Czy hostele zapewniają kosmetyki?


22

Z moich doświadczeń w hotelach przyzwyczaiłem się do przyborów toaletowych (mydło, szampon itp.).

Czy hostele też to zapewniają, czy też muszę przynieść własne? Czy hostele również zapewniają ręczniki, czy też muszę podróżować w stylu H2G2 ?


6
Nie sądzę, że istnieje wiele miejsc, w których nie można kupić mydła, szamponu itp. Więc nie, nie trzeba przynosić własnego. Być może będziesz musiał zrobić kilka zakupów poza hostelem, ale czym to różni się od jedzenia (zdecydowanie, hostel może go nie mieć, ale nie musisz go przynosić). Jeśli nie możesz kupić mydła, szamponu itp. W pobliżu hostelu, oznacza to, że miejscowi też nie mogą. Będąc w Rzymie, czyńcie jak Rzymianie.
emory

2
Czasami mam problemy ze znalezieniem żelu do kąpieli / pod prysznic w niektórych krajach, a nawet ze znalezieniem tłumaczenia. Jest znacznie łatwiejszy w transporcie niż mydło.
hippietrail

Nie wiem o co ci chodzi. Nienawidzę tych śmierdzących hotelowych rzeczy, które nazywają „mydłami”, zawsze przynoszę własne.
yo „

1
@emory Artykuły toaletowe różnią się od jedzenia tym, że w hotelach, te pierwsze są zawsze zapewnione, te drugie niekoniecznie i prawie zawsze za dodatkową opłatą. To rozsądne pytanie…
Zrelaksowany

@Zastosowane to rozsądne pytanie. Każdy podróżnik jest wyjątkowy. Niektóre przyniosą własne, inne kupią lokalnie, inne zrezygnują, a inne zameldują się w hostelach zapewniających te udogodnienia. Dokładna odpowiedź na pytanie, czy potrzebujesz tych przedmiotów, brzmi: nie.
emory

Odpowiedzi:


32
  • Ręczniki są możliwe w wysokości 50/50, w zależności od kraju i hostelu.

    Więcej hosteli wypożyczy ręczniki, czasem po cenie nominalnej. Jeden hostel, w którym pracowałem w Australii, dawał bezpłatne ręczniki, ale odkryliśmy, że często płaciliśmy nadgodziny naszym pracownikom pralni, ponieważ ludzie używali wielu ręczników tylko dlatego, że byli wolni! Wprowadziliśmy opłatę w wysokości 1 USD za ręcznik, której często rezygnowano z pokojów rodzinnych lub grup zorganizowanych, a marnotrawstwo zniknęło. Niektórzy ludzie byli trochę zrzędliwi z powodu konieczności płacenia, ale w większości byli to osoby nieznające różnicy między hotelami a hostelami.

  • Szampon i płyn do mycia ciała są w większości przypadków rzadkie, ale wydają się być powszechnie stosowane we wszystkich hostelach na Tajwanie. Są również dość powszechne w Japonii.

    Często hostele przechowują butelki kosmetyków pozostawione przez podróżnych. To, czy użyć takiego darmowego żelu pod prysznic, szamponu, odżywki itp., Zależy całkowicie od osobistego poziomu wrażliwości.

  • Nawiasem mówiąc, w hostelach często brakuje jednego lub obu mydeł i czegoś, co mogłoby przy okazji wysuszyć ręce w toaletach!

  • W hostelach w biednych krajach, które przyciągają wiele „bachorów”, lub gdzie personel dba przede wszystkim o imprezowanie, może wystąpić tendencja do wyczerpania papieru toaletowego i braku szybkiej wymiany. Czasami tanie backpackersy kradną bułki, czasem bachory znajdują osobiste spełnienie w spłukiwaniu całych bułek w toalecie! Wykonaj własny rzut i sprawdź stoisko, zanim usiądziesz i zatwierdzisz.

16

Prawie zawsze przynosisz własne, jednak ...

Witryny hosteli, takie jak Hostelbookers, często wskazują, czy przedmioty takie jak ręczniki są dostępne do wypożyczenia, czy też zapewnione.

Niektórzy, których widziałem, będą sprzedawać pasty do zębów, dezodoranty i tym podobne.

Osobiście przynoszę ręcznik i przybory toaletowe i prawie zawsze ich potrzebowałem. To generalnie niespodzianka, kiedy tego nie robię.


3
+1. Byłem może raz lub dwa razy (z wielu) w hostelu, który zapewnił ręcznik. Szampon / płyn do mycia ciała dostępny w kabinie prysznicowej jest również możliwy, ale rzadki. Zatrzymując się w hostelach, zdecydowanie nie powinieneś na to liczyć. (Zamiast tego weź lekki ręcznik z mikrofibry i małą poręczną butelkę
płynu do mycia ciała

To prawda, ale w każdym hostelu, o który prosiłem, mogłem wypożyczyć ręcznik i kupić pojedyncze opakowania szamponu, a oni zawsze mieli pastę do zębów i detergent do prania.
Willeke

7

Jak już wspomniano, przybory toaletowe są bardzo rzadkie. Ręczniki są bardzo zależne, ale jeśli hostel nie zapewnia ich za darmo, zwykle zapewniają je za opłatą (wszystkie przypadki, których byłem świadkiem, były za przystępną opłatą).

Nigdy nie byłem w schronisku bez papieru toaletowego. W najgorszym przypadku, jeśli poprosisz w recepcji, szybko to rozwiążą.

Rzadkim przypadkiem, na który należy być przygotowanym (z wyprzedzeniem), jest możliwość, że hostel domyślnie nie zapewni pościeli. Musisz go przynieść lub wynająć w hostelu. Czasami śpiwory nie są akceptowane jako zamiennik pościeli.

Dobrym źródłem informacji przed podróżą jest www.hostelworld.com

Można znaleźć artykuł intersting tutaj o tym, co można oczekiwać od hostelu.

Oto kolejny, nieco bardziej ogólny.


2
1. +1 szczególnie dla arkuszy. Wiele lat temu podróżowałem z plecakiem do Szwecji, a koszt prześcieradeł był szokująco wysoki i przestałem podróżować z własnymi, ponieważ w poprzednich krajach były one zazwyczaj dostarczane. W tym czasie jeden hostel w Szwecji testował nowe papierowe jednorazowe arkusze! Były to bardzo wytrzymałe bibuły i będąc niechlujnym mężczyzną z budżetowym budżetem, udało mi się przetrwać kilka miesięcy! 2. Hostele zakazują śpiworów, ponieważ nie możemy oceniać po urodzie twojej twarzy lub szczerości twoich zapewnień, że nie przywiozłeś pluskiew z Tajlandii!
hippietrail

1
@hippietrail Pluskwy nie dbają o to, czy śpisz w robaku lub masz go w torbie. Z radością mówią nawet w skarpetce, więc jeśli nie będziesz wymagał od gości, by przybyli nagi i bez bagażu, ta sztuczka nie zadziała :)
Żeglarz Danubian

1
Mimo to działa przez większość czasu. Kiedy to nie działa, to dlatego, że błędy znajdowały się w bagażu, co zdarzyło się ostatnim razem, gdy mieliśmy je tam, gdzie pracuję.
hippietrail,

Powinienem dodać, że pluskwy zwykle giną w bagażu rejestrowanym, ponieważ są podatne na ekstremalne temperatury. Powiedział mi o tym tępiciel pluskiew, który przyszedł kiedyś do naszego hostelu w Sydney. Ale zwykle ≠ zawsze.
hippietrail

1
@hippietrail Pamiętam, że czytałem to na ich stronie internetowej. Ale tak, przypuszczam, że śpiwory mogą być gorsze. Z drugiej strony są też wszelkiego rodzaju prześcieradła. Niektóre podobne do śpiworów.
nsn

6

Hotele są skierowane do biznesmenów podróżujących z teczką. W walizce zwykle nie nosisz mydła ani ręcznika.

Hostele są skierowane do turystów, którzy mają przynieść ze sobą wiele rzeczy. Podczas gdy wszystkie hostele, w których mieszkałem, miały mydło w łazience, a także dostarczyły ręczniki (niektóre za darmo, niektóre za dodatkową opłatą). Szampon, maszynki do golenia, kremy do ciała, jeśli są dostępne, były tym, co pozostawili poprzedni goście. Po prostu zabierz ze sobą własne rzeczy.

W przypadku, gdy waga jest szczególnie ważna (podróż samolotem), sprawdź, czy w pobliżu jest supermarket. Trudno oczekiwać, że takich rzeczy trudno będzie kupić w miejscu, w którym znajdują się hostele, być może z wyjątkiem krajów niemieckojęzycznych w niedzielę;)

Ręcznik - możesz go zabrać ze sobą. W najgorszym przypadku wyschnięcie całego ciała byłoby nieco trudniejsze, ale zaleca się, aby zawsze mieć przy sobie mały ręcznik podczas podróży - jeśli trzeba się umyć w samolocie lub pociągu itp.


3
1. Po prostu biorę resztki mojej obecnej pasty do zębów, dezodorantu, szamponu, odżywki i żelu pod prysznic. Z wyjątkiem szczególnie dużych butelek. Bagaż jest zgnieciony, a duże plastikowe butelki mogą być bardziej otwarte. A jeśli ktoś otworzy się, łatwiej poradzić sobie z małym bałaganem niż dużym bałaganem. 2. Czasami może być trudno dowiedzieć się, co to jest szampon / odżywka / żel pod prysznic w kraju o nieznanym języku. Szampon jest najłatwiejszy, a żel pod prysznic najtwardszy. A jeśli po prostu idziesz na zakupy, w tej samej części sklepu w podobnych butelkach są różne płyny i inne rzeczy.
hippietrail
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.