Czy mogę odzyskać coś z bezzwrotnego biletu?


23

Kilka miesięcy temu zarezerwowałem lot w American Airlines. Mój lot odlatuje za kilka tygodni z Amsterdamu do Filadelfii. To zwykły bilet, który właśnie kupiłem na stronie AA, bez żadnych specjalnych rzeczy, takich jak ubezpieczenia czy aktualizacje. Z powodów osobistych muszę niestety odwołać lot.

Jeśli spróbuję użyć przycisku anulowania na stronie American Airlines, pojawi się komunikat o błędzie informujący, że nie mogą przetworzyć mojego żądania i że muszę zadzwonić do linii lotniczej, jeśli chcę anulować lot.

Bilet mówi, że jest to bilet bezzwrotny, ale mówi również, że jeśli zostanie anulowany, muszę to zrobić przed określoną datą (z jakiegoś powodu nie mogę znaleźć nigdzie na bilecie ... To trochę mylące do mnie), więc zanim zadzwonię do linii lotniczej, aby anulować lot, chciałbym wiedzieć, czy mam prawo do zwrotu pieniędzy. Jeśli tak, jak mogę odzyskać te pieniądze? Nigdzie na stronie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi, ponieważ gdy chcę ją sam anulować, odnajduję swoje prawa tylko wtedy, gdy jest ona anulowana przez samą linię lotniczą.

Więc w zasadzie moje pytanie: czy jest jakiś sposób na odzyskanie pieniędzy, kiedy sam anuluję bilet?

Oto bilet, który otrzymuję, gdy pobieram go ze strony internetowej. Bilet, który dostałem w e-mailu, jest w całości w języku niderlandzkim, więc nie sądzę, aby dodawał wiele wartości, jeśli opublikuję go tutaj.

Aktualizacja (czerwiec 2017 r.)

Wypełniając odpowiedni formularz na https://prefunds.aa.com/refunds/ , udało mi się odzyskać około 100 euro niewykorzystanych podatków lotniskowych i tym podobne, więc w zasadzie straciłem tylko 2/3 zapłaconej kwoty . Lepsze niż nic i właściwie więcej niż się spodziewałem!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


@JonathanReez zaktualizował mój post! Dostałem też holenderski bilet, który mówi o tym, że nie podlega zwrotowi, ale jest to wszystko w języku holenderskim, więc nie sądzę, żeby miało to wartość dodaną, jeśli to opublikuję. Potrafię przetłumaczyć, jeśli to konieczne, ale byłoby to trochę pracy, więc chciałbym wiedzieć, czy to konieczne, zanim to zrobię.
Markinson

Kilka rzeczy - po pierwsze pytania prawne są tutaj nie na temat, po drugie, jeśli chcesz zadać drugie pytanie, musisz otworzyć na nim zupełnie nowy post. Umożliwia to kierowanie pytań i nie zamkniesz wszystkich pytań jako „nie na temat”, jeśli jedno z nich zostanie uznane za nie na temat.
Moo

1
Cóż, gdyby tak było, nie straciłbyś taryfy lotniczej. Co ważniejsze, firma jako jedyna jest w stanie udzielić wiarygodnej odpowiedzi na to pytanie. Travel.SE nie jest to najlepsze miejsce, aby zapytać o umowy, które ty weszła!
Lekkość ściga się z Moniką

1
Być może należy to zmienić na „ Czy mogę odzyskać coś z bezzwrotnego biletu ”. Obecna wersja pytania nie jest zbyt przydatna, ponieważ wystarczy powtórzyć definicję „bezzwrotna”, która jest w zasadzie tym, co obecnie robi odpowiedź najczęściej głosowana. Technicznie poprawne, ale zakładam, że OP wiedział już o tym tyle i zamiast tego pyta o inne podejścia, takie jak uprzejmy kontakt z linią lotniczą lub czy mogą obowiązywać przepisy dotyczące ochrony konsumentów.
Lilienthal,

1
@Lilienthal Masz rację tutaj. Wiem, że najprawdopodobniej jestem po prostu wkręcony, chcę tylko sprawdzić, czy mogę coś w jakikolwiek sposób odzyskać, mimo że jest to bilet bezzwrotny. Zmieniłem tytuł, ponieważ rzeczywiście ma on zastosowanie.
Markinson

Odpowiedzi:


16

Jest prawdopodobne, że jedynie podatki lotniskowe i rządowe podlegają zwrotowi za tę opłatę. Nie mogę właściwie znaleźć taryfy O, aby zobaczyć zasady taryfy, które mogą mieć zastosowanie, ale najbliższe, jakie mogę znaleźć, to taryfa S. Ponieważ podróżujesz przez Londyn i mają wysokie opłaty za obsługę pasażerów, możesz odzyskać do około 100 euro z powrotem.

Alternatywą byłaby zmiana lotu. Ponownie, ponieważ nie mogę znaleźć taryfy O, nie mogę być pewien zasad, ale taryfa S od AMS kosztuje 180 euro za zmianę, plus różnica w taryfie. Ponieważ wygląda na to, że masz najtańszą taryfę, jaką można sobie wyobrazić, różnica w taryfach może być jednak znacząca.

AA umożliwia anulowanie taryfy i przechowywanie pozostałej części po zmianie opłaty za niektóre rodzaje taryf, zazwyczaj pochodzące z USA.


10

Bilet bezzwrotny jest po prostu bezzwrotny.

Oznacza to, że nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, jeśli anulujesz lot, TYLKO, jeśli linia lotnicza anuluje lot (i wtedy nie zawsze, w zależności od przyczyn anulowania określonych w umowie przewozu i obowiązującym prawie).

Ostatnia data odwołania jest prawdopodobnie ogólnym oświadczeniem, które obowiązuje w przypadku wszystkich biletów, w tym biletów podlegających zwrotowi (które podlegają zwrotowi tylko przed ustalonym interwałem przed wylotem lotu).

Holenderska wersja biletu powiedziałaby to samo, prawdopodobnie z klauzulą ​​dotyczącą przepisów UE dotyczących praw pasażerów w lotach z UE (które również się nie liczą, ponieważ dotyczą one jedynie opóźnień i odwołań linii lotniczych) .


9
„Bilet bezzwrotny to po prostu taki, bezzwrotny”. Nie sądzę, żeby to prawda, jak powiedziano. Z pewnością wcześniej otrzymywałem częściowe zwroty (kredyt w przyszłości) z biletów niepodlegających zwrotowi. To zależy od dokładnych zasad taryfy i sposobu rezerwacji.
Hilmar

1
Może warto zauważyć, że mimo że nie podlega on zwrotowi, większość linii lotniczych pozwoli ci wykorzystać koszty biletów na następny lot, nawet rok później.
Andy,

11
Być może „bezzwrotny bilet oznacza, że ​​nie masz prawa do zwrotu pieniędzy” byłoby bardziej dokładne. Linia lotnicza może (za pewną wartość „może”, która prawdopodobnie różni się znacznie) wybrać zwrot pieniędzy i / lub notę ​​kredytową za inny lot, ale będzie to według ich uznania.
TripeHound,

3
W zależności od przyczyny odwołania i linii lotniczej, czasami możesz uzyskać zwrot nawet za bezzwrotną opłatę. Kiedyś otrzymałem (prawie) pełny zwrot pieniędzy za bezzwrotny, niewymienny bilet, który kupiłem członkowi rodziny, który nie mógł latać z powodu przebywania w szpitalu po zawale serca. Straciłem coś około 50 EUR z pełnej ceny około 500 EUR. Musiałem jednak dostać od tego list ze szpitala.
Aleks G

1
@Hilmar: Zawsze interpretowałem termin „zwrot pieniędzy” jako „zwrot pieniędzy” (być może z odliczoną opłatą za zmianę). Kredyty na przyszłe loty to nie to samo co zwrot pieniędzy.
Michael Seifert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.