Czy mogę kupić kartę SIM w Niemczech na krótki czas?


8

Będę podróżował do Niemiec przez 9 dni i potrzebuję tam karty SIM, jak tylko dotrę na lotnisko we Frankfurcie. Mogę wziąć kartę SIM z Indii z aktywowanym roamingiem międzynarodowym, ale ta opcja wydaje się bardzo kosztowna.

Czy istnieje sposób na uzyskanie przedpłaconej karty SIM we Frankfurcie (najlepiej w pobliżu lotniska), za pomocą której mogę wykonywać połączenia lokalne, a także połączenia z Indiami?Tak, bardzo łatwo jest uzyskać kartę SIM w Niemczech. Wielu operatorów sieci ma sklepy, w których można się udać, a prawie wszystkie supermarkety mają również karty SIM ze zniżką. Aby aktywować kartę SIM, musisz przejść do trybu online i zarejestrować niemiecki adres, ale nie ma weryfikacji.
nibot

Kompleksowe informacje na temat niemieckich kart SIM: prepaid-wiki.de
nibot

Ostrożnie kupuj karty Lycamobile w sklepie O2 na lotnisku. Sprzedano nam używaną kartę SIM, która wygasła. 35 euro w kieszeni sprzedawcy. Pamiętaj, aby kupić nową kartę SIM z numerem PIN i PUK. Nie daj się zwieść.

Odpowiedzi:


5

Musisz dostać kartę przedpłaconą; ale nie będziesz w stanie wykonywać połączeń z Indii z numeru prepaid - opłata 20 euro prawdopodobnie da ci około 5 minut rozmów do innych krajów, zanim się wyczerpie ...

Zdobądź jedną z tych kart telefonicznych, na które dzwonisz pod specjalny numer i masz znacznie lepsze stawki („karty telefoniczne”, patrz komentarze); w okolicy głównego dworca kolejowego we Frankfurcie powinny znajdować się sklepy sprzedające te karty. Prawdopodobnie lepiej jest używać skype do dzwonienia do domu. Nie kupuj niczego na lotnisku; za drogie.


aby obcokrajowiec mógł uzyskać przedpłaconą kartę SIM poza lotniskiem? W Indiach mamy bardzo surowe dokumenty wymagane do uzyskania karty SIM. Czy mógłbyś także wyjaśnić, jak mogę korzystać z kart telefonicznych lub podać link .. dzięki
nischayn22

2
Indie są bardzo nietypowe, ponieważ wymagają tak dużo dokumentacji, aby uzyskać kartę SIM, w większości miejsc jest to o wiele łatwiejsze!
Gagravarr

2
„te karty telefoniczne, na które dzwonisz pod specjalny numer i masz znacznie lepsze stawki”, z mojego doświadczenia zwykle nazywane są „kartami telefonicznymi”.
hippietrail

Okazuje się, że są dostawcy oferujący karty SIM z bardzo tanimi połączeniami międzynarodowymi bez korzystania z dodatkowej karty telefonicznej - patrz moja odpowiedź.
nibot

10

Wypróbuj lebara.de , który oferuje karty SIM skierowane specjalnie do osób, które chcą często dzwonić za granicę . Możesz go znaleźć w prawie każdym kiosku. Reklamują stawki do Indii w wysokości zaledwie 1 cent za minutę (plus 15 centów za opłatę za połączenie). Nie wiem, co to za haczyk.

Inną opcją może być LycaMobile . Reklamują bezpłatne lub bardzo tanie stawki, dzwoniąc do innych klientów LycaMobile, nawet na arenie międzynarodowej .

Ortel to kolejny dostawca reklamujący połączenia międzynarodowe z telefonu komórkowego za 1-3 centy za minutę.

Znam tych gości tylko dlatego, że widziałem ich reklamę w oknie kiosku dzisiaj, aby zilustrować, jak łatwo można uzyskać kartę SIM w Niemczech:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
NIE KUPUJ LYCAMOBILE, trzymaj się LeBara. LycaMobile jest nieprzydatny, mylący i nie działa po zmianie smartfonów (tak, smartfon został odblokowany). LycaMobile jest BARDZO NAJGORSZYM przewoźnikiem w Europie. Trzymaj się z dala od LYCAMOBILE.
Tony Gil

4

Niemieckie prawo telekomunikacyjne wymaga od operatorów / sprzedawców rejestracji nazwiska, adresu i daty urodzenia każdego użytkownika końcowego. Niektóre przyjmują tylko niemieckie adresy lub dodatkowo wymagają numeru paszportu.

I tak, połączenia do Indii będą bardzo kosztowne, chyba że otrzymasz dodatkową kartę telefoniczną. Czytałem również, że niektórzy operatorzy blokują takie numery wywoławcze - T-Mobile i Vodafone (i sprzedawcy w tych sieciach) prawdopodobnie nie.


2
Tak, dostawca karty SIM musi zarejestrować te dane, ale nie musi sprawdzać, czy dane są prawidłowe. Jest więc wielu dostawców kart SIM, którzy nie zawracają sobie głowy rejestracją jako „John Doe”, przy ulicy „Platz der Republik 1” i zipie „11011” w „Berlin”.
lub

1

Prawo do rejestrowania karty SIM za pomocą dowodu osobistego lub paszportu jest teraz surowsze, co oznacza, że ​​musisz się zidentyfikować na poczcie (POST IDENT) lub online. Online jest dość łatwe i możesz to zrobić w ciągu 10 minut. Kiedy zamawiasz jedną z tych kart przedpłaconych w O2 lub Vodafone, poprosi Cię już o podanie poprawnego adresu (jak w dowodzie osobistym lub paszporcie), ponieważ zostanie on później sprawdzony.


Po co usuwać linki? chciałem podzielić się dobrym przeglądem!
Daniel Schweizer,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.