Czy posiadacze ESTA są zwolnieni z obowiązku wypełniania formularza I-94W na wszystkich lądowych przejściach granicznych, czy tylko niektórych?


8

W sekcji FAQ witryny ESTA podano :

Jeśli masz zatwierdzoną ESTA podczas wjazdu do USA na lądowym przejściu granicznym, NIE będziesz musiał wypełnić papierowego formularza I-94W, a proces wjazdu jest przyspieszony.

Jednak czytałem na forach i słyszałem od oficerów CBP na różnych przejściach granicznych na lądzie (do których dzwoniłem), że w praktyce na wielu przejściach granicznych nadal wymagają od posiadaczy ESTA wypełnienia formularza I-94W, chyba że pierwszy po przylocie drogą powietrzną lub morską, a następnie krótkiej podróży do Kanady lub Meksyku, a następnie ponownym wjeździe do USA drogą lądową w 90-dniowym okresie przyjmowania.

Jaka jest obecna sytuacja? Ktoś z doświadczeniem?


Przepraszam, ale nie mam wystarczającej reputacji, aby móc komentować. Chciałbym dodać, że bardzo ważne jest, aby w wodospadzie Niagara dostać fabrycznie napełniony I-94W. Drogi Enrico Brugnatelli, może pamiętasz, czy musiałeś również wykonywać dane biometryczne, kiedy tam wjechałeś do USA?
SZSZ

Odpowiedzi:


6

Takie jest moje doświadczenie w Niagara Falls zeszłego lata. Jestem obywatelem włoskim i miałem ważną Estę.

Nigdy nie byłem w USA przed tą trzygodzinną podróżą.

Kiedy byłem w punkcie kontroli granicznej, pracownik wydrukował wypełniony formularz I-94 (biały) i zszywał go w paszporcie, w pobliżu pieczęci wjazdowej.

Zwróć uwagę, jeśli wrócisz przez przejazd lądowy, ponieważ USA nie mają kontroli granicznej przy wyjeździe. Wróciłem do Włoch z moim I-94 wciąż zszytym w paszporcie i muszę przeprowadzić irytującą procedurę, aby udowodnić, że opuściłem USA!


1
Powinieneś był przekazać go kanadyjskiemu oficerowi, żebyś wiedział. Czy stemplowali paszport? Myślałem, że pieczęć wjazdu została umieszczona na I-94
Crazydre

Tak, umieszczają pieczęć zarówno w paszporcie, jak i na formularzu I-94.
Enrico Brugnatelli,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.