Jak osoba prywatna może zawiesić bilet kolejowy SNCF, aby później połączyć go z podróżą powrotną?


13

Zwykle podróżuję do Francji na weekend raz lub dwa razy w roku. Przez większość czasu pociągiem, z Holandii do Paryża Thalys i Paryża, dokądkolwiek często jeżdżę TGV, a następnie kilka dni później podróż powrotna.

Dla Thalys ważne jest, aby kupować bilet w dniu, często o godzinie, w której stają się dostępne, ponieważ najtańsze bilety szybko się wyprzedają w popularne dni.

Wiem, że ludzie w branży mogą wstrzymać się z biletami lotniczymi i słyszałem, że niektóre strony rezerwacji pociągów również na to pozwalają, więc możesz kupić jednocześnie bilety wychodzące i powrotne za cenę zakupu w momencie wyjazdu wyprawa na sprzedaż.

Najczęściej korzystam z jednej strony SNCF, ale jeśli jest to możliwe tylko na holenderskiej stronie międzynarodowej lub w Belgii, mogę skorzystać z nich przynajmniej na bilet Thalys.

Idealne byłoby trzymanie zarówno Thalysa, jak i TGV w podróży, i kupowanie czterech nóg w dniu, w którym dostępna będzie podróż powrotna.

Wydaje się, że to pytanie nie jest wystarczająco jasne. Chcę wybrać bilet na podróż wychodzącą 3 miesiące przed datą, zawiesić go na kilka dni, a kiedy będzie dostępny, wybierz podróż powrotną i zapłać oba bilety za jednym razem.
Lub, jeśli tak to działa, wybierz podróż wychodzącą, gdy pojawią się na rynku trzy miesiące przed podróżą, i dokonaj rezerwacji na podróż powrotną kilka dni później (która nie będzie jeszcze dostępna) na niskim poziomie „wcześnie” cena kupującego.

Często jestem związany datami przez wydarzenia, do których podróżuję. Znam jednak sporo osób, które wolą podróżować na inną randkę, jeśli nie mogą dostać obu odcinków podróży za cenę, na jaką mogą sobie pozwolić. Raczej nie zobowiązują się do podróży na zewnątrz, dopóki nie będą pewni, że podróż powrotna jest również (stosunkowo) niska.

Chociaż mam nadzieję na „Oto, jak to robisz”, zaakceptuję również „To nie jest dostępne dla osób prywatnych”.


1
Pytanie dotyczy tego, czy i jeśli tak, to w jaki sposób osoba prywatna może to zrobić.
Willeke

Nie wiem, co jest lub nie jest możliwe, ale pamiętaj, że rezerwacja wszystkich odcinków jednocześnie jest mniej ważna dla pociągów niż dla lotów. Pomoc operatora w przypadku nieregularnych operacji (np. Zakwaterowanie lub alternatywna trasa) jest nieco trafiona, ale nie jest uzależniona od zarezerwowania wszystkich odcinków jako jednego biletu. Wystarczy spełnić niektóre opublikowane wytyczne dotyczące minimalnego czasu połączenia lub tym podobne. Podobnie zawsze musisz sam nosić swój bagaż.
Zrelaksowany

@ Zrelaksowany, wygodą jest płacenie tylko raz i otrzymanie tylko jednego zestawu biletów zamiast dwóch, a czasem nawet trzech zestawów.
Willeke

@Willeke Pewnie rozumiem pytanie i do każdego własnego. Ale bilet to plik PDF / wydrukowana strona tak czy inaczej, a kilka dodatkowych transakcji na mojej karcie kredytowej nie przeszkadza mi. Chodzi mi o to, że jest to o wiele mniej konsekwentne niż w przypadku linii lotniczych, gdy może to oznaczać, że wylądowałeś gdzieś na uboczu / musiał zapłacić alternatywny bilet w ostatniej chwili, zamiast uzyskać pomoc.
Zrelaksowany

Odpowiedzi:


9

Disclaimer : Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale tu idzie: Państwo mogą umieścić bilet kolejowy SNCF zawieszone, i kupić podróż powrotną później pod pewnymi warunkami. Ale nie jestem pewien, czy spodziewałeś się połączyć dwie wycieczki, aby uzyskać niższą cenę za podróż w obie strony. Otrzymasz zarówno wczesne ceny, ale bez „zniżki w obie strony” (której nawet nie jestem pewien). Będzie to również zależeć od rodzaju kupowanego biletu, wiele razy nie będziesz w stanie tego zrobić, ponieważ czas, przez który możesz zawiesić bilet, może być bardzo krótki.


Musisz zarezerwować bilet w biurze podróży. Najpopularniejszym z nich jest Voyages-SNCF , a drugim rozwijającym się jest Trainline (wcześniej Captain Train).

Z Voyages-SNCF

Po wybraniu podróży możesz ją zawiesić zamiast płacić, klikając opcję „Poser Une Option” (w wersji francuskiej). Musisz podać adres e-mail, aby otrzymać wiadomość e-mail, gdy rezerwacja wkrótce wygaśnie.

Nie przepadam za Voyages-SNCF, co często wydaje mi się mylące.

Z Trainline

Łatwiej jest założyć konto, ale nie musisz. Najpierw wybierz swoją podróż. Następnie, jeśli masz konto, zostanie ono automatycznie zawieszone, jeśli nie, zostaniesz poproszony o podanie danych kontaktowych. Jednym z powodów, dla których lubię Trainline, jest to, że zawsze najpierw wstrzymują Twój bilet i od razu informują o jego wygaśnięciu. Czasami wygasa za 1 godzinę, czasem za kilka tygodni, zależy to od biletu. Ale przynajmniej wiesz.


Warto również zauważyć, że jeśli już zapłaciłeś za bilet, istnieją pewne rodzaje biletów, za które możesz uzyskać częściowy lub pełny zwrot pieniędzy . Zarówno Voyages-SNCF, jak i Trainline powinny dać ci te informacje (tutaj znowu uważam, że Trainline jest bardziej zrozumiały).


Jednak opcje nie są dostępne dla każdego biletu

Vous pouvez poser une une opcja pour un taryif é wymienne i remboursable, un train TGV, INTERCITÉS lub THALYS (voyage vers la Belgique, l'Allemagne ou les Pays-Bas), i jusqu'à 48 heures avant le départ du train.

Możesz zawiesić bilet na wymienne lub zwrotne opłaty, pociąg TGV, INTERCITÉS lub THALYS (podróż do Belgii, Niemiec lub Holandii) i do 48 godzin przed wylotem.

Niewyczerpująca lista taryf, które nie oferują tej opcji:

  • Prem's
  • iDTGV
  • THALYS NO FLEX
  • LYRIA
  • ELIPSOS
  • ...

3
Dobra odpowiedź. Zwróć uwagę, że od kilku miesięcy Captain Train całkowicie zmienił nazwy i jest teraz (prawie) znany wyłącznie jako Trainline (strona internetowa, App Store / aplikacja PlayStore itp.). Dla mnie istotne byłoby usunięcie wzmianek o Kapitanie Pociągu, ponieważ ta nazwa jest już nieaktualna.
Estey,

2
@ Estey Będą zawsze pociągiem Kapitana w moim sercu. Ale masz rację, zredagowałem moją odpowiedź;)
7hibault

Nie widziałem opcji „wstrzymaj”, ponieważ nigdy się nie rejestrowałem, więc nigdy się nie zalogowałem. Spróbuję, że następnym razem będę musiał kupić bilety, tym razem zapomniałem zarezerwować, dopóki obie nogi nie będą dostępne, więc kupiłem je w jednym udać się, faktycznie jako podróż wychodząca + powrót, bez dodatkowych kosztów i bez obniżek.
Willeke

Właśnie tego wypróbowałem. Chociaż istnieje taka opcja, nie dotyczy to najtańszych biletów, ale tylko elastycznych taryf. Mówi: „L'option est disponible uniquement pour un taryif é wymienne i remboursable, pociąg TGV, INTERCITÉS lub THALYS [...]” (Opcja jest dostępna tylko w przypadku wymiennej i zwrotnej taryfy na TGV, INTERCITY lub THALYS [.. .]). Ten rodzaj pokonuje pomysł uzyskania najtańszych biletów, kiedy się pojawią.
wszystkie

@averell, chociaż jeśli zarezerwujesz je wystarczająco wcześnie, nadal możesz zachować opcję na niektóre z najtańszych cen, twój komentarz powinien zostać zawarty w mojej odpowiedzi => Ja go edytowałem
7hibault
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.