Jak zapobiegać uszkodzeniom urządzeń elektronicznych podczas ochrony lotniska?


19

Wcześniej podróżowałem z laptopem bez żadnych problemów (nie ostatnio), ale na nadchodzącą podróż po raz pierwszy będę nosił smartfon i Kindle (nie Fire, ale starszy e-atrament). Widziałem w sieci skargi, że skanery na lotniskach uszkodziły Kindles, i nie mogę znaleźć niczego rozstrzygającego na temat smartfonów. Chcę przewozić te przedmioty, a nie umieszczać ich w bagażu rejestrowanym.

Co powinienem zrobić, aby wszystkie moje gadżety nadal działały po przejściu przez punkt kontrolny? Jeśli którykolwiek z nich nie powinien przejść przez urządzenie rentgenowskie, jak to zrobić? (Po prostu poproś ich o kontrolę ręczną?)


5
Ludzie twierdzą, że czynniki zewnętrzne cały czas uszkadzają ich elektronikę, aby uzyskać bezpłatną wymianę gwarancyjną (lub roszczenia) o rzeczy, które same uszkodzili ...
jwenting

3
Mój rozpał prawie na pewno został po prostu uszkodzony przez kontrolera lotniska. Działało idealnie, dopóki nie dostałem się na lot. Kiedy kliknąłem go podczas lotu, ekran wyglądał jak wytrawiony szkic. Był w mojej torebce i nie został upuszczony ani w inny sposób wykorzystany. W skyped Amazon i powiedzieli, że tak się dzieje, ale rzadko. Ponieważ rozpałka jest wyłączona z gwarancji, nie zastąpią jej, ale udzielą mi rabatu na nowy. Nie ma problemu ze smartfonami, iPadem lub laptopem. Ale ten rozpał odbył wiele lotów bez problemu. To zajmuje tylko jeden.

Mój syn przeszedł kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku i jego zupełnie nowa galaktyka s3 przestała działać. Kiedy zabrał go do sklepu AT&T, twierdzili, że dzieje się to często i że AT&T rozmawia z tsa o tym, jak rozwiązać ten problem. Tylko mówię'.

Nie zgadzam się, mój mąż przyniósł mi wcześnie miły akcent na urodziny, więc mogłem wziąć go na wakacje we wrześniu 12, działałem dobrze, dopóki nie dostałem się na wakacje, to się nie włączało, wróciłem do miejsca, w którym ja przyniosłem, zobaczyli, że tak naprawdę nie korzystałem z niego i że och, nie doznałem żadnych fizycznych obrażeń, zastąpili go, teraz nie chcę zabierać go ze sobą na wakacje w tym roku .. pozdrowienia

Odpowiedzi:


28

Miliony smartfonów i dziesiątki (jeśli nie setki) tysięcy czytników Kindles / E-booków codziennie przeglądają skanery na lotniskach. Do tej pory uważam, że liczba, która najwyraźniej została uszkodzona przez skaner lotniskowy, wynosi około 2 dla Kindle i nigdy nie słyszałem o uszkodzeniu smartfona przez jakąkolwiek formę skanerów. (W przypadku Kindles istnieją poważne wątpliwości, że spowodowało to urządzenie rentgenowskie, a nie po prostu pękło w torbach klientów)

Ogólnie rzecz biorąc, jedynymi przedmiotami, których nie należy poddawać standardowemu aparatowi rentgenowskiemu, są bardzo wysokiej jakości film ISO (800 lub wyższy) i niektóre bardzo wyspecjalizowane urządzenia medyczne (a gdybyś miał taki, już o tym wiedziałeś) .

O wiele bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie telefonu przez upuszczenie go przy próbie włożenia go do tacy, niż uszkodzenie samego urządzenia. Nie ma potrzeby wyjmowania Kindle'a z torby podręcznej, więc upewnij się, że jest dobrze zapakowany, a wszystko będzie dobrze. Jeśli nosisz laptopa, będziesz musiał go wyjąć z torby (chyba że masz specjalną torbę na laptopa zatwierdzoną przez TSA) - ponownie jedynym prawdziwym ryzykiem jest upuszczenie go lub zapomnienie o zabraniu go później.


Dzięki. Jestem nowy w tym, więc nie byłem pewien, czy te urządzenia zostały prześwietlone, sprawdzone ręcznie, czy coś innego, o czym nie myślałem.
Monica Cellio,

2
Co więcej, gdyby smartfony zostały uszkodzone przez ochronę lotniska, nie zapewniłyby trybu samolotowego, inaczej świat słyszałby o niektórych amerykańskich pozwach zbiorowych w tej sprawie.
mouviciel

Chociaż MÓWIĄ ISO 800 lub wyższą, jest to limit JEDNEJ ekspozycji. Przy obliczaniu rzeczywistego limitu bezpieczeństwa podziel to 800 przez liczbę oczekujących przejścia filmu przez zabezpieczenia.
Loren Pechtel 27.04.13

6

Jak powiedział @Doc, promieniowanie rentgenowskie nie uszkadza urządzeń elektronicznych, jednak wykrywacze metalu mogą . Miałem osobiste doświadczenie, gdy zapomniałem wyjąć telefon z kieszeni, kiedy przeszedłem wykrywacz metalu, a on przeszedł z nieprzyjemnym zapachem spalonych obwodów ...


5

Są szanse, że będą wymagały od wszystkich urządzeń przejścia przez skanery, ponieważ oficjalnie nie powodują uszkodzeń.

Ze strony Wskazówki dotyczące pakowania TSA :

TSA sprawdzi każdy bagaż „Carry-on”, który zmieści się w urządzeniu rentgenowskim;

Jednak patrząc na to, istnieje kilka punktów, w których niektóre rzeczy mogą ulec uszkodzeniu:

Nie wkładaj filmu do bagażu rejestrowanego, ponieważ sprzęt do jego kontroli go uszkodzi.

I mogą obejść kontrolę rentgenowską tych wrażliwych przedmiotów:

Umieść wszystkie nierozwinięte filmy i aparaty fotograficzne z filmem w bagażu podręcznym. Jeśli Twoja torba przejdzie przez urządzenie rentgenowskie więcej niż pięć (5) razy, poproś o kontrolę dłoni, aby zapobiec uszkodzeniu.

Tak więc kontrole ręczne są rzeczywiście możliwe.

Wreszcie, JEŚLI przez okropne szczęście, dostajesz coś uszkodzonego, mają stronę z tym, jak sobie z tym poradzić (roszczenia itp . ) . Łączę się z TSA, ale zakładam, że większość organizacji przesiewowych na całym świecie będzie podobnych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.