Czy rezerwując bilety na kolei indyjskich, możesz łączyć bilety wstępowe z biletami niekwotowymi w ramach jednej rezerwacji?


9

Wskazuje status rezerwacji RL/WL10, ale 2 availablew ramach limitu obywatelskiego Sr.

Czy rezerwacja dla dwóch seniorów i jednej osoby dorosłej pokazuje potwierdzenie w stosunku do 2 osób starszych i listę oczekujących w stosunku do 1 osoby dorosłej, jeśli zarezerwowane są w ramach jednego PNR?


4
Po co głosować?
mts

Nigdy nie można tego powiedzieć. W idealnym scenariuszu tak, bilety dla dwóch seniorów zostaną potwierdzone, ale zależy to od liczby osób, które dokonują rezerwacji. W kraju takim jak Indie najprawdopodobniej możesz nie potwierdzić biletów, ponieważ są inni (seniorzy), którzy mogą zarezerwować przed tobą.
DarthVader,

Powinno tak działać w przypadku biletu zarezerwowanego w kasie; osoba obsługująca licznik powinna mieć możliwość przydzielenia odpowiednich kwot dla różnych osób, nawet w ramach jednego PNR. Nie jestem pewien, jak to działa, jeśli dokonujesz rezerwacji online (IRCTC), ponieważ istnieje możliwość wybrania tylko jednego rodzaju kontyngentu na początku rezerwacji, a kontyngent Seniora nie jest jedną z opcji. Obawiam się, że sprawdzanie przy kasie jest najlepszą opcją.
alwayslearning

Jestem przekonany, że możesz je połączyć, jeśli dokonujesz rezerwacji w kasie z agentem kolejowym, ale nie jestem pewien, czy strona internetowa ma taką opcję.
nikhil

Odpowiedzi:


5

Krótka odpowiedź: NIE

Długa odpowiedź: druga odpowiedź jest w rzeczywistości NIEPRAWIDŁOWA, przepraszam, ale nie możesz łączyć seniorów (lub w przeważającej części) żadnej kwoty z innym biletem, zabawną rzeczą w przypadku kwoty dla seniorów jest to, że nie możesz z niej skorzystać, gdy podróżują dwie osoby starsze , definicja tej kwoty oznacza coś dla seniorów podróżujących bez wsparcia, więc odpowiedź brzmi NIE dla twojej konkretnej kwoty, nie jestem w 100% pewien innych kwot, ale wielu innych biletów kwotowych nie można łączyć z otwartą rezerwacją.

Oficjalnym potwierdzeniem jest w tym linku to wyraźnie mówi

„Podczas podróży w pojedynkę” w przypadku wielu kwot


2

Tak (częściowo), jeśli dostaniesz bilet w ramach pojedynczego PNR, bilet zostanie uznany za bilet częściowo potwierdzony zamiast biletu potwierdzonego, dopóki wszystkie bilety nie zostaną potwierdzone. Tak, możesz podróżować również na bilecie, nawet jeśli masz - bilet, ponieważ twoje nazwisko pojawi się w tabeli rezerwacji.

Nazwisko pasażerów, których nazwiska są częściowo potwierdzone / częściowo na liście oczekujących lub częściowo RAC / częściowo na liście oczekujących, ich nazwiska pojawiają się na wykresach, w tym pasażerów na liście oczekujących.

Źródło


1
Reguła, którą zacytowałeś, dotyczy przede wszystkim potwierdzenia / wejścia do pociągu, a nie rezerwacji
skv
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.