Oswajanie koszmaru publicznych toalet w Wielkiej Brytanii


46

Toalety publiczne w Wielkiej Brytanii są tworzone i utrzymywane przez lokalne władze, najczęściej lokalne rady . Jest to idealne rozwiązanie dla osób opowiadających się za lokalną autonomią, ale piekielny koszmar dla odwiedzających Wielką Brytanię. Na przykład oznaczenia i oznakowanie różnią się w zależności od rady. Niektóre rady mają mapy, inne nie.

Zasadniczo istnieje ponad 300 różnych systemów, które zarządzają około 10 000 toalet publicznych. Co powinien zrobić gość?

Czy istnieje odniesienie dla turystów i odwiedzających rodzinę, które daje je wszystkie ? A może większość z nich? Co może zrobić turysta, który chce być dobrze przygotowany na wezwania natury?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nigdzie nie widać pubów ani restauracji. Jedna z tych konstrukcji w pobliżu dworca kolejowego w Chadwell Heath zawiera toalety publiczne obsługiwane przez londyńską dzielnicę Redbridge . Dla tych, których znają, są na widoku. Widzisz ich?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Mark Mayo wspiera Monikę

1
Ktoś musi stworzyć aplikację, która wskaże Ci najbliższe toalety.
gsamaras

1
Często odwiedzam centra zakupów, kościoły i meczety; zazwyczaj zawierają również bezpłatne toalety. Są łatwe do wykrycia, oznaczone na mapach i znane miejscowym.
Yunus Nedim Mehel

1
Jako młodszy Amerykanin zwiedzający Londyn zeszłej jesieni, czułem się dobrze, czekając na stację metra. Zawsze uważałem, że lepiej jest udać się do obiektów użyteczności publicznej, gdy jest to możliwe, niż do właściciela, ponieważ często mają one politykę / podejście do użytkowania. I w tym momencie nie miałem przy sobie gotówki, żeby coś kupić. Cóż, z pewnością był to bardzo trudny powrót! Płać toalety, nowe doświadczenie tutaj. I taki, o którym wiem, że szczególnie chciałem, aby taka aplikacja istniała. Wystarczy powiedzieć, że odpowiedź Martina zostanie dodana do zakładek!
JeopardyTempest

Odpowiedzi:


54

Istnieje strona internetowa, o której dotychczas zupełnie nie wiedziałem, że ma ona zaspokoić tę potrzebę.

Wielka mapa brytyjskiej publicznej toalety

Dla turystów ze smartfonami byłoby to przydatne, ponieważ geolokalizuje najbliższe w swojej bazie danych (lub umożliwia ręczne wyszukiwanie) i zapewnia możliwość dodawania lokalizacji toalet pochodzących z tłumu wraz z istotnymi szczegółami.

Dane te można wykorzystać jako kryteria wyszukiwania za pomocą menu preferencji

  • Wolny

  • Dostępny

  • Otwórz teraz

  • Męski

  • Płeć żeńska

  • Przewijanie dziecka

Ci, którym brakuje kluczowych funkcji, pojawią się na czerwono.


5
@mts jest ustawione menu preferencji dla „My Preferencje toaletowe” (!), w którym można faktycznie wybrać „Otwórz teraz”.
Martin Smith

25
@MartinSmith nie ma opcji „wakat teraz”? : D
Nean Der Thal,

4
Byłbym ostrożny z tym. Właśnie sprawdziłem, gdzie jest mój najbliższy i zgodnie z mapą wygląda na to, że jest w czyimś domu. To jest po drugiej stronie ulicy obok pubu.
Harry Vervet,

2
To może być najbardziej przydatna lokalizacja w całym Internecie! Teraz, gdyby rozszerzyli się na inne duże miasta ...
FreeMan

2
Fantastyczny! Chciałbym tylko, żeby mieli aplikację, a potem stronę internetową. Może to mój następny projekt. Skontaktuję się z nimi i
sprawdzę,

35

Toalety są ważne, ale nie należy się tym martwić. Nie musisz tego komplikować.

Brytyjczycy naprawdę nie mają nic przeciwko, gdy cudzoziemcy pytają, gdzie jest najbliższa toaleta publiczna? Nie oceniamy cię za twoją nieszczęśliwą potrzebę. Idź w dowolne miejsce publiczne i zapytaj. Nie wymaga technologii, a zamiast planowania dnia, w którym znajdują się wygodne toalety, możesz cieszyć się pobytem.


58
Jako Brytyjczyk: nie mam nic przeciwko, gdy cudzoziemcy pytają mnie, gdzie jest najbliższa toaleta, ale bardzo często sam nie mam pojęcia i chciałbym wiedzieć!
user56reinstatemonica8

36
Właśnie przeczytałem „idź w dowolne miejsce publiczne” i przegapiłem koniec, i pomyślałem: „Huh? Ohhh”
Tom O'Connor,

2
Myślę, że kluczem może być to, że wiele miejsc publicznych będzie miało także toalety publiczne (w celu ich amerykanizacji), a personel będzie w stanie wskazać ci te pomieszczenia.
FreeMan

2
Kiedy ktoś mówi, że toalety nie muszą się martwić, wiem, że nigdy tak naprawdę nie były w potrzebie. Jeśli naprawdę potrzebujesz toalety, potrzebujesz jej teraz, a nie wtedy, gdy znajdziesz kogoś, kto może wysłać cię obok, gdzie byłeś, i może po prostu powiedzieć „nie wiem”.
Willeke

4
Pytanie +1 jest najłatwiejszym i szybszym rozwiązaniem niż wyszukiwanie informacji w Internecie. To, co zwykle robię, to po prostu pójść do dowolnego pubu i zamówić kawę, piwo lub cokolwiek innego i skorzystać z ich toalet! @Willeke: prawda tylko wtedy, gdy jesteś nietrzymający moczu ... Większość ludzi może sobie z tym poradzić.
Shautieh

10

Wszystkie większe miasta mają publiczne toalety, ale na ogół nie są tak łatwe do znalezienia (zapytaj w informacji turystycznej, czy można je znaleźć) lub przyjemne w użyciu.

Bezpłatne publiczne toalety przyciągają włóczęgów i osób zażywających narkotyki (takie jest moje doświadczenie, które spędziłem całe życie w Wielkiej Brytanii)

Lepszym rozwiązaniem jest pójście do restauracji typu fast food i skorzystanie z toalety - nawet małe miasteczka mają jedno z nich. Chociaż jest to prawdopodobnie sprzeczne z ich zasadami (udogodnienia są tylko dla klientów), dzieje się tak cały czas, a pracownicy przymykają na to oko.

Jeśli chcesz rozkoszować się kulturą brytyjską, możesz zajrzeć do pubu (który znajdziesz nawet w najmniejszych wioskach ), w którym, jeśli kupisz napój (alkoholowy lub nie), możesz skorzystać z toalety. Nie zostaniesz aresztowany * za korzystanie z toalety bez kupowania czegokolwiek w pubie, ale w małym pubie może to spotkać się z pewną wrogością ze strony patronów lub właściciela, więc najlepiej tego unikać.

. * Nie jestem prawnikiem, więc nie obwiniaj mnie, jeśli tak!


1
Jeśli chodzi o korzystanie z pubu, niektóre puby, które często to dostają, mają słoik na napiwki lub pudełko na datki charytatywne na końcu baru w drodze do toalety, dzięki czemu możesz zmniejszyć niegrzeczność, przekazując darowiznę, zakładając, że masz zmianę.
IMSoP

1
@IMSoP Nie ma chamstwa. Istnieje domniemane prawo dostępu do wszystkich publicznych części firmy. Właściciele zwykle tego nie wiedzą, ale to ich problem.
user207421,

6
@EJP Nie sądzę, by „domniemane prawa, których nikt nie zna” i „które mogą być postrzegane jako niegrzeczne” wykluczają się wzajemnie. Jedno jest pytaniem prawnym, drugie dotyczy norm społecznych i szacunku.
IMSoP

3
@EJP, ale celnicy mogą banować ludzi, więc jak to się ma do prawa dostępu?
user151019

@ Mark Err, dorozumiane prawo dostępu, chyba że zostaniesz zbanowany?
user207421,

10

Niektóre miejsca zamknęły toalety zarządzane przez radę w tym samym czasie, co zapewnienie, że pobliski sklep, pub lub restauracja zapewnia ten sam obiekt, ale nie wymaga żadnego zakupu (jest to tak zwany Program Społecznej Toalety, a większość rad gminnych, które korzystają z tego programu, utrzymuje własne lista dostępna online). W niektórych przypadkach zmiana ta powoduje, że obiekty są czystsze i bardziej uporządkowane niż te z rady, które mogły zastąpić.

Toalety często można znaleźć w centrach handlowych (centrach handlowych), większych supermarketach i większych domach towarowych.

Dla wszystkich tych może być lepiej zapytać miejscowego niż polegać na oznakowaniu.


5

Istnieje bezpłatna aplikacja na smartfony o nazwie „Flush”, która pokazuje większość publicznych toalet.

Jeśli jesteś niepełnosprawny, możesz ubiegać się o klucz RADAR, a także przewodnik (papierowy). (Myślę, że może być też aplikacja, ale musisz to zrobić w Google.) Klucze RADAR są dla krajowej sieci niepełnosprawnych toalet. Program obejmuje wiele niepełnosprawności, nie tylko użytkowników wózków inwalidzkich - na przykład osoby cierpiące na Crohna / wrzodziejącego jelita grubego (które mogą nie otrzymać zbyt wiele ostrzeżeń przed koniecznością „odejścia”); także diabetycy (w celu bezpiecznego wstrzyknięcia insuliny).

Jeśli masz małe dziecko, większość pubów i restauracji itp. Byłaby przychylnie nastawiona do korzystania z ich udogodnień, o ile poprosisz grzecznie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.