Ponowne ubieganie się o wizę standardowego gościa brytyjskiego po odmowie na podstawie art. 320 ust. 7a (oszustwo)


12

Moja dziewczyna nie otrzymała wizy w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie wspomniała, że ​​została aresztowana w 2010 roku za kradzieże w sklepach (ale otrzymała tylko ostrzeżenie). W tym czasie powiedziano jej, że nie będzie żadnego rekordu, a to było uderzenie w nadgarstek. Pamiętaj, że NIE została skazana za żadne przestępstwo. Podczas wywiadu temat pojawił się i przyznała, że ​​tak się stało, ale nie myślała, że ​​ma z tym kłopoty, to prawda, ale nadal odmówili wydania wizy.

Zacytowali artykuł 320 (7a) i powiedzieli, że wszelkie przyszłe zastosowania mogą skutkować karą 10-letniego zakazu 7b, jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany.

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli ponownie złożymy wniosek i stwierdzimy, że tak, została aresztowana, ale nie oskarżona, czy prawdopodobne jest, że udzielą wizy, czy też „kłamstwo” z pierwszego uniemożliwi jej?

AKTUALIZACJA: Piszę tutaj, ponieważ po 3 latach mój partner ponownie złożył wniosek o wizę turystyczną po otrzymaniu 320 (7a) - odmowy oszustwa i udało się, wiza została przyznana w zeszłym tygodniu. Podczas zamieszek po tym, jak odmówiono jej wizy, nigdy nie znalazłem historii sukcesu nikogo, kto odmówiłby w tych warunkach i odniósł sukces w pewnym momencie w przyszłości. W październiku postanowiliśmy uzyskać pomoc adwokata i ponownie złożyć wniosek. Było drogo, ale warto.

Był to po prostu przypadek złożenia zeznań świadka zdarzenia, które spowodowało przede wszystkim odmowę (kradzież w sklepie) i oszustwo, które zostało przywołane w poprzednim wniosku. Ponadto przedstawiliśmy obszerne dowody, że po naszej wizycie wrócimy do Kolumbii oraz dwa listy z zaproszeniem od rodziny w Wielkiej Brytanii. Prawnik był wyjątkowo pomocny (Ana z Wilsona LLP, Londyn) i realistyczny pod względem tego, czego się spodziewać i opłat.

Krótka historia nie traci nadziei. Można rozwiązać te sytuacje, po prostu trzeba być cierpliwym i skrupulatnym w następnej aplikacji.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, prosimy o komentarz poniżej.


Uzyskaj i skorzystaj z wykwalifikowanej porady prawnej, ale osobiście bardzo, bardzo ostrożnie unikam wszystkiego, co może być postrzegane jako zacienienie prawdy. „Aresztowany i zwolniony z ostrzeżeniem” wydaje się dokładniejszy niż „aresztowany, ale nie oskarżony”.
Patricia Shanahan,

4
Czym dokładnie było to „ostrzeżenie”? Czy to była ostrożność ?
Berwyn

2
Z wysłanego listu była to przestroga, więc „Aresztowany i upomniany” będzie dokładniejszy.
Patricia Shanahan,

Powinieneś zmienić swoją aktualizację na odpowiedź (i wygląda na to, że ktoś może scalić twoje konta)
Danny

Odpowiedzi:


11

Twoja dziewczyna otrzymała odmowę na podstawie § 320 (7a) ...

(7A) w przypadku złożenia fałszywych oświadczeń lub przedłożenia fałszywych dokumentów lub informacji (niezależnie od tego, czy są one istotne dla wniosku i niezależnie od tego, czy według wiedzy wnioskodawcy), lub istotnych faktów nie ujawniono w odniesieniu do wniosku lub w celu uzyskania dokumentów od Sekretarza Stanu lub strony trzeciej wymaganej na poparcie wniosku.

Jest to paskudne, ale spójrzmy na formularz, aby sprawdzić, czy prawidłowo otrzymali odmowę ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na podstawie tego, co napisałeś, twoja dziewczyna została aresztowana i dostała ostrzeżenie. To się liczy jako rodzaj kary. Więc powinna była odpowiedzieć na to pytanie „tak” i przystąpić do podania szczegółów. Paradoksalnie, ponieważ przestępstwo miało miejsce w 2010 r., Uznaliby ją za zrehabilitowaną , a jej historia nie byłaby problemem. Zakładam, że odpowiedziała „nie” na to pytanie. Fakt, że została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, powinien był uruchomić wszystkie jej dzwonki alarmowe; gdzieś jest przy niej papierkowa robota.

Twoje pytanie...

jeśli ponownie złożymy wniosek i stwierdzimy, że tak, została aresztowana, ale nie oskarżona, czy jest prawdopodobne, że udzielą wizy, czy też „kłamstwo” z pierwszego uniemożliwi jej?

Dlaczego warto używać cytatów dla „kłamstwa”? Jaki termin to opisuje? Jeśli w formularzu pojawi się pytanie, chcą, aby odpowiedź była poprawna. Spójrzmy na to, co Trybunał ma do powiedzenia na ten temat ...

Kiedy zadawane jest bezpośrednie pytanie i udzielane jest nieprawdziwe, istnieje zarówno fałszywa reprezentacja, jak i nieujawnianie; i nie jest otwarty dla wnoszącego odwołanie, który udziela nieprawdziwej odpowiedzi na bezpośrednie pytanie w formularzu wniosku, aby stwierdzić, że sprawa nie była istotna.

Źródło: Notatka główna z Kenii [2010] UKUT 165 (IAC)

Odkładając na bok terminologię, odwijanie tego typu sytuacji jest strasznie trudne, a nowa aplikacja, w której odpowiada „tak”, nie zmieni jej historii jako osoby, której nie ufa. Będzie musiała mieć znaczną zmianę okoliczności, aby skłonić ich do rozważenia. Jeśli jej kolejne podanie nie powiedzie się, mają oni możliwość , ale nie obowiązek , naprawić 10-letni zakaz.

Zwykle recepta jest zmianą okoliczności wraz z przekonującymi umiejętnościami adwokata, który specjalizuje się w odmowach odmowy na podstawie paragrafu 320.

Więc dla wszystkich praktycznych celów, perspektywa nowej aplikacji jest teraz słaba.

Twoje komentarze...

Zasadniczo ponowne złożenie wniosku i przyznanie go nie jest niemożliwe, prawda?

Wszystko jest możliwe. Widziałem aplikacje, które odniosły sukces, gdy byłem martwy, pewny, że się nie uda. I odwrotnie! Powyższe nadal obowiązuje, stawiam bardzo małą szansę na sukces.

Co stanowiłoby „znaczącą zmianę okoliczności”.

To już zostało tu opisane: odmówiono wizy brytyjskiej (wielu sponsorów) - druga część

Czy zasugerowałbyś rozmowę z adwokatem ds. Imigracji tylko po poradę lub całkowite załatwienie sprawy

Poinstruuj ich, aby reprezentowali wniosek. Gdyby były regulowane w Wielkiej Brytanii, ich odpowiedź byłaby w większości zgodna z tym, co tu napisano. Potrzebujesz reprezentacji, a rozbrajanie tego będzie cholernie drogie.

Czas jest najważniejszy i musimy dość szybko uporządkować sprawy

Wszyscy na świecie chcą szybko wszystko uporządkować. Niezaplanowanie i zorganizowanie może oznaczać zgubę dla kandydatów, którzy w przeciwnym razie mogliby odnieść sukces.


Aktualizacja 20 lipca 2016 r

Przesłałeś powiadomienie o odmowie swojego GF. Po przeczytaniu zawiadomienia sytuacja jest poważniejsza niż wskazano w pierwotnym pytaniu. Jak podejrzewałem powyżej, na twojej dziewczynie są dokumenty, do których uzyskali dostęp, a ona została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, aby mogli uzyskać całą przerażającą romans na wideo.

Jeśli poprosą kogoś o udział w osobistym przesłuchaniu, osoba ta powinna widzieć czerwone flagi i słyszeć wszelkiego rodzaju dzwonki alarmowe. Wycofaj wniosek i poinstruuj brytyjskiego prawnika. I napraw swoje postanowienie, aby być całkowicie przejrzystym.

Jej wywiad był szczególnie potępiający. Długo nie wróci, więc zmieniam moje zdanie: od słabego do „nie będzie”.

Wątpię również, czy będzie w stanie przez jakiś czas poinstruować wykwalifikowanego adwokata w Wielkiej Brytanii, ponieważ Towarzystwo Prawne podważy etykę adwokata, jeśli da fałszywą nadzieję klientowi. Jeśli chodzi o dane szacunkowe, jeśli masz wiodącego brytyjskiego lekarza prowadzącego w tego typu przypadkach, kosztowałby około 4500 GBP, gdyby i kiedy podeszli do twojego gf pod opiekę klienta (ale to przypuszczenie).

Wreszcie, jeśli twój gf złoży wniosek ponownie bez reprezentacji, rodzi się groźba pełnego 10-letniego zakazu. Mam nadzieję, że twoje pytanie przyciągnie inne odpowiedzi od ludzi oferujących bardziej optymistyczny punkt widzenia.


Cześć, dziękuję za odpowiedź. Zasadniczo ponowne złożenie wniosku i przyznanie go nie jest niemożliwe, prawda? Co stanowiłoby „znaczącą zmianę okoliczności”. Czy zasugerowałbyś rozmowę z adwokatem ds. Imigracji tylko po poradę lub całkowite załatwienie sprawy? Czas jest najważniejszy i musimy dość szybko wszystko uporządkować
Oli,

@Oli prześlij skan, jeśli naprawdę potrzebujesz więcej rzeczy
Gayot Fow

Oświadczenie: znam adwokata
Gayota Fowa

8

Dodam tylko bardzo skromną odpowiedź w porównaniu do kompleksowej analizy twojej sytuacji przez Gayot Fow.

Ostrożność w Wielkiej Brytanii nie jest ostrzeżeniem bez żadnych konsekwencji, że może na pierwszy rzut oka. Gdyby ludzie byli w pełni świadomi, czym jest ostrzeżenie, prawdopodobnie nie zaleca się ich akceptowania .

Przyjęcie ostrzeżenia może wydawać się atrakcyjne, ponieważ oznacza to, że nie pójdziesz do sądu za to przestępstwo. Jest sformułowany, jakby był uderzeniem w nadgarstek i może wydawać się łatwym wyjściem. Jednak uwaga jest przyznaniem się do winy i może nadal wpływać na ciebie w przyszłości: pozostaje w aktach przez 5 lat i może wpływać na wizy, podróże i podania o pracę.

Teraz, że jest mało prawdopodobne, że twoja dziewczyna może dostać wizy w krótkim terminie, to może rozważyć alternatywy. Ponieważ Wielka Brytania jest nadal w UE, istnieją rodzinne trasy do wjazdu do Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie dotyczy to małżeństwa. Chyba że ją adoptujesz lub coś takiego!

Jak mówi Gayot Fow, zdecydowanie zaleca się rozważenie reprezentacji prawnej dla swoich opcji na tym etapie.


4
+1 do adopcji, ale poważniej: w jaki sposób akceptujesz / odmawiasz przyjęcia ostrzeżenia? Czy jest to proces aktywny czy pasywny? Czy formalności są wydawane w celu zachowania ostrożności? Myślę, że to zaczyna być zupełnie nowe pytanie ...
Mt

3
@mts, jeśli odmówisz ostrzeżenia, policja zdecyduje się Cię oskarżyć, czy nie. W niektórych przypadkach mogą nie zdecydować się
Berwyn,

2
+1 za lokalną wiedzę i pomoc PO w niezręcznej sytuacji. Ładne wyjaśnienie.
Gayot Fow,

2
@Berwyn: Skąd osoba (która nie przeczytała tej odpowiedzi) mogłaby wiedzieć, że trzeba coś zrobić (co?), Aby „odmówić” przestrogi? Jeśli policjant powie: „Pozwalam ci odejść ostrożnie”, to czy ktoś powinien po prostu wiedzieć, że chyba że ktoś spontanicznie powie „nie, proszę, weź mnie zamiast tego do sądu”, to liczy się to jako „przyznanie się do winy”?
hmakholm opuścił Monikę

1
@HenningMakholm Całkowicie się zgadzam! Myślę, że system jest całkowicie mylący ostrożność, a do czasu nikomu postacie, co to znaczy, że to zbyt późno
Berwyn

2

Przestroga nie jest wyrokiem kryminalnym. Chodzi o to, że w 2010 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie wymagało ujawnienia. nawet w 2013 r. nie musiałem go ujawniać w związku z moją wizą rozszerzoną, ponieważ wtedy nie było żadnej sekcji dotyczącej prostej ostrożności w formularzu - do niedawna w 2016 r., kiedy trzeba było to zadeklarować w formularzu wniosku, ponieważ teraz jest sekcja dla tego.

W 2010 r. Mam też prostą ostrożność, ale nie byłem na tyle głupi, by nigdy nie zadeklarować tego w mojej ILR w 2016 r.

Twoja dziewczyna będzie miała trudny czas, ponieważ oszukuje ją, więc może nawet nie kwalifikować się do ILR lub naturalizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.