Przejście graniczne między USA a Kanadą i prywatność komputerów: Co muszę wiedzieć?


29

Czytałem historie o funkcjonariuszach granicznych przeszukujących laptopy podczas przekraczania granicy w jednym lub drugim kierunku. Czy to się naprawdę zdarza, zazwyczaj mówiąc?

Czy jako obywatel USA mogę zostać zmuszony do podania hasła do mojego laptopa z jakiegokolwiek powodu / bez powodu? Nie wierzę, że wolno im odmówić wjazdu obywatelowi USA? .... ale kto wie teraz?

Kanada może odmówić mi wjazdu z dowolnego powodu, więc nie ma sprawy. Ale czy w praktyce dzieje się tak w obu kierunkach?

EDYCJA - teraz odbyłem podróż. Nie spojrzeli nawet w stronę mojego laptopa. Moim największym problemem okazał się brak międzynarodowej bezprzewodowej transmisji danych!


3
W wielu firmach obowiązuje zasada, że ​​przy przekraczaniu granicy nie powinno być żadnych poufnych informacji na komputerze. Po przekroczeniu granicy możesz pobrać dowolne potrzebne informacje. Możesz rozważyć zastosowanie tej metody.
DJClayworth

Właśnie tego wolałbym unikać, ale wydaje się, że to jedyne rozwiązanie, które pozwala uniknąć przekazywania moich danych biznesowych komuś, kto wie, kto.
Ian

Zobacz zasady DHS ujawniające zasady przeszukiwania laptopów na granicy: wszystko idzie i Think Tank mówi, że DHS powinien przerwać przeszukiwanie granic laptopa wyjaśnia, dlaczego nie ma sensu zezwalać im na przeszukiwanie laptopów na przejściach granicznych.
ikegami

„posiadać politykę, że nie powinno być jakichkolwiek poufnych informacji na komputerze przy przekraczaniu granicy” -> Jak strażnik CBP kiedykolwiek poznali, co jest poufne informacje?
happybuddha

1
Ktoś niepokojący, ale wciąż chcący nieść dane, może spojrzeć na en.wikipedia.org/wiki/TrueCrypt#Plausible_deniability
ster

Odpowiedzi:


17

Tak , amerykańska służba celna i ochrona granic może wyszukiwać i przeszukiwać urządzenia elektroniczne wjeżdżające do kraju. Nie , nie ma znaczenia, czy urządzenie należy do obywatela USA, czy nie. Były sprawy sądowe dotyczące tej praktyki, ale jak dotąd sądy orzekły, że nie stanowi to nieuzasadnionego przeszukania i zajęcia, ponieważ przeszukania odbywają się przed wjazdem podróżnika do kraju, mają miejsce „poza” USA, a prawdopodobna przyczyna nie zastosować.

Amerykańscy agenci celni i graniczni spotkali się w ponad 221 milionach podróżnych w amerykańskich portach wejścia i przeprowadzili około 1000 wyszukiwań laptopów. Z tej liczby 46 uznano za „dogłębne”, co oznacza, że ​​agenci zbadali poszczególne pliki.

Źródło : http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/c/a/2009/09/11/TRN819IUSU.DTL

Nie jest jasne, czy będziesz zmuszony podać hasło podczas wyszukiwania laptopa, ale wydaje się prawdopodobne, że niepodanie go może być wykorzystane jako podstawa do zajęcia laptopa lub odmowy wjazdu obywatelowi spoza USA.

EDYCJA : Zredagowane, aby wyjaśnić, że obywatelom USA nie można odmówić wjazdu do USA, jak wskazał @littleadv.

EDIT Grudzień 2013 znaleziono orzeczenia sądowe przeciwko EFF: https://www.aclu.org/national-security-technology-and-liberty/court-rules-no-suspicion-needed-laptop-searches-border


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez wspiera Monikę

5

Wiem, że ze względów bezpieczeństwa proszą o włączenie laptopa i uruchomienie go przed sobą. Wiem, że to się dzieje.

Wiem, że poprosili o hasła od osób niebędących obywatelami USA i słyszałem o przypadkach, w których funkcjonariusze imigracyjni odmówili wjazdu turystom na podstawie tego, co znaleźli na swoich laptopach.

Ale najwyraźniej, jak pokazano w komentarzach, nawet jeśli jesteś obywatelem USA, według mojej najlepszej wiedzy nie mogą oni przeszukać twojego laptopa (tj.: Wymagają hasła) bez nakazu.

Jako obywatel USA nie można odmówić wjazdu do USA.


2
Czy jesteś pewien, że w urzędzie celnym obowiązują normalne przepisy? Zwykle policjant nie może przeprowadzić fizycznego przeszukania ciebie lub twoich rzeczy bez nakazu lub prawdopodobnej przyczyny, ale nie dotyczy to przejścia granicznego. Odniosłem wrażenie, że nie oczekuje się prywatności podczas pobytu na granicy z USA i że wyszukiwania (w tym sprzętu komputerowego) są całkowicie legalne. Dotyczy to obywateli USA i spoza USA.
SigueSigueBen

Ale mogą zabrać laptopa, jeśli nie podasz potrzebnych informacji. Czy mylę się, twierdząc, że normalne prawa konstytucyjne nie obowiązują na granicach (nawet w przypadku obywateli USA)?
SigueSigueBen

1
Nie znam szczegółów prawa amerykańskiego, ale większość krajów reguluje szczególne sytuacje, w których należy zrzec się praw konstytucyjnych, a typowymi sytuacjami związanymi z podróżami są przejścia graniczne i kontrole bezpieczeństwa na lotniskach. Prawnym zrozumieniem w USA jest prawdopodobnie to, że przekroczenie granicy USA przez jakąkolwiek osobę oznacza, że ​​osoba ta wyraża zgodę na przeszukanie. Odmawianie celnikowi przeszukania zawartości komputera jest podobne do tego, że nie odblokowuje wniesionej sprawy. W obu przypadkach spodziewałbym się, że oficer może przejąć kontener (laptop lub walizkę) i / lub ukarać osobę.
Tor-Einar Jarnbjo

2
Nie jestem pewien, dlaczego ta odpowiedź została zaakceptowana, ponieważ jest zła. W tym artykule wyraźnie stwierdzono, że pracownicy straży granicznej mogą przeszukiwać każdego, w tym obywateli Stanów Zjednoczonych, w tym laptopy, bez nakazu. Chociaż nadal istnieją pewne wyzwania prawne, wszystkie dotychczasowe decyzje sprzyjały wyszukiwaniom.
DJClayworth

1
@DJClayworth Zwykle zgadzam się z tobą, ale na tej stronie często zdarza się, że błędne odpowiedzi są akceptowane. Pamiętam, że przegłosowałeś moją całkowicie rozsądną odpowiedź, a jednocześnie głosowałem inną, niepoprawną pod względem faktycznym, która została zaakceptowana. Potem powiedziałeś, że moja odpowiedź jest szalona. Dlaczego więc jesteś zaskoczony? W każdym razie poprawiłem to, aby odzwierciedlić nowe informacje.
littleadv
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.