Wiza brytyjska standardowa z wcześniejszą podróżą na Gibraltar


11

Ciekawe pytanie pojawiło się dzisiaj w e-mailu (nieproszonym) od osoby, która podróżuje po egipskim paszporcie. Chce ubiegać się o wizę Standard Visitor .

Formularz zawiera pytanie takie jak „Czy kiedykolwiek odwiedziłeś Wielką Brytanię?”, Oto zrzut ekranu ... wprowadź opis zdjęcia tutaj

Osoba ta nie była w Anglii, Walii, Szkocji ani Irlandii Północnej, ale niedawno podróżowała na Gibraltar i widziała, że ​​kraj ten jest „ Brytyjskim Terytorium Zamorskim ”. Czy więc powinni odpowiedzieć „tak” i wypełnić sekcję szczegółów?

Czy alternatywnie odpowiedź „nie” naraziłaby ich na odmowę wprowadzenia w błąd?

Przypuszczam, że odpowiedź byłaby kanoniczna dla wszystkich brytyjskich terytoriów zamorskich, chyba że na Gibraltarze obowiązywałyby specjalne warunki. Jeśli twoja odpowiedź jest kanoniczna dla wszystkich brytyjskich terytoriów zamorskich, proszę wyraźnie wskazać.


2
Czy w aplikacji jest sekcja na dodatkowe informacje (większość aplikacji w wersji papierowej ma takie założenie), czy nie mogą tam o tym wspomnieć i w zapytaniu powiedzieć „nie”?
DumbCoder,

2
@DumbCoder, chociaż jest to praktyczny sposób na rozwiązanie problemu, to pytanie z pewnością zasługuje na wyczerpującą odpowiedź, ponieważ jest interesujące.
Tymoteusz Paul

1
Czy tekst „cel podróży” ma dowolny kształt? Jeśli tak, trudno jest dostrzec jakąkolwiek możliwą szkodę z powodu powiedzenia, że ​​odwiedziłeś Gibraltar w takim i takim dniu. Albo szukają informacji, albo niewielką ilość nieistotnych informacji dodatkowych.
David Richerby,

Odpowiedzi:


7

Pytanie w zasadzie dotyczy tego, czy Gibraltar jest częścią Wielkiej Brytanii. Ze strony wiki, do której linkowałeś:

14 brytyjskich terytoriów zamorskich (BOT) to terytoria podlegające jurysdykcji i suwerenności Zjednoczonego Królestwa. Są to części Imperium Brytyjskiego, które nie uzyskały niepodległości lub głosowały za pozostaniem terytoriami brytyjskimi. Terytoria te nie wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa i, z wyjątkiem Gibraltaru, nie są częścią Unii Europejskiej.

(moje podkreślenie)

Oznacza to, że prawdziwa odpowiedź na pytanie „Czy kiedykolwiek podróżowałeś do Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 10 lat?” to nie . To samo dotyczy wszystkich BOT.

Nie rozumiem, dlaczego prawdziwe udzielenie odpowiedzi na pytanie byłoby uważane za oszustwo.


8
Zdaję sobie sprawę, że pytanie pochodzi od Gayota, więc podejrzewam, że byłoby to takie proste. Ale ktoś powinien opublikować oczywistą odpowiedź.
Niektóre wędrujące yeti
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.