Do czego służą numery telefonów komórkowych na lotniskach w USA?


54

Na każdym lotnisku w Stanach Zjednoczonych zauważyłem istnienie parkingu, często jednego z najdalszych od terminalu, zwanego parkingiem na telefony komórkowe.

Jaki jest cel takich parkingów w związku z korzystaniem z telefonu komórkowego?

Odpowiedzi:


78

Chodzi o to, że kiedy idziesz odebrać kogoś z hali przylotów, zamiast krążyć wokół, aż się pojawią, idziesz i parkujesz na parkingu, dopóki dana osoba nie zadzwoni i nie wezwie cię.

Idealnie jest, jeśli działka jest zlokalizowana, więc czas dojazdu stamtąd do terminalu jest mniej więcej taki sam, jak czas rozlokowania i przejścia do krawężnika.

Zwykle różni się od zwykłego parkingu

  1. Jest bezpłatny lub znacznie tańszy niż inne opcje parkowania
  2. Musisz pozostać przy swoim pojeździe
  3. Nie ma sposobu, aby dostać się z parkingu do terminalu (lub naprawdę, gdziekolwiek indziej) pieszo i nie ma autobusu ani autobusu.

5
Jeśli nie utkniesz w bagażu, to ...
Michael Hampton,

18
Tak, jeśli cię odbieram, a ty jesteś na tyle głupi, by sprawdzić torbę, nie dzwoń, dopóki twoja torba nie wyjdzie z rynny. W każdym razie prawdopodobnie jest w drodze do Tacoma.
Malvolio,

6
Szkoda, że ​​nie mamy ich w Wielkiej Brytanii, ponieważ zakazali kerbside czekania przy przylotach, możesz zapłacić 3,50 £ (lub inną wymuszoną kwotę), aby zaparkować w „spotkaj się i przywitaj” przez 20 minut, lub poczekaj gdzieś poza lotniskiem, a następnie skorzystaj z drop off area, aby je podnieść.
Crazymoomin

7
@Crazymoomin Gatwick ma 2-godzinny bezpłatny parking na parkingach długoterminowych, w których można albo zaparkować we wnęce „odbierz i wysadzić” i pozostać przy samochodzie, odjeżdżając, aby pojechać do terminalu, gdy zostanie wezwany lub kiedy przyjdzie pasażer do ciebie lub parkujesz w normalnej zatoce i łapiesz autobus do terminalu. Tak czy inaczej, jest bezpłatny - wystarczy włożyć bilet parkingowy do automatu i nie ma opłat za pobyt krótszy niż dwie godziny.
Moo,

1
W berlińskim Tegel pierwsze 15 minut to tylko 3 euro IIRC. : - /
simbabque
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.