Czy mogę uzyskać wizę dla odwiedzających w Wielkiej Brytanii po uprzednim przyznaniu statusu ILR?


18

Jestem Ukraińcem, mój 10-letni syn i mąż są Brytyjczykami. W 2007 r. Przyjechałem do Wielkiej Brytanii z wizą małżeńską, w 2009 r. Otrzymałem ILR, ale w 2010 r. Przeprowadziliśmy się z Tajlandią do męża do pracy i podróży. Nasz syn urodził się tutaj w 2014 roku.

Mój mąż podróżuje między Londynem a Tajlandią od roku, przygotowując bazę do powrotu do domu. Jest samozatrudniony, jak przez całe życie. Teraz ma regularne prace, trudno jest podróżować.

Planujemy przeprowadzić się na stałe do Wielkiej Brytanii, ale jeszcze nie teraz.

Czy mogę ubiegać się o wizę dla odwiedzających?


Powiązane pytanie emigrantów
JonathanReez

Odpowiedzi:


21

Czy osoba, która kiedyś posiadała pozwolenie na pobyt nieograniczony (ILR), może ubiegać się o wizę standardowego gościa?

Znakomite pytanie! Nie mamy nic takiego w archiwach tutaj, a to daje możliwość kanonicznego potraktowania tego.

tło

ILR odpowiada amerykańskiej „zielonej karcie” lub „karcie stałego pobytu / certyfikatu” wydanych w EOG. Technicznie oznacza to, że osoba może przyjść i odejść zgodnie z § 18A przepisów imigracyjnych ...

Osoby, które kwalifikują się do przyjęcia do Zjednoczonego Królestwa jako powracający rezydenci zgodnie z ust. 18, nie potrzebują wizy, aby wjechać do Zjednoczonego Królestwa.

ILR (lub dowolna wiza brytyjska) może zostać utracona przez użytkownika przez nieobecność dwóch lat. Gdy dana osoba traci ILR, akapit 19 uruchamia się ...

Osoba, która nie korzysta z poprzedniego ustępu tylko z tego powodu, że zbyt długo przebywała poza Zjednoczonym Królestwem, może jednak zostać przyjęta jako powracający mieszkaniec, jeśli na przykład mieszka tu przez większą część swojego życia.

Aby zakwalifikować się na podstawie § 19, osoba potrzebuje wizy powracającego rezydenta (wizy RR). Te są absurdalnie trudne do zdobycia. Jeśli idziesz do prawnika z Wielkiej Brytanii, standardowa rada to „ don't apply, it's a waste of time”. W ciągu ostatnich czterech rządów było kilku udanych wnioskodawców, którzy byli w stanie z powodzeniem stosować art. 8 (w długim i przeciągającym się procesie) i wielu innych, którzy próbowali i ponieśli porażkę.

Moje osobiste doświadczenia są następujące: zapomnij o tym. Nie chcę sugerować, że polityka jest dobra czy zła, nie jesteśmy tu po to, aby dokonywać moralnych osądów; sugeruję, że polityka jest częścią CO TO JEST i musisz traktować ją jako „twarde ciasteczka”.

Kiedy więc osoba składa wniosek o wizę wizową i kiedy ma małżonka w Wielkiej Brytanii (lub w innej sytuacji, w której może się wycofać i osiedlić), staje w obliczu niezłomnego domniemania, że ​​osoba ta zamierza osiedlić się w Wielkiej Brytanii i tym samym uniknąć przeszkód w załączniku FM do zasad . Dlatego aplikacja jest poważnie zagrożona z powodu historii ILR i po raz kolejny rada jest często ' don't apply, it's a waste of time'. Odnosi się to zarówno do obywateli wizowych, jak i nieobjętych wizą. Niezgłoszenie wcześniejszej ILR podczas kontroli granicznej jest przestępstwem na podstawie § 320 przepisów, a osoba ta może zostać później skazana na oszustwo przez milczenie (patrz także Wytyczne CPS ).

TL; DR

Po dodaniu tego wszystkiego razem otrzymujesz, że dana osoba została złapana w Zugzwang . Właśnie dlatego OP zadał pytanie!

Przypadek szczególny: małżonek stracił ILR około 2012 r. (Około 5 lat temu)

Po tym wszystkim zwracamy uwagę na twoje pytanie ...

Czy mogę ubiegać się o wizę dla odwiedzających?

Tak, oczywiście, że możesz złożyć podanie. Reguły mówią, że każdy na świecie może ubiegać się o każdy rodzaj wizy, jakiej potrzebuje, a twoja sprawa nie jest wyjątkiem. Tworzysz konto za pomocą przeglądarki i wpisujesz wszystkie swoje dane, a to jest proste i mechaniczne.

Następnie możesz poczekać na list odmowy z około 98% pewnością. Złotym rozwiązaniem jest więc konsultacja z adwokatem specjalizującym się w niezręcznych sprawach. Takie postępowanie może zaoszczędzić czas, pieniądze i, co najważniejsze, pejoratywną historię imigracyjną.

Nie oznacza to, że powinieneś się zniechęcać, ponieważ zawsze będzie garstka, która z powodzeniem złoży wniosek o wizę Standard Visitor . Ale zostałyby one minimalnie usunięte w drodze konsultacji i / lub obsługi klienta świadczonej przez wykwalifikowanego lekarza . Istnieją również sytuacje, w których dana osoba może przedstawić wyjątkowe i ważne okoliczności osobiste i z powodzeniem złożyć wniosek. Nie możemy oceniać osobistych okoliczności w związku z wnioskiem w TSE, ponieważ nie jesteśmy do tego kompetentni (zob. Sekcja 84 ustawy o imigracji i azylu z 1999 r .).

Przypadek szczególny: posiadacz zezwolenia na pracę utracił ILR i chce odwiedzić

Patrz wyżej. Odpowiedź jest kanoniczna. Znów wyjątkowe i przekonujące okoliczności osobiste mogą odnieść sukces. A może nie.

Przypadek szczególny: Singh Route

Szczegóły dotyczące Singh Route są tutaj poza zakresem, ale w skrócie jest to trasa wewnętrzna dostępna dla Brytyjczyków, którzy mieszkali przez 6 miesięcy lub dłużej w państwie członkowskim EOG. To, co dzieje się, gdy ECO widzi, że skarżący wcześniej posiadał ILR, zaczyna się od polityki rządu brytyjskiego. Colin Yeo (którego znam i lubię przy okazji, i który ma godne podziwu wyniki w niezręcznych sprawach) daje świetne streszczenie w swoim blogu ...

  • Historia imigracyjna członka rodziny - w tym poprzednie wnioski o zezwolenie na wjazd lub pobyt w Wielkiej Brytanii oraz czy wcześniej legalnie przebywali w Wielkiej Brytanii wraz z obywatelem brytyjskim
  • jeśli rodzina nigdy nie złożyła takiego wniosku, powód, dla którego członek rodziny nie złożył wniosku o dołączenie do obywatela brytyjskiego w Wielkiej Brytanii, zanim obywatel brytyjski przeprowadził się do kraju przyjmującego EOG
  • czas i powód, dla którego obywatel brytyjski przeprowadza się do kraju przyjmującego EOG
  • termin i powód przeprowadzki członka rodziny do kraju przyjmującego EOG
  • czas i powód powrotu jednostki rodzinnej do Wielkiej Brytanii

Więc ECO mają listę osób, które mogą wyciągnąć z kapelusza. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli ECO może wysunąć sensowny argument, że dana osoba używa Singha w celu obejścia przepisów Załącznika FM (co nie jest trudne przez większość czasu). Jak to zrobić, gdy osoba została już przyjęta na podstawie brytyjskich przepisów dotyczących rozliczeń? Co gorsza, polityka ma charakter retrospektywny, co naraża skarżącego na ryzyko bycia nielegalnym uczestnikiem, gdy ubiegają się o naturalizację.

Za każdym razem, gdy Singh zostaje wymieniony w odpowiedzi, zwykle wywołuje kontrowersje w stylu strzelca-posłańca („Singh to automatyczna sprawa, prawda?”). Ale w kontrapunkcie Singh jest daleki od automatycznego (kiedyś zapytaj o to Colina), a wcześniejszy ILR sprawia, że ​​jest on bardziej skomplikowany niż to, z czym możemy sobie poradzić. A kiedy dostaniesz odmowę Singha, mieszkasz w Irlandii lub Francji, gdzie twoje dzieci mają problemy z przystosowaniem się do szkoły, a twój partner wpada do Quaaludes 24/7 oraz rachunek za ubezpieczenie zdrowotne, aby zapłacić niezmiennym wymogiem skorzystania z praw traktatowych w ciągu 90 dni i przed tobą długa sprawa z artykułu 8. Jak ci to wychodzi? I na ścisłej podstawie technicznej Singh jest wewnętrzną drogą do osiedlenia się, a NIE wizami dla gości , dlatego weź ją w Expats.


Uwagi i komentarze

Niezmiennie ktoś chce się zapytać: „ Chcę, aby moje ILR Co jeśli zagram«Ninja imigracyjnej»przez meldowania się na dwóch okresach letnich i coraz mój paszport stemplowane? ” To jest w porządku, dopóki nie jest kwestionowane przez urzędnika imigracyjnego i oszustwo przez kopnięć ciszy i zobacz powyższy link do paragrafu 320.

Pomoc prawna nie jest dostępna w przypadku wniosków o wizytę.

Dziecko urodzone za granicą jest „British by Descent” i jako takie powinno zostać zarejestrowane.

W USA obowiązuje podobna polityka polegająca na rezygnacji ze strat w odniesieniu do statusu stałego rezydenta.

Ponownie, naszym mandatem nie jest ocenianie moralnej przewagi brytyjskiej polityki dotyczącej aplikacji Singh w stosunku do brytyjskich przepisów. Naszym mandatem jest rozważenie tego w ramach CO TO JEST.

Wzmianka o Colinie Yeo nie jest spamem. Jest powszechnie uznawany w brytyjskiej społeczności prawniczej za brytyjski zasób „przejdź do” dla Singha. Praktycy organizują z nim konsultacje, aby rozwijać własne sprawy.

Na ukryte pytanie PO : „ jak mogę mieszkać z mężem w Wielkiej Brytanii? ”: Odpowiedź jest taka, że ​​nie wiemy. Nie mam pojęcia. To jest strona z podróżami , pytania dotyczące przeprowadzki do Wielkiej Brytanii są rozpatrywane w Expats . Udzieli ci tam świetnych odpowiedzi.


1
W przeciwieństwie do innych systemów ILR (lub jakakolwiek wiza brytyjska) może zostać utracona przez użytkownika przez nieobecność dwóch lat ”, jak rozumiem, dokładnie to samo dotyczy statusu stałego rezydenta USA. Z pewnością utraciłem swoją, skutecznie opuszczając USA i mieszkając gdzie indziej.
MadHatter obsługuje Monikę

@MadHatter jesteś zaproszony do edycji tej odpowiedzi i dodania wpisu do „notatek”, szczególnie dla zielonej karty w USA. Kwestie wynikające z prawa USA nie wchodzą w zakres tego pytania, ale potencjalnie mogą być przydatne jako uwaga. Dzięki!
Gayot Fow

10
Myślę, że musisz podkreślić faktyczną odpowiedź na pytanie, które OP prawdopodobnie chciałoby zadać („Jak znów żyć z mężem?”). Ta odpowiedź brzmi: „Więc złotym rozwiązaniem jest zorganizowanie konsultacji z adwokatem, który specjalizuje się w niezręcznych sprawach”.
Martin Bonner wspiera Monikę

2
@MartinBonner PO już zadawane to pytanie siedem miesięcy temu: expatriates.stackexchange.com/questions/9027/... . Oczywiście odrabia lekcje, a jeśli dokładnie przeczytasz pytanie, zobaczysz, że planuje krótką wizytę przed przeprowadzką na stałe do Wielkiej Brytanii, i jest to krótka wizyta, o którą prosi, a nie jak przesiedlić się w Wielkiej Brytanii.
phoog

1
Ludzie, jesteście niesamowici! Tyle informacji, dziękuję. Oczywiste jest, że nie jestem w najlepszej sytuacji, aby ubiegać się o wizę dla gości. Użyję prawnika. Tak, intencją jest stałe zamieszkanie w Wielkiej Brytanii. Nie mamy w tej chwili odcinków wypłat o wartości 60 lub 6 m, które mogłyby ubiegać się o wizę małżonkową. Jeśli otrzymam 6-metrową wizę dla gości, otrzymamy czas na uzyskanie potrzebnych dokumentów. Mogę wtedy pojechać na Ukrainę i złożyć wniosek o wizę małżonkową.
Kseniya Snelson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.