Planując podróż do Izraela, co się stanie, jeśli Izrael wypowie wojnę Iranowi?


18

Planuję drugą podróż do Izraela (bycie tam we wrześniu 2011 r.), Aby ponownie odwiedzić krewnych mojej dziewczyny w lutym 2013 r. I zostać tam miesiąc. Tym razem planujemy wybrać się z czterema osobami i już kupiliśmy wszystkie bilety lotnicze.

W związku z ostatnimi wiadomościami z Izraela i Iranu na temat podejrzanych irańskich planów nuklearnych, jeśli Izrael zaatakuje Iran, prawdopodobnie rozpocznie wojnę. Co dzieje się z turystyką / granicami w tym przypadku? Nawet jeśli podróżowanie nie jest tak bezpieczne, czy nadal jest to możliwe? Czy linie lotnicze zwrócą mi pełną kwotę?

EDYCJA z mod : Aby wyjaśnić, każdy, kto odpowie na to pytanie, nie powinien spekulować, czy Izrael / Iran pójdzie na wojnę. Pytanie brzmi, jak wpłynęłoby to na podróżnego.


9
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zapytać swoje zagraniczne biuro, jakie są ich procedury repatriacji obywateli uwięzionych w strefach konfliktu. Po drugie, sprawdź swoją polisę ubezpieczenia podróży. Moje stany, jeśli wejdę w strefę wojny, nie jestem objęty. Jeśli stanie się jednym, gdy tam będę, pokryją koszty mojego natychmiastowego wyjścia. Pokrywają także wszelkie straty, jeśli mój cel stanie się strefą wojenną przed planowanym wyjazdem.
Stuart,

Porada profesjonalisty: repatriacja nie jest bezpłatna, płacisz za swój kawałek wyczarterowanego samolotu i wcale nie jest to tanie. Zamiast tego zmień swój lot powrotny. (Oczywiście nie będzie to łatwe, ponieważ będzie dużo ludzi, którzy wyjeżdżają, ale żaden z nich nie dostanie się na ten wyczarterowany lot.)
lambshaanxy

Stałem przed tym dylematem, gdy musiałem zobowiązać się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem (w porównaniu z karą finansową) na podróż tam w zeszłym miesiącu. Nie mogłem znaleźć firmy ubezpieczeniowej, która to pokryłaby, więc skończyło się na tym, że zaryzykowałem.
Monica Cellio

Odpowiedzi:


20

Jeśli chodzi o granice, granica jordańska jest najcichsza (biorąc zaszczyt granic egipskich i syryjskich, które obecnie mają pewien potencjał zagrożenia ze względu na niestabilność). Podczas wojny w 2006 r. W Izraelu granice lądowe z Jordanią i Egiptem były otwarte i nie uległy zmianie. Granice lądowe z Syrią i Libanem są otwarte tylko dla personelu ONZ i obywateli Syrii mieszkających w Izraelu.

Zazwyczaj rządy podejmują działania w celu ewakuacji swoich obywateli z gorących punktów. Działo się to wiele razy wcześniej (na przykład ostatnio Francuzi i Włosi ewakuowali obywateli UE z Libii, Francuzi ewakuowali ludzi z Zachodu z Syrii, Amerykanów i Brytyjczyków ewakuowanych z Libanu w 2006 roku itp.).

Ponownie zwracaj pieniądze, powinieneś przeczytać warunki ubezpieczenia podróżnego, ale wojny zwykle nie są objęte ubezpieczeniem, akty terroru są. Tak więc, w przypadku niefortunnej okazji, zależy, w jaki sposób zostanie sklasyfikowany. Jeśli twoje ubezpieczenie podróżne obejmuje wojnę i działania wojenne - to i tak warto jechać. Na przykład takie jest moje ubezpieczenie w podróży służbowej (podobnie jak warunki wymienione w komentarzu @Stuart).

Byłem osobiście w Izraelu wiele razy, w tym podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej, kiedy każdego wieczora były one rakietowane przez Saddama Husseina. To jest coś, do czego Izraelczycy byli już dawno temu, więc możesz być zszokowany faktem, że może być wojna w odległości 30 mil, a ludzie piją kawę na ulicach, jak zwykle.


Przez popularną prośbę usunąłem spekulacje, ale tutaj jest dla tych, którzy nadal są zainteresowani moją stronniczą i niezamówioną opinią:

Wątpię, czy ktokolwiek zaatakuje w najbliższym czasie, Izrael zwykle nie mówi, kiedy chce strzelać. To, co może się zdarzyć, to styl wydarzeń 2006, kiedy proirańska milicja zaatakowała Izrael z Libanu i wywołała małą wojnę. Może pochodzić z dowolnej granicy izraelskiej, ale konkretnie w odniesieniu do Iranu, prawdopodobnie nastąpi to z Libanu lub Strefy Gazy.


4
+1. Prawdopodobnie nie warto spekulować, czy pójdą na wojnę, nie o to pyta, chce wiedzieć, jak wpłynie to na jego podróż. Zgadzam się jednak na warunki ubezpieczenia. Wielka anegdota na końcu!
Mark Mayo wspiera Monikę

1
Irakijczycy nie ostrzeliwali Izraela, co byłoby geograficznie niemożliwe bez inwazji na Jordanię lub Syrię. Myślę, że masz na myśli około 42 rakiet wystrzeliwanych przez Irak w Izrael? (według Wikipedii en.wikipedia.org/wiki/Gulf_War#Iraq_launches_missile_strikes )
Stuart

Tak to. Błędne słowo, nieskorupowane, rakietowe.
littleadv
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.