Wysyłam mój samochód z Europy do Kanady lub Stanów Zjednoczonych


29

Planuję przejechać moim samochodem ( małym 4x4 ) z Prudhoe Bay 1 ( Deadhorse ), Alaski do Cape Horn , Ziemi Ognistej w Chile. Będę podróżował przez czas nieokreślony, minimum dwa lata. (Wiem, że można to zrobić o wiele szybciej, ale chodzi o podróż, cel jest tylko wymówką).

Wyjeżdżamy w pierwszym tygodniu stycznia 2013 roku. Z różnych powodów zdecydowałem się przywieźć własny samochód. Muszę więc wysłać go z Europy do Kanady.


Moje pytania to:

  • Czy ktoś wysłał samochód między Europą a Kanadą lub USA?
  • Na jaki koszt patrzę?
  • Jakieś problemy, o których muszę wiedzieć?


Szybka aktualizacja
Będę wysyłać z każdego miejsca, gdzie jest najtańsza opcja w Europie (kontynent), i wysyłać do najtańszej opcji w Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych


Informacje dodatkowe
Wiele osób sugerowało zakup samochodu w Kanadzie lub na Alasce. Ale to nie odpowiada na pytanie, które zadałem:) Samochód ma pewne bardzo ładne cechy bazowe (bardzo małe, bardzo dobre właściwości terenowe, tanie), a ponadto ma specjalne modyfikacje dla niezależnego dalekiego zasięgu (takie jak, ale nie ograniczone do rozszerzonych zbiorników paliwa i wody), a ponadto znam historię tego samochodu, dzięki czemu mogę dokonać świadomej oceny jego niezawodności. Zdecydowałem się przynieść ten samochód . Pytanie brzmi, jaka jest najlepsza / najtańsza opcja wysyłki.

Prawdopodobnie nie zarejestruję ponownie samochodu w USA ani Kanadzie. Słyszałem od kilku podróżników, że zwiększa to problemy, jeśli Twój samochód jest zarejestrowany w innym kraju niż mieszkasz, więc na razie planuję, aby samochód był zarejestrowany w moim kraju.

1) Właściwie to chciałem pojechać do Barrow , ale okazało się, że 200 mil między nimi a Deadhorse są wyprawą samą w sobie .


Który kraj w Europie? Jeśli wysyłasz z portu, będzie to tańsze niż z miejsca bez dostępu do morza, gdzie firma żeglugowa będzie musiała użyć ciężarówki, a następnie umieścić ją na łodzi. Ponadto im bliżej portu znajduje się Alaska, tym prawdopodobnie będzie tańszy.
Eri

16
Czy wiesz, że droga kończy się w Panamie w Darien Gap, prawda?
user27478,

3
20 lat temu podróżowałem do USA i zawsze bez problemu kupowałem tanie samochody w Kalifornii. W Australii było o wiele łatwiej i taniej niż to samo w domu. O ile nie ma specjalnego powodu, aby zabrać twój obecny pojazd, na przykład że jest on specjalnie dostosowany do takiej podróży lub zabiera ten konkretny samochód na punkt podróży, zdecydowanie polecam kupienie pojazdu w południowych Stanach Zjednoczonych i upewnienie się, że wszystkie twoje dokumenty wynosi 100% w celu przekroczenia granicy. Na przykład Meksyk ma surowe zasady dotyczące sprowadzania samochodów z USA.
hippietrail

2
Czy planujesz ponownie zarejestrować samochód po przyjeździe do USA, czy zamierzasz zachować europejską rejestrację? Jeśli to drugie, sytuacja może być znacznie łatwiejsza. Jeśli to pierwsze, nie tylko będziesz prawdopodobnie musiał zapłacić podatek, ale stan, w którym zarejestrujesz samochód, może wymagać uiszczenia dodatkowego podatku (zwykle około 5% lub 6%) od bieżącej wartości samochodu.
ESultanik

1
@hippietrail, samochód ma pewne bardzo ładne cechy bazowe (bardzo małe, bardzo dobre właściwości terenowe, tanie), a ponadto ma specjalne modyfikacje do niezależnego podróżowania na duże odległości (takie jak, między innymi, rozszerzone zbiorniki paliwa i wody )
Jacco,

Odpowiedzi:


17

Odpowiadam więc na własne pytania

Czy ktoś wysłał samochód między Europą a Kanadą lub USA?
Wydaje się, że transport samochodów między Europą a Stanami Zjednoczonymi lub Kanadą jest dość powszechny.

Zasadniczo istnieją trzy opcje wysyłki prywatnego samochodu:

  • Pozwól międzynarodowej firmie przeprowadzkowej wysłać samochód (i cokolwiek, co chcesz przenieść) dla Ciebie. Międzynarodowe firmy przeprowadzkowe robią to wszystko za Ciebie. Po prostu daj im znać, co wymaga przemieszczenia się z miejsca na miejsce, a oni ustalą dla Ciebie wszystkie szczegóły.
    Minusem tego jest oczywiście koszt całej operacji.
  • Wysyłaj swój samochód statkiem RORO . Istnieje kilka firm spedycyjnych, które oferują usługi RORO. W razie potrzeby większość firm oferuje również transport do iz portu.
    Ta opcja jest dość wygodna i tańsza niż międzynarodowe przeprowadzki. Ale .. nie możesz wysłać żadnego dodatkowego sprzętu, tylko samochód, ponieważ nie możesz włożyć do niego torby lub pudełka.
  • Wysyłka mniejszym pojemnikiem *. Dzięki tej opcji Twój samochód jest pakowany w kontenerze towarowym wraz z innymi towarami. Zaletą tej opcji jest to, że możesz wysłać dodatkowy sprzęt do swojego samochodu. Minusem jest to, że wysyłanie pojazdu może potrwać dłużej (kontener zostanie wysłany tylko z pełnym ładunkiem), ale ceny są mniej więcej równe opcji RORO.

Na jaki koszt patrzę?
Nie zastanawiałem się nad ceną wysłania samochodu przez międzynarodową firmę transportową, ponieważ były one zdecydowanie droższą opcją. Wysyłka samochodu RORO i Less-Container jest obliczana na podstawie długości pojazdu lub, w niektórych przypadkach, masy pojazdu. Aby dać ci wskazówkę, podano mi ceny od 1000 € do 1200 € za mój samochód o długości 3,75 m.

Jakieś problemy, o których muszę wiedzieć?
Dokumenty, kiedy tam dotrzesz. Nie powinno to stanowić nadzwyczajnego problemu z dopuszczeniem pojazdu do kraju na okres do jednego roku, o ile zamierzasz go używać tylko sam i planujesz wyprowadzić pojazd z kraju, kiedy wyjeżdżasz.
Jednak obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności powoduje obecnie bóle głowy :(

*) Mniej kontenera powszechne oparcie dla ładunku „mniej niż kontener”


On Jacco - kilka dobrych podstawowych informacji na temat prowadzenia samochodu na RORO. Ale ... chcesz przenieść swój samochód do martwego konia? na Alaskę ogólnie? Chciałbym usłyszeć, czy uważasz, że to możliwe. Nie wyobrażam sobie.
Fattie,

1
Dokonując szybkiego porównania ro-ro.internationalshippingusa.com z samochodami.internationalshippingusa.com , wysyłka jest około 2x droższa za pośrednictwem pełnego kontenera 20 'vs RORO. Szacunkowa wartość wyniosła ~ 1800 $ vs. ~ 900 $. Zgaduję, że w obu przypadkach naliczane są liczne małe opłaty, ale dla kogoś, kto ma specjalnie wyrzucony pojazd na dłuższe podróże i nie ma zamiaru rejestrować pojazdu w miejscu docelowym, to znaczy bardzo atrakcyjna opcja.
James,

15

O ile samochód nie ma więcej niż 25 lat, bardzo trudno jest sprowadzić samochód do USA. Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać szczegółowe informacje:

Import rzadkich samochodów do USA

Jeśli jest nowszy, musi spełniać wytyczne Departamentu Transportu i EPA. Kalifornia pobierała opłatę za „smog” w wysokości 300 USD za samochód sprowadzony z innego stanu, chyba że miała specjalną naklejkę „California”. Będziesz miał również rejestrację i ubezpieczenie samochodu. Być może lepiej będzie kupić samochód w USA, a następnie sprzedać go, gdy odjedziesz - tak jak zrobili to ludzie z Top Gear w tym odcinku:

Top Gear USA Road Trip

Oto oficjalne słowo z odprawy celnej i granicznej:

Importowanie pojazdu silnikowego

Ach-ha, jest ten wyjątek:

Nierezydenci mogą importować pojazd bezcłowy do użytku osobistego do (1) jednego roku, jeśli pojazd jest importowany w związku z przybyciem właściciela. Pojazdy importowane na podstawie tego przepisu, które nie są zgodne z amerykańskimi normami bezpieczeństwa i emisji, muszą zostać wywiezione w ciągu jednego roku i nie mogą być sprzedawane w USA. Nie ma wyjątku ani rozszerzenia wymagań eksportowych.


to wydaje się trochę dziwne. to nic wielkiego, „przeszczepianie” samochodu europa-> usa. jest tylko trochę papierkowej roboty i kilka opłat. (co nowego?) Jasne, w tym przykładzie jest to „niedorzeczny pomysł”, OP powinien po prostu kupić śmieciarkę w Deadhorse.
Fattie

8
Cała ta odpowiedź zakłada, że ​​OP będzie mieszkał w USA, co nie wydaje mi się, by sugerowało to jego pytanie. Będzie podróżował po obu Amerykach, prawdopodobnie spędzając nie więcej niż kilka miesięcy w danym kraju, więc żadna z tych rzeczy nie ma zastosowania. Dlaczego ludzie to głosują?
James

7

Na początku tego roku próbowałem wyjechać z Kanady do Panamy z przyjacielem w kamperze.

Zgadzam się z mkennedy - import samochodu jest znacznie droższy i dość kłopotliwy. O wiele łatwiej byłoby kupić samochód w Stanach Zjednoczonych. Jedna rada: nie kupuj używanego samochodu w żadnym z „mokrych lub zimnych” stanów, takich jak Alaska, Kanada, Oregon lub w innych stanach północnych w USA. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ciężki śnieg, sól i wióry na drogach w Kanadzie powodują silną korozję, co oznacza, że ​​niektóre samochody są już śmieciami po niespełna 10 latach. Jeśli możesz, kup samochód w Arizonie, Nowym Meksyku lub Nevadzie.

Kiedy próbowałem przekroczyć Meksyk, mieliśmy pewne problemy, ponieważ nie mieliśmy wszystkich wymaganych dokumentów (ubezpieczenia, dowodu własności; coś z „oficjalnym kanadyjskim znaczkiem”) na łódź na przyczepie - więc utknęliśmy tam aż papiery zostały zorganizowane z powrotem w Kanadzie i przesłane do nas e-mailem, co zajęło sporo czasu.


5
Jeśli chodzi o stany „mokre lub zimne”, zgadzam się z tą radą, o ile nie zamierzasz korzystać z samochodu w zimnym otoczeniu. Mój przyjaciel kupił samochód, który wcześniej był prowadzony tylko na Florydzie (gorący stan). Samochód wydawał się doskonale prowadzić na Florydzie. Przeniósł go do Pensylwanii (stan zimny) i miał różnego rodzaju problemy podczas zimy (prawdopodobnie z powodu wad, które powstały dopiero, gdy temperatura spadła poniżej zera).
ESultanik,

3

Przejazd samochodem z Ameryki do Europy i odwrotnie nie stanowi problemu. Czasowy przywóz opiera się na Konwencji ONZ o ruchu drogowym z 1968 r., Http://en.wikipedia.org/wiki/Vienna_Convention_on_Road_Traffic . Nawet jeśli USA i Kanada nie podpisały go (nie mówiąc już o ratyfikacji), wydaje się, że grają według jego zasad, co oznacza, że ​​kierowcy z tych krajów mogą oczekiwać, że będą traktowani podobnie w Europie.

Innym interesującym zagadnieniem w tej relacji jest carnet de passe, patrz http://en.wikipedia.org/wiki/Carnet_de_Passages , szczególnie mapa globalna. Chociaż formalność ta wydaje się już znikać, zaskakujące jest, w jaki zawstydzający sposób spowodowała izolacja Australia i Nowa Zelandia ...

Powrót do Ameryki. Wydaje się, że istnieje pewien ruch wokół Darien Gap, jak kolumbijskie sugestie, aby w końcu go zamknąć, lub ustanowienie usługi promowej między Panamą a Kolumbią. Najlepiej jest pojechać do Panamy, a następnie dowiedzieć się lokalnie, czy prom działa i kiedy? Jeśli nie, zabierz tygodniowy frachtowiec lub codzienny samolot towarowy do Bogoty.

Moje doświadczenie nie jest całkiem nowe, więc nie podano stawek. Ale powinno to być przystępne cenowo.


2

„Gotchas” koncentrują się głównie na kosztach importu. Cena wysyłki nie będzie tania, ale będzie zależała od kilku różnych czynników: odległości, rodzaju pojazdu, pory roku, firmy itp. Drugą najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są podatki importowe. Mogą się one znacznie różnić między krajami i znacząco wpływać na całkowity koszt.

W przeszłości współpracowałem z A1 Auto między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, a oni mieli dobre podejście do prawa międzynarodowego i podatków. Działają na całym świecie, więc mogą być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Zdecydowanie doradziłbym skontaktowanie się z kilkoma firmami w celu ustalenia „średniej” ceny i sprawdzenia, jak dobrze sprawdzają się w wysyłce między krajami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.