Czy w odległości spaceru od lotniska Changi jest stragan z domokrążcami sprzedający lokalne jedzenie?


65

Mam pięć godzin między lotami na lotnisku Changi, a Scoot kazał mi zbierać między sobą torby, co oznacza, że ​​nie jestem w strefie operacyjnej.

Moją ulubioną rzeczą w Singapurze jest tanie tradycyjne jedzenie na lokalnych kafejkach w całym mieście, znane lokalnie jako „stragany z jastrzębiami”.

Mam ochotę spacerować. Czy w pobliżu lotniska jest taki stragan dla straganiarzy?

(Ze względu na to pytanie w ogóle nie chcę korzystać z transportu publicznego).


5
Dlaczego niechęć do korzystania z transportu publicznego? Jeśli wskoczysz do sieci pociągów MRT, możesz być w centralnej części Singapuru za pół godziny lub w centrum Singapuru za godzinę. Jeśli wystarczająco szybko usuniesz imigrację, powinno to wystarczyć, aby wyśledzić idealne centrum straganiarzy!
Gaurav,

5
Człowieku, dlaczego niechęć do odpowiedzi na pytania, tak jak PO lubią na nie odpowiadać. Lubię spacerować. Lubię odkrywać. Mam zamiar jechać autostopem przez rok, a im szybciej przyzwyczaię się do używania stóp w trudniejszy sposób, tym lepiej.
hippietrail

4
Czy mogę tylko powiedzieć, jak bardzo lubię te odpowiedzi? Zastanawiam się, jakie inne lotniska mają tak wspaniałe tajne miejsca do jedzenia, które są otwarte dla publiczności.
Zach Lipton,

3
@ZachLipton: Nigdy nie spodziewałem się, że to pytanie będzie takim hitem. Albo że otrzyma jakąkolwiek odpowiedź, nie mówiąc już o tak epickim. Sekrety lotniskowe byłyby świetnym tematem na blogu travel.stackexchange, ale nigdy nie znaleźliśmy nikogo, kto chciałby podjąć się prowadzenia bloga. Niektóre inne strony SE mają jednak swoje.
hippietrail

4
@hippietrail Istnieją dwa powody „niechęci do odpowiedzi na pytania, ponieważ PO lubią na nie odpowiadać”. Jednym z nich jest to, że ludzie zazwyczaj próbują odpowiedzieć na pytanie w taki sposób, że odpowiedź przyniesie korzyści także innym osobom oprócz PO, zgodnie z ideałem SE, a przeszkadzają temu zbyt szczegółowe ograniczenia. Druga to spostrzeżenie, że wszyscy lubimy od czasu do czasu napotykać problem XY ( meta.stackexchange.com/questions/66377/what-is-the-xy-problem ), dlatego chcą rzucić im wyzwanie w swoich obiektach .
xLeitix

Odpowiedzi:


114

Tak : dokładniej, stołówki dla pracowników na lotnisku są otwarte dla publiczności, serwując autentyczne i smaczne taryfy singapurskie po najniższych cenach! Pomimo nazwy „stołówka”, są to centra mini-straganiarzy z kilkunastoma niezależnymi straganami, z których każde specjalizuje się w określonych daniach / kuchniach. Istnieją co najmniej trzy z nich:

Terminal 2

Ten, którego nigdy nie znajdziesz przypadkowo, znajduje się obok terminala 2 : wyjdź z urzędu celnego, skręć w lewo, przejdź przez ulicę, wjedź na parking (2A) i weź windę na poziom 3M, który jest oznaczony jako „Stołówka sztabowa”. Oto ilustrowana podróż, moje zdjęcia:

Do wielopoziomowego parkingu Do stołówki (poziom 3M) Sekretne drzwi ... I jesteśmy w stołówce!

Terminal 1

W Terminalu 1 jest podobny, ale nowszy , szczegółowe instrukcje tutaj . TL; DR: znajdź wiersz 13 w hali odlotów, pod koniec podnoś windę do B1.

Terminal 3

Najmniej tajemnicą z tych trzech jest sąd żywnościowy Kopitiam w klimatyzowanym centrum handlowym pod Terminalem 3 (poziom B2), między stacją MRT a przylotami: wystarczy kierować się znakami na „24 hr food court” zaraz po odprawie celnej schody ruchome lub podnosi dwa piętra w dół. Jest to nieco droższe (posiłki od około 5 USD), ale jest również klimatyzowane, atrakcyjnie prezentowane i ma duży wybór opcji halal:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

... i wciąż za pół ceny w porównaniu do sądów żywnościowych w strefie operacyjnej lotniska.


14
+1 Świetna odpowiedź i świetna alternatywa dla typowych drogich i miernych ofert w terminalu lotniska. Wygląda na to, że obciąża publiczność o 1/3 więcej niż personelu, ale nadal jest całkiem rozsądny.
Spehro Pefhany

17
To chyba najbardziej konkretna odpowiedź, jaką widziałem w podróży. Nie tylko dobrze opisałeś, jak się tam dostać, ale także zamieściłeś zdjęcia z dokładną ścieżką do pokonania!
BruceWayne,

20
Nie sądzę, że normalnie przechodziłbym przez drzwi pokazane na trzecim zdjęciu.
Wayne Werner

8
@happybuddha To jedna z moich ulubionych wskazówek dla wtajemniczonych sikrit Singapore, a wyjaśnienie tego jest na tyle skomplikowane, że ostatnio zrobiłem kilka zdjęć!
jpatokal

4
@happybuddha Nie mogę tego zagwarantować, a operator i tak zmienił się od czasu mojej ostatniej wizyty (Grupa Kopitiam przejęła w maju 2016 r.), ale byłbym zaskoczony, gdyby nie było przynajmniej jednego indyjskiego lub chińskiego punktu sprzedaży wegetariańskich. W szczególności istnieją zazwyczaj wegetariańskie opcje „ryżu ekonomicznego”.
jpatokal

22

Stołówka, na którą natknąłem się, była znacznie mniejsza niż inne na lotnisku Changi, które ujawnił jpatokal. Jest również mniej porównywalny do rzeczywistego stoiska straganiarzy

Ten nazywa się „Yan's Cafe” i był w pewnym sensie w zewnętrznej krawędzi budynku Terminalu 2, zgodnie z odniesieniem do niego, które znalazłem w Internecie, chociaż wtedy myślałem, że to budynek Terminalu 3.

Yan's Cafe na lotnisku Changi

Podobało mi się to, co uważam za dość typowy singapurski posiłek w stołówce. Typowe Singapurskie jedzenie w Yan's Cafe, Changi Airport

Większość klientów wydawała się być lokalnymi taksówkarzami, kierowcami autobusów wahadłowych itp., A nie umundurowanymi pracownikami lotniska, jak w zdumiewającej odpowiedzi jpatokal.


6
Chciałbym, aby brytyjskie lotniska mogły serwować jedzenie jak wyżej.
camden_kid

4

Mapy Google twierdzą, że istnieje, a Hai Chang Fishhead Steamboat został zidentyfikowany jako Hawker Stall.

Wydaje się, że jest częścią Okrągłego Rynku w Tampines, więc prawdopodobnie nie jest tam jedynym.

Nie mogę tego zrobić, aby podawać wskazówki piesze, ale jeśli spojrzę na odległość, to około 4-5 km, więc dla mnie to odległość, ale YMMV.

Ocena blogu lub dwa są dostępne w Internecie, jeśli chcesz kilka zdjęć.


5
O ile mi wiadomo, jedynym sposobem na publiczne wejście na lotnisko Changi drogą lądową jest droga East Coast Parkway, która nie pozwala pieszym ani mieć dla nich chodników.
jpatokal

2
@jpatokal ciekawe. Cóż, myślę, że jest to odległość spaceru, a jeśli jest jakiś sposób na spacer, który jest dozwolony, hippietrail go znajdzie, jestem pewien;)
Mark Mayo

4
Chodziłem co godzinę, ale w kierunku północnym, bo to była droga, którą udało mi się znaleźć. Nie wydawało mi się to jednak całkowicie legalne - rzadko byłem na czymś oficjalnie przystosowanym do ruchu pieszego. Przypomina mi czas, kiedy próbowałem podróżować autostopem z Singapuru do Malezji (-:
hippietrail

Po prostu weź MRT, jeśli zamierzasz opuścić lotnisko z tego czy innego powodu. 4-5 km zajmie około 1 godziny, co może dać ci mniej czasu na odprawę, niż jest Ci wygodnie.
nhahtdh

1
@insidesin poniżej godziny? Przeszedłem to właśnie w ciągu ostatniej godziny w drodze do domu. Chyba każdy według własnego uznania.
Mark Mayo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.