Jakie niezwykłe wymagania dotyczą bagażu podczas lotu bardzo małym samolotem?


26

Najbardziej doświadczeni podróżnicy lotniczy zdają sobie sprawę, że mniejsze samoloty regionalne / dojeżdżające do pracy (regionalne odrzutowce i samoloty turbośmigłowe) mają niewymiarowe przedziały bagażowe, które wymuszają sprawdzenie dużych worków. Jednak nie tak dobrze wiadomo, że można zarezerwować lot z głównym lub regionalnym przewoźnikiem w USA i skończyć na czymś takim (zdjęcie CFIF @ Wikipedia):

Cape Air C402

Jak widać, w tak małym samolocie po prostu nie ma miejsca na górny przedział. Rodzi to pytanie: co dzieje się z twoimi torbami podręcznymi ? Czy sprawdzasz bramą swój główny bagaż podręczny i przewozisz swój osobisty przedmiot? Czy musisz również sprawdzić bramę swojego przedmiotu osobistego?

Ponadto, jeśli lecisz tak małym samolotem, czy istnieją ogólne ograniczenia dotyczące bagażu, które nie są nakładane przez większe samoloty, takie jak ograniczenia masy lub rozmiarów?


1
Iv nigdy nie latał tak małym samolotem, ale prawdopodobnie pod siedzeniem z przodu jest jeszcze trochę miejsca?
skifani

1
@UnrecognizedFallingObject A Cessna Grand Caravan. Ale było pełne i jakoś skończyło się ze wszystkimi moimi torbami, kiedy wsiadłem.
Calchas

1
@ Calchas - tak, małe samoloty mają raczej ... ograniczoną przestrzeń bagażową.
UnrecognizedFallingObject

4
Po prostu wręczasz go pracownikowi, gdy wchodzisz do kabiny, a oni wsuwają go do bagażnika, do którego jest dostęp z zewnątrz. Kiedy schodzisz z samolotu, ktoś ci go podaje. To jest całkowicie powszechne.
Fattie

2
W samolotach o tak małej masie i rozkładzie to ogromna sprawa. Te samoloty rozbiły się po prostu od wszystkich pasażerów w półpełnym samolocie przełączającym się na lewą stronę lub wszystkich poruszających się z przodu lub z tyłu samolotu. Jeśli więc pax dostarczy 100 kg bagażu, którego się nie spodziewałeś, może to wpłynąć na trymowanie samolotu na tyle, aby wprowadzić cię w strefę zagrożenia.
Harper - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


23

Latałem regularnie na Twin Otters . To, co się stało, polegało na tym, że wyszedłeś do samolotu i wręczyłeś swojemu bagażowi podręcznemu, na przykład krótką walizkę, drugi pilot. Umieszczają go w komorze z tyłu samolotu. Następnie wchodzisz na pokład przez kilka kroków.

Można było wziąć coś na pokład, ale nie było przedziału górnego, więc pozostało tylko pod siedzeniem z przodu.

Ponieważ loty tego typu samolotami są krótkie i malownicze, to naprawdę nie miało znaczenia.


6
„Ponieważ loty są krótkie i malownicze na tego typu samolotach ...” Niekoniecznie. Kiedyś przeleciałem 150 mil samolotem firmowym Piper Navajo, gdzie jedynym „widokiem” był deszcz uderzający w okna i kilka chmur. Po zejściu do miejsca docelowego (około 11 rano w lecie!) Chmury zniknęły, ponieważ było zbyt ciemno, aby zobaczyć cokolwiek poza samolotem - dopóki nie minęliśmy słupa z oświetleniem lądowania, najwyraźniej o rozpiętości skrzydeł od samolotu, a koła uderzył w asfalt twardy . Ogólne wrażenia przypominały jazdę SUV-em po polnej drodze z prędkością 70 mil na godzinę przez 90 minut!
alephzero

12
... a w drodze powrotnej pilot spojrzał na pasażerów przed startem i zapytał: „Czy najgrubi faceci mogą usiąść na przednich siedzeniach, proszę - przenieśmy CG jak najdalej do przodu”. (!!!)
alephzero

3
@alephzero - tak, czasami pogoda nie pozwala na malownicze widoki (właśnie do tego służy IFR). Przestawianie jest również denerwujące, ale czasami konieczne w przypadku małych samolotów typu „kałuża”, ponieważ prawo średnich nie działa tak dobrze, aby utrzymać ładnie wyważoną płaszczyznę, gdy masz mniej niż tuzin ludzi w porównaniu ze stu ...
UnrecognizedFallingObject

2
@alephzero Mokulele waży każdego pasażera podczas odprawy. Kiedy nadchodzi czas wejścia na pokład, „plan miejsc” opiera się na tych wagach (a plan miejsc to po prostu ktoś, kto mówi ci, gdzie usiąść).
Calchas

3
@alephzero, co jest całkowicie normalne w małej płaszczyźnie. Rozkład masy i równowaga są wszystkim . Nawet jeśli nierównowaga mieści się w zakresie zdolności trymowania, to kradnie trochę marginesu kontroli, który może być potrzebny później podczas spalania paliwa, walki z turbulencjami, stawiania oporu, trymowania podczas lądowania itp. I oczywiście zwykłej nadwagi zabije cię - tak jak w Aaliyah , były odpowiedniej wielkości dla Cessny 404, ale zostały zmienione na 402B. Piloci widzą, jak niepokoił się wagą / równowagą = Dobra rzecz.
Harper - Przywróć Monikę

11

Samolot pokazany na zdjęciu to Cessna 402 pilotowany przez Cape Air. Ich oficjalna polityka bagaż dla takiego samolotu jest podobny do WW doświadczeniem. ; Podkreśliłem odpowiedni tekst w poniższym cytacie. Wydaje się również, że istnieje górny limit ciężaru toreb „z nadwagą”, a także ograniczenia dotyczące przedmiotów o dużych rozmiarach (tj. Nie zabieraj ich ze sobą).

Dla każdego biletowanego klienta Cape Air przetransportuje:

1 torebka w kratkę nie może przekraczać 50 funtów lub 62 cali liniowych plus 1 torebka w kratkę nie przekracza 45 cali liniowych plus 1 przedmiot osobisty (np. Mała torebka, teczka, laptop) nie może przekraczać 36 cali liniowych. W tych samolotach nie ma miejsca do przechowywania pod siedzeniem lub nad głową, w którym można bezpiecznie przechowywać przedmioty w kabinie. W związku z tym rzeczy osobiste lub rzeczy do wykonania muszą być przewiezione na pokład samolotu i umieszczone przez agenta Cape Air w wyznaczonych przedziałach bagażowych przed wejściem na pokład. ...

Dla każdego biletowanego klienta Cape Air będzie transportować, z zastrzeżeniem dostępnej przestrzeni i dodatkowych opłat do dwóch (2) dodatkowych toreb na pasażera. ... Cały nadbagaż jest przewożony na podstawie dostępnej przestrzeni i podlega dodatkowej opłacie.

Ograniczenia przedziału bagażowego statku powietrznego mogą ograniczać wagę lub wielkość poszczególnych toreb, które mogą zostać przyjęte do podróży. Bagaż, który nie jest przyjmowany do podróży zgodnie z niniejszym rozdziałem, jest następujący:

  • Pojedyncze torby o wadze przekraczającej 70 funtów lub przekraczające 62 cale liniowe. ...

  • Rowery, deski surfingowe, kajaki, kajaki i inne tak duże elementy sprzętu sportowego przekraczają pojemność przedziałów i nie są przyjmowane do transportu. ...

Nie wolno przewozić bagażu kabinowego w żadnym samolocie, przypinając przedmiot do siedzenia pasażera.


1
Drugą zaletą jest to, że faktycznie widzisz swoją torbę załadowaną na samolot, co znacznie zmniejsza ryzyko jej zgubienia.
DJClayworth

9

Boutique Air w Kalifornii lata jednosilnikowymi turbośmigłami PC-12 o wielkości karawany Cessna (zdjęcie z Wikipedii ).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ich polityka bagaż obecnie przedstawia się następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętaj, że dwa obsługiwane lotniska nie pozwalają na przechowanie bagażu na późniejszy lot, więc jeśli zabraknie miejsca, możesz mieć problem.

Większość ludzi podczas tych lotów nie nosi ogromnych stosów bagażu. Nosiłem dość gruby plecak z komputerem w środku (łącznie cztery segmenty lotu) i nie miałem problemów (ale nie mogłem go umieścić w przejściu). Zdecydowanie cywilizowana alternatywa dla innej opcji, którą miałem dla LAX <-> Oakland (Spirit Air). Jedyną niefortunną rzeczą jest to, że musisz przejść przez ten sam koszmar TSA, jak wszyscy inni.


3
Loty z terminali dojeżdżających do pracy na Hawajach nie obejmują TSA. Raczej nowość!
Calchas

1
@ Calchas Wait. Jeśli pasażerowie z HI nie muszą oczyścić TSA podczas wejścia na pokład, nie mogą zejść na ląd w sterylnym obszarze TSA (w przeciwnym razie terroryści skorzystaliby z tej ścieżki, aby podkraść niedrogie napoje bezalkoholowe i butelki szamponu większe niż 1 uncja płynu na inne loty). Więc jeśli przeniesiesz, będziesz musiał odebrać swoje torby, ponownie dokonać odprawy i ponownie wprowadzić TSA od nowa. Przypuszczam, że ma to sens w przypadku podróży ściśle w środku. Zastanawiam się, czy Indonezja robi to samo (muszą, te małe lotniska nie mają prądu, nie mówiąc już o aparatach rentgenowskich).
Harper - Przywróć Monikę

1
@Harper To prawda. Przechodzisz przez bramę bezpośrednio na fartuch i idziesz do samolotu, a po rozłożeniu wracasz z samolotu przez bramę od strony lądu. W większości krajów podróżni krajowi i międzynarodowi są oddzieleni, a wobec podróżnych międzynarodowych obowiązują o wiele bardziej rygorystyczne normy, więc w Indonezji prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia.
Calchas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.