Co zrobić, gdy noga nie honoruje taryfy (nie jest to usterka / błąd)


20

To nie jest przypadek znalezienia usterki w systemie taryf. Zapłaciłem około 600 USD za taryfę międzynarodową poza LAX 2 lotami (1 przystanek) za pośrednictwem strony internetowej American Airline . Kiedy kupiłem bilet, wszystkie pozostałe loty były w granicach 100 $ od tego, za co zapłaciłem, więc cena nie była błędem. Pierwszy etap obsługiwany jest przez American Airlines, a drugi etap obsługiwany jest przez Dragonair.

Po tym, jak umieściłem lot. Otrzymałem potwierdzenie od pierwszego etapu (American Airlines), ale nie otrzymałem potwierdzenia od Dragonair. Dzwoniłem do Amerykanina 3 razy, próbując potwierdzić moją nogę Dragonair. Podczas moich pierwszych 2 połączeń przedstawiciel powiedział mi tylko, że muszę poczekać na potwierdzenie. Po raz trzeci powiedziano mi, że Dragonair zmienił cenę i teraz nie honoruje tej nogi.

W rezultacie cały mój lot jest bezużyteczny, ponieważ nie mam realnego połączenia z miejscem docelowym. Teraz, gdy upłynęło mniej niż 24 godziny do mojego pierwotnego czasu odlotu, Amerykanin mówi mi teraz, że mogę zapłacić 2X mojej pierwotnej taryfy, aby dotrzeć do celu. Czy mogę skorzystać z mojego lotu po reklamowanej cenie?


W jakim jesteś kraju? Przypuszczam, że w USA? (Właśnie potwierdzam)
Belle-Sophie

3
Czy możesz przesłać skan paragonu / trasy z American Airlines? (Zaciemnienie informacji identyfikujących i karty kredytowej.) To tak oburzające, jak to przedstawione, mój umysł się kręci. W tak krótkim czasie spróbuję zadzwonić do tych facetów: transport.gov/airconsumer i wkrótce.
Andrew Lazarus,

@ J.Constantine Tak, USA.
Alexander

Odpowiedzi:


7

Zasady egzekwowania DOT dotyczące błędnych taryf

W dniu 25 kwietnia 2011 r. Departament Transportu wydał ostateczną zasadę dotyczącą zwiększenia ochrony pasażerów linii lotniczych, która obejmowała przepis zabraniający liniom lotniczym i innym sprzedawcom transportu lotniczego podwyższania ceny transportu lotniczego po dokonaniu zakupu (wzrost ceny po zakupie zakaz). Zobacz 14 CFR § 399.88. Zgodnie z sekcją 399.88 zakup następuje, gdy konsument zapłacił pełną uzgodnioną kwotę.

15 czerwca 2012 r. Urząd ds. Egzekwowania przepisów wydał odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zastosowania zasady podwyżki ceny po zakupie do błędnych taryf. Błędne taryfy to oferty linii lotniczej lub innego sprzedawcy transportu lotniczego na sprzedaż biletów na transport lotniczy za taryfę, która jest zwykle znacznie niższa od planowanej ceny biletu dla sprzedawanej klasy usług.

Podkreśl moje.

Moja interpretacja: ponieważ taryfa ta nie jest pomyłką, mieści się poniżej 14 CFR 399.88 - Zakaz podwyżki cen po zakupie, a AA ma problem z Dragonair. Ale: IANAL i nawet nie gram prawnika w telewizji.


Powinieneś dalej czytać. Pozostała część strony wyraźnie stwierdza, że ​​linie lotnicze muszą honorować błędne taryfy.
Michael Hampton

1
@MichaelHampton To wydaje się być tym, co mówi chx, a także tym, co mówi ten konkretny akapit. Dlaczego miałbyś czytać dalej?
The Wandering Coder

2
@MichaelHampton z tym orzeczeniem, DOT zamazali wody, ponownie myląc taryfy, ale obecnie nie egzekwują tych; jednak ta kwestia tutaj nie jest błędną taryfą; Zacytowałem zasadę DOT, aby to pokazać, ponieważ ten cytat a) wskazuje odpowiednie prawo w przypadku niezwiązanym z pomyłką b) określa, co to jest opłata za błąd.
chx
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.