Kupujesz bilety metra w Paryżu od Eurostar przed / w trakcie podróży?


25

Za każdym razem, gdy Eurostar wsiada do Brukseli, a zwłaszcza gdy wsiada do Paryża, zawsze jest szalona walka o automaty biletowe metra, a jeśli nie byłeś w pierwszym wagonie, to bardzo długa kolejka ...

Kilka lat temu udało mi się kupić paryskie bilety metra w punkcie informacyjnym Eurostar w Londynie, zanim wyjechałem, jak opisano tutaj . (Było to w punkcie informacyjnym po prawej stronie po kontroli bezpieczeństwa i paszportowej). Wydaje mi się, że nawet sprzedali mi bilety w funtach szterlingach według kursu dnia!

Następnie poleciłem to przyjacielowi, który nie był w stanie kupić biletów w punkcie informacyjnym, a po przyjeździe miał długą kolejkę w automatach biletowych metra.

Czy ktoś wie, czy Eurostar nadal normalnie sprzedaje bilety metra w kasie informacyjnej? I / lub czy bufet na pokładzie je sprzedaje? (Myślę, że kiedyś słyszałem o tym ogłoszenie)

Odpowiedzi:


27

Pamiętam, że bilety na metro w Paryżu są dostępne na Eurostar i w punkcie informacyjnym w Londynie, ale było to kilka lat temu i może już nie być prawdą. Cena jest raczej droższa niż w Paryżu.

Zasadniczo w Paris Nord nie ma zbyt wiele kolejek, szczególnie poza godzinami szczytu. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych stacji w Paryżu, a jeden Eurostar nie jest zbyt obciążający. Większość podróżnych wybiera najbardziej widoczne automaty do sprzedaży biletów, ale w różnych zakątkach stacji znajduje się wiele automatów. Udaj się na drugi koniec peronu (tam, gdzie odjeżdżają usługi podmiejskie; automaty do sprzedaży biletów podmiejskich, takie jak pokazane na Seat 61 , sprzedają również bilety metra). Lub zejdź na dół do strefy metra / RER i rozsuń się trochę; to często wystarcza, aby wcale nie musieć stać w kolejce.


6
Jak sugerowałem, skręciłem w lewo z Eurostar i ruszyłem w kierunku peronów podmiejskich, i bez problemów dostałem bilety na metro z zielonego automatu biletowego, bez kolejki!
Gagravarr

12

Z bufetu można kupić bilet jednorazowy lub karnet 10 biletów.

W 2013 r. Nastąpił marża w wysokości około 10-20%, a oni mieli tylko dostępne karnety.

We wrześniu 2015 r. Marża wynosiła około 50% (15 GBP za 1,37 EUR / funt, w porównaniu do 14,10 EUR w Paryżu). Sprzedawali także bilety pojedyncze po około 20% marży (1,60 £ każda - 1,80 € w Paryżu).

Czasami wspominają o dostępności biletów w ogłoszeniach PA w pociągu.

Źródła: moje własne doświadczenia (marzec / kwiecień 2011 r., Wrzesień 2015 r.), Dyskusja w komentarzach, ta strona internetowa


Czy byłeś ograniczony do kupienia karnetu 10, czy też robili też bilety indywidualne?
Gagravarr

Nie jestem pewien - i tak chciałem karnet.
GS - Przeproś Monikę

2
Właśnie kupiłem trochę na pokładzie - dostępne są tylko karnety 10, żadnych pojedynczych. Obecnie
kosztuje

2
@Gagravarr W takim przypadku należy dodać informację o zawyżonej cenie do postu. Aktualna cena w paryskich automatów biletowych wynosi EUR 13.30 za karnet na 10.
yo”

2
Dodałem dodatkowe informacje z tych komentarzy do mojego postu.
GS - Przeproś Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.