Czy jednogodzinny postój w Amsterdamie jest wystarczający?


11

Znalazłem świetną cenę do Genewy (aby odwiedzić przyjaciela), jednak trasa, którą znalazłem, wymaga 1-godzinnego postoju (tylko) w Amsterdamie. 5:55–6:55. Jakie jest prawdopodobieństwo pominięcia lotu łączonego, ponieważ musimy przejść przez odprawę celną i tak dalej?

Lecę za granicę dość często, więc wiem, że to wyjątkowo cienki margines. Zastanawiam się, czy ktoś wie o szybkości i wydajności Amsterdamu, czy jak będzie o tej porze dnia.

EDYCJA: Chcę zauważyć, że lot przylatuje z USA, nigdzie w strefie Schengen.


Skąd lecisz?
Grzenio

5
Czy dwa loty dotyczą jednego biletu, czy osobnych biletów?
Doc

2
Sprawdź historię czasów przylotów swojego lotu na flightaware.com . Często linie lotnicze przyjmują duży margines czasu przylotu, aby ograniczyć płacenie kar za opóźnienie. Ostatnim razem, gdy podróżowałem transatlantycko, mój samolot przyleciał 45 minut wcześniej

1
Drobna uwaga - przejdziesz przez imigrację, a nie odprawę celną. Przejdziesz odprawę celną w Genewie.
Burhan Khalid

Odpowiedzi:


19

Jeśli jest to pojedynczy bilet, a linia lotnicza jest gotowa go sprzedać z tym połączeniem, wówczas wszelkie ryzyko finansowe należy do niego. Jeśli Twój lot transatlantycki się spóźni lub lotnisko będzie zatłoczone, będą musieli zabrać Cię na następny lot. Jeśli twój bagaż nie nawiązuje połączenia, będą musieli ci to jakoś zrekompensować. Więc jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu w Schiphol na następny lot i czekaniu dzień lub dwa na zgubiony bagaż, aby cię dogonić, to twoje jedyne ryzyko. Prawdopodobnie byłbym skłonny to przyjąć.

Jeśli są to dwa niezależne bilety, NIE ZRÓB TO. Wszystkie porady zawarte w pozostałych odpowiedziach na temat szansy na nieudany drugi lot są prawdziwe, a aby dostać się do Genewy, musiałbyś zapłacić wszystko, aż do zupełnie nowego biletu.


1
Pamiętaj, że zwykle zabiorą Cię na następny dostępny lot. Możliwe, że kilka następnych lotów jest wyprzedanych, w takim przypadku będziesz czekać dłużej.
Nate Eldredge

1
YMMV, ale chyba że dzieje się coś masowego, jest bardzo mało prawdopodobne, aby tak się stało, a gdyby tak się stało, linia lotnicza byłaby w międzyczasie odpowiedzialna za twoje wydatki.
lambshaanxy

@jpatokal: Zdarzyło mi się, że następny lot był dopiero następnego dnia. Linia lotnicza zapłaciła za hotel.
Michael Borgwardt,

Tak, nie jestem pewien, czy to świetna rada w praktyce. Jeśli uważasz, że istnieje jakakolwiek znacząca szansa na opóźnienie i nie masz statusu w linii lotniczej lub w inny sposób sprawiłeś, że troszczy się o ciebie, nie ma gwarancji, że wkrótce opuścisz Amsterdam - ich odpowiedzialność wobec ciebie to bardzo limitowany. Osobiście nie zaryzykowałbym tego, jeśli uważasz, że istnieje szansa, że ​​go przegapisz (a jedna godzina nie jest długa, biorąc pod uwagę dalekosiężny charakter nadchodzącego lotu - wystarczy pół godziny, aby przerwać połączenie).
Andrew Ferrier

1
„a linia lotnicza chce ci to sprzedać z tym połączeniem” - czy to samo dotyczy biletów, które zarezerwowało dla ciebie biuro podróży (korzystając z jednej z witryn internetowych o podróżach)? Przykro mi, ale moja adrenalina jest teraz w pośpiechu i prosząc,
żebyś

7

1 godzina między lotami połączeniowymi NIE jest zalecana z wielu powodów - nie możesz mieć pewności, że pierwszy lot dotrze na czas, nawet jeśli tak się dzieje, mogą wystąpić problemy z samym lotniskiem.

Zakładając, że bagaż dotrze na czas i doskonale znasz lotnisko Schiphol, a ty przejdziesz bezpośrednio od bramki przylotu do bramki odlotu. Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować opóźnione przybycie i większość z nich jest poza twoimi rękami, niektóre z nich Powody byłyby następujące:

  • Późny wyjazd Jeśli odejdziesz późno, spóźnisz się!
  • Pogoda. Najlepszy analityk pogodowy wciąż nie potrafi przewidzieć pogody!
  • Korki w ruchu lotniczym. Na ruchliwych lotniskach (takich jak Amsterdam) zdarza się to często, gdy piloci są proszeni o utrzymanie pozycji z powodu zatłoczonego nieba.
  • Bramy lotniska. Jakiekolwiek opóźnienie lub problem techniczny w dowolnym samolocie zaparkowanym przy bramie spowoduje opóźnienie łańcucha dla wszystkich samolotów zaplanowanych dla tej bramki.

Radzę dokonać lepszej rezerwacji, nawet jeśli będzie to kosztować więcej, ale pozwoli ci zaoszczędzić więcej bólu głowy. O ile oba loty nie są obsługiwane przez te same linie lotnicze / sojusz i w ramach jednej rezerwacji, to jeśli coś się stanie, a stracisz lot połączeniowy, to będzie to problem z liniami lotniczymi i zapewnią one zakwaterowanie, dopóki nie zapewnią innego lotu do miejsca docelowego.


Nigdy nie łączyłem się z AMS, ale robiłem to wiele razy w Monachium, przyjeżdżając z Ameryki Północnej, a czasem wystarczy 20 minut. Ogólnie mówiąc, godzina nie jest wystarczająca, jest zbyt silna.
Kate Gregory

@KateGregory Rzeczywiście jest to wykonalne w ciągu tych 20 minut .. ale nie jest zalecane, jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie. Nie mam nic przeciwko zarezerwowaniu lotu z 2 godzinami (jeśli jest dostępny) między lotami połączeniowymi, a nie 30 minut i mając większą szansę na spóźnienie się na lot.
Nean Der Thal,

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza w odniesieniu do AMS. Jeśli lot jest na czas, 1 godzina to dużo czasu na dobrze zorganizowany AMS. Późne loty są rzadkie (ale sprawdź statystyki lotu) i odpowiedzialność firmy, zakładając, że jest to ten sam bilet.
rvs

Każdego dnia lot o 6 rano może być opóźniony z powodu mgły, która może zdarzyć się prawie każdego dnia w roku i jest dość powszechna wczesnym rankiem przez wiele miesięcy.
Willeke

6

Amsterdam Schiphol jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Europie, a długie kolejki przed kontrolami bezpieczeństwa nie są niczym niezwykłym - raz czekałem około 30 minut, aby przejść kontrolę paszportową. To prawda, że ​​było to wielkie święto, ale wciąż coś do rozważenia.

Poza tym lotnisko jest dość wydajne - jest tylko jeden terminal i wszystko wokół niego jest rozłożone. Jedna godzina powinna wystarczyć w nietypowych okolicznościach. W tej wczesnej godzinie nie będę się martwić. Zobacz mapę lotniska z odległościami pieszo - powinno być możliwe przejście z jednego końca na drugi w około 20-25 minut.

Jeśli przyjedziesz z kraju Schengen, nie będziesz podlegać dodatkowej kontroli bezpieczeństwa podczas transferu w Amsterdamie.

Jeszcze jedna rzecz do rozważenia: KLM zdołało opóźnić mój bagaż 2 z 3 razy, gdy leciałem przez Amsterdam, a wszystkie były z międzylądowaniami o podobnej długości jak Twoja. Mają dobrą politykę zwrotów i przesłali mi kupony za niedogodności.


6

Jeśli masz pojedynczy bilet, linia lotnicza jest odpowiedzialna, jeśli spóźnisz się na lot / coś stanie się z twoim bagażem. To nie jest idealne, ale myślę, że warto podjąć ryzyko. Z moich doświadczeń z latania do Schiphol o 6 rano zza Atlantyku, byłem poza lotniskiem w ciągu 30 minut - żadnych linii NIGDY, niewiarygodnie szybkie zwyczaje (o tej porze rano). Lotnisko nie jest zbyt duże - powinieneś być w stanie to zrobić, dopóki zwrócisz uwagę na znaki, ponieważ prawdopodobnie będzie on opuszczony przez personel o tak wczesnej godzinie, więc nikt nie będzie pytał o drogę na wypadek zgubienia. Powodzenia!


4

Zauważyłem ostatnim razem, że służby celne miały ekspresowe pasy dla pasażerów tranzytu, pokazując loty wychodzące, które wkrótce odlecą. Jeśli lot powrotny jest opóźniony, istnieje szansa, że ​​lot tam będzie wymieniony, aby można było pominąć kolejkę.

(Zwykle powinno wystarczyć 50 minut)


4

Osobiście uważam, że w tak wczesnym czasie powinieneś to zrobić. Ponieważ Genewa znajduje się w strefie Schengen, nie powinieneś podlegać kontroli paszportowej (zakładając, że lecisz z innego kraju Shengen), jest tylko jeden terminal, więc nie musisz zmieniać terminali.

Na te krótkie postoje personel często czeka przed pierwszym samolotem, aby pomóc ci dostać się na drugie miejsce. A nawet jeśli go przegapisz, dokonają ponownej rezerwacji za darmo.

To powiedziawszy, z własnego doświadczenia, jest naprawdę duża szansa, że ​​twój bagaż nie da rady. Kiedy ostatnio zmieniłem się w Amsterdamie, stracili to w obie strony i powiedziano mi, że zdarza się to często, jeśli przerwa jest krótsza niż dwie godziny.


Zgadzam się co do bagażu - KLM zdołał zgubić mój dwukrotnie z trzech razy podczas przelotu przez Amsterdam.
mindcorrosive

1
@mindcorrosive Interesujące ... Przyleciałem przez Amsterdam co najmniej kilkanaście razy i nigdy nie zgubiłem bagażu.
Aleks G

0

Przebywałem rano przez AMS (zwykle wtedy zaczyna się międzynarodowa godzina szczytu).

1 godzina jest bardzo napięta, problem polega na tym, że nawet jeśli miałbyś wyjechać i przyjechać na czas, istnieje wiele innych lotów przybywających do tego okna (z powodu ograniczenia hałasu i innych ograniczeń, jest bardzo ograniczona liczba miejsc do lądowania linie lotnicze od 2200-0600, zatem poranna godzina szczytu zaczyna się od 6 rano); tak więc kolejka do przejścia przez imigrację na loty wewnątrz Schengen może bardzo łatwo zająć większość tej godziny.

Jednak personel AMS jest bardzo pomocny i przeniesie Cię na pas priorytetowy, jeśli istnieje ryzyko utraty lotu z powodu długości kolejki. Pilnuj, by twój lot był nazywany.

Kolejnym problemem jest pogoda, zwłaszcza mgła. W zimie może to stanowić problem i powodować reakcję łańcuchową opóźnień; tak, że nawet jeśli jesteś u bram na czas, przylatujący samolot jest opóźniony. Naprawdę nie jest to problem, jeśli jesteś na ostatnim etapie - w końcu ostatecznie trafisz do Genewy, jedynym problemem jest to, że przyjedziesz później.

Problem polega na tym, że teraz lotnisko jest bardzo zatłoczone ludźmi, którzy stracili połączenie, więc wszystko staje się problemem - na przykład znalezienie miejsca do siedzenia. Kolejka do łazienki. Próba zdobycia przekąski będzie problemem, chyba że lubisz stać i jeść.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.