Wiza do odmowy wydania brytyjskiej wizy bez uzasadnienia odmowy


65

Otrzymałem dzisiaj list odmowy w sprawie mojego standardowego wniosku o wizę dla odwiedzających w Wielkiej Brytanii. Jednak powód odmowy nie jest nigdzie wymieniony na liście i wygląda raczej na niewypełniony szablon. Jak mogę kontynuować? Czy mam się z nimi skontaktować i jak to zrobić? czy powinienem ponownie złożyć wniosek? Obecnie mieszkam w Egipcie.

Sprawdź załączony list.

Strona 1

Strona 2


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JoErNanO

Odpowiedzi:


64

Spróbuję skontaktować się z konsulatem, aby wyjaśnić, że zawiadomienie o odmowie

  • w rzeczywistości nie podaje przyczyny odmowy,
  • nie identyfikuje urzędnika odprawy celnej, oraz
  • wygląda na „niewypełniony szablon”, jak zauważasz.

Przypuszczalnie po wyjaśnieniu tego poczynią przygotowania, aby powiadomić Cię odpowiednio o odmowie.

Ambasada brytyjska w Kairze ma sekcję konsularną, a konsulat generalny w Aleksandrii. Informacje kontaktowe dla obu można znaleźć na stronie https://www.gov.uk/government/world/egypt .

Aby rozwinąć kwestię niedociągnięć powiadomienia o odmowie, możesz zapoznać się z rozporządzeniem w sprawie imigracji (zawiadomień) z 2003 r . Zostało to kilkakrotnie poprawione , ale nie znalazłem wersji skonsolidowanej. W szczególności zawiadomienie nie spełnia tych wymagań, przynajmniej:

  • 5 ust. 1 lit. a) [Zawiadomienie wydane zgodnie z przepisem 4 ust. 1 powinno zawierać lub powinno zawierać uzasadnienie decyzji, której dotyczy.]

  • 5 ust. 3 [zawiadomienie […] zawiera także oświadczenie, które informuje osobę o: (a) jej prawie do odwołania i przepisie ustawowym, na którym opiera się jego prawo do odwołania; (b) czy odwołanie może być wniesione w Zjednoczonym Królestwie; c) powody, dla których można wnieść takie odwołanie; oraz d) udogodnienia dostępne w celu uzyskania porady i pomocy w związku z takim odwołaniem.]

  • -

26
W zawiadomieniu o odmowie ECO mówi, że wywiad nie był konieczny. Następnie mówi, że wziął pod uwagę wywiad ze skarżącym. Wydaje się, że te „nieregularne” odmowy stały się powszechne. Przypuszczam, że jest to oczekiwane, gdy cały proces nie jest przejrzysty bez możliwości odwołania.
greatone

22
@greatone Wydaje się, że to tylko kolejny aspekt „niewypełnionego szablonu” (jak wspomniano powyżej). Jedna z tych fraz zostanie usunięta w poprawnie wypełnionym dokumencie.
MrWhite

1
Czy odwołanie miałoby szansę? Patrząc na tę smutną wymówkę dla oficjalnego dokumentu, wyraźnie nie podaje żadnego powodu, dla którego wniosek został odrzucony, wyraźnie zaznacza, że ​​egzaminator marzył tylko, że przesłuchał wnioskodawcę, więc uważam, że wniosek należy przyjąć. Innymi słowy, nie widzę tu nic złego poza tym, że wniosek powinien był zostać przyjęty, ponieważ nie ma powodów, aby go odrzucić.
gnasher729

1
Odwołania @ gnasher729 są zazwyczaj dozwolone tylko w przypadku naruszenia praw, więc odwołanie prawdopodobnie nie miałoby szansy, ale ponowne zgłoszenie może, w zależności od przyczyn nowej odmowy.
phoog

6
@RobertColumbia Wątpię, ale nie wiem. Przypuszczam, że nawet jeśli tak, to naruszenie można naprawić, dostarczając odpowiednie powiadomienie o odmowie (jeśli takie istnieje) lub ponownie rozpatrując wniosek bez ponoszenia kosztów, jeżeli przyczyny odmowy nigdy nie zostały faktycznie udokumentowane.
phoog
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.