Brytyjska wiza dla gości rodzinnych odmówiła wydania wyroku skazującego, jednak tak naprawdę nigdy go nie miałem. Jakie są moje opcje?


18

Podróżuję do Wielkiej Brytanii od 1978 roku. Wraz z żoną złożyłem wniosek o wizę dla gości, ponieważ ostatnia wygasa w dniu 08/07/2016. Od 2001 do 2016 roku otrzymałem wizę do Wielkiej Brytanii 7 razy. Między 1984 a 2001 rokiem istniała luka 16-17 lat, ponieważ nie miałem działalności w Wielkiej Brytanii, ale podróżowałem do USA i innych krajów.

Moja żona dostał wizy przez 10 lat, a mój był udzielony zgodnie 3.6A i 4.2 dodatku V . Mówi, że ECO przeprowadziła lokalną kontrolę, a ja jestem skazany za przestępstwo. Zadzwonił do mnie z pytaniem, czy mam problemy z policją - powiedziałem „nie”, nigdy.

Mój jedyny syn jest obywatelem brytyjskim wraz z żoną. Finansowo wszyscy są bardzo zdrowi. Szczerze mówiąc, mam 65 lat i nie chcę podróżować, ale od czasu do czasu go odwiedzam. Jestem w 100% pewien, że jestem obywatelem przestrzegającym prawa i nigdy nie miałem wykroczenia drogowego. Korzystając z pomocy adwokata, zwróciłem się do jakiegoś Biura Kryminalnego w celu sprawdzenia akt. Ale powiedziano mi, że zajmie to 40 dni. Wypełniam SAR z UKVI, ponieważ przysięgam, że nie pamiętam, aby kiedykolwiek zostałem skazany.

Jakie mam opcje, aby naprawić tę sytuację?


10
SAR zajmie dużo czasu, ale jest to absolutnie i bez wątpienia złota strategia. Możesz również zeskanować powiadomienie o odmowie i użyć programu Paint, aby przyciemnić dane osobowe i przesłać je do pytania, jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółową odpowiedź. Zobacz, co zrobiła ta osoba travel.stackexchange.com/questions/72504/... i spróbuj zrobić to samo.
Gayot Fow

Czy masz wspólne imię?
Andrew Lazarus,

Nie. To dość zaskakujące, ponieważ dostałem moje Podstawowe Ujawnienie i jest napisane: „Skarżący nie ma przekonań do ujawnienia”. Wiem, że moje zagraniczne prawo do wizy nie jest moim urodzeniem, ale czy ktoś może zakwestionować ECO?
AJB,

2
@AJB, ponieważ do tej pory musiało upłynąć 40 dni, być może będziesz mógł wrócić i odpowiedzieć na swoje pytanie swoją (miejmy nadzieję, że udaną) historią.
mts

Odpowiedzi:


18

Chodzi o oszustwo. Złożyłeś wniosek o zezwolenie na wjazd i odmówiono ci na podstawie pkt 3.6a załącznika V ...

V 3.6 Zgłoszenie zostanie odrzucone, jeżeli: (a) złożono fałszywe oświadczenia lub złożono fałszywe dokumenty lub informacje (niezależnie od tego, czy są istotne dla wniosku i czy według wiedzy wnioskodawcy, czy nie); lub

Powodem było to, że nie ujawniłeś wcześniejszego wyroku skazującego. Ale wierzysz, że popełniono błąd. To będzie bałagan.

Tło. V 3.6a jest prostym angielskim streszczeniem § 320 (7A) , który mówi ...

(7A) w przypadku złożenia fałszywych oświadczeń lub przedłożenia fałszywych dokumentów lub informacji (niezależnie od tego, czy są one istotne dla wniosku i niezależnie od tego, czy według wiedzy wnioskodawcy), lub istotnych faktów nie ujawniono w odniesieniu do wniosku lub w celu uzyskania dokumentów od Sekretarza Stanu lub strony trzeciej wymaganej na poparcie wniosku.

Więcej tła. ECO stosuje cywilny standard dowodu dla wszystkiego w aplikacji, „bilans prawdopodobieństwa”. ALE sądy brytyjskie orzekły zdecydowanie, że w przypadku odmowy zgodnie z V 3.6 (lub 320 7A), ECO musi być zgodne z normą karną „ponad wszelką wątpliwość”. Sądy położyły ciężar dowodu na ECO. Ponadto tego rodzaju odmowa uruchamia automatyczny przegląd przez ECM. W zależności od konsulatu odmowa może zostać oznaczona przez Głównego Inspektora.

Kiedy więc odmawia się oszustwa, wiemy już, że ECO jest naprawdę bardzo tego pewna. To nie jest pogłoska, to nie jest „bilans prawdopodobieństwa”, to nie jest pomieszanie nazwisk, to nie jest pomylona tożsamość, to nie jest dzikie dźgnięcie w ciemność, wiemy, że ECO jest gotowa się pozbyć swoich ciężar dowodu i może to zrobić „ponad wszelką wątpliwość”. Starszy urzędnik potwierdził ustalenia. Wszystko to dzieje się jeszcze przed sporządzeniem powiadomienia o odmowie.

Łączy ich to, że znaleźli na tobie coś, co „utknęło”. Zrobili krok, aby porozmawiać z tobą przez telefon. To była Twoja szansa na uniknięcie odmowy. Pamiętaj, że gdy ECO dzwoni do kogoś przez telefon, jest to niezwykłe wydarzenie i trzeba bardzo, bardzo ostrożnie stąpać. To naprawdę NIE jest rozmowa.

W najgorszym przypadku mogą mieć zimne uderzenie w twoje dane biometryczne.

Korzystając z pomocy adwokata, zwróciłem się do jakiegoś Biura Kryminalnego w celu sprawdzenia akt. Ale powiedziano mi, że zajmie to 40 dni. Wypełniam SAR z UKVI, ponieważ przysięgam, że nie pamiętam, aby kiedykolwiek zostałem skazany.

Jakie mam opcje, aby naprawić tę sytuację?

Po pierwsze, te rzeczy są nieuporządkowane i potrwają długo. Oznacza to, że nic nie zostanie naprawione w ciągu 40 dni. Jeśli masz plany podróży, możesz je odłożyć na czas nieokreślony.

Następnie wydaje się, że nie wiesz, gdzie nastąpiło skazanie, ale każde miejsce, w którym byłeś, jest kandydatem. Może to być na przykład nakaz sądowy w USA, którego naturalnie nie byłbyś świadomy. Mogło to mieć miejsce podczas poprzedniej podróży do Wielkiej Brytanii, do CCJ, która została przekazana z powrotem twoim władzom, inny zinger zalega z alimentami na dziecko, co skutkuje pogardą wyroku sądowego. Są to przykłady rzeczy, w których osoba może być nieświadoma. Musisz więc poinstruować radcę prawnego, aby zaczął szukać. Zacznij lokalnie i rozszerzaj swoje wyszukiwanie stopniowo do dowolnego miejsca, w którym byłeś.

Następnie jest prośba o dostęp do podmiotu. Rozpocząłeś to i musisz go wykonać. Nie ujawnią dokładnych informacji, które znaleźli, ponieważ sklasyfikują je (i mają do tego prawo). Twój wynik SAR prawdopodobnie będzie suchy i będziesz musiał odwołać się do komisarza ds. Informacji, być może konieczne będzie kilka rund odwołania dotyczących samego SAR.

Jeśli po tym wszystkim nic nie znajdziesz, musisz złożyć nową aplikację i odpowiedzieć „tak”, wydaje się, że masz przekonanie, ponieważ odmówiono ci wersji V 3.6a, ale nie wiesz, co to jest i gdzie stało się. Dołącz wszystkie dowody tego, jak czegoś szukałeś. Czyniąc to, nie mogą cię ponownie oszukać. Nadal mogą odmówić, ale przynajmniej ich powody nie będą stanowić całkowitego zakazu.

Wreszcie, jeśli jesteś przekonany, że masz czystą historię, możesz przyjąć stanowisko, że ich decyzja jest przewrotna. Ta trasa zajmuje dużo czasu i pieniędzy (i ryzyka) i nie ma sensu powtarzać jej tutaj, ponieważ jest tutaj odpowiednia mapa drogowa Co mogę zrobić, aby znieść 10-letni zakaz popełnienia błędu w mojej wizie brytyjskiej? w opisie kontroli sądowej. Ten krok to ostatnia szansa „Zdrowaś Maryjo” i polecam go unikać.

Podsumowanie komentarza ...

Jestem pod wrażeniem pana Gayota Fowa. Czy mogę podać szczegóły dotyczące pana Gayota?

Gayot nie zajmuje się sprawami i nigdy nie angażuje się w coś, w co można jednoznacznie zidentyfikować osobę jako konkretną osobę . Nawet prywatnie i nawet za dużo pieniędzy. Jego zaangażowanie na tej stronie ma charakter wyłącznie rekreacyjny i tak pozostanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.