Banki mocy powyżej 100 Wh, ale nie przekraczające 160 Wh - jak w praktyce działa zatwierdzanie linii lotniczych?


5

Przepisy międzynarodowe mówią, że możesz mieć przy sobie maksymalnie dwa zapasowe akumulatory litowo-jonowe 100 Wh-160 Wh, pod warunkiem zatwierdzenia przez linię lotniczą.

Nie ma takiego wymagania dla akumulatorów nieprzekraczających 100 Wh.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, jak takie zatwierdzenie banków energii o mocy> 100 Wh działa w praktyce? Czy ktoś kiedykolwiek został odrzucony z powodu posiadania banku mocy 100-160 Wh?

Teoretycznie dla pewności najlepiej jest poprosić linię lotniczą na piśmie, przed zakupem biletu, z pozwoleniem na przewóz określonego banku energii, aby pokazać papier w kontroli bezpieczeństwa w przypadku problemów.

Ale w praktyce, czy zwykle nie jest to problemem, i możesz po prostu pokazać się z powerbankiem 100-160 Wh i przejść bez problemu przez zabezpieczenia? A może są jakieś historie o ludziach, którzy odrzucili swoje banki energii o mocy 100 Wh-160 Wh? Pytam w świetle kampanii PLUG Travel Indiegogo pakietu baterii 42000 mAh / 151 Wh.


Czysto anegdotyczna, ale przez cały czas, gdy przechodziłem przez ochronę lotniska, nikt nawet nie prosił mnie, żebym pokazał im moje power banki, nie mówiąc już o sprawdzeniu pojemności. I to nie jest tak, że pojemność banku mocy jest widoczna na skanerach rentgenowskich.
EMotion

1
@pnuts To pytanie nie ma nic wspólnego z tym. Ten dotyczy uzyskania dokumentacji przedmiotów skonfiskowanych w Chinach ... oczywiście nie chodzi o to.
spacetyper

W praktyce na stronie internetowej linii lotniczej są zwykle określone określone zasady i należy się do nich stosować, choć jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek konkretnie sprawdził pojemność twojego urządzenia.
Zach Lipton,

1
@pnuts Dlatego nigdy nie mówię nigdy :)
Zach Lipton

Gdzie idziesz, ma znaczenie. Chiny sprawdzą, a twoja paczka będzie miała lepszy stan, jeśli chcesz latać.
Loren Pechtel

Odpowiedzi:


5

W praktyce jest mało prawdopodobne, aby problemy występowały w większości miejsc, ponieważ ludzie raczej nie sprawdzą mocy każdej cegły mocy.

Jednak niektóre lotniska sprawdzają każdy z nich, a jeśli moc nie jest widoczna lub jest zużyta, po prostu założą, że przekroczyła limit i zabiorą ją ( zobacz moje doświadczenia w Chinach ).

Pamiętaj, że w tym przypadku nie miało to nic wspólnego z linią lotniczą, a wszystko z bezpieczeństwem tranzytowym Chin - nawet nie wjechałem do kraju.

Linie lotnicze na ogół nie są tymi, które to regulują - nie będą Cię pytać przy odprawie (do odprawy online), to bezpieczeństwo u lotniska źródłowego i tranzytowego najprawdopodobniej Cię zatrzyma.


2
Rozporządzenie mówi między 100 a 160, że oczekuje na zatwierdzenie przez linię lotniczą, więc dlaczego nie są tymi, które generalnie to regulują?
chx

@chx - cóż, na początek na ogół nie patrzą na twoją torbę. To znaczy, pod koniec linii lotniczej mówi, że nie możesz czegoś przewozić, ich prywatna firma ma prawo odmówić usługi. Ale to pracownicy lotniska / TSA / ochrony zwykle patrzą na twoje rzeczy, skanują torbę i pytają cię o bagaż, który nosisz.
Mark Mayo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.