Wydrukowałem mój bilet SNCF i zgubiłeś go?


10

Podróżuję z Lannion do Paryża. Zarezerwowałem bilet kolejowy przez Internet, ale powiedziano mi, że muszę go wydrukować na stacji. Zrobiłem to, zanim opuściłem Paryż. Teraz zgubiłem wydrukowane bilety. Ugh.

Czy mogę anulować bilety i otrzymać zwrot pieniędzy, a następnie zmienić rezerwację? Lub nieznacznie zmodyfikuj rezerwację i ponownie wydrukuj? A może po prostu muszę kupić nowe bilety?


Tak, to był klasyczny bilet, ponieważ bilet elektroniczny nie był opcją, kiedy kupiłem go online. W końcu kupiłem inny. Gdybym anulował bilet, również nie byłbym w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy bez oddania biletów w formie papierowej na stoisku SNCF. Drogi błąd ...
lfaye 28.07.16

Odpowiedzi:


10

Jeśli jest to „e-kęs” (bilet elektroniczny), to, co wydrukowałeś na stacji, jest jedynie przypomnieniem i możesz wydrukować go w ten sam sposób za pomocą „klienta referencyjnego” (6-literowy kod) i karta płatnicza, której użyłeś (aby Cię zidentyfikować).

Jeśli jest to „klasyczny” bilet („IATA” w języku SNCF), musisz kupić nowy.

Możesz sprawdzić wiadomość potwierdzającą otrzymaną od SNCF, jeśli zobaczysz zdanie „Vous avez choisi: le service e-billet”. W takim przypadku jest to bilet elektroniczny, który można wydrukować ponownie.

Źródło: http://aide.voyages-sncf.com/billet-sncf-perdu


nie jestem jednak pewien, czy możesz wydrukować e-kęs na stacji
njzk2

@ njzk2, masz rację, wydaje się, że nie można już wydrukować „notatki” (przypomnienia). aide.voyages-sncf.com/le-e-billet
Clement J.

jeśli jest to e-bilet, kontroler może nawet sprawdzić online z twoim imieniem, jeśli go zapytasz
francois
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.