Czy mogę podróżować z kremowanymi szczątkami (prochy ojca) z USA do Indii?


54

Niedawno nasz ukochany ojciec zmarł w USA. Przeprowadziliśmy już jego kremację, a teraz planujemy zabrać skremowane szczątki do Indii. Nic nie wiemy na temat procedury.

Czy możemy przewozić skremowane szczątki podczas podróży do Indii?

Jakie zasady i przepisy musimy przestrzegać?


33
Moje najgłębsze kondolencje z powodu waszej straty.
Burhan Khalid

3
Tak, ale jeśli TSA zobaczy nieprzejrzysty obraz lub dowie się o jego ludzkich szczątkach, być może będą musieli pocałować pudełko na pożegnanie.
DavChana

6
Jeśli zdecydujesz się nieść szczątki w kabinie w USA, powiedz TSA, kiedy przyjedziesz na kontrolę. Mogą cię odciągnąć na bok, ale powinni bardzo szanować. Upewnij się, że masz dokumenty z domu pogrzebowego / krematorium. Osobiste doświadczenie w noszeniu popiołu / urny mojego ojca przez cały kraj.
mkennedy

@ DavChana „być może będą musieli pocałować pudełko na pożegnanie”… to nieprawda.
tedder42

@ tedder42 to była odpowiedź na inny komentarz, w którym powiedziano, że mogą po prostu spróbować go podskoczyć czy coś.
DavChana

Odpowiedzi:


52

Czy w czasie podróży do Indii możemy nosić popioły pozostające po kremacji? jakie zasady i przepisy musimy przestrzegać?

Tak, możesz przewozić i podróżować z kremowanymi szczątkami z USA do Indii. Powinieneś spełniać wymagania TSA, zasady dotyczące linii lotniczych oraz wymagania indyjskiej ambasady / konsulatu.

Regulamin TSA

Z My TSA możesz przewozić skremowane szczątki i istnieje wskazówka, aby sprawdzić w linii lotniczej, czy możesz skremować szczątki jako bagaż rejestrowany lub bagaż podręczny. Dalsze kremowane resztki powinny być transportowane w lekkim pojemniku wykonanym z drewna lub tworzywa sztucznego. zapoznaj się z następującymi wytycznymi:

„W żadnym wypadku funkcjonariusz ds. Bezpieczeństwa transportu (TSO) nie otworzy pojemnika krematoryjnego. Aby ułatwić kontrolę, sugerujemy zakup tymczasowego lub stałego pojemnika kremacyjnego wykonanego z lżejszego materiału, takiego jak drewno lub plastik. Jeśli pojemnik jest wykonany w przypadku materiału, który generuje nieprzejrzysty obraz, OSP nie będzie w stanie jasno określić, co znajduje się w pojemniku, a pojemnik nie będzie dozwolony.

Nawet jeśli element jest ogólnie dozwolony, może podlegać dodatkowej kontroli lub może nie zostać dopuszczony przez punkt kontrolny, jeśli wywoła alarm podczas procesu kontroli, wydaje się być naruszony lub stwarza inne problemy związane z bezpieczeństwem. Ostateczna decyzja należy do TSA, czy zezwolić na jakiekolwiek przedmioty w samolocie. ”

Polityka linii lotniczych

Kremowane szczątki ludzkie z Qatar Airways:

Kremowane szczątki ludzkie są dopuszczone do przewozu jako bagaż rejestrowany, pod warunkiem że pasażer posiada całą niezbędną dokumentację, w tym uwierzytelnioną kopię aktu zgonu, a szkatułka lub urna zawierająca kremowane szczątki są zapakowane w zapieczętowane pudełko zewnętrzne lub walizka.

Kremowane szczątki ludzkie mogą być dopuszczone do przewozu w kabinie pasażerskiej, pod warunkiem że państwo pochodzenia nie klasyfikuje go jako ograniczony.

Wymagania ambasady indyjskiej / konsulatu

W oficjalnym konsulacie generalnym Indii musisz spełnić wszystkie następujące wymagania:

Przewóz prochów zmarłych do Indii

Organizacja Zdrowia Lotniska pod Dyrekcją Generalną ds. Usług Zdrowotnych, Ministerstwa Zdrowia i Opieki Rodzinnej, Rząd Indii poinformowała, że ​​w celu uzyskania publicznej odprawy medycznej zwłok i kremacji szczątków transportowanych przez międzynarodowe linie lotnicze na indyjskich lotniskach, zgodnie z The Aircraft (Public Health ) Rules, 1954, należy przestrzegać następujących zasad:

  • Odbiorca, a także służba transportu lotniczego, przekazują urzędnikowi ds. Zdrowia portu lotniczego z wyprzedzeniem powiadomienie o co najmniej 48 godzinach przywiezienia zwłok lub szczątków ludzkich lub prochów kremowanych ciał.
  • Powinien istnieć odpowiedni akt zgonu wydany przez lekarza w języku angielskim lub przetłumaczony na angielski w odniesieniu do zwłok. Zgodnie z międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi WHO akt zgonu powinien być sporządzony wyłącznie w języku angielskim lub francuskim. Tłumaczenie aktu zgonu czasami powoduje niepotrzebne opóźnienie i frustrację uczestników.
  • Akt zgonu wskazujący przyczynę zgonu jako nierozstrzygniętą lub wymienioną jako przyczynę zgonu ustaloną po śmierci lub nieznaną przyczynę zgonu lub zgon naturalny powoduje, że świadectwo zgonu jest nieważne, a martwe ciało / człowiek nie otrzyma NOC od zdrowia Oficer lotniska. Certyfikat balsamowania powinien być załączony.
  • NOC należy uzyskać w ambasadzie / konsulacie indyjskim kraju, z którego przewożone jest ciało.
  • Zgodnie z postanowieniami Przepisów Statków Powietrznych (Zdrowie Publiczne) z 1954 r. Część IV Reguła nr 41 nikt nie może przywozić do Indii zwłok lub szczątków ludzkich osób zmarłych z powodu żółtej gorączki, dżumy, wąglika, nosacizny lub innych inne choroby, które mogą być w tym celu zgłoszone przez rząd Indii. Pod warunkiem, że żadne postanowienie tej zasady nie będzie miało zastosowania do odpowiednio skremowanych popiołów martwych ciał lub szczątków ludzkich.

2
To dziwne, jak trzeba mieć pozwolenie na sprowadzenie popiołu do kraju ...
JonathanReez wspiera Monikę

4
To może być przerażające, jeśli okaże się, że to jakiś radioaktywny popiół.
vasin1987

3
tylko wskazując, że to może pójść bardzo źle . Mogę być zbyt negatywny, ale nie pozwolę TSA zbliżyć się do szczątków, jeśli to możliwe. Mówienie, że są bandą podstępów, jest miłe.
DRF,

1
Jak dokładnie z 48-godzinnym wyprzedzeniem powiadamia się funkcjonariusza ds. Zdrowia lotniska przylotu? Do kogo wysyłasz e-mail / telefon / faks? A może linia lotnicza ma to dla Ciebie zrobić?
smci

15

Chciałbym podzielić się zeszłorocznym doświadczeniem z San Francisco do New Delhi podczas bezpośredniego lotu Air India. Moja żona zmarła w zeszłym roku, a także nosiłem kremowane resztki w bagażu podręcznym.

Musiałem uzyskać zaświadczenia z konsulatu generalnego Indii w San Francisco. To jest strona internetowa: Konsulat Generalny Indii San Francisco

Po prostu spełniłem wszystkie wymagania i dobrą wiadomością było to, że zgłosiłem się za pośrednictwem poczty, nie musiałem iść osobiście, chociaż możesz również złożyć wniosek osobiście. Wszystkie dokumenty potwierdzające z konsulatu indyjskiego zajęły tylko 4 dni.

Wreszcie w bagażu podręcznym nosimy kremowane resztki. Zasadniczo w zależności od miejsca zamieszkania w USA wszystkie dokumenty możesz otrzymać kurierem.

Inną opcją jest ładowanie kremowanych szczątków również przez różne linie lotnicze.


8

Wyszukiwarka Google Human Ash Qatar Airways odkrywa ten pierwszy wynik

Mogą przewozić zwłoki jako przesyłki i / lub bagaż rejestrowany i / lub bagaż kabinowy, w zależności od rodzaju szczątków, i będą potrzebować kopii aktu zgonu, NOC z ambasady indyjskiej w USA, certyfikatu kremacji (lub balsamowania / trumny / odpowiedniego certyfikatu) ), towarzyszące rezerwacji pasażerów i kilka innych.

Odpowiedni cytat z powyższej strony Qatar Airways :

Kremowane ludzkie szczątki

Kremowane szczątki ludzkie są dopuszczone do przewozu jako bagaż rejestrowany, pod warunkiem że pasażer posiada całą niezbędną dokumentację, w tym uwierzytelnioną kopię aktu zgonu, a szkatułka lub urna zawierająca kremowane szczątki są zapakowane w zapieczętowane pudełko zewnętrzne lub walizka.

Kremowane szczątki ludzkie mogą być dopuszczone do przewozu w kabinie pasażerskiej, pod warunkiem że państwo pochodzenia nie klasyfikuje go jako ograniczony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.