Czy znaczek ZEA w moim paszporcie spowoduje problemy z wjazdem do Izraela?


21

Niedługo pojadę do Izraela i jestem zaniepokojony, ponieważ niektórzy koledzy zasugerowali, że znaczki wizowe w moim paszporcie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (np. Dubaj) mogą powodować trudności w przyjeździe.

Czy powinienem się tym martwić? A jeśli tak, jakieś praktyczne rozwiązania?

(Powiązane: Czy wiza lub pieczęć irańska lub kuwejcka w moim paszporcie będą stanowić problem podczas przyszłej wizyty w Izraelu? )


7
z mojego zrozumienia nie. Problem występuje tylko wtedy, gdy robisz to na odwrót. Dlatego zwykle ludzie proszą Izraelską Imigrację o stemplowanie wizy na osobnym papierze.
Rudy Gunawan,

Odpowiedzi:


16

Nie powstrzymało mnie to, że dostałem grilla na temat zawartości mojego paszportu, kiedy w lutym wyjechałem w interesach.

Osoby przeprowadzające kontrole to pracownicy El Al, przed opuszczeniem LHR. Zapytali mnie o znaczki dla Egiptu x2 (od początku niepokojów społecznych), Jordanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji, Maroka i podróży do Lyonu we Francji (choć podejrzewam, że miał to być punkt odniesienia). Cały proces trwał około 45 minut plus kolejne 45 minut na przeszukanie bramy. Potem nie zadawano żadnych pytań w urzędzie celnym - stemplowali moją kartę pokładową zgodnie z prośbą i wpuszczali mnie.


5

Jako kontynuacja:

  • Absolutnie nie ma problemów z przylotem lub wyjazdem z Tel Awiwu.
  • Bezpieczeństwo było bardzo proste - zdecydowanie najlepsze, najbardziej wydajne i najszybsze bezpieczeństwo, jakie kiedykolwiek widziałem na lotnisku, i rzeczywiście jedyne lotnisko, na którym zgodziłbym się, że ich bezpieczeństwo jest odpowiednie.

Bardzo podobała mi się moja wizyta tam, spędzanie czasu w Tel Awiwie i Jaffie oraz wspaniała jednodniowa wycieczka do Jerozolimy.


2

Istnieją różne okoliczności, które zapalą czerwone światła dla urzędników bezpieczeństwa lub urzędników imigracyjnych.

Jeśli lecisz izraelskim narodowym przewoźnikiem El Al, na pewno będziesz mieć problemy z bezpieczeństwem. Daj sobie dużo czasu na wielokrotne przesłuchiwanie przez izraelskich agentów ochrony i kontrolę wstępną, a być może jeszcze dokładniejsze sprawdzenie bagażu. Najlepiej byłoby przynieść ze sobą wszelką dokumentację, że masz zagranicznego korespondenta, lub cokolwiek innego, co uzasadniałoby powód wyjazdu.

Pamiętaj, że niektóre z tych krajów są nadal w stanie wojny z Izraelem. Ich obawa, jeśli nie jesteś terrorystą, polega na tym, że być może wspomniałeś komuś w jednym z tych krajów, że planujesz kontynuować podróż do Izraela i że być może dali ci prezent, który możesz dostarczyć komuś tam lub dostęp do bagażu bez ciebie wiedząc o tym i umieściłem jakieś urządzenie wybuchowe, o którym nic nie wiesz. W Londynie znany był przypadek, że ciężarna Brytyjka przeszła przez ścisłe bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii na samolotach z Izraelem, po to, by przesłuchać go agentka ochrony El Al, która znalazła materiały wybuchowe w walizce, które miały wybuchnąć w powietrzu. Miała palestyńskiego chłopaka, który poprzedził ją do domu rodziców w Palestynie i jechała tam, aby poznać rodzinę, z którą miała się pobrać. Jej kochający chłopak włożył bombę do bagażu z wysokościomierzem przymocowanym do wybuchu. Wiem, że wiele osób przeżywa to uczucie naruszone osobiście, ale nie mogą sobie pozwolić na to, by pomylić się choć raz.

Jest więcej niż jedna izraelska linia lotnicza, więc sprawdź to. Jeśli chcesz łatwiejszy lot, wybierz inną linię lotniczą, taką jak British Airways, American Airlines, Air France lub Turkish Airlines. W takim przypadku najprawdopodobniej będziesz miał problem z wjazdem do Izraela, gdy trafisz na izraelską imigrację: najprawdopodobniej zostaniesz zabrany na bok w celu przesłuchania przez izraelski personel bezpieczeństwa. Jeśli zdasz, dostaniesz się do kraju; jeśli nie zdasz, zostaniesz odesłany do kraju, z którego przyjechałeś. Jeśli zdałeś z ?, możesz być pod nadzorem, gdy jesteś w Izraelu. Ale nie martw się o to: jeśli zdecydują się na obserwację, najprawdopodobniej nigdy się o tym nie dowiesz. Po prostu idź się dobrze bawić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.