Jaki system ma obecnie Eurostar, aby zapobiec Lille Loophole?


14

Wiem, że w celu zwalczania Lille Loophole, brytyjskie odprawy graniczne w St Pancras i / lub trener Schengen zostały zatrudnione w różnych punktach na czas.

Czy jakikolwiek z powyższych ustawień jest używany podczas mówienia? Jeśli nie, czy istnieje jakiś inny środek zapobiegający tej luce?

(dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest Lille Loophole: Pociągi Eurostar z Brukseli do Londynu zatrzymują się w Lille, a czasem Calais, oba we Francji. Kupujesz bilet z Brukseli do Lille lub Calais, ale pozostajesz na pokładzie do Londynu (w Brukseli, pax bilet do Lille lub Calais wjedź na obszar Eurostar piętro niżej od brytyjskiego biletu Pax, a tym samym nie usuń imigracji. Jest to (był?) pewny środek nielegalnego wjazdu do Wielkiej Brytanii, jeśli właściwie nie masz odpowiedniej dokumentacji .)


@pnuts To zostało napisane w styczniu 2015 roku. Wyjaśniłem w moim pytaniu, że ten Setup (trener Schengen) jest jednym z dwóch, które zostały użyte, ale z tego, co słyszałem, Eurostar wrócił tam i tam. Dlatego pytam, co obecny Konfiguracja jest.
Crazydre

3
Odpowiedź na to pytanie wydaje się promować nielegalne praktyki. Jeśli trzymasz się zasad, dlaczego potrzebujesz odpowiedzi na to pytanie?
Summer

1
@ JaneDoe1337 Jestem Szwedką, więc nie ma powodu, aby korzystać z luki. Jestem ciekawy systemu.
Crazydre

Zobacz, co napisałem na FlyerTalk - od 2015 r. Nic się nie zmieniło, w rzeczywistości nic się nie zmieniło od kilku lat, odkąd otworzyli specjalną odprawę Schengen w Brukseli + zatrzymali cię w podróży poza gospodarką
Gagravarr

Odpowiedzi:


14

Po pierwsze, bilety. Tak jak omówione w tym pytaniu Travel.SE , chyba że masz bilet okresowy Lille-Bruksela, musisz kupić bilety Bruksela-Lille lub Bruksela-Calais kilka dni przed i online. (Dokładnie nieco skomplikowane szczegóły w tej odpowiedzi )

Jako stacja Midi w Brukseli, podczas odprawy, są teraz dwie strefy zameldowania. Główna (normalna, długotrwała) znajduje się na parterze, ale teraz jest przeznaczona tylko dla pasażerów przewożonych w Wielkiej Brytanii. Po lewej stronie minęło specjalne biurko do zameldowania w Lille. Pasażerowie Lille i Calais muszą zameldować się w specjalnej strefie kontrolnej Schengen na pierwszym piętrze.

Po zameldowaniu się na piętrze, przechodzisz do specjalnej poczekalni. Nie ma tu salonu Business Premier i nie ma dostępu do salonu w głównym obszarze poniżej. (Tylko bilety standardowe / ekonomiczne są sprzedawane w Brukseli we Francji, więc nie dotyczy to zbyt wielu osób).

W czasie wejścia na pokład pasażerowie we Francji są eskortowani na autokar 18, ten z tyłu. Pracownicy ochrony w czerwonych koszulach zapewniają, że nie wchodzą do żadnego innego autokaru, i uniemożliwiają im przekroczenie toalet w przedsionku między wagonami 17 i 18. W związku z tym nie ma dostępu do samochodu w formie bufetu.

Po przybyciu do Lille i Calais, więcej pracowników ochrony czeka przy wyjściu z autokaru 18, z tym obszarem peronu odłączonym. Pasażerowie muszą opuścić przystanek i opuścić specjalny obszar z liną z powrotem do normalnej stacji. Pociąg nie odjedzie, dopóki wszyscy francuscy klienci krajowi nie będą mieli autokaru 18.

W autobusie 18 nie wolno przewozić pasażerów przewożonych w Wielkiej Brytanii, a nie można go wybrać jako swojego miejsca, więc nie ma mieszania pasażerów krajowych z Schengen na terytorium Francji i kontroli paszportowej w Wielkiej Brytanii. Pasażerowie z Wielkiej Brytanii siedzący w autokarze 17 nie mogą (przez tych samych ochroniarzy w czerwonej koszulce) wsiadać do autokaru 18, bez względu na to, jak cicho może to być, aż do ostatniego postoju we Francji.

Zobacz też moja odpowiedź na FlyerTalk i ten wątek FlyerTalk, w którym uczestniczyłem .


Co się stanie, jeśli kupisz bilety do Londynu, a następnie spróbujesz opuścić pociąg w Lille?
JonathanReez

3
@JonathanReez Ciekawe, ale myślę, że powinno to być osobne pytanie, ponieważ wiązałoby się z nielegalnym pobytem w strefie Schengen, podczas gdy potencjalnie zostałoby wyrzucone w Brukseli; inny problem z różnymi środkami.
Jan

@JonathanReez Jeśli wysiadłeś z jednego z normalnych wagonów w Lille, nadal byłbyś na bezpiecznej platformie. Pracownicy Eurostar próbowaliby sprowadzić cię z powrotem do pociągu, a ochroniarze z czerwonej koszuli nie przepuszczą cię przez barierę „do Francji”. Prawdopodobnie pracownicy Eurostar, po odjeździe pociągu, poprowadzą cię na górę do francuskiej kontroli paszportowej, aby ponownie wjechać do Francji. Nie miałem powodu, aby zmienić zdanie na temat podróży po przejściu imigracji do Lille, więc nie mogę być pewien dokładnej procedury wyjazdu
Gagravarr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.