Anulowanie ostatniego pociągu w Wielkiej Brytanii i pomocny personel - co robić?


20

Ostatniej nocy planowaliśmy podróżować ostatnim pociągiem nocy, aby zabrać nas do domu, który był przedostatnim pociągiem ze stacji. (Dokładna trasa na razie wstrzymana, ale to było z Chiltern Railways, którą zawsze uważałem za całkiem dobrą ...). Dotarliśmy na stację około 10 minut przed pociągiem, aby odkryć, że został odwołany! Tamtejsi pracownicy zadzwonili, a potem powiedzieli, że będziemy musieli dotrzeć do ostatniego pociągu tej nocy, o ile się uda, a personel ostatniej stacji załatwi nam drogę autobusem lub taksówką.

Po oczekiwaniu na pociąg końcowy, który podczas biegu był opóźniony, zabraliśmy ten ostatni pociąg tak daleko, jak się udało. Na tamtejszej stacji zapytaliśmy pracownika dyżurnego, jak możemy wrócić do domu. Pomimo tego, że pracownik jest w mundurze i ma identyfikator na linii kolejowej, ten pracownik twierdził, że nie ma numerów telefonów dla nikogo innego w firmie, nie ma możliwości skontaktowania się z nikim, nie ma pojęcia, co robić, bez taksówki kupony i odmówiłem pomocy!

Próbowaliśmy zadzwonić do firmy pociągowej, o której mowa, na ich numer podany na plakatach, ale system telefoniczny po prostu odłączył nas za każdym razem, gdy nacisnęliśmy opcję obsługi klienta. Próbowaliśmy skorzystać z punktu pomocy na platformie, ale to doprowadziło nas do centrum telefonicznego, które twierdziło, że nie ma nic wspólnego z firmą kolejową, ale zamiast tego pytało o krajowe kolejki. Centrum pomocy w punkcie pomocy potwierdziło, że nasz pociąg został odwołany, potwierdzono, że nie ma dalszych pociągów, które mogłyby nas zawieźć do domu (co już wiedzieliśmy), ale potem stwierdzili, że nie mają możliwości skontaktowania się z firmą kolejową i nie ma sposobu, aby pomóc!

W końcu znaleźliśmy lokalną taksówkę i zapłaciliśmy za własną podróż do domu.

.

Próbowałem dzisiaj złożyć skargę, ale ich system telefoniczny nadal mnie odcina, gdy wybieram Obsługa klienta w menu, więc będę musiał spróbować ponownie w dzień tygodnia.

Jeśli jednak tak się stanie - jeśli masz bilet kolejowy w Wielkiej Brytanii, ostatni pociąg zostanie odwołany, a pracownicy stacji nie będą chcieli pomóc, co powinieneś jako pasażer uzyskać pomoc w zakończeniu podróży?


Jeśli jest to coś takiego jak Niemcy, powinieneś otrzymać pokwitowanie od kierowcy taksówki i przekazać go, aby otrzymać zwrot kosztów.
Jan

3
A rządy są wtedy zaskoczone, dlaczego ludzie chcą jeździć wszędzie ...
JonathanReez

1
Czy spojrzałeś na warunki przewozu? To, do czego masz prawo, powinno być w nim określone.
fkraiem

Czy zostałeś poinformowany o przyczynie anulowania? Jak rozumiem warunki przewozu, chyba że odwołanie zostało spowodowane przez „zaniedbanie lub umyślne działanie” operatora pociągu, nie są oni bezwzględnie zobowiązani do zapewnienia jakiegokolwiek wsparcia w ogóle.
Tor-Einar Jarnbjo

@ Tor-EinarJarnbjo Widocznie niedobór personelu, więc jest to coś, co liczy się jako wina operatora pociągu i coś, w czym powinni pomóc!
Gagravarr

Odpowiedzi:


10

Jeśli jesteś w sytuacji, personel pociągu nie jest pomocny, późno w nocy, nie ma pociągów, aby cię dostać gdziekolwiek, autobusy zatrzymały się na noc i tylko taksówki, aby dostać się tam, gdzie musisz iść, masz kilka opcji.

  1. Weź taksówkę (lub zadzwoń, jeśli potrzebujesz.)
  2. Pozostań w / blisko stacji, aż usługa zacznie się od nowa.
  3. Zadzwoń do przyjaciela lub krewnego, aby cię zabrać.
  4. Wezwać policję.

W większości przypadków opcje 2 i 3 są albo nie do przyjęcia, albo możliwe, więc pozostaną tylko opcje 1 i 4. Więcej informacji na temat opcji 4 później.

Jeśli weźmiesz taksówkę, za którą musisz zapłacić, poproś o potwierdzenie i skontaktuj się z firmą kolejową następnego dnia, aby poprosić o pieniądze.

Ich strona ma kilka opcji kontaktu.
Czuję, że to od ciebie zależy, a nie od nieznajomego, który nigdy nie użył swoich pociągów, aby skontaktować się z nimi, aby dowiedzieć się, co według ciebie powinieneś zrobić.

Niezależnie od tego, czy zadzwonisz na policję, opcja 4, zależy głównie od policji w okolicy i od tego, czy byliby pomocni.
Zostałem wychowany z „policjantem jest twoim najlepszym przyjacielem” i wezwałbym policję po poradę, a nawet pomoc, jeśli inne opcje nie są dla mnie dostępne. Ale jestem świadomy, że w niektórych krajach / obszarach może to być nieważne, a ponieważ nie wiem, na której stacji zostałeś porzucony, nie mogę nawet sprawdzić, czy jest to dobry obszar do wezwania pomocy, czy nie.

Jeśli rozważasz opcję 2, powinieneś wiedzieć, czy stacja pozostaje otwarta, czy przynajmniej ma bezpieczne miejsce do siedzenia.
To raczej mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe. Jeśli nie ma bezpiecznego miejsca do siedzenia, będziesz musiał czuwać i być świadomym przez całą noc iw takim przypadku musisz wiedzieć, gdzie ten obszar jest ogólnie bezpieczny. Nigdy nie zatrzymałbym się w nocy na stacji lub w jej pobliżu, jeśli istnieje inna opcja, ale możesz być zrobiony z mocniejszych rzeczy.

Jak sugeruje komentarz @Stephan Branczyk, poproś dyżurujących pracowników o ich nazwisko lub identyfikator pracownika, nazwę i dane kontaktowe swojego przełożonego a jeśli pozwolisz, nakręć film z pracownikiem, który ci powie, że nie może zrobić dla ciebie nic więcej.


2
Nie wiem, czy byłoby to legalne w Wielkiej Brytanii, ale czy nagrywanie wideo członka personelu na służbie byłoby pomocne w takiej sytuacji? W każdym razie, co najmniej, zapisałbym jego nazwisko lub identyfikator pracownika i poprosiłbym o podanie nazwiska i danych kontaktowych jego bezpośredniego przełożonego w celu złożenia oficjalnej skargi na tego pracownika.
Stephan Branczyk

1
@StephanBranczyk Prawdopodobnie byłby legalny, biorąc pod uwagę, że są w miejscu publicznym. Oczywiście nie możesz tego zrobić w sposób nękający (jak wtedy popełniasz wykroczenie), ale ogólnie filmowanie jest w porządku.
gsnedders

1

Z krajowych warunków przewozu kolejowego:

E. SWOJE PRAWA ZWROTU   26. Zwroty za bilety, które nie zostały wykorzystane   Jeśli zdecydujesz się nie używać biletu (innego niż Bilet sezonowy - patrz Warunek 36), aby zrobić wszystko   lub część planowanej podróży, a następnie:   (za)   jeśli pociąg, którego zamierzasz użyć, zostanie odwołany, opóźniony lub Twoja rezerwacja nie   bądźcie zaszczyceni, postanawiacie nie podróżować iw tym czasie zwracacie niewykorzystane   bilet do dowolnej kasy biletowej, firmy kolejowej odpowiedzialnej za tę kasę biletową,   gdzie tylko jest to możliwe, natychmiast otrzymasz pełny zwrot pieniędzy, jak pokazano w Warunku 27;   (b)   jeśli pociąg, którego zamierzasz użyć, zostanie odwołany, opóźniony lub Twoja rezerwacja nie będzie   honorowany, twój bilet lub jego odpowiednia część jest całkowicie niewykorzystana, ty decydujesz   nie podróżować i składasz wniosek o zwrot w ciągu 28 dni od daty wygaśnięcia   bilet do Sprzedawcy Biletów otrzymasz pełny zwrot pieniędzy zgodnie z Warunkiem   27 tak szybko, jak to możliwe, aw każdym razie w ciągu jednego miesiąca od złożenia wniosku   Odebrane.
(do)   jeśli paragrafy (a) i (b) nie mają zastosowania, a bilet został zakupiony w pociągu   Kasa biletowa firmy (lub maszyna samoobsługowa) i zwracasz bilet   w każdej kasie firmy Train Company nie później niż 28 dni po upływie terminu ważności   ważność biletu, otrzymasz zwrot pieniędzy (z zastrzeżeniem poniższych uwag)

Zabierz więc bilet do najbliższej kasy i poproś o formularz wniosku o zwrot pieniędzy oraz formularz skargi. (Proponuję złożyć je razem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo otrzymania drobnego czeku od jednej części firmy i bezsensowne przeprosiny od innej firmy.) Jeśli powiesz również, że nie jesteś przygotowany na przyjęcie kuponów do zwrotu (tak jak jest to prawnie prawda), bardziej prawdopodobne jest, że twój list zostanie skierowany do kierownika wyższego szczebla, który ma prawo do odszkodowania. Musisz zaakceptować, że to jedyne uprawnia jest to zwrot opłaty za przejazd, obliczony proporcjonalnie ze strony podróży, której nie mógłbyś zabrać; jeśli jednak zrobisz wystarczająco dużo zamieszania, firma prawdopodobnie zrobi wszystko, żebyś był spokojny.

Jest prawdopodobne, że pracownik, z którym rozmawiałeś, będzie tym, który cierpi z tego powodu, mimo że jest zbyt młodszy, aby mógł cokolwiek zrobić z problemem. Niemniej jednak zachęcam do narzekania; chyba że menedżerowie usłyszą o problemach, jakie powodują ich polityki, prawdopodobnie będą kontynuować cięcie kosztów.


3
Pytanie brzmiało, co zrobić, aby uzyskać pomoc w ukończeniu podróży, jeśli utknęli Państwo z powodu odwołanego pociągu, a personel odmawia pomocy. Ta odpowiedź dotyczy zwrotu ceny biletu, ale to nie ma nic wspólnego z pytaniem.
Tor-Einar Jarnbjo

4
The Krajowe warunki przewozu kolejowego, sekcja 43 mówi, że firma kolejowa powinna zapewniać pomoc, której ich pracownicy stacji całkowicie nie wykonali. Jeśli zamierzasz zacytować NRCOC, wydaje się, że jest to lepszy punkt wyjścia!
Gagravarr

8
@TimLymington Kiedy wtedy FGW (teraz GWR) odwołało rzadkie pociągi na mnie z obsadzonych stacji, wyciągnęli magiczną księgę bonów taksówkowych, zabrali nas do postoju taksówek i wysłali nas taksówkami, jak tylko się pojawiły. Kiedy zrobią to z nie obsadzonych stacji, zarezerwowali taksówki na koncie firmowym od lokalnych firm, które później przybyły później, aby odebrać nas ze stacji. Spodziewałem się, że Chiltern zrobi coś podobnego, a nie odmówi pomocy :(
Gagravarr

1
Właściwie myślę, że to odpowiada na pytanie bardziej niż na drugą odpowiedź. Myślałem, że OP pyta „co robić teraz „, tj. po tym, jak już wziął taksówkę itp.
abligh

1
@bligh „Na wypadek, gdyby to się powtórzyło ... co powinien zrobić pasażer uzyskać pomoc kończąc podróż ?
user568458
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.