Potrzebuję wyjaśnienia na temat sposobów płatności na stronie sncf-voyages.com


9

Potrzebuję wyjaśnienia na temat sposobów płatności w sncf-voyages.comwitrynie . Oto opcje: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponieważ nie mieszkam we Francji, nie mogę użyć opcji 2. Nie jest jasne, jaka jest różnica między opcją 1 a opcją 3.

Jeśli dobrze rozumiem, mogę kupić bilety online, a następnie dostać je na automatach dworcowych przy użyciu mojej karty kredytowej (Master Card), tuż przed wsiadaniem do pociągu. Jest poprawne ? Jakie są różnice ?

ps. Co się stanie, jeśli moja karta kredytowa nie będzie działać na takich urządzeniach, a co gorsza ją zgubię? Mój bilet zniknął?

Odpowiedzi:


8

Usługa Borne libre ” oznacza, że ​​odbierzesz bilet w automacie biletowym we Francji lub Luksemburgu. (Być może także na stacjach Eurostar, ale nie jestem pewien, czy pozwalają one na wydrukowanie biletów, które nie są biletami Eurostar.) Każdy główny dworzec kolejowy i większość, jeśli nie wszystkie mniejsze stacje mają automat z biletami, a są też automaty w niektórych centrach handlowych. Musisz mieć fizyczną francuską lub międzynarodową kartę kredytową / debetową, za pomocą której kupiłeś bilet (więc nie ma kart wirtualnych), karta musi mieć chip, a będziesz musiał wpisać kod PIN, aby wydrukować bilet (uważaj, jeśli karta wygasa między momentem zakupu biletu a czasem jego wydrukowania). Powinieneś również zabrać ze sobą 6-literowy numer rezerwacji, chociaż myślę, że urządzenie pozwala wydrukować wszystkie numery rezerwacji zarejestrowane na karcie. Odczekaj kilka minut przed startem pociągu (jeśli jest rezerwacja, myślę, że musisz wydrukować bilet co najmniej 15 minut przed odjazdem pociągu, w przeciwnym razie twoje miejsce może zostać ponownie przypisane pasażerowi w ostatniej chwili) .

Butik Gare ou ” oznacza, że ​​kupisz bilet na dworcu kolejowym lub w sklepie SNCF we Francji. To musi się zdarzyć w „rozsądnych” godzinach i tylko na wystarczająco dużych stacjach lub miastach (nie tych, które dostają 3 pociągi dziennie). Ponownie musisz mieć fizyczną francuską lub międzynarodową kartę kredytową / debetową, za pomocą której kupiłeś bilet, i móc wpisać PIN (ale karta nie musi mieć chipa). Powinieneś również zabrać ze sobą 6-literowy numer rezerwacji, aby zidentyfikować bilet w razie problemów. Nie przychodź w ostatniej chwili, w oknach biletów może być długa kolejka.

Nie wiem, dlaczego te dwie możliwości są oddzielne, nie pamiętam, aby były oddzielne i nie widzę, jakie byłyby różne przetwarzanie. Będziesz mógł uzyskać bilet z okna, nawet jeśli wybrałeś „ Borne libre service ”, więc powinieneś wybrać, chyba że nie masz karty „chip-and-pin”.


Dzięki. Ostatnie pytanie: jeśli pójdę do biura (i nie korzystam z automatów biletowych, czy powinienem pokazać kartę kredytową? Czy wystarczy dowód osobisty?
aneuryzm

karta kredytowa i musisz pamiętać kod PIN.
crenate
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.