Czy mogę podróżować po USA z cyfrową kopią mojego paszportu i wizy?


10

Muszę jechać do innego stanu, ale musiałem wysłać paszport do kanadyjskiego konsulatu ... czy powinienem poczekać, aby go otrzymać, czy wystarczy tymczasowo mieć tylko cyfrową kopię mojego paszportu i wizy? Mam także oryginał formularza pozwolenia na wjazd I-94A


2
Zależy, które stany i jaką trasę wybierzesz. Punkty kontrolne CBP znajdują się na trasach międzystanowych w pobliżu zarówno północnej, jak i południowej granicy (głównie południowej) i powinieneś mieć przy sobie paszport, jeśli napotkasz punkt kontrolny. Pewien urzędnik imigracyjny USA powiedział mi kiedyś, że technicznie cudzoziemcy powinni mieć przy sobie paszport przez cały czas, z wyjątkiem pływania.
Greg Hewgill

Czy masz inną formę dokumentu tożsamości wydanego przez rząd?
Johns-305,

4
@GregHewgill oficer był pełen gówna. Wydaje się, że taka jest polityka Straży Granicznej, ale nie jest ona poparta tekstem ustawowym. Nie jestem również świadomy żadnego sporu sądowego potwierdzającego ich pogląd.
phoog

@ orzechy dlaczego własność samochodu miałaby mieć znaczenie?
phoog

1
@ orzechy rzeczywiście mogą. Nigdy nie musiałem dawać więcej niż prawo jazdy, ale jestem obywatelem USA korzystającym z prawa jazdy USA. Moja żona ma jednak zagraniczne prawo jazdy i nikt nigdy nie prosił o jej paszport, ani nawet nie pytał o jej obywatelstwo, ale zawsze była „dodatkowym kierowcą”.
phoog

Odpowiedzi:


18

Nie potrzebujesz paszportu. Jeśli znajdujesz się w odległości 100 mil od granicy z Meksykiem lub Kanadą, możesz zostać zatrzymany przez US Border Patrol. Zazwyczaj pytają cię, czy jesteś obywatelem USA, a kiedy odpowiesz „nie”, będą chcieli uzyskać dowód twojego statusu imigracyjnego.

Ustawą amerykańską, którą będą cytować, jeśli w ogóle cytują, będzie 8 USC 1304 , Formularze do rejestracji i pobierania odcisków palców, co stanowi w punkcie (e), że

Każdy cudzoziemiec, który ukończył osiemnaście lat, musi przez cały czas nosić przy sobie i posiadać w swoim posiadaniu wszelkie zaświadczenia o rejestracji cudzoziemca lub kartę pokwitowania rejestracji cudzoziemca wydaną mu zgodnie z podpunktem (d). Cudzoziemiec, który nie zastosuje się do postanowień niniejszego ustępu, będzie winien wykroczenia i po skazaniu za każde przestępstwo zostanie ukarany grzywną w wysokości nieprzekraczającej 100 USD lub pozbawiony wolności nie dłużej niż trzydzieści dni, lub jedno i drugie.

Dla odniesienia tutaj jest podsekcja (d):

Każdemu cudzoziemcowi w Stanach Zjednoczonych, który został zarejestrowany i pobrano odciski palców zgodnie z przepisami ustawy o rejestracji cudzoziemców z 1940 r. Lub zgodnie z postanowieniami niniejszego rozdziału, wydaje się zaświadczenie o rejestracji cudzoziemca lub kartę pokwitowania rejestracji cudzoziemca w takiej formie i sposobie oraz w czasie określonym w przepisach wydanych przez Prokuratora Generalnego.

Teraz nie jest dla mnie jasne, czy odcisk palca, który odwiedzający odwiedzają podczas wjazdu do USA, „podlega przepisom ustawy o rejestracji cudzoziemców z 1940 r. Lub przepisom tego rozdziału”, ale dla celów dyskusji załóżmy, że to jest.

W 8 CFR 264.1 można dowiedzieć się, że formularz I-94 jest zarówno „zalecanym formularzem rejestracyjnym”, jak i „dowodem rejestracji”. Paszport z pieczęcią wstępną jest również „dowodem rejestracji”.

W niezwykle mało prawdopodobnym przypadku, gdy zostałeś powołany za naruszenie 8 USC 1304 (e), prawdopodobnie byłbyś w stanie się obronić, pokazując, że masz ze sobą swój I-94A. Ale jedyne oskarżenia, które znalazłem w tej sekcji, to osoby, które były ścigane za znacznie poważniejsze naruszenia prawa karnego, a to właśnie zostało dodane do listy.

Jeśli nie masz żadnego z tych dokumentów, sprawdzą cię w bazie danych, stwierdzą, że przebywasz w kraju legalnie i pozwolą ci odejść. Mogą zabrać cię do biura, aby to zrobić, więc wolisz tego uniknąć. Posiadanie cyfrowej kopii paszportu może w tym pomóc, a posiadanie I-94A na pewno to pomoże.

Zakładam, że wysłałeś paszport do konsulatu w celu uzyskania wizy. Jeśli masz uzasadnione wytłumaczenie, dlaczego nie masz paszportu, prawdopodobnie nie będziesz miał problemów z jego brakiem.

Wreszcie zasady te obowiązują przez cały czas. Nie ma znaczenia, czy wybierasz się do innego stanu, czy po prostu wybierasz się za rogiem na hot doga, a nawet po prostu siedzisz w pokoju hotelowym. Gdyby prawo przyjęto całkowicie dosłownie, jak twierdzą funkcjonariusze Straży Granicznej, nielegalne byłoby wysyłanie przez cudzoziemców paszportów do konsulatów.


1
I-94 i tak jest w dzisiejszych czasach elektroniczny, więc wydruk jest najlepszym, co możesz zrobić!
pericynthion

1
@pericynthion I-94A wspomniany w pytaniu jest faktycznym formularzem papierowym wydanym na granicach lądowych, więc nie w tym przypadku.
phoog
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.