Zapomniałem dodać danych rocznego dziecka podczas rezerwacji biletu kolei indyjskich


11

Zarezerwowałem bilet na podróż koleją indyjską za pomocą IRCTC i dostałem bilet potwierdzony. Podczas rezerwacji zapomniałem podać dane rocznego dziecka, które również będzie podróżować.

Czy spowoduje to jakiś problem podczas wsiadania do pociągu?


Jakie jest Twoje pytanie? Czy pytasz, czy będzie jakiś problem? Jak zaktualizować informacje, aby uwzględnić dane dziecka? Coś innego?
miltonaut

1
Chociaż prawdopodobnie będzie to oczywiste, warto na wszelki wypadek zatrzymać dla dziecka dowód wieku.
SGR

Odpowiedzi:


11

Podróżowanie z dzieckiem w wieku poniżej 5 lat bez podania jego danych na bilecie w Indian Railways nie stanowi problemu.

W przypadku rocznego dziecka egzaminator biletów kolejowych (TTE) nie zapyta o szczegóły. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​TTE może powiedzieć prawdę, że nie będą mieli żadnego problemu.

Bilet obowiązuje tylko dla dzieci powyżej 5 lat.


4
+1. Powiadomienie o zmianie taryfy dziecko mówi, że dzieci poniżej 5 roku nadal będą prowadzone bezpłatnie. Dlatego imiona takich dzieci nie są odzwierciedlone na bilecie.
RedBaron,

8

Druga odpowiedź jest całkowicie poprawna, podróżowanie z jednym lub większą liczbą dzieci w wieku 5 lat i starszych nie stanowi problemu, dlatego dodam inną odpowiedź, aby wszyscy odwiedzający w przyszłości zrozumieli pełne implikacje.

Dane dotyczące dzieci podróżujących razem z dorosłymi są wykorzystywane wyłącznie w nagłych wypadkach. W przypadku sytuacji awaryjnej i zabraniając dziecku pozostawienia go w spokoju, informacje te są wykorzystywane do ich śledzenia, a zatem w przyszłości upewnij się, że te informacje zostały podane.


2
W przypadku wypadku kolejowego, w przypadku roszczenia ubezpieczeniowego / świadczenia rządowego należy podać zarejestrowaną nazwę.
ankitjaininfo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.