Jakie są wskazówki dla dziecka latającego samotnie po raz pierwszy?


54

Mam 14 lat i będę latał samolotem WestJet z Calgary do Vancouver w Kanadzie. Jak wcześnie powinienem przybyć na lotnisko? Co mam zrobić po przylocie na lotnisko? Co powinienem zrobić pierwszy, drugi itd.? Proszę, bądź konkretny.


22
Uzupełnienie innych wspaniałych odpowiedzi; zabierz ze sobą telefon komórkowy i naładuj go całkowicie przed lotem .
Richard Everett,

4
+ weź pasek zasilania, na wszelki wypadek.
Ave

8
@ardaozkal Nie wiem, czy mówisz o urządzeniu elektronicznym, czy o produkcie spożywczym (w kontekście poprzedniego komentarza).
Noctis Skytower

7
Guma! Brzmi głupio, ale kiedy latałem jako młodzieniec, rosnące i opadające zmiany ciśnienia, które powodują, że wasze uszy „pękają” , bardzo mnie niekomfortowo. Gum temu zaradzi! I daj ci miętowy świeży oddech!
Dupontrocks11,

2
Gratulacje dla ciebie za to, że nie boisz się latać samotnie (tak wielu jest obecnie), swoim rodzicom za pozwolenie na to i dobrze zadane pytanie. Do tej pory istnieje wiele świetnych odpowiedzi, moja wskazówka byłaby - nie bój się prosić pracownika munduru o pomoc. Nie ma znaczenia, czy jest to pracownik lotniska, pracownik WestJet, pracownik innej linii lotniczej, czy też funkcjonariusz ochrony na lotnisku. Wszyscy chcą, abyś miał dobre wrażenia i bezpiecznie dotarł do celu.
FreeMan

Odpowiedzi:


33

W przypadku lotu krajowego zwykle na lotnisko dostajesz się 1-2 godziny przed lotem. Niektóre linie lotnicze wyznaczyły terminale, więc warto tam wysiąść.

Krok 1: Zameldowanie

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zameldowanie, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Poszukaj biurek WestJet i skorzystaj z samoobsługowego kiosku, aby się zameldować, wydrukować kartę pokładową i znaczniki na torby. Możesz także dokonać odprawy online przed przyjazdem i wydrukować kartę pokładową w domu lub skorzystać z karty elektronicznej, jeśli linia lotnicza ją zapewnia.

Krok 2: Sprawdź torby

(przejdź do kroku 3, jeśli nie masz toreb do sprawdzenia)

Jeśli masz torby do sprawdzenia (czyli coś więcej niż małą torbę do zabrania na pokład samolotu), musisz znaleźć biurka WestJet i ustawić je w kolejce. Ktoś zważy torbę, oznaczy ją i da kartę pokładową. Jak sama nazwa wskazuje, potrzebujesz tego, aby móc dostać się do samolotu.

Krok 3: Przekaż zabezpieczenia

Twoja karta pokładowa będzie miała numer bramki, z której odlatuje samolot. Zacznij tam iść, bo najpierw musisz przejść przez zabezpieczenia. Poprosą o Twój dowód osobisty i kartę pokładową. Dokumentem tożsamości może być regionalna karta opieki zdrowotnej lub paszport.

Krok 4: Brama

Gdy miniesz ochronę, idź dalej aż do bramy i gotowe. Czasami brama się zmienia, lub nie zostanie wydrukowana na karcie pokładowej, nadal możesz ją znaleźć na ekranach, które mają do tego wszędzie. Zaczną ogłaszać wejście na pokład grupom, gdy będą gotowe.


5
@ Johns-305 Wiem, ale to kolejny zaakceptowany dowód tożsamości, ponieważ OP nie ma prawa jazdy
kos

2
Poprosą o Twój dowód osobisty i kartę pokładową. Dokumentem tożsamości może być regionalna karta opieki zdrowotnej lub paszport. Czy Kanada nie ma odpowiedniego dokumentu tożsamości? Mam na myśli dokument, którego jedynym celem jest identyfikacja w kraju i nie ma związku z opieką zdrowotną / prowadzeniem pojazdu / podróżowaniem.
Bakuriu

2
@ Megha ... z dodatkową potencjalną niedogodnością polegającą na tym, że ponieważ inny identyfikator jest generalnie wydawany w tym samym miejscu, co prawa jazdy, bardzo trudno jest dostać się bez samochodu.
Dan Neely

7
Często na karcie pokładowej nie ma wydrukowanego numeru bramki. Dzieje się tak, jeśli zameldujesz się przed ustaleniem numeru bramki. W takim przypadku po prostu idź do ochrony, a kiedy przejdziesz przez zabezpieczenia, poszukaj monitora podającego numer bramy.
kasperd

3
Dodam, że przedstawiciele linii lotniczej są w stanie Ci pomóc. Na każdym kroku potwierdź, że jesteś we właściwym miejscu, aby go osiągnąć. Po zakończeniu kroku potwierdź, co i gdzie jest następny krok.
Carl

70

Upewnij się, że spełniasz wymagania

Po pierwsze - naprawdę tak naprawdę po raz pierwszy, zanim jeszcze zostaną opracowane jakieś plany na dzień, sprawdź dokładnie swoje wymagania . Wiele linii lotniczych zakłada, że ​​pasażer ma wspólny dokument tożsamości ze zdjęciem, taki jak prawo jazdy, które oczywiście jest ograniczone wiekiem. Może być konieczne zorganizowanie innej formy dokumentu tożsamości (np. Paszportu) - a coś takiego jak legitymacja szkolna lub karta opieki zdrowotnej może, ale nie musi, spełniać wymagania, w zależności od tego, co jest rzeczywiście wymagane. Kiedyś mnie przyłapano, ponieważ konkretnie zapytaliśmy, czy potrzebny jest paszport (powiedzieli „nie”), ale potrzebny był dokument tożsamości ze zdjęciem , a paszport byłby najlepszym wyborem ze względu na mój wiek. Po prostu nie pomyśleli o tym, ponieważ większość pasażerów to osoby dorosłe z prawem jazdy. Upewnij się, że każdy dokumenty, których możesz potrzebować, takie jak kopia planu podróży, dane kontaktowe (numery telefonów i adres) dla każdego, kogo spotkasz, dane kontaktowe w nagłych wypadkach, jeśli coś pójdzie nie tak (jak twój kontakt nie odbiera) itp. Upewnij się, że są to wydrukowane kopie, abyś mógł do nich dotrzeć, nawet jeśli w telefonie skończy się bateria lub coś takiego.

Zaplanuj oba końce podróży

Następnie upewnij się, że oba końce podróży zostały wcześniej uporządkowane - kto będzie cię wysadzał i odbierał, oraz gdzie i kiedy i do kogo zadzwonić, jeśli coś pójdzie nie tak lub się opóźni. Oczywiście możesz pracować w locie, ale jeśli znasz plany tworzenia kopii zapasowych, które przygotowali twoi dorośli, będziesz spokojniejszy i będziesz mógł łatwiej nawigować w nieoczekiwanych okolicznościach.

Mieć możliwość radzenia sobie z własnymi torbami

Upewnij się, że możesz poradzić sobie z własnymi torbami, ponieważ podczas podróży z dorosłymi są one dostępne do podnoszenia lub manewrowania, gdy torby są ciężkie lub niewygodne - ale podczas podróży w pojedynkę musisz być fizycznie w stanie poradzić sobie z bagażem (w tym podnoszenie sprawdzonych toreb do paska w celu odprawy lub zdejmowania karuzeli przy odbiorze bagażu oraz noszenie wszelkich niezarejestrowanych toreb). Radzenie sobie z torbami może oznaczać gotowość do proszenia o pomoc, uczciwość, po prostu nie daj się zwieść za to, że o tym nie myślisz.

Być komfortowym

Mam coś do zrobienia. Mieć coś do jedzenia. Mieć coś ciepłego i wygodnego w noszeniu. Miej dobre buty.

Polecam zabrać ze sobą dobrą książkę lub dwie lub coś w miarę przenośnego i interesującego (rysowanie, robienie na drutach, pisane gry i puzzle itp.). Powinieneś wybrać coś, co nie jest zbyt brudne lub zawiera części, które można zgubić i które nie wymagają niczego niedozwolonego (np. Nożyczki - sprawdź wcześniej). Gry elektroniczne mogą się nie naładować (i będziesz potrzebować telefonu po wylądowaniu), więc zrób kopię zapasową. Pomyśl o tym, co nie miałbyś nic przeciwko robieniu przez cały czas, o czym będziesz chciał mieć pod ręką, jeśli jesteś niespokojny lub znudzony.

Jeśli chodzi o jedzenie, fajnie jest wybrać to, co chcesz zjeść na lotnisku, zwłaszcza jeśli jest to jedzenie, którego zwykle nie dostajesz. Ale i tak powinieneś zjeść przekąskę lub coś takiego (batonik musli lub kanapka), na wypadek, gdyby nie było tam nic, co naprawdę chciałbyś tam zjeść, albo nie masz czasu, lub w samolocie, gdzie opcje są znacznie bardziej ograniczone. Nic nie mówi, że musisz to zjeść, jeśli natkniesz się na coś naprawdę dobrego - ale będziesz żałować, jeśli będziesz głodny i nic więcej nie będzie w pobliżu. Jest to szczególnie ważne, jeśli są rzeczy, których nie chcesz lub nie możesz jeść.

Ubieraj się komfortowo, ponieważ będziesz w tych ubraniach przez cały czas, a do czasu wylądowania lekko denerwująca cecha będzie naprawdę denerwująca. Samoloty zwykle są nieco chłodne i suche, dlatego też należy mieć na sobie bluzę lub kurtkę, które można założyć, jeśli się ochłodzi. Spróbuj znaleźć coś odpowiedniego lub to, co może być odpowiednie, na obu końcach podróży (jeśli pogoda lub klimat są różne). A buty są ważne, ponieważ będziesz dużo chodzić po lotnisku i siedzieć na długich odcinkach, co może trochę spuchnąć. Będziesz potrzebować czegoś wygodnego i solidnego, a może chcesz zdjąć buty na część lotu (w zależności od długości), aby rozciągnąć i zgiąć stopy.

Podczas podróży z dorosłymi często myślą o tych rzeczach, ale kiedy podróżujesz sam, musisz być przygotowany na własną rękę.

W dniu podróży

W dniu możesz postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w odpowiedziach Blackbird57 lub Johns-305 - przybyć z dużą ilością czasu, wysadzić się we właściwym terminalu, zameldować się zgodnie z instrukcjami, przejść przez zabezpieczenia, znaleźć bramę (i bądź na bieżąco z wszelkimi zmianami) i wchodź na pokład, gdy wywoływany jest numer twojej grupy lub wiersza. Upewnij się, że od czasu do czasu sprawdzasz, czy brama się nie poruszyła. Zapytaj kogokolwiek, kto obsługuje bramę o wejście na pokład, czasem linie lotnicze będą chciały wcześnie wejść na pokład pewnych rodzajów osób - przypominam sobie rodziny z dziećmi, a osoby z problemami z poruszaniem się zwykle wchodzą nieco wcześniej; a jako dziecko latające samotnie możesz się zakwalifikować.

Dowiedz się, kogo zapytać, czy potrzebujesz pomocy

Jeśli w którymkolwiek momencie poczujesz się zdezorientowany lub niezdecydowany, powinieneś poprosić o pomoc, czy to od personelu obsługującego odprawę, w punktach informacyjnych, przy bramach, czy też wśród innych urzędników, którzy znajdą się pośrodku (szukaj ludzi w mundurach) . Są zwykle bardzo pomocne i zapewne dołożą wszelkich starań dla dziecka, nawet jeśli nie zapłacisz za dodatkową usługę, o której wspomina JS Lavertu. Większość innych dorosłych przynajmniej skieruje cię w stronę kogoś oficjalnego, jeśli naprawdę nie możesz ustalić, kogo zapytać.

Zachowaj spokój

Wreszcie zachowaj spokój. To naprawdę nie jest takie straszne, latać samotnie, a lotniska lubią zabierać ludzi do samolotów, a nie zostawiać ich za sobą - więc będą znaki, ludzie, o których należy zapytać, i wskazówki, jak się odprawić, przez ochronę i do bramy w rozsądny czas, o ile zwracasz uwagę. Starają się nie wymagać, aby ludzie wiedzieli wszystko bez ostrzeżenia.


23
+1, naprawdę podoba mi się twoja odpowiedź. W razie potrzeby każdy w mundurze wskaże odpowiednią osobę (jeśli nie ona), a większość dorosłych w mundurach wskaże właściwą drogę.
Willeke

34

Moje czworo dzieci podróżowało samotnie, intensywnie (od podróży UM do Europy w wieku 6 lat, poprzez loty „solo” w wieku od 13 lat). Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dla dziecka podróżującego samotnie jest kilka ważnych rzeczy (w żadnej określonej kolejności):

 • lekkie opakowanie: co najwyżej jedna torba w kratkę i jedna kompaktowa torba podręczna. Nie mówiąc już o prawie do posiadania „przedmiotu osobistego” - im mniej masz, tym mniej tracisz. Misie są słodkie, ale nie podróżują dobrze.
 • Trzymaj się ciepło. Miej bluzę z kapturem lub inną odzież, którą możesz łatwo założyć / zdjąć (upewnij się, że masz miejsce w bagażu podręcznym). Samolot może być naprawdę gorący na pasie startowym i zamarzać, gdy będziesz w powietrzu. Być przygotowanym.
 • Dowód osobisty: w Kanadzie każde dziecko potrzebuje odpowiedniego dokumentu tożsamości (patrz link do bezpieczeństwa publicznego w Kanadzie ). Przeczytaj wymagania, miej ważny dokument. Różne kraje, różne zasady. Dowiedz się i postępuj zgodnie z zasadami OBU KOŃCÓW (musisz także móc wrócić).
 • Sposoby kontaktu: miej PAPIEROWE kopie numerów telefonów i pełny adres (rodziców, wujków, przyjaciół) osób, które cię podwiozły / spotykają się na drugim końcu, oraz kilka numerów zapasowych na wypadek, gdybyś nie mógł ich zdobyć
 • Sposoby płatności: dysponuj wystarczającą ilością gotówki (50–100 USD) na taksówkę oraz „awaryjną” kartą kredytową (rodzice mogą zostać dodani jako autoryzowany użytkownik) do użycia, jeśli naprawdę utkniesz. Wymaga to zaufania między tobą a twoimi rodzicami - ale gdyby tego zaufania nie było, nie pozwoliliby ci lecieć samotnie
 • Zestaw „zasad rezerwowych” uzgodniony z rodzicami. Jeśli xxx, to yyy. - Jeśli nie ma wuja Harry'ego, zadzwoń do cioci Jane. Jeśli nie odbierze, zadzwoń do mnie. itp.
 • telefon komórkowy ze środkami do ładowania. Obecnie 10 dolarów kupuje „klocek”, który da ci pełne doładowanie. Upewnij się, że masz jeden i że jest pełny. Nie wyczerpuj swojego telefonu, grając w gry w samolocie
 • Pamiętaj, aby przełączyć telefon w tryb samolotowy przed startem: niezrobienie tego spowoduje wyczerpanie baterii i może powodować różnego rodzaju inne problemy (w tym opłaty za roaming międzynarodowy, jeśli zbliżysz się do granicy ... to się zdarzyło)
 • Spraw, by cię zabawiać: książka jest dobra
 • Zwróć uwagę na instrukcje bezpieczeństwa. Naprawdę. Wiedza o tym, co robić w nagłych wypadkach, może uratować ci życie. Przynajmniej wiedz, gdzie są dwa najbliższe wyjścia.
 • Pij wodę w samolocie. Szczególnie ważne w przypadku dłuższych lotów. Odwodnienie sprawi, że poczujesz się źle. Coca Cola i tym podobne nie zwalczają odwodnienia.
 • Zapakuj lekkie przekąski - coś małego, ale kalorycznego (np. Baton Cliff lub inne potrawy energetyczne). Dowiedz się, czy twoja linia lotnicza podaje jedzenie; i jeśli musisz za to zapłacić. Uzgodnij z rodzicami, jaki jest twój budżet na jedzenie podczas podróży.
 • omówić z rodzicami inne zasady bezpieczeństwa. Można rozmawiać z umundurowanymi oficerami na lotnisku. NIGDY nie jest dozwolone przyjmowanie przejazdu od nieznajomego (nawet kogoś, kto twierdzi, że jest taksówkarzem / kierowcą Uber, chyba że przejazd ten zostanie spełniony na linii taxi na lotnisku). Twoi rodzice mogą mieć inne zasady. Omów je. Podążaj za nimi.
 • Sprawdź bramę, kiedy tam dotrzesz - zapytaj podczas odprawy, potwierdź na monitorach. Natychmiast znajdź drogę do bramy. Jeśli masz dużo czasu, może być czas na zwiedzanie lotniska - ale dopiero wtedy, gdy będziesz wiedział, gdzie musisz być. Niektóre lotniska są zaskakująco duże - pokonanie ich zajmuje 15 lub więcej minut. Sprawdź, czy brama nie zmienia się przed lotem. Słuchaj ogłoszeń.
 • Załaduj aplikację linii lotniczej na telefon i upewnij się, że plan podróży jest załadowany. Większość z nich doskonale sprawdza się w komunikowaniu zmian w ostatniej chwili.
 • Jeśli możesz dostać miejsce przy oknie, zrób to. Jeśli nie miałeś dużego doświadczenia w lataniu, niesamowite jest wyglądanie przez okno podczas startu samolotu. Tak jak widok z 30 000 stóp - czy jest to pogodny dzień, czy jesteś w chmurach.
 • Zapnij pasy bezpieczeństwa - nawet przy wyłączonym świetle. Mogą wystąpić nagłe turbulencje i „spadki”, a ludzie, którzy nie są przywiązani, mogą doznać obrażeń. Ale nie bój się - samolot jest bardzo, bardzo silny. Wygląda na to, że skrzydła poruszają się w górę i w dół - to normalne. Kawałki skrzydła mogą wydawać się poruszać - to normalne (szczególnie podczas startu i lądowania - klapy służą do zwiększenia siły nośnej).

Potem jest prosta nawigacja po lotnisku i wsiadanie do samolotu. Te elementy zostały dobrze ujęte w innych udzielonych odpowiedziach.

Miłej podróży!


2
Naprawdę dobra praktyczna rada dla każdego początkującego pasażera!
FreeMan

@r - dziękuję. Przyjęta odpowiedź dotyczy bardziej mechaniki lotu - próbowałem uchwycić doświadczenie dziecka na podstawie własnego doświadczenia. Jak mówią: „dobry osąd wynika ze złego doświadczenia; a złe doświadczenie pochodzi ze złego osądu ...”. Byłem tam, popełniłem (niektóre) te błędy. Ale dzieci dorastały i są do tego bardziej pewne siebie i niezależne.
Floris

„Natychmiast znajdź drogę do bramy”. Uważaj jednak, ponieważ na wielu lotniskach przy bramie niewiele jest do zrobienia, a także znacznie mniej udogodnień. Może wtedy okazać się niemożliwe powrót do głównych części terminala, jeśli masz kilka godzin na zabicie. Jeśli musisz zaopatrzyć się w przekąski, wodę lub cokolwiek innego, być może lepiej to zrobić przed wyruszeniem w jedną stronę do bramy.
Nick

@Nick „Znajdź swoją drogę” nie musi oznaczać „idź tam”. To zdecydowanie oznacza „dowiedz się, ile to zajmie, i planuj przyjechać wcześniej, nie później”. Jeśli chodzi o „nic do zrobienia”, zgadzam się, że jeśli masz „godziny do zabicia”, byłby to problem; ale dotarcie do bramki przynajmniej 30 minut przed rozpoczęciem wejścia na pokład powinno być w porządku.
Floris,

20

Rozważ skorzystanie z usługi drugorzędnej bez opieki Westjet .

Zaopiekują się Tobą i poprowadzą do Twojego samolotu, upewniając się, że nie zgubisz się ani nie spóźnisz na lot.

Chociaż nie jest to bezpłatne, jest to najbezpieczniejszy i najbardziej niezawodny sposób dotarcia do celu bezpiecznie i na czas.


19
+1 W wieku 12 lat, latając samotnie, miałem przerwę w LAX na kilka godzin w środku nocy. Przyjąłem sugestie, aby pójść prosto do bramy i nie zostawiać tego obszaru na nic. Sprawdziłem monitor, podszedłem do bramy i natychmiast zasnąłem (w końcu miałem kilka godzin). Obudziłem się, słysząc moje imię na głośniku, mówiąc ostatnie wezwanie na lot. Brama zmieniła się, kiedy spałem. Chwyciłem swoje rzeczy i pobiegłem, zrobiłem to tak, jak zamykali drzwi do bramy, a potem miałem śmiałość poprosić o miejsce wyjściowe (miałem ponad 1,8 m), gdy otworzyli drzwi.
CWilson

5
@CWilson, byłeś bardzo wysoki, mając 12 lat!
jbaums

9
@jbaums tak. A rozmiar buta US 13 (UE 46) w tym czasie nie pomógł mi również włożyć stóp pod siedzenia. Niestety od tego czasu zarówno mój wzrost, jak i stopy wzrosły. Lubię lotniska, lubię latać ... samoloty nie są wygodne. Ale to poważnie nie na temat, chyba że młoda dama, która zadała pytanie, jest również gigantem. W takim przypadku składam moje kondolencje.
CWilson

@CWilson, czuję się, ta sama sytuacja (w odniesieniu do Yeti-ism) te same problemy.
coteyr

Kolejny facet o wzroście 190 cm z butami w EU 45. Miejsca ekonomiczne są małe.
chx

5

Oprócz innych odpowiedzi, kilka komentarzy:

 1. Zanim zrobisz cokolwiek innego po kontroli bezpieczeństwa, przejdź bezpośrednio do bramy . Bezpośrednio! Będzie wiele interesujących sklepów z produktami (elektronika, książki międzynarodowe, jedzenie, muzyka, ...), których według ciebie nie można kupić nigdzie indziej i które sprawią, że będziesz chciał zostać i oglądać, wypróbowywać i kupować rzeczy . Straciłem lot i prawie straciłem kilka innych lotów, ponieważ zatrzymałem się, a brama okazała się być dalej, niż się spodziewałem. Najprawdopodobniej w pobliżu bramy będą te same sklepy. A wszystko, co można kupić na lotnisku, jest również dostępne, najczęściej za mniej pieniędzy, gdzie indziej.

 2. Znalazłem czasopismo lepsze niż książka, ponieważ jest „łatwiejsze”, ale to chyba osobisty gust.

 3. Nawilżająca pomadka zapobiega wysuszeniu ust, co jest spowodowane niskim ciśnieniem i suchym powietrzem w kabinie.

 4. I ostrożna rada: nie mów zbyt wiele o tym, dokąd zmierzasz ani o tym, gdzie jest Twoja firma. Może osoba, z którą rozmawiasz, jest miła i godna zaufania, może osoba siedząca w następnym rzędzie nie jest. Aby cię nie przestraszyć, większość ludzi na świecie to mili ludzie. Ale od czasu do czasu spotykasz kogoś, kto nie jest, a sytuacje podróżnicze sprawiają, że jesteś bardziej podatny na te. Dotyczy to również dorosłych.


5

Całkowicie uzupełniająca odpowiedź.

Zbuduj „Zestaw podróżny”

Upewnij się, że zawiera

 • Pieniądze (od 50 do 100 USD w małych rachunkach nie większych niż 20 USD)
 • Lekki płaszcz (nawet jeśli nosisz ciężki)
 • Guma do żucia - 1 duża paczka lub dwie paczki (zacznij żuć jak szalony, kiedy wsiadasz do samolotu, kontynuuj żucie, aż wylądujesz)
 • Słuchawki i coś do słuchania (nie oparte na Internecie)
 • Telefon komórkowy, w pełni zasilany
 • Ładowarka do telefonu komórkowego, w pełni zasilana (mam na myśli te awaryjne)
 • Dowód tożsamości ze zdjęciem (najlepszy jest stan, ale inne działają)
 • Twoja karta pokładowa (dodaj ją, gdy ją otrzymasz)
 • Książka lub film. Coś do zrobienia, jeśli długość lotu jest dość długa i nie wymaga internetu.
 • Papierowa lista ważnych adresów i numerów telefonów (nie tylko na telefonie), w tym osób, które Cię zabiorą i gdzie się zatrzymasz. Znajdź firmę taksówkową w miejscu docelowym, zapisz też jej numer. Nie powinien go potrzebować, ale o wiele lepiej, jeśli go masz i masz, a jeśli nie masz.
 • Karta bankomatowa, karta przedpłacona Visa / MC lub w inny bezpieczny sposób, więc obsługuj pieniądze. Nie noś dużo gotówki. Czeki też nie są dobrym pomysłem. Potrzebujesz trochę gotówki, ale będziesz potrzebować więcej w podróży i zabrać wszystko na raz, ponieważ gotówka to zły pomysł.

Ten zestaw podróżny stanowi początek bagażu podręcznego. Zawsze miej go przy sobie. Staraj się nie pakować za dużo innych rzeczy w swoim bagażu. Pamiętaj, że możesz kupić nowy na drugim końcu, ale nie chcesz walczyć z bagażem podręcznym, aby go dopasować.

Na lotnisku odlotu (dom)

Idź w prawo do bramy. Znajdź miejsce, usiądź tam. To jest nudne. Po drodze weź coś do picia. Zwykle są sklepy i sklepy, które sprzedają drogie napoje. Weź jeden lub dwa i wypij wszystko. Poczujesz się lepiej, jeśli nie odwodnisz się w podróży. Nie pij za dużo, nie chcesz sikać co 10 minut. Ale napoje w samolocie są do kitu. Soda smakuje zabawnie, a jeśli masz ochotę na wodę, dobrze ... Sok jest najlepszy, ale nie zawsze jest oferowany.

Na łączących się lotniskach (zmiana samolotów)

Idź w prawo do bramy. Znajdź bliską łazienkę i skorzystaj z niej. Nawet jeśli nie musisz. Zdobądź więcej drinków i wypij. W razie potrzeby wymień gumę do żucia. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, zdobądź jedzenie. Nie jedz posiłku. Zjedz coś lite. Ponownie sprawi to, że poczujesz się lepiej i unikniesz jet lag i tego mdłości.

Jeśli chcesz się poruszać, chodź w kręgu przy bramie. Nie chcesz spać i nie chcesz opuszczać obszaru bramy.

Przylatujące lotnisko (dokąd jedziesz)

Nie spiesz się. Masz co najmniej 30 minut, zanim bagaż będzie gotowy, więc nie musisz się spieszyć. Skorzystaj z łazienki (nawet jeśli nie musisz, pamiętaj o swoich zakończonych podróżach). Zdobądź więcej drinków. Jeśli jesteś głodny, jedz, ale trzymaj to lite. Wiele osób doświadczających „jet lag” jest po prostu głodnych i odwodnionych. Nie bój się zjeść MASY drobiazgów. Słodycze robią najlepiej, ale 10 funtów cukru też nie jest dla ciebie dobre. Najlepsza jest woda lub sok do picia. Ludzie, którzy cię zabiorą, prawdopodobnie będą chcieli zabrać cię na kolację. Keep it lite. Zjedzenie dużego posiłku sprawi, że będziesz bardzo zmęczony.

Powrót na lotnisko. Po zdobyciu jedzenia / napojów / łazienki udaj się do strefy bagażowej i poszukaj swojej torby (toreb). Upewnij się, że dostałeś swoją torbę. Sprawdź tag. Twoja torba powinna się wyróżniać, ale nawet jeśli na pewno nikt nie ma pokemona / batmana / power puff, mogą to zrobić. Sprawdź ten tag.

Następnie poszukaj wyjścia. Wiele zależy od tego, gdzie zostaniesz odebrany. Jeśli jesteś przy bramie lub w strefie bagażowej, ale jeśli nie znalazłeś do tej pory swojej jazdy, czas zacząć szukać.

Po zakończeniu jazdy (i tylko wtedy) wyjmij telefon komórkowy, włącz go i zadzwoń do rodziców. Staraj się, aby rozmowa nie była krótka, ale daj im znać, że jest OK, a lot był OK, a ty masz swoją jazdę. Powodem, dla którego powinien być krótki, jest to, aby nie być niegrzecznym wobec ludzi, którzy cię zabierają, i ponieważ ci się to podoba, czy nie, będziesz zmęczony.

Następny dzień

Pierwsza rzecz następnego dnia. Zadzwoń do swoich rodziców. Dłuższa rozmowa. Sprawi, że poczują się lepiej. Spróbuj zjeść duże śniadanie. Właśnie spędziłeś cały ostatni dzień żyjąc na śmieciowym jedzeniu, spróbuj to zrównoważyć. Znajdź zadanie, które możesz wykonać, a następnie wskocz do niego. Robienie czegoś pomoże ci zwalczyć to uczucie „Chcę tylko spać”. Cokolwiek robisz, nie daj się spać przez cały dzień. Zwłaszcza jeśli zmieniłeś strefy czasowe.


4

Wszystkie doskonałe odpowiedzi, ale nie widziałem żadnej wzmianki o przeglądaniu map terminali lotniskowych na obu końcach lotu, więc masz dobry pomysł, gdzie są kluczowe obszary: Bilet / kontrola bagażu, ochrona itp. Większość lotnisk mieć stronę internetową, która zawiera mapy różnych obszarów. Niektóre są biedne, niektóre dobre. Strona internetowa linii lotniczej może również zawierać mapy, które podkreślają obszary bramek. Możesz także wypróbować Google Street View lub wyszukać w Google zdjęcia lotnisk, aby pomóc w tłumaczeniu złej mapy na to, czego szukać i rozpoznać.


4

Jest tu kilka doskonałych wskazówek, mogę dodać tylko następujące informacje z mojego młodego wieku:

 1. Lotniska mogą być dużymi miejscami, a nawet dorośli i doświadczeni podróżnicy się gubią. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jest twoja brama. Czasami zmienia się to, co jest wydrukowane na karcie pokładowej. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy tylko przejdziesz przez zabezpieczenia, jest potwierdzenie bramy z dużych monitorów wyświetlających informacje o locie. Powinieneś także uważać na znaki informujące, jak daleko są bramy. Zazwyczaj są zapisywane w minutach , czyli tyle, ile zajmie przejście do bramy.

 2. Jedzenie lotnicze może czasem być nieprzyjemne; może również nie być dostępny (lub dostępny do zakupu) podczas lotu. Jeśli jesteś głodny, spróbuj coś przekąsić na lotnisku; lub kupić coś do zabrania ze sobą w samolocie do jedzenia. Nie kupuj tych rzeczy przed sprawdzeniem bezpieczeństwa, ponieważ mogą zostać skonfiskowane i odrzucone.

 3. Podczas lotu staraj się unikać napojów gazowanych / coli / kawy / rosy górskiego. Napoje te powodują, że jesteś spragniony, a pragnienie może prowadzić do suchości oczu, co może powodować dyskomfort. Najlepiej jest poprosić o wodę butelkowaną z filiżanką lodu i popijać ją przez cały lot.

Jeśli denerwujesz się lataniem, istnieje wiele dźwięków, które mogą być niepokojące, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz. Powinieneś wiedzieć, że latanie jest najbezpieczniejszą formą transportu z bardzo dużym marginesem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące hałasu lub części samolotu, po prostu zapytaj załogę lotniczą. Są świadomi, że ludzie się denerwują i chętnie wyjaśnią różne rzeczy.

Znam niektóre odgłosy, które zaskoczyły ludzi:

 1. „Uderzenie uderzenie” (i odbijanie się - co jest bardziej wyraźne na mniejszych płaszczyznach), gdy samolot zjeżdża z drogi startowej (jest to koło przednie przechodzące nad światłami środkowego pasa startowego). Podobnie do hałasu w twoim samochodzie, kiedy zmieniasz pas, a opony przejeżdżają przez reflektory. Na lotniskach z nowszymi pasami startowymi mają lepsze światła, dzięki czemu hałas jest zmniejszony.

 2. Wibracje podczas startu samolotu. Jest to całkowicie normalne, ponieważ skrzydła wytwarzają siłę nośną.

 3. „Uderzenie” przy cofniętym biegu.

Zrelaksuj się i pamiętaj, aby zadawać pytania załodze w dowolnym momencie, gdy czegoś nie jesteś pewien. Możesz nawet zapytać ich, jak poruszać się po docelowym lotnisku, ponieważ wiele osób zna trasę i może cię poprowadzić.


3
 1. Zapłać dodatkowe 5-10 USD za przydzielenie miejsca. W ten sposób możesz wybrać system Windows lub przejście. W przeciwnym razie otrzymasz wszystko, co przypisuje WestJet, w tym środkowe miejsca.
 2. Pobierz aplikację WestJet i zarejestruj się.
 3. Odpraw się za pośrednictwem aplikacji przed wyjazdem na lotnisko. Możesz to zrobić do 24 godzin przed czasem.
 4. Jeśli musisz sprawdzić torbę, przyjedź 90 minut przed wylotem. W przeciwnym razie wystarczy 60-90 minut. Calgary nie jest dużym lotniskiem.
 5. Jeśli zameldujesz się za pośrednictwem aplikacji, to znaczy, że masz kartę pokładową. Nie musisz go drukować.
 6. Poznaj wymagania dotyczące wejścia do terminala. Będziesz potrzebować dokumentu tożsamości wydanego przez rząd. Zakładam, że Kanada ma również ograniczenie płynności. Bezcelowe, ale musisz się podporządkować.
 7. Po wejściu do terminalu przejdź bezpośrednio do bramy, aby upewnić się, że nadal jest to właściwa brama. Możesz także sprawdzić wyświetlacze, są wszędzie. Jeśli masz czas, teraz możesz spacerować.
 8. Bądź przy bramce 40 minut przed odlotem lub 10 minut przed czasem wejścia na pokład, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
 9. Board with you Group / Row.

Podróżowanie w wieku 14 lat nie jest niczym niezwykłym. Zacząłem jeszcze młodziej.


Kilka niepotrzebnych kroków, ale użyteczne
kos

Jak na przykład???? Szczegóły proszę.
Johns-305

# 5 i 7 na początek.
JS Lavertu

6
Jako pierwszy lotnik dobrze byłoby wcześniej poznać przeznaczenie miejsca. OP może zdecydować, czy warto na późniejsze loty.
Johns-305

2
Czy naprawdę uważasz aplikację WestJet za „ryzykowną”? To tylko strach.
Johns-305,

3

Kilka dodatkowych wskazówek.

Posiadanie naładowanego telefonu jest bardzo ważne, ponieważ w ten sposób możesz powiedzieć rodzinie i znajomym, gdzie jesteś i czego potrzebujesz. Zrób to dla maksymalnego czasu. Opuść mieszkanie z całkowicie naładowanym telefonem, weź ze sobą ładowarkę ścienną, kabel USB (do ładowania), przełącz telefon w tryb oszczędzania energii (jeśli jest to Android), wyłącz GPS, Wi-Fi i dane mobilne, zmniejsz jasność ekranu . Nie używaj telefonu z wyjątkiem nawiązywania i odbierania połączeń głosowych. Tuż przed wejściem do samolotu przełącz telefon w tryb samolotowy, a tuż przed wstaniem po lądowaniu wyłącz tryb samolotowy. Ilekroć zobaczysz gniazdko ścienne lub gniazdo USB, podłącz telefon i naładuj go.

Spędzisz dużo czasu czekając (np. W kolejce, na otwarcie bramy, na start samolotu). Przynieś książkę. W niektórych sytuacjach czytanie książki nie jest praktyczne, zamiast tego możesz posłuchać muzyki. Nie odtwarzaj muzyki z telefonu (ponieważ powoduje to rozładowanie baterii), ale weź ze sobą osobne urządzenie (może to być również telefon).

Przynieś plastikową butelkę wody. Zakończ go przed włożeniem bagażu podręcznego do skanera bezpieczeństwa. (Możesz także ukończyć go od razu.) Nie wyrzucaj butelki. Po kontroli bezpieczeństwa znajdź toaletę i napełnij butelkę. Zrób to, nawet jeśli woda źle smakuje (z powodu chlorków), może być przydatna później. Możesz też kupić dodatkową butelkę wody mineralnej lub sody po zabezpieczeniu, ale to trochę za drogie. Nie kupuj puszki, zawsze kupuj plastikową butelkę, którą możesz zamknąć. W samolocie, gdy uczestnicy rozdają napoje, zawsze poproś o dodatkową szklankę wody (oprócz ulubionego drinka).


1
Włączanie telefonu wyłączyć podczas lotu jest jeszcze lepszy sposób, aby zaoszczędzić baterię!
ajd

1
„znajdź toaletę i napełnij butelkę. Czy to, nawet jeśli woda smakuje źle” czekaj ... co?!?
bcrist

@bcrist: Większość wody na lotniskach jest zdatna do picia (tj. bez ryzyka dla zdrowia), ale niektóre nie mają szczególnie dobrego smaku z powodu chlorków. Lepiej mieć wodę o złym smaku niż wcale.
pkt

7
„Czekaj, co?” prawdopodobnie dlatego, że w Ameryce słowo „toaleta” prawie wyłącznie odnosi się do „porcelanowego tronu”. W innych krajach odnosi się to do całego pokoju, który nazywamy „łazienką” (nawet gdy nie ma wanny) lub „toaletą” (chociaż nikt tam nie odpoczywa). Jestem pewien, że chcesz napełnić butelkę z zlewu w tym pokoju - ale dla amerykańskich uszu to brzmi o wiele gorzej!
mattdm

1
Mój telefon ma specjalny tryb, w którym wyłącza większość funkcji i aplikacji, pozwalając tylko na wysyłanie wiadomości, dzwonienie i robienie (i przeglądanie) zdjęć o nazwie „Tryb Ultra Stamina”, jeśli zdarzy się, że masz telefon Sony Xperia i uważasz, że po prostu wyłączasz WiFi / mobile dane itp. to za mało, polecam z niego korzystać.
Ave
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.