Dziwnie wyglądający region Francji w Mapach Google


55

Bezczynnie przeglądałem mapy Google i natknąłem się na ten obszar na wybrzeżu Atlantyku we Francji.

Teren wygląda intrygująco. Co to za pomysł? Wyglądają jak zbiorniki wodne. Ale kształty nie są typowymi naturalnymi konturami, ale bardziej przypominają sztuczną kałużę. Region nie wydaje się naturalnym bagnem, przez które przebiega wiele dróg itp.

Dowolny pomysł? wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jeśli spojrzysz na widok satelitarny i widok uliczny, możesz zobaczyć patelnie solne. Ktoś spędził dużo czasu na wyszukiwaniu wszystkiego w Mapach Google, ale na rzeczywistych zdjęciach nie wygląda to tak dramatycznie.
Zach Lipton

@ZachLipton Tak. Zdjęcie satelitarne wygląda zupełnie inaczej.
ciekawy_kat


4
@ZachLipton Mam wrażenie, że Google mógł w większości zautomatyzować śledzenie, myślę.
JeopardyTempest

2
„Ktoś spędził dużo czasu na śledzeniu”, który jest teraz w dużej mierze zautomatyzowany, Zach
Fattie

Odpowiedzi:


13

Jest to region z pięcioma głównymi funkcjami na bagnach, które można nawet zobaczyć w Google Street View:

słona łąka 1 słona łąka 2 słona łąka 3 słona łąka (widok sob.)

Widziałeś krowy na pierwszym zdjęciu?

  • rolnictwo solne, które kiedyś miało miejsce w basenach między słonymi łąkami, zasilane kanałami wody morskiej ( étiers , można zobaczyć ich nazwy na mapie), ale nie odbywa się już w części znalezionej mapy (część wioski Bouin, która kiedyś była wyspą i zamulona, ​​tworząc wokół niej bagna przekształcone w hodowlę soli); na północy można zobaczyć tutaj ( widok satelitarny ), które są ostatnimi miejscami w Bouin, które kiedyś miały 700 ; inne części mokradeł ( Marais Breton ) już nawet nie są karmione wodą morską ;

hodowla soli hodowla soli (widok sob

Czy widziałeś małe wały wewnątrz stawów, które są nadal używane? Znikają, gdy opuszcza się słony staw.

rybołówstwo rybołówstwo (widok z satelity)

Widziałeś chaty wzdłuż kanału?

  • bliżej wybrzeża, poldery z hodowlą ostryg (hodowla roślin ), jak tutaj ( widok satelitarny tutaj ), gdzie niektórzy zdają się specjalizować w larwach ostryg ( naissains ), które następnie wyrosną gdzie indziej;

poldery poldery

Podczas powiększania zobaczysz torby z ostrygami z góry (ciemnozielone strefy w stawach).

hodowla ostryg (widok satelitarny)

Zobacz też torby z ostrygami.

słony staw słony staw (widok z satelity)

Porównaj z dawnymi i rzeczywistymi stawami solnymi.


Wygląda jak Holandia.
gerrit

73

Co ciekawe, kilka godzin temu pojawiło się pytanie o tę część Francji .

Patrzysz na obszar Noirmoutier we Francji, który w przeszłości był jednym z najważniejszych regionów świata w produkcji Fleur de Sel :

sól, która w miarę odparowywania tworzy cienką, delikatną skórkę na powierzchni wody morskiej.

Powstaje w ten sposób:

Jedną z metod gromadzenia soli morskiej jest wciągnięcie wody morskiej do basenów bagiennych lub misek solnych i umożliwienie odparowania wody, pozostawiając w niej rozpuszczoną sól. Gdy woda wyparowuje, większość soli wytrąca się na dnie bagna lub miski (i jest później zbierana jako zwykła sól morska), ale niektóre kryształy soli unoszą się na powierzchni wody, tworząc delikatną skorupę skomplikowanych piramidalnych kryształów . To jest fleur de sel .

Mapa, którą umieścisz w swoim pytaniu, pokazuje miski soli . Aby dowiedzieć się więcej na temat tego intrygującego tematu, mogę serdecznie polecić „Salt: A World History” Mark Kurlansky, dostępny u zwykłych księgarń.

Turystyka stanowi obecnie ważną część gospodarki Noirmoutier, a wiele miejsc chętnie sprzedaje ci prawdziwą Fleur de sel .


Jednak, jak zauważył Peufeu , konkretny obszar, który pokazujesz, może w rzeczywistości nie zawierać misek solnych (chociaż w okolicy jest dużo) - pokazane tu mogą być stawy ostrygowe do hodowli skorupiaków przybrzeżnych, kolejna czynność powszechna w strefa.

Ta strona informacji turystycznej o tym regionie zawiera ten obraz łowiska:

"Rybołówstwo"

i tekst

W osłoniętych wodach zatoki rybołówstwo na brzegu i hodowla ostryg są ważnymi gałęziami przemysłu w małych społecznościach Bouin i Beauvoir sur Mer.

Porównaj również i porównaj ten obraz uprawy soli:

hodowla soli

i to zdjęcie hodowli ostryg:

hodowla ostryg

oba z innego miejsca turystycznego dla tego obszaru. Im bardziej nieregularne cechy wody, o które pytasz, wyglądają bardziej jak te ostatnie.

Nadal czytam książkę o soli :)


4
Dziwny zbieg okoliczności? Zaczynam się różnić - bardziej niż prawdopodobne, że pytający zobaczył to drugie pytanie i przejrzał obszar w Mapach Google.
user253751

Byłem w tej części Francji kilka razy i nawet raz kupiłem słoik tej soli w prezencie :-)
maguirenumber6

nawet jeśli to jest wyjaśnienie, to wciąż ciekawy zbieg okoliczności! (z wyjaśnieniem) Dobra robota, Sherlock! i tak, to jedyna sól do użycia!
Fattie

1
Nie jestem pewien, czy są to patelnie solne (ich kształt jest inny, patrz tutaj goo.gl/maps/UHNzVXttbyw ). Sugeruję stawy morskie wykorzystywane do hodowli ostryg, w tym regionie dzieje się dużo.
peufeu

1
@peufeu masz rację. Odpowiednia aktualizacja odpowiedzi.
AakashM

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.