Jaki adapter wtyczki powinienem spakować dla Indii?


Odpowiedzi:


21

Nic nie pakuj. W Indiach znajdziesz znacznie tańsze i prawdopodobnie lepsze przejściówki. Oczekuj, że zapłacisz R 15-30 za proste, które po prostu mieszczą wtyczki amerykańskie, a R 40-50 za pełne uniwersalne. Można je znaleźć w dowolnym sklepie wielobranżowym / sklepie wielobranżowym w głównych miastach i lokalizacjach turystycznych, ale można uzyskać lepszy wybór w sklepach dla elektryków.


Moje kondolencje z powodu sytuacji gospodarczej. :-( Na Rs 100, ale to wciąż dobre 10 USD lub więcej niż to, co zapłaciłbyś za zakup adaptera w USA lub większości krajów zachodnich.
R ..

13

Zgadzam się z @R .. Spędziłem ponad cztery miesiące w Delhi w 2009 roku i chociaż przywiozłem ze sobą kilka adapterów wtyczek, o wiele łatwiej i taniej jest je tam kupić. Każdy rynek będzie je miał. (Pamiętaj tylko, że cena prawie wszystkiego w Indiach jest do negocjacji!)

Oprócz zakupu kilku adapterów wtykowych możesz również kupić uniwersalną listwę zasilającą z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym, gdy tam będziesz. Wygląda to tak i myślę, że zapłaciłem równowartość 5 USD za jeden na rynku w Delhi. To dobry pomysł, jeśli masz przy sobie wiele urządzeń elektronicznych, takich jak laptop, tablet, telefon, ipod.

Uniwersalna listwa zasilająca jest świetna z kilku powodów: 1) Możesz podłączyć całą elektronikę na raz. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wiele indyjskich hoteli / hosteli / pensjonatów nie ma wielu punktów sprzedaży, więc jeśli masz wiele rzeczy do naładowania, listwa zasilająca jest twoim najlepszym przyjacielem.

2) Ochrona przeciwprzepięciowa jest bardzo ważna (szczególnie jeśli podróżujesz latem w Indiach, chociaż nie określiłeś, kiedy była Twoja podróż). Przerwy w dostawie energii, przerwy w dostawie prądu i gwałtowne wzrosty napięcia są powszechne i nie chcesz, aby Twój laptop był smażony.

3) Jeśli masz jedną z nich, nie musisz kupować wielu pojedynczych wtyczek adapterów, które są małe i łatwe do zgubienia.

Jak już wspomniałem wcześniej, jest to coś, co chcesz kupić w Indiach, aby upewnić się, że sama końcówka zasilania ma odpowiednią wtyczkę. (To będzie prawdopodobnie być uziemione wtyczki, która wygląda jak ta ).

Ostatnią rzeczą jest upewnienie się, że sprawdzasz wymagania napięcia dla wszystkiego, co ze sobą zabierasz do podłączenia. Wiele urządzeń elektronicznych może automatycznie konwertować, ale takie rzeczy, jak suszarki do włosów, zwykle wymagają przetwornika napięcia, aby to zrobić.


+1 za ochronę przeciwprzepięciową, mój kolega nie przyniósł jednego, a jego laptop został sfrustrowany.
lambshaanxy

@jpatokal Używam mojej elektroniki w Indiach od dłuższego czasu. Nie czułem potrzeby ochrony przeciwprzepięciowej, ale z pewnością poleciłbym to. Awarie są dość powszechne, tak. Zwłaszcza w lecie, kiedy sieć jest niewystarczająca, aby zapewnić zasilanie miastom przez cały czas. Po prostu nie ma wystarczającej mocy, aby sprostać wymaganiom.
Aditya Somani

9

W zeszłym roku pojechałem do Indii (z USA) i przywiozłem jeden z nich . To tylko adapter, a nie konwerter napięcia. Będzie działać z laptopem, ładowarką do telefonu itp., Jeśli obsługują napięcie 110 V i 220 V. Jeśli masz urządzenia (golarka elektryczna, suszarka do włosów itp.), Które działają tylko przy napięciu 110 V, to nie zadziała. Niektóre „międzynarodowe” hotele będą miały gniazdko 110 V w łazience na golarki.


8
poważnie? ludzie przynoszą suszarki do włosów i golarki elektryczne na wakacje? Może być tańsze, aby uzyskać fryzurę / golenie w sklepie fryzjerskim w Indiach, niż płacenie dodatkowo za nadbagaż lub nadwagę.
iHaveacomputer

1
@ iHaveacomputer, jak duża jest Twoja elektryczna maszynka do golenia, którą musiałbyś zapłacić za dodatkową wagę, aby ją przynieść?
Tom Harrington,

7

Potrzebujesz czegoś takiego:

http://www.roamingfox.co.uk/India-Travel-Adapter-pr-16236.html

Gdy potrzebuję potwierdzenia, muszę sprawdzić tę stronę:

http://users.telenet.be/worldstandards/electricity.htm

Posiada wyczerpującą listę każdego rodzaju, napięcia i krajów, które ich używają. Przydało się to w niektórych dziwniejszych krajach, w których byłem, i jeszcze nie zawiodłem.

Ja sam mam adapter wielozadaniowy. Jedynym krajem, z którym nie radzi sobie, jest Republika Południowej Afryki, która ma 3 gigantyczne zęby - większe niż w Wielkiej Brytanii!

Powodzenia i ciesz się Indiami!


Republika Południowej Afryki używa wtyczki typu M, opartej na standardzie BS546 i stosowanej historycznie w Wielkiej Brytanii i wciąż tam stosowanej do niektórych specjalistycznych celów, o znamionowej mocy 15 amperów dla obwodu bezpiecznikowego lub 16 amperów dla obwodu chronionego wyłącznikiem. Wtyczkę tę można również znaleźć w Indiach, chociaż bardziej powszechną wtyczką w Indiach jest mniejsza Typ D, ponownie pierwotnie zaprojektowana do użytku w Wielkiej Brytanii na obwodach z bezpiecznikiem 5 A.
John MacLeod

6

Gorąco polecam ten od Amazon . Wygląda na to, że w tej chwili sprzedaje go inna firma ... Korzystałem z tego szeroko w Europie, Indiach, na południowym Pacyfiku i w Stanach Zjednoczonych. Nie można pobić ceny i wygody ...

Zastrzeżenie - jakość wykonania nie jest doskonała, ale biorąc pod uwagę, że Radio Shack sprzedaje poszczególne adaptery za każde w wysokości 10 USD , to jest warte swojej ceny, wielokrotnie ponad ...


6

To zależy, skąd jesteś. Większość moich urządzeń ma dwubiegunowe wtyczki kontynentalne w Europie. Do nich wcale nie potrzebujesz adaptera. Zabierają je wszystkie punkty mocy, a także trzypinowe wtyczki indyjskie. Do mojej jednej amerykańskiej wtyczki kupiłem bardzo mały / lekki adapter US to Europe za 20 centów amerykańskich. W Wielkiej Brytanii i Australii potrzebny jest większy dostępny w Indiach za 80 centów.


4

Podnieś adapter podróżny wojownika drogowego. Jest mały i wytrzymały i ma tylko dwa elementy, które można przekształcić w każdą konfigurację wtyczek, jaką można sobie wyobrazić! Jest dość tani (20 USD) i będziesz mieć adapter na całe życie, który możesz zabrać ze sobą na wszystkie przygody!


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.