „amerykańskiego”.
Willeke

29
Czasami odróżnia się to od „pełnego angielskiego” śniadania [i różnych innych nazw krajów], które obejmuje kiełbasy, bekon, jajka, fasolkę po bretońsku, różne produkty ziemniaczane, tosty itp . i jest znacznie bardziej obfity posiłek.
Calchas,

20
W zależności od tego, jak tani swoją „hotel” jest to „Śniadanie kontynentalne” może składać się z jak najmniejszym dużego termosu dozownika kawy i pudełko pączków w pobliżu recepcji ...
brhans

1
Twój opis pasuje do tego, co dostajesz w B & B w Szkocji, kiedy zamówisz śniadanie kontynentalne.
user24582,

5
@ Calchas - To wyjaśnia terminologię „kontynentalną”. Od lat zastanawiam się, czy było jakieś „wyspowe” śniadanie, które miało odpowiednie jajka i bekon.
TED,

Odpowiedzi:


47

Wielka Brytania kontra kontynent

Ilekroć coś jest określane jako „kontynentalne”, możesz być pewien, że oznacza to przeciwieństwo „brytyjskiego”. Popularny mit nagłówka gazety „Fog Blankets the Channel; Continent Cut Off” to kolejny przykład postawy, która zrodziła tę dychotomię.

W tym przypadku śniadanie kontynentalne jest przeciwieństwem pełnego śniadania angielskiego i stąd pochodzi ten termin.

Tradycyjne angielskie śniadanie

Na Wyspach Brytyjskich pełne śniadanie (zwane pełnym śniadaniem angielskim, pełne śniadanie szkockie, pełne śniadanie walijskie lub pełne śniadanie irlandzkie w zależności od kraju; użyję angielskiego w mojej odpowiedzi, ponieważ jest to najczęstszy termin) ciepłe - głównie smażone - śniadanie. Jego dokładne składniki są różne, ale zwykle składa się z jajecznicy, kiełbasy i boczku, fasolki po bretońsku, smażonych pomidorów i smażonych ziemniaków, czasami z czarno-białym budyniem lub ze smażonymi resztkami warzyw z ostatniej nocy. To dość ciężki posiłek.

W pozostałej części Europy śniadanie składa się głównie z chleba z serem, kawałków mięsa lub słodkich lub pikantnych produktów do smarowania. Czasami płatki śniadaniowe. Jedynymi składnikami zwykle spożywanymi na ciepło są jajka lub owsianka. Jest to nieco lżejszy posiłek niż angielskie śniadanie

Gorące napoje, takie jak kawa lub herbata są wspólne dla obu.

W hotelach

Główną różnicą między śniadaniem kontynentalnym a śniadaniem pełnym (angielskim) jest zimno lub gorąco.

Śniadanie kontynentalne można podawać na zimno, wcześniej gotując jajka. Jedynymi gorącymi składnikami mogą być napoje - kawa, herbata, gorąca czekolada. Zmniejsza to koszty hotelu i pozwala na podawanie śniadania w prawie każdym pokoju; nie jest niczym niezwykłym widzieć, że hotelowy bar jest do tego wykorzystywany, jeśli hotel serwuje tylko śniadanie kontynentalne.
Hotel nie potrzebuje żadnych kucharzy, tylko kelnerzy, którzy go serwują.

Jeśli hotel serwuje zarówno śniadanie kontynentalne, jak i pełne śniadanie angielskie, to drugie może być oferowane z premią, ponieważ koszty do hotelu są również wyższe.

Jeśli zjadłeś śniadanie kontynentalne, które zawierało jajecznicę i inne gorące potrawy, najprawdopodobniej było to śniadanie w formie bufetu, w którym hotel oferuje coś wyjątkowego dla swoich gości, co kończy się nieco w kierunku pełnego angielskiego.


2
Użycie słowa kontynentalny jest znacznie szersze niż tylko Europa. Widziałem to w USA i Kanadzie. Nie jestem pewien, ale myślę, że widziałem to także w Japonii (na ogólne śniadanie zachodnie) oraz w Australii i Nowej Zelandii.
Willeke

15
@Willeke oczywiście, ale to właśnie tam się narodziło.
SQB

Śniadanie kontynentalne może zawierać gorącą owsiankę oraz gorącą herbatę lub kawę, więc gorące kontra zimne nie są całkiem dokładne.
gerrit

1
@gerrit Wyjaśniłem trochę; pierwotnie pominąłem napoje. Jednak nigdy nie dostałem gorącej owsianki jako części śniadania kontynentalnego w hotelu , więc się z tym nie zgadzam.
SQB,

1
@SQB metoda gotowania jajek byłaby zwykle smażona, ale w dzisiejszych czasach zwykle oferowane są wybory. Jajecznica z pewnością NIE jest domyślną opcją dla prawdziwego Pełnego <wstaw kraj tutaj> śniadania, z wyjątkiem śniadań w formie bufetu, których najlepiej jest unikać, ponieważ jest to ogólnie źle ugotowane, gumowe ciasto. Również ziemniaki z cebulą są amerykańskim wynalazkiem i NIE są uważane za część tradycyjnego śniadania, chociaż mogą to być smażone ziemniaki. Również na kontynencie wędliny są częstym dodatkiem do śniadania i sera, podobnie jak musli i jogurt.
Steve Pettifer

65

Continental zwykle odnosi się do śniadania na zimno, a nie do śniadania na ciepło. Zwykle są to pieczywo, płatki zbożowe, napoje, ale każdy hotel ubierze to, co im się podoba.

Amerykańskie śniadania to zwykle jajka na ciepło, mięso na śniadanie, pieczywo, napoje.

Pełne lub gotowane śniadanie (często nazywane lokalnie, np. Japońskie śniadanie itp.) To zwykle potrawy przygotowywane na śniadanie w kraju, w którym znajduje się hotel.

Bufety, więc większość ludzi wie, co to jest bufet ....

Ale jak wspomniano w moim opisie kontynentalnym, każdy hotel może i ubierze swoją ofertę posiłków, jeśli uzna to za stosowne dla wszystkich powyższych „kategorii”. Dodatkowo różne oczekiwania kulturowe przyczynią się do ostatecznego menu.


6
W niektórych hotelach śniadanie kontynentalne będzie obejmować wędliny i sery; na ciastach, pieczywie i płatkach śniadaniowych.
Neil P

Nadal warto wspomnieć, jakie rodzaje potraw będzie oferować bufet, nie tylko sugerując zmianę stylu. Zazwyczaj oferuje pełne amerykańskie śniadania.
Pysis,

@Pysis - Bufet będzie zawierał różne produkty w różnych krajach, a wiele z nich nie obejmuje „pełnych amerykańskich produktów śniadaniowych” (cokolwiek, co może się z tym wiązać).

1
Kraj został wymieniony i dorozumiany. Mogę zaświadczyć o wielu bufetach sprzedawanych jako takie, a nie jako śniadanie kontynentalne, nawet jeśli stacje obsługi były podobne, w przypadku wysokiej, a nawet 100% hoteli, o których wspominałem.
Pysis

@Pysis - Nie widzę żadnej wzmianki o kraju ani bezpośredniej, ani dorozumianej w PO (lub w mojej odpowiedzi). Kontekst pytania dotyczy wykorzystania terminów przez przemysł hotelarski (branża globalna).

30

Oto kilka napotkanych przeze mnie śniadań. Oczywiście każdy hotel dodaje i usuwa przedmioty według własnego uznania.

Edytowane według niektórych komentarzy (szczególnie tych o gotowanym pomidorze - teraz rozumiem, jak się myliłem).

 • Kontynentalny - bardzo skromny; składający się z gorącego napoju, chleba i / lub ciasta, masła, dżemu, ewentualnie soku, czasem więcej.
 • Angielski - Jajka, kiełbasa, smażony boczek, fasolka po bretońsku, grillowany pomidor, płatki zbożowe, herbata lub kawa.
 • Irlandzki (często nazywany „pełnym irlandzkim”) - podobny do angielskiego, z czarno-białym budyniem (który można znaleźć również w języku angielskim) i bez płatków zbożowych.
 • Amerykańska - duże ilości jaj, smażony boczek, płatki, ciasta, czasem gofry, kawa.
 • Izraelski - duży bufet z jajkami (często przygotowywanymi na zamówienie), warzywami, owocami, serem, płatkami i innymi (bez mięsa).

11
Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział śniadanie kontynentalne w formie bufetu, które nie obejmowało wyboru płatków śniadaniowych i soków. Większość będzie miała także owoce i ciastka; wielu oferuje również wędliny.
Henning Makholm

24
Gotowany pomidor zamiast smażonego? Zostałeś już. Gdziekolwiek ci służyłeś, leżało całkiem swobodnie.
Ben

5
Co z kedgeree? A może śledzie? Lub Eggs Benedict (osobiście wolę Royale)? A może stary dobry Omlet? A może wędzony łosoś i jajecznica na grzance? Lub jakakolwiek inna liczba gotowanych śniadań, które nie mają określonej nazwy krajowej? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kontynentalne jest, jak pan mówi, zimne (ale zgadzam się z Henningiem, że zwykle obejmuje płatki, owoce i ciastka - czasem jogurty itp.); ale nic nie ugotowane.
eggyal

10
@HenningMakholm Widziałem w Stanach Zjednoczonych - więcej niż raz - „śniadanie kontynentalne” składające się z kawy rozpuszczalnej z kuchenką mikrofalową do podgrzania wody i pudełka pączków.
axsvl77

9
Doceniony. To jest po prostu niedokładne. Jak podkreśla @Ben, angielskie śniadanie obejmuje grillowanego lub smażonego pomidora. Płatki nie są absolutnie niezbędnym składnikiem, podobnie jak kawa. Różnica między śniadaniem angielskim a irlandzkim naprawdę jest właśnie tam, gdzie podawane jest śniadanie. Angielskie śniadanie jest równie prawdopodobne, jak irlandzkie, z dodatkiem czarnego puddingu.
MJeffryes

13

W hotelach, które odwiedziłem, jadłem tylko dwa rodzaje śniadań: śniadanie kontynentalne, które we wszystkich obiektach, które odwiedziłem, to:

 • artykuły piekarnicze
 • owoce (sezonowe)
 • kawa czy herbata

Różnorodność każdego z nich może się różnić w zależności od rodzaju lokalizacji i lokalizacji. Na przykład w niektórych obszarach śniadanie kontynentalne obejmuje pewnego rodzaju danie z jajka (gotowane, omlet, smażone na zamówienie itp.)

Drugi rodzaj to „śniadanie w formie bufetu”, które obejmuje:

 • owoce
 • artykuły piekarnicze
 • sekcja delikatesowa (wędliny i wędliny)
 • sekcja mleczarska (jogurt, mleko, sery różnych odmian)
 • napoje:
  • mleko
  • soki owocowe
 • stacje do kawy, herbaty i espresso
 • stacja zbóż
 • stacja przypraw
 • ciepłe śniadanie (zwykle wykonane na zamówienie omlety lub jajka)
 • linia bufetowa, która składa się z:
  • jajka (jajecznica i gotowane, zwykle)
  • fasolki
  • mięso śniadaniowe
  • element węglowodanowy (zwykle grys)
  • wszelkie regionalne specjalności
  • opcja wegetariańska

W zależności od wybranej restauracji i lokalizacji hotelu, możesz zobaczyć różne przedmioty lub obszary dla określonych potrzeb dietetycznych. W jednym hotelu widziałem konkretny obszar na wegańskie produkty na śniadanie.

W hotelu w Islamabadzie (stolica Pakistanu) oprócz stacji omletów miałem także stację paratha (smażony chleb z masłem na gorąco), który jest tradycyjny w Azji Południowej; i słodkie mięso.


8

Czytając inne odpowiedzi tutaj, odkrywam nowe rodzaje śniadań. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje tak wiele różnic między hrabstwami i regionami Wielkiej Brytanii. Większość hoteli określa rodzaj oferowanego śniadania w celu ustalenia wartości lub zaspokojenia potrzeb klientów . Chodzi o to, że nazwa śniadania nie jest menu, ale wskazaniem rodzajów oferowanych rzeczy.

Te, o których wiem to:

 • Continental : gorąca kawa i herbata, a także asortyment pieczywa i zimnych wypieków, takie jak rogaliki i upiększają niektóre, ponieważ Continental odnosi się do kontynentu europejskiego. Amerykański hotel oferujący śniadanie kontynentalne zwykle oferuje bułeczki i pączki, czasem z czymś podobnym do ciasta francuskiego. Sok i mleko są często dostępne.
 • Amerykańska : kawa, herbata, sok, mleko prawie na pewno plus ciepłe jedzenie z jajkami, bekonem, kiełbasą i ziemniakami (ziemniaki z cebulą lub domowe frytki).
 • Angielski : Również z kawą, herbatą, sokiem, mlekiem i gorącym śniadaniem na bazie jajek i mięsa, a także typowo brytyjskimi produktami, takimi jak fasola i pomidory.
 • Ameryki Południowej : kawa, herbata, sok, chleb, owoce i dżem lub marmolada.
 • Azjatycka : herbata, często także kawa, plus conge z dodatkami, takimi jak jajka na twardo, smażone ryby, warzywa na parze i sosy. W zależności od tego, czy przebywasz w Azji Południowo-Wschodniej lub Północno-Wschodniej, często pojawiają się pierogi lub zupa (lub obie).
 • Japoński : herbata i kawa z ryżem gotowanym na parze, gotowanymi rybami i bulionem oraz szereg dodatków, takich jak marynowane warzywa, tofu, jajko na twardo, które można dodać do zupy lub zjeść z ryżem.

Połowa z nich była już objęta poprzednimi odpowiedziami, ale inne regiony mają swoje własne, a im bliżej regionu, tym bardziej konkretne rzeczy. W Azji hotele często oferują bufet z każdym rodzajem, który otrzymuje własną sekcję. Podczas gdy jesz śniadanie w Azji, hotele cateringowe dla międzynarodowych turystów mogą nadal oferować część amerykańską i inną na śniadanie kontynentalne, a także jedną na lokalne śniadanie.

Pamiętaj, że nie uważam bufetu za rodzaj śniadania. Większość śniadań wymienionych powyżej może być serwowana lub oferowana w formie bufetu lub nawet hybrydy. Na przykład w Ameryce Południowej wiele hoteli oferuje bufet z chlebem i owocami, ale podaje jedno lub dwa jajka na zamówienie. Na Tajwanie często otrzymywałem ustawione śniadanie oraz dostęp do stołu z dodatkowym ryżem i congee, ale nic więcej.

W Brazylii śniadania były inne niż w pozostałej części Ameryki Południowej. Nie wiem, czy nazywa się to brazylijskim śniadaniem, ale składa się głównie z dużej ilości owoców, jajek, tapioki, chleba z kawą i sokiem.


W języku hotelowym bufet odnosi się do śniadania typu „podaruj sobie”, a gotowane lub pełne posiłki są serwowane. Bufet często łączy wiele rodzajów śniadań.

Zwykle mówimy w formie bufetu lub a la carte . Czasami ludzie używają gotowanych na zamówienie, ale może to oznaczać coś, co nie zostało wcześniej przygotowane. W bufecie może znajdować się wiele gotowanych produktów, które można samodzielnie przyrządzić , więc oczywiście język jest przeciążony po angielsku.
Itai

Nie mówimy o tym, co mówimy (ja, ty itp.), Mówimy o terminach używanych przez hotele do opisywania jedzenia, które ma zapewniony pokój.

Jeśli robisz listy śniadaniowe, przegapiłeś (przynajmniej) rodzaj śniadań powszechnych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii (niemieckojęzyczny) składający się z wędlin, serów, chleba itp.
powyżej

1
Lista, jeśli nie tak naprawdę, które miejsce je, ale więcej o tym, jak hotele opisują swoje śniadania. Rzeczywista zawartość śniadania kontynentalnego w amerykańskim hotelu może się bardzo różnić od śniadania w Europie (i może różnić się w zależności od kraju i kraju w tych regionach).
Itai

6

Dodam do listy Ugorena, ponieważ już napisał oczywiście wszystkie elementy zmian biznesowych.

Colazione / włoskie śniadanie: kawa lub cappuccino, herbata dostępna, ciastka i ciastka, chleb - masło - dżem. Z moich doświadczeń wynika, że ​​obecnie w hotelach i pensjonatach zawsze jest co najmniej jeden sok, jajka (chociaż w małych domach można je tylko ugotować lub podaje się je 3 i 8 stóp), ser, szynka i salami, płatki zbożowe i musli, jogurt owoce To był powód, dla którego MYŚLĘ, że to śniadanie kontynentalne, ponieważ to nie jest to, co my, Włosi, mamy w życiu codziennym. Mogę sobie również wyobrazić, że bardzo mała i tania restauracja może serwować włoskie śniadanie podobne do tego, co Włosi robią codziennie w barach (jako sama firma) i dlatego ograniczają się do kawy, caffelatte lub cappuccino na drinka, ciastka.

Europa w ogólności: Doświadczenie mówi mi, że w większości krajów śniadanie w hotelu przypomina przedłużone śniadanie, o którym wspomniałem powyżej. Oczywiście dokładne pozycje mogą się różnić w zależności od kraju: sery, salumeria, chleb są różne wszędzie, i tak może być nawet w jednym kraju, np. We Włoszech.

Frühstück (Austria), podobny do powyższego w strukturze, bardzo różny w szczegółach. Nad słodyczami dominowały sery i wurst (mogą być trzy rodzaje obu), które ograniczają się do dżemów i bułek. Ogromny wybór pieczywa. Jajko może być, jak chcesz, albo jest kucharzem, albo robisz to. Znowu płatki, musli, jogurt. Typowy w szerokim asortymencie past do mięsa i odchodów.


Czytając ponownie pytanie, stwierdziłam, że ja i OP mam takie samo wrażenie. Wygląda na to, że śniadanie kontynentalne jest rzadko podawane lub znaleziona przez niego definicja jest błędna. Zobacz także mój komentarz.


Bardziej ograniczone śniadanie, które miałem do tej pory, oba były w Anglii i USA. Mam na myśli wybór, a nie kalorie i rozmiar.
Alchimista

2
UWAGA: Angielskie słowo „marmolada” oznacza w szczególności dżem zrobiony z owoców cytrusowych (w szczególności pomarańczy, chyba że kwalifikuje się jako „marmolada cytrynowa”, „marmolada grejpfrutowa” itp.). Czy o to ci chodziło? (Pytam, ponieważ niemieckie słowo „die Marmelade” jest fałszywym przyjacielem - lepiej tłumaczyć to jako „dżem”). W Niemczech i Szwajcarii spodziewałbym się kilku rodzajów dżemu (na przykład marmolady, truskawki, czarnej porzeczki).
Martin Bonner

@Martin Bonner. Tak masz rację. Nie pamiętałem słowa „dżem”. To samo z marmellatą w języku włoskim. Istnieje również confettura (konfiture), która wprowadza więcej zamieszania. Naprawię to. Dziękuję Ci.
Alchimista

3
co rozumiesz przez jajka podawane 3 'i 8'?
azyl

1
@aslum. Twardość wyrażona w minutach. :) Czas gotowania.
Alchimista

3

Dwa podstawowe rodzaje śniadań to „kontynentalne” i „wiejskie”. Oznacza to, że „kontynentalny” odnosi się do kontynentu europejskiego, podczas gdy „kraj” odnosi się do poszczególnych krajów.

„Śniadanie kontynentalne” różni się od śniadania „wiejskiego” brakiem gotowania. Składa się głównie z „zimnych” produktów, takich jak „chleby”: bułki, rogaliki, duńskie itp. Oraz zimnych napojów, takich jak sok lub mleko. Herbata i kawa są jedynymi „gorącymi” produktami, ponieważ kelnerzy mogą to serwować (i „zimne”) bez pomocy szefa kuchni. Jedną z odmian „kontynentalnej” jest „południowoamerykańska”, która obejmuje zimne lokalne owoce, takie jak papaja, mango i guawa. Niektóre europejskie ustawienia kontynentalne zawierają zimne „północne” owoce, takie jak spadzi i kantalopy.

Śniadanie „wiejskie” obejmuje gorące potrawy, wymaga szefa kuchni i różni się w zależności od kraju. „Amerykańskie” śniadanie może obejmować smażone jajka, bekon, szynkę lub kiełbasę oraz ziemniaki lub gorące płatki. Na „angielskie” śniadanie składają się jajka, mięso i ziemniaki, podobnie jak śniadanie amerykańskie, a także fasola i inne typowo angielskie warzywa. „azjatyckie” śniadanie może zastąpić mięso rybami i używać warzyw w stylu azjatyckim (wszystkie ugotowane).


Jako północnoeuropejski jestem nieco rozbawiony słysząc, że kantalupy są opisywane jako owoce północne;)
jpatokal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.