Wypożycz odzież we Frankfurcie / Ciepło bez odzieży zimowej


40

Jadę do Tajlandii 12 stycznia (za kilka dni). Będę miał lot z przesiadką we Frankfurcie i pozostanę tam przez osiem godzin. Planowałem wyjechać do miasta, aby odwiedzić kilka miejsc, a także zjeść. Ale patrząc na pogodę zobaczyłem, że będzie 3 ° C, dość zimno, a ponieważ jadę na tajlandzkie plaże, nie przynoszę żadnych ubrań na zimno.

Czy na lotnisku we Frankfurcie istnieje usługa wynajmu odzieży lub czy mogę coś zrobić, używając zwykłej odzieży, aby się ogrzać?


8
Czy jesteś w stanie zdobyć puchową kurtkę? Mój waży około 8 uncji / .23 kilograma i mieści się w bardzo małej torebce / kieszeni.
Giorgio

3
To naprawdę daleka szansa .. Ale to lepsze niż spędzanie pół dnia na lotnisku .. Dzięki za wkład :)
Bartho Bernsmann

27
Mogę spotkać się z tobą na lotnisku w przyszłym tygodniu i dać ci ciepłą odzież zimową, która sprawi, że będziesz się pocić w temperaturze -10 C.
Hrabia Iblis

5
Dżinsy są w rzeczywistości bardzo złe, szczególnie gdy są mokre lub gdy wieje wiatr i ogólnie są nieporęczne i ciężkie. Każdy inny rodzaj spodni, w razie potrzeby z legginsami pod nimi, może być bardziej skuteczny w utrzymywaniu ciepła.
Zrelaksowany

4
@BarthoBernsmann myśl, że masz wizę na opuszczenie lotniska, prawda? Zakładam, że byłoby to konieczne.
npst

Odpowiedzi:


97

Możesz „symulować” wynajem ciepłej odzieży we Frankfurcie.

W Sachsenhausen znajduje się sklep Oxfam , około 20–25 minut spacerem lub około 12 EUR za taksówkę z głównego dworca kolejowego.

Oxfam jest organizacją charytatywną, która sprzedaje używaną odzież (między innymi) za bardzo niską cenę. Zakładając, że ciepło ma pierwszeństwo przed modą i jesteś elastyczny pod względem rozmiaru, powinieneś być w stanie wybrać praktyczny i ciepły płaszcz (lub kurtkę, sweter lub polar) za około 8-12 EUR. Taksówką to całkowity wydatek 20 EUR - 24.

Ponieważ jest to sklep charytatywny, masz możliwość zwrotu zakupu jako darowizny na cele charytatywne przed wyjazdem z miasta. Miałoby to netto efekt wynajmu płaszcza (lub kurtki, swetra, polaru itp.) Za około 20–24 EUR (zakładając, że pierwszą nogą była taksówka). Jest to prawdopodobnie lepsze niż rzeczywiste warunki wynajmu.

Frankfurt jest bardzo kosmopolityczny i spodziewałbym się, że personel mówi po angielsku, podobnie jak większość pracowników sklepu we Frankfurcie.

Od sklepu do miejsca docelowego na Roemerplatz, jest to kolejny krótki spacer nad „Eiserner Steg” (most dla pieszych), a Ty zyskujesz korzyści płynące z wyjątkowej architektury i atmosfery Sachsenhausen. Legenda głosi, że most dla pieszych znajduje się w pobliżu miejsca, gdzie Karol odkrył bezpieczne (i tytułową) Ford poprzek rzeki Main i jest popularnym miejscem turystycznym w sobie.

Alternatywnie możesz zabrać U-Bahn do tych miejsc i cieszyć się proporcjonalnym skróceniem czasu podróży.

Aby poczuć, czego można się spodziewać, przechodząc przez Sachsenhausen, możesz przeprowadzić wyszukiwanie obrazów pod hasłemmainufer frankfurt winter ”.

Więcej informacji o Oxfamie można znaleźć w artykule na Wiki .


15
To świetna, gotowa do myślenia wskazówka!
JoErNanO

5
20-25 minut spacerem bez odpowiedniego ubrania?
chx

5
@chx Frankfurt ma bardzo łagodne zimy: obecnie jest około 5 ° C ... Nie jestem pewien, kiedy zrobiono zdjęcia Google „mainufer frankfurt winter”, ponieważ wydają mi się tak naturalne jak śnieg w Londynie (tj. wcale nie). Większość zdrowych ludzi powinna być w stanie wytrzymać 5C przez 25 minut, nawet przy lekkiej kurtce.
errantlinguist

7
Ludzie, to zależy od osoby. Tu w Budapeszcie jest 3C i jestem nastawiony od stóp do głów (grube wełniane skarpety, sztruksowe spodnie, obcisła kurtka ze sztucznego futra, gruba kurtka puchowa, czapka Thinsulate) i nadal nie jestem szczęśliwy, że jestem na zewnątrz.
chx

4
5C i szybki spacer w spokojny, suchy dzień różnią się od krótkich rękawów po czapkę / goves / szalik w zależności od tego, kogo zapytasz. Podejrzewam, że OP wpada w tę ostatnią dykcję, biorąc pod uwagę, że zadają pytanie. Nawet ze zmianą (na Willy-Brandt-Platz?) Sugerowałbym od razu dołączenie do U-Bahn (ale wtedy bilet na transport publiczny to sposób, w jaki lubię zwiedzać miasto). Czy warto to dodać jako opcję na tym odcinku podróży? (+ 1btw)
Chris H

21

Kup / przynieś kilka koszulek z długim rękawem, nie zajmą one zbyt wiele miejsca w twoim bagażu. Następnie wyjdź z nimi pod skórzaną kurtkę, zanim wyjdziesz.

Możesz również użyć lekkiego swetra pod skórzaną kurtką.

Kluczem jest stworzenie warstw powietrza wewnątrz kurtki, aby zapewnić izolację i zatrzymać ciepło wydzielane przez ciało. Sama skóra będzie dobrą warstwą zewnętrzną.

Kiedy idziesz, twoje ciało oddaje jeszcze więcej ciepła z ćwiczeń, a wiele warstw zatrzyma to ciepło i utrzyma ciepło w klatce piersiowej.

Warto też zabrać ze sobą kapelusz lub kupić czapkę pończochy, kiedy tam dotrzesz. Priorytetem twojego ciała jest utrzymanie ciepła w klatce piersiowej i głowie, nawet kosztem palców rąk i stóp. Więc utrzymuj je w cieple, a wtedy nadmiar ciepła popłynie do twoich palców i stóp.


pranie jest tanie w Tajlandii, ale nie darmowe, minimum 100 kąpieli na koszulę w obszarach hotelowych, 4 koszule do czyszczenia, 10+ euro. skórzana kurtka była opcją, którą mógł kupić, kolejny wydatek, a nie coś, co ma. dodaj lekki sweter ;;; i wyrzuć go lub zabierz na całą wycieczkę ... kup czapkę lub czapkę, a następnie wyrzuć ... twoje „rozwiązanie” kosztowałoby go znacznie więcej niż zakup sprzętu zimowego w lotnisko i przez niego opuszczane.
Reed

2
„100 kąpieli na koszulę” to całkowite zdzieranie w Tajlandii.
George Y.

1
@ Reed - W komentarzach wskazał, że być może ma już skórzaną kurtkę, stąd moja wzmianka o jej użyciu. Lekki sweter jest powszechnym przedmiotem w najbliższych wielu ludziach, więc może on może go mieć (nigdy nie powiedziałem, żeby go kupić). Czapka pończochy jest tania jak brud, znacznie tańsza niż kupowanie kurtki, ale nawet czapka z daszkiem dodaje ciepła, izolując nieco głowę. A jeśli płacisz 100 bahtów (nie kąpiel) za koszulkę, aby zrobić pranie w Tajlandii, musisz wyjść z hotelu i rozejrzeć się, ponieważ pranie kosztuje od 30 do 40 bahtów za kilogram (pranie, suszenie i prasowanie).

2
@Reed - Jeśli byłeś tu 10 razy i nie znalazłeś praczki w pobliżu swoich ulubionych hoteli, naprawdę musisz wyjść i zwiedzić okolicę. Panie oferujące usługi pralni są tak powszechne, jak 7-11 lat, szczególnie w obszarach z turystami i hotelami (nawet w pobliżu eleganckich hoteli).

1
@ Reed Muszę się zgodzić z innymi osobami tutaj. Nie daj się zwieść, korzystając z usług pralni w swoim hotelu (z mojego doświadczenia cena wydaje się odpowiednia nawet dla 4-5 *). Jeśli jesteś w Bangkoku, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pralni w odległości spaceru od hotelu, a zapłacisz od 40 do 80 bahtów za kg . Do diabła, przynoszę pranie do jednego z tych miejsc na dzień przed wyjazdem, ponieważ jest tak tanie i o wiele ładniejsze niż robienie tego samemu w domu (co prawda jestem leniwy).
Voo,

8

Nie znam żadnej „usługi wynajmu” zwykłych ciepłych ubrań i trudno jest zrozumieć, jak by to działało, ponieważ kupowanie ich wprost nie jest bardzo drogie. Jeśli nie chcesz tracić czasu na poszukiwanie sklepu z odzieżą używaną, oto kilka innych pomysłów:

  • Zdobądź kurtkę polarową i załóż ją razem z koszulką z długim rękawem lub dwoma (jak sugeruje Tom). Jeśli bierzesz również dowolny sweter, kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy, noś je również, warstwy dodają ciepła i działają znacznie lepiej razem, nawet jeśli same nie są wyjątkowo ciepłe. T-shirt, polar i lekka poliestrowa kurtka przeciwdeszczowa to już mnóstwo.

    Jeśli nie decydujesz się na markę, polarowa kurtka lub sweter może być dość tani, do tego stopnia, że ​​może konkurować z dowolnym innym rozwiązaniem, nawet jeśli będziesz musiał go odrzucić po jednym dniu (co może nie być konieczne, jeśli wybierzesz lżejsze, które możesz zabrać ze sobą). Na przykład Decathlon sprzedaje niektóre od około 5 €, a cieplejsze modele kosztują od 15 do 35 €. Jeśli naprawdę nie chcesz nosić go ze sobą, w tym punkcie cenowym prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na przekazanie go, jak sugeruje Gayot.

  • Uzyskaj najwyższej jakości wełnianą (merinos, kaszmirową) kurtkę górną lub puchową. Są one (znacznie) droższe i prawdopodobnie nie chciałbym się ich natychmiast pozbyć, ale wiele z nich jest zarówno ciepłych, jak i bardzo lekkich dla osób, które muszą nosić je w plecaku podczas trekkingu (dół jest ściśliwy). W przypadku tej samej izolacji będą one jeszcze lżejsze niż polar lub zwykła wełna. Jeśli wybierzesz coś droższego i absolutnie nie chcesz zabierać go ze sobą do Tajlandii iz powrotem, możesz również wysłać go z powrotem na adres domowy, jak sugeruje odpowiedź Meisenmanna.

W obu przypadkach nie jest zbyt trudno czuć się komfortowo w temperaturach około 0ºC bez utraty dużo miejsca w bagażu lub noszenia ciężkiej odzieży. W porównaniu z grubą kurtką lub anorakiem tęsknisz za ochroną przed żywiołami. Jeśli pada deszcz lub mocno pada śnieg lub wiejący wiatr, rozwiązania, o których wspomniałem, mogą nie wystarczyć (chociaż większość kurtek puchowych i trochę polaru zapewni pewną ochronę przed umiarkowanym wiatrem lub deszczem). Transport publiczny może również stać się zawodny, więc jeśli pogoda będzie tak zła, zostanę na lotnisku.

Ponadto: poruszaj się energicznie, zakryj ręce i głowę i spakuj ciepłe skarpetki. Nie ma nic gorszego niż stanie w chłodzie z nieosłoniętymi kończynami. Ciepłe skarpetki lub rękawiczki nie zajmują zbyt wiele miejsca i znacznie ułatwią ci życie.


7

Spraw, byś był w wojsku:

  • Rajstopy schodzą pod spodnie, zapewniając ciepło nóg. Tani, lekki, mały i ciepły.
  • Flanelowa koszula z długim rękawem oraz sweter i podkoszulek zapewnią ci ciepło. Bardzo mało miejsca i ciepło.
  • Miej coś na głowę i uszy. Zwykle używam pasków, które otaczają twoją głowę, które tylko zakrywają twoje uszy. Jeszcze lepiej byłaby kominiarka, której można użyć do całkowitego zakrycia głowy, twarzy lub tylko uszu. Jeśli zrobi się za gorąco, zmieści się w kieszeni.
  • Rozważ małą parę rękawiczek na dłonie.
  • Na deszcz przynieś małe ponczo. Może to również pomóc w wietrze.

Kominiarka, ponczo i rajstopy są lekkie i zajmują bardzo mało miejsca. Dwa ostatnie są tak tanie, że można je wyrzucić po użyciu (przedmioty w sklepie dolarowym). I tak będziesz miał koszulkę.

Najważniejsze pytania to koszula z długim rękawem i sweter. Prawdopodobnie i tak będziesz nosić przynajmniej jeden z nich (samoloty mają tendencję do zimnej strony) i żyjesz z niedogodnością noszenia drugiego, więc możesz swobodnie chodzić po mieście Frankfort bez konieczności kupowania ciepłej odzieży ?

Również zamiast swetra można użyć jednego z tych ochraniaczy wysypki z długim rękawem, które służą do ochrony jednego przed słońcem podczas nakładania warstw. W każdym razie wskazane jest zabranie ze sobą przynajmniej jednego, gdy odwiedzasz słoneczny klimat.

Jak powiedzieli inni, możesz je odrzucić lub podarować po spacerze.


4

Jeśli wrócisz również przez Frankfurt, zabranie ze sobą ciepłych ubrań może być opcją.

Również w Tajlandii znajdują się restauracje z klimatyzacją i obszary, w których ciepłe ubrania mogą się przydać, a także potrzebujesz odzieży przeciwdeszczowej, w końcu MORZA, nawet jeśli nie jest to mousoon, że może padać. Możesz też potrzebować czegoś, na przykład polaru lub kurtki „polarnej”, do jazdy autobusem lub pociągiem, aby usiąść lub użyć go jako poduszki.

spróbuj znaleźć coś lekkiego, co może znajdować się na dole torby, gdy nie jest potrzebne. poleciłbym polarową kurtkę i lekką osłonę przeciwdeszczową jak K-way. w Niemczech używaj obu tych rodzajów, polar zapewni ci ciepło, a osłona przeciwdeszczowa zaizoluje cię i powstrzyma wiatr i potencjalny deszcz.


2
pomyślałam tylko o zabawnej propozycji, wolnym i chwilowym cieple ... przykryj się warstwą izolującą, czymś w rodzaju tłuszczu niedźwiedzia, tłustego wieloryba. chodź po Niemczech w bieliźnie, kpiąc z zamarzniętych obywateli, z powrotem na lotnisku, spłucz jak najwięcej w toaletach i wsiadaj do samolotu. (+) gruby słoik jest wszystkim, co musisz nosić, i wyrzucaj, gdy jest pusty, a nie dodatkowe wydatki, po prostu polowanie na niedźwiedzia, fokę, wieloryba lub grubą Brazylię, jeśli wrócisz w ten sam sposób, w drodze powrotnej znajdź coś takiego jak tłuszcz krokodyla lub tłuszcz słonia. (-) możesz nie zostać wpuszczony na pokład samolotu.
Stroik

4

Nie miej złudzeń, że 2 ° C do -3 ° C to łagodna zima, szczególnie dla Brazylijczyka. Frankfurt może być naprawdę wietrzny i cały czas pada deszcz.

Jeśli chcesz to zrobić naprawdę tanio, wybierz S-bahn z lotniska do Hauptwache (centrum miasta). Najtańsze kurtki / bluzy (5-15 €) możesz kupić w Primark. To 2 minuty spacerem od dworca kolejowego Hauptwache.


3
@pnuts Pracuję na lotnisku i nie znam takich sklepów. Nie będę też marnować czasu na szukanie tego. Możesz bezpośrednio wziąć S-bahn z lotniska, nawet nie wychodząc na zewnątrz. Tylko 2 minuty spacerem od dworca kolejowego do supermarketu będziesz narażony na działanie czynników atmosferycznych.
Knu8

3

Jeśli nie masz nic przeciwko spacerowaniu z wiszącą etykietą, możesz po prostu iść do sklepu i kupić ładną, ciepłą kurtkę. Pamiętaj, aby go nie zabrudzić i zachowaj paragon, a następnie zwróć go pod koniec dnia.


Europejskie sklepy nie są tak łatwo przyjmowane zwrotów jak sklepy w USA, tym bardziej na lotniskach, gdzie bez wątpienia są przyzwyczajeni do tej „sztuczki”
Reed

3
@ Reed z mojej perspektywy w Wielkiej Brytanii prawie wszystkie sieci sklepów dają 28 dni na zwrot produktu. Spodziewałbym się, że będzie podobny w Niemczech. Zgodziłbym się jednak co do lotnisk, warto najpierw pojechać do centrum miasta, zanim znajdzie się odpowiedni sklep.
benh

no dobrze, ale kiedy mieszkałem w USA, istniała „kultura” kupowania, noszenia i zwracania, a personel sklepu był do tego przyzwyczajony. W Europie moje doświadczenie / wrażenie było takie, że nie jest to tak automatyczne lub łatwe, że można je odrzucić i trzeba wyjaśnić, dlaczego, i uzyskać bardziej sprytne spojrzenia urzędników. chociaż jedynym cienkim gi, jakie kiedykolwiek powróciło w Wielkiej Brytanii, była źle reklamowana książka, to było łatwe
Reed

Zwykle personel sklepu nie dba o to zbytnio, na przykład kupiłem muszki na okazjonalne czarne krawaty, które zwrócił im tydzień później, warto po prostu sprawić, by wyglądały, jakby nie były zbyt mocno noszone.
benh

1
Może niektórzy pracownicy sklepu nie mają nic przeciwko, ale jestem pewien, że nie jest to dozwolone. Zwróciłem sweter, w którym był cały szew, który nie został zszyty prawidłowo, po godzinie noszenia, a personel sklepu zwrócił mi uwagę na zwrot zużytych przedmiotów.
Willeke

2

Możesz zabrać ze sobą ciepłe ubrania i odesłać je pocztą / paczką do domu / przyjaciół / rodziny, kiedy wyjeżdżasz. To byłaby najtańsza rzecz, którą możesz zrobić w zależności od tego, gdzie mieszkasz.


Co więcej, wysłanie paczki z powrotem do Brazylii będzie kosztować znacznie więcej niż zakup nowej kurtki w C&A, H&M lub Primark.
Knu8
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.