Przedłużyłem pobyt i zostałem deportowany z Tajwanu, na jak długo jestem teraz zbanowany?


14

Po legalnym życiu i pracy na Tajwanie przez ponad 10 lat przedłużyłem swoją kartę ARC (to długa i emocjonująca historia) przez 2197 dni i byłem przetrzymywany przez 3 miesiące w Areszcie Śledczym w Nantau (?) (To było „interesujące”) przed deportacją.

Czy ktoś wie, ile lat kara uniemożliwia mi powrót do Tajwanu? Czy to jest 1 rok, 3 lata czy 5 lat? Czy zabroniono mi powrotu na całe życie?


7
Czy nie otrzymałeś żadnych dokumentów deportacyjnych ani dokumentów sądowych (jeśli poszedłeś na proces przed internowaniem)? Czy nie stemplują one szczegółów deportacji w twoim paszporcie (w tym długości wydalenia)? Jeden znany mi przypadek miał zarówno stempel deportacyjny, jak i nie mógł wrócić, dopóki pieczęć XXX nie zostanie umieszczona w jego paszporcie.

4
Przykro mi słyszeć, że zostałeś przedłużony o sześć lat i byłeś w ośrodku detencyjnym. Czy na pewno potrzebujesz porady prawnej, aby odpowiedzieć na tak poważny problem?
Fattie

1
@JoeBlow Nie, jeśli jest już wspomniany w dokumentach wspomnianych przez Toma. To, jak długo OP jest zakazane, nie wydaje się trudne do ustalenia, jeśli nic więcej rząd tajwański (ambasada, ministerstwo spraw zagranicznych) nie byłby w stanie udzielić odpowiedzi.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

2
@Fiksdal: Ciekawe może być pytanie, ale jeśli ktoś nie napisze znakomitej odpowiedzi, a OP przeczyta mandaryński wystarczająco dobrze, aby samemu zweryfikować te źródła, nie powinien polegać na przypadkowych osobach w Internecie w kwestii pytania ( znaczenie potencjalnie zmieniające życie).
hmakholm opuścił Monikę

1
@HenningMakholm Zgadzam się z tym. Nawiasem mówiąc, mts właśnie opublikowało odpowiedź, która wydaje się przyzwoicie pozyskana. Niezależnie od tego zgadzam się, że OP musi postępować ostrożnie.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


19

Wygląda na to, że masz 3 lata zakazu,

ale lepiej sprawdź to sam i spójrz na otrzymane dokumenty.

Ta kancelaria z przyjemnością przekazała tłumaczenie „Kierunków operacji dotyczących zakazu wjazdu cudzoziemców (禁止 外國人 入 國 作業 規定)”. Naprawdę powinieneś rzucić na to okiem, znajdź schludny plik PDF tutaj . Istnieje również nieco starsza wersja na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych .

Nie opowiadasz nam całej swojej historii, ale oprócz przedłużania pobytu na sześć lat i trzymiesięcznego aresztu zakładam, że w międzyczasie pracowałeś nielegalnie. Znajduję następujące przepisy, które pasują do ciebie na pierwszy rzut oka (moje podkreślenie):

  • §3 (6)

    Cudzoziemcowi, który został skazany przez sąd na zatrzymanie w więzieniu lub grzywnę karną, zakazuje się wstępu na 3 lata.

  • §4 ust. 1

    cudzoziemcowi, który przedłużył się o 1 rok lub dłużej , zakazuje się wjazdu na okres równy okresowi przedłużenia pobytu, przy czym maksymalny okres zakazu wjazdu wynosi 3 lata.

  • §4 ust. 2

    Cudzoziemcowi, który pracował nielegalnie na Tajwanie , zakazuje się wjazdu na okres 3 lat

Uwaga również w tym samym §

Okres zakazu wjazdu na podstawie poprzedniego ustępu oblicza się od następnego dnia po wyjściu cudzoziemca z Tajwanu.

Pomaga również płacić grzywny, jeśli masz jakieś otwarte, ponieważ w przeciwnym razie twój ban zostanie przedłużony o kolejne 3 lata (§6).

Żadna wzmianka o tych zakazach nie kumuluje się, ale powtórzę jeszcze raz: sprawdź dokumentację, którą dostałeś, znaczki w paszporcie, dokumenty, które ci dali!

Oświadczenie : Nie jestem prawnikiem, a tym bardziej nie mam pojęcia o tajwańskim prawie. Nie mam pojęcia o dokładności powiązanego i cytowanego tłumaczenia ani o tym, czy jest to najnowsza wersja dyrektywy.


4
Pamiętaj, że jesteś zbanowany na 3 lata, ale to nie znaczy, że cię wpuszczą. Będziesz musiał ubiegać się o wizę i jest bardzo prawdopodobne, że poddadzą cię one najwyższemu poziomowi kontroli.
RoboKaren,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.