Gdzie mogę zmienić ubrania na lotnisku?


65

Będę miał raczej formalne wydarzenie, w którym wezmę udział w raczej formalnej (i mniej wygodnej) odzieży. Następnie udam się bezpośrednio na lotnisko, bez możliwości zmiany.

Jeśli chcę zmienić się w coś wygodniejszego przed lotem, gdzie na lotnisku mogę zmienić ubranie?

Moje kryteria to najmniej kłopotów, unikanie publicznego oburzenia lub podejrzeń personelu ochrony oraz unikanie zarzutów.

Zdaję sobie sprawę, że są tam kabiny łazienkowe, ale zmiana spodni wymaga akrobatyki, której wolałbym unikać, a także wolałbym unikać skradania się w ciemnym kącie na końcu terminalu lub przebrania się przed innymi podróżnikami.

Ponadto zdaję sobie sprawę, że salony mogą mieć na to rozwiązanie, ale nie mam statusu ani biletu w klasie biznes i wolałbym unikać płacenia na północ od 20 EUR lub USD za zmianę.

Idealnie, odpowiedź byłaby ważna / przydatna na lotniskach na całym świecie, ale jeśli musisz ją zawęzić, będę podróżował z międzynarodowego lotniska we Frankfurcie (FRA).


56
Poszukaj kabiny dla niepełnosprawnych lub kabiny do przewijania pieluch dla dzieci. Są zwykle bardziej pojemne. Tak długo, jak nikt w pobliżu nie wygląda na to, że go potrzebuje, a ty jesteś szybki, korzystanie z niego nie powinno przysparzać kłopotów innym.

4
Prawdziwa okazja jest odwrotna, gdy przyjedziesz na formalne wydarzenie i będziesz mieć ze sobą swój apartament. Kiedyś pozwoliłem pasażerowi przebrać się w kuchni przed lądowaniem, jego skafander był w torbie z tym garniturem.
Nean Der Thal 14.06.16

130
Po prostu zachowuj się bardzo podejrzliwie w kwestii bezpieczeństwa. Zabiorą cię do ładnego prywatnego pokoju i pomogą ci zdjąć wszystkie ubrania. Potem po prostu załóż pozostałe ubrania :-)
Nate Eldredge

15
@jpatokal Stań na wierzchu butów (butów codziennych, a nie eleganckich). Robiłem to już wcześniej. Zdejmij buty, a następnie umieść na nich stopę (sznurowadła pod podeszwą stopy), aby stopy skarpetki nie dotykały podłogi. - Działa to znacznie lepiej, jeśli twoje „zwykłe” buty to trampki, a raczej buty bojowe, ale jeśli planujesz z wyprzedzeniem, możesz przynieść klapki / stringi / sandały specjalnie do tego celu.
RM

8
Czy możesz zmienić koszulę i tym podobne w kabinie, a następnie po prostu skorzystać z łazienki, aby zmienić spodnie? Widziałem, jak ludzie zmieniają się w łazience i nikt nie rzuca się w oczy (nawet zmieniając się poza stoiskiem). Jesteś na lotnisku podróżującym po całym świecie, od 1 godziny lotu do 19 godzin, więc nikt nie myśli, że to dziwne, jeśli ktoś zmieni ubrania. Wszyscy rozumiemy i zapewne już wcześniej byliście na waszej pozycji.
BruceWayne

Odpowiedzi:


90

Jeśli chcesz zapłacić trochę, aby uniknąć kłopotów, na lotnisku we Frankfurcie znajduje się 5 pryszniców rozmieszczonych na wszystkich terminalach, które można wypożyczyć za 6 euro. Stragany nie są do końca luksusowe, ale są całkowicie oddzielone, prywatne i utrzymywane w czystości, dzięki czemu możesz zmienić komfort i wziąć prysznic, jeśli masz na to ochotę.

Większość większych portów lotniczych na świecie oferuje podobne udogodnienia, zwykle po znacznie niższych cenach niż pełny dostęp do poczekalni, czasami nawet za darmo.


1
to świetna wskazówka, nie wiedziałam o nich!
Fattie

6
Na niektórych lotniskach (takich jak Dubaj) prysznice są bezpłatne. Świetna wskazówka.
Burhan Khalid

53

JPatokal daje odpowiedź dla FRA, ale w każdej toalecie na każdym lotnisku w USA znajduje się kabina dla osób niepełnosprawnych, gdzie można ją łatwo zmienić, i zazwyczaj dwa haki na ubrania, które pomogą.


14
ponadto w łazience o małym natężeniu ruchu nie musisz wchodzić do kabiny. Wyjmij nowe ubrania i przygotuj je przy ladzie. Posłuchaj, czy ktoś się zbliża, zmień spodnie. Najgorsze jest to, że nieznajomy widzi twoją bieliznę. Teraz zmień koszulę. Gotowy.
Kate Gregory

35
@KateGregory - proszę nie rób tego. To takie przerażające wchodzić do toalety, a facet się zmienia. Jest wielki, gigantyczny stragan, w którym możesz zrobić, co chcesz. Proszę.
Malvolio

22
malvolio, to dziwne, myślisz, że to przerażające, koleś! chłopaki cały czas się zmieniają w męskim pokoju (mam na myśli „główny obszar”)! (Mam na myśli, że nie jestem nagi, aż do bielizny).
Fattie

14
Naprawdę? To znaczy, nie byłbym śmiertelnie urażony, gdybym zobaczył, że ktoś to robi, ale pomyślałem, że to dziwne, ponieważ nigdy nie widziałem, żeby ktoś się zmieniał poza stoiskiem.
Urbana

10
Nie pamiętam, żeby widziałem innego faceta, który zmieniał się na otwartej przestrzeni w toalecie (i na pewno sam tego nie zrobiłam). Nawet jeśli chodzi tylko o bieliznę, to wciąż bardziej szatnia. Nie ma powodu, dla którego nie można czekać dwie lub trzy minuty, aby dostać się do kabiny (pięć, jeśli wybierasz osobę niepełnosprawną).
Panzercrisis,

46

Zaraz po kontroli bezpieczeństwa (przynajmniej w terminalu, z którego korzystałem) były dwie szatnie, które prawdopodobnie służą do dodatkowych kontroli bezpieczeństwa.

Zapytałem pracowników ochrony, czy mogę użyć go do zmiany, a ich odpowiedź była „pewna, oczywiście”, więc zrobiłem to. Rzeczywiście nikogo to nie obchodziło.

W szatni znajdowało się krzesło, wystarczająco dużo miejsca i było bardzo czyste.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Alternatywnie pozwól mi zaproponować rozwiązanie, o którym jeszcze nie wspomniano:

  • Idź do sklepu z odzieżą w strefie zakupów na lotnisku, znajdź sprzedawcę, który jest bezpłatny, i uprzejmie zapytaj, czy możesz skorzystać z ich szatni na sekundę, aby zmienić ubrania. Nie ma gwarancji, że to zadziała, ale możesz spróbować przynajmniej.

2
Być może warto wziąć pod uwagę, że obszary bezpieczeństwa są przeładowane nadzorem wideo (na powyższym zdjęciu są 4 kamery sufitowe, a „przewijanie” nie ma dachu). Myślę, że w większości krajów obowiązują przepisy dotyczące wideo w łazienkach (przynajmniej stoisko w
łazience

1
Możesz nie chcieć pytać, czy możesz „nadużyć” ich szatni, ponieważ prawdopodobnie nie będą za bardzo lubili (chyba że sprzedawca ma dobre poczucie humoru). Zamiast tego prawdopodobnie zechcesz zapytać, czy możesz „skorzystać” z szatni. Możesz też po prostu wejść do sklepu, znaleźć szatnię i skorzystać z niej - stary aksjomat „łatwiej prosić o wybaczenie niż o pozwolenie”. Jednak w dzisiejszym podwyższonym środowisku bezpieczeństwa może to nie być najlepsza opcja ...
FreeMan

@FreeMan mała gra słów, ale lepiej poprawiona, dzięki. Zapraszam do edytowania od razu następnym razem :)
mts

@mts - ponieważ to właśnie pojawiło się na liście ostatnich aktywności, właśnie to zauważyłem. Nie złapałem tego po raz pierwszy. Poza tym jest fajniej, że zostało tak, jak było ... :)
FreeMan

15

Kilka sugestii dotyczących różnych lokalizacji, które mogą działać w zależności od Twojej sytuacji i lokalizacji:

Znajdź lokalną siłownię, hotel lub inne miejsce, które może mieć przebieralnię lub prywatną przestrzeń i zapytaj, czy możesz zmienić miejsce w ich prywatnym pomieszczeniu. Uprzejmość i miłe prośby przeszły długą drogę.

W przypadku siłowni może być konieczne opłacenie jednodniowego biletu, ale zazwyczaj jest to niedrogie i dałoby ci coś do zajęcia podczas oczekiwania na lot, jeśli między zajęciami jest długie oczekiwanie.


Wiem, że są kabiny łazienkowe, ale zmiana spodni wymaga akrobatyki, której wolałbym uniknąć.

Jeśli nie możesz znaleźć innego zakwaterowania, łazienki są w porządku, o ile nie zapomnisz ręcznika . Zapakuj ręcznik, który nie przeszkadza w zabrudzeniu, wraz z plastikową torbą, aby zatrzymać go po użyciu. Przebieranie nie wymaga ćwiczeń, jeśli masz czyste miejsce do stania.


Jeśli jedziesz na lotnisko, możesz zmienić samochód na parkingu, chociaż zwykle będzie to wymagać akrobaty niż akrobata.


Zadzwoń na lotnisko, z którego planujesz podróż, i zapytaj ich obsługę klienta, co polecają. Mogą być w stanie ci pomóc lub uzyskać porady, które zapobiegną przypadkowemu oznaczeniu cię terrorystą, który prawdopodobnie wyląduje w prywatnym pokoju ze szklanką w jedną stronę.


4
dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą plastikowej torby podczas zmiany w męskim pokoju, być może dla niepełnosprawnych! dobry pomysł!
Fattie

6
Nie używaj plastikowych toreb, mogą się poślizgnąć.
Cem Kalyoncu

Chociaż zmiana samochodu nie jest całkiem przyjemna, nie nazwałbym tego ćwiczeniem akrobatycznym.
Rui F Ribeiro

2
@RuiFRibeiro, z pewnością będzie zależeć od twojego rozmiaru i wielkości twojego samochodu.
zzzzBov

1
@JoeBlow - to może wydawać się trochę dziwne, ale jeśli nie jestem w 100% w toalecie, stoję na moich butach . Nie wiem, czy to by działało w przypadku formalnych butów, mogłoby to je uszkodzić, ale nie ma problemu z tenisówkami.
Malvolio


6

Zmieniłem ubrania i stroje w toaletach lotniskowych, toaletach kawiarni, toalecie samolotowej i przednim, pasażerze, siedzeniu z lat 70. w Austin America (wiersz: Marina?), Gdy ktoś inny prowadził samochód.

Skupiać. Zmieniaj koszule, spódnice, spodnie i sukienki i wszystko pod nimi, w kabinie. Stań na wygodnych butach, uważaj na mokre podłogi. Spójrz, zanim popełnisz. Wystarczającą ilość ręczników papierowych można wnieść do kabiny i położyć na podłodze, jeśli jest to trudne. Stanie przy umywalkach lub innych półprywatnych miejscach może być nieskromne, zdaniem innych podróżników. Ale jeśli nikogo tam nie ma ...

Kurtki, płaszcze, krawaty, szaliki, czapki i buty można zmienić bez prywatności, skarpet, jeśli jesteś szybki. Jak zauważyło kilka osób, formalne buty powinny być noszone na końcu, najpierw zejdź. Noś dwie torby z tworzywa sztucznego, aby ładne buty się nie ocierały. Umieść jedną w torbie, włóż tę torbę, a drugi but do drugiej torby, przy pierwszej okazji. Przełącz się na wygodne skarpetki, zakładając każdy wygodny but, nie pokazuj bosych stóp ani skarpet, które zdjąłeś. Nie zmieniaj skarpet na swoim miejscu w samolocie, chyba że nikt inny nie siedzi z tobą.

Trzymaj wygodne ubrania, torby plastikowe i kilka zapasowych wieszaków w podręcznej torbie na garnitur. Stwórz mały, łatwy do przechowywania w pobliżu fotela w samolocie.

W ostatniej godzinie lotów międzykontynentalnych zmieniałem skarpetki i bieliznę. Orzeźwiający! Zwłaszcza jeśli po przyjeździe musisz spędzić cały dzień pracy. Uruchom brudną torbę na pranie lub wyrzuć ją, jak chcesz.


1
+1 za fajne instrukcje, ale byłaby to lepsza odpowiedź na pytanie „Jak mogę się przebrać w wąskiej przestrzeni z nierówną podłogą?” Witamy w TSE i do zobaczenia :)
mts

Dzięki, m! Będę przy oknie, robiąc zdjęcia samolotom. Niech wszystkie twoje podłogi będą czyste i suche!
Bill IV

4

Kilka razy zmieniałem ubrania w łazienkach lotniskowych; jak inni powiedzieli, po prostu stań na szczycie swoich tenisówek / obuwia, którego używasz, ponieważ buty formalne są zwykle delikatniejsze.

Inną alternatywą jest noszenie kombinezonu ze sobą w torbie i przebieranie się w toalecie samolotu przed lądowaniem w przypadku lotów krajowych. Jednak w przypadku bardzo długich lotów zazwyczaj kabiny toaletowe na lotnisku będą bardziej czyste.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.