Zmiana samolotów we Frankfurcie


9

Planuję wyjazd do Rzymu we Włoszech z Bangalore w Indiach.

Patrząc na bilety lotnicze, będzie 30% taniej zarezerwować osobno odcinki Bangalore-Frankfurt i Frankfurt-Rzym osobno, niż jako jeden bilet. Wszyscy są jednak na Lufthansie.

Gdybym osobno zarezerwował bilety, przy zmianie samolotu we Frankfurcie musiałbym odebrać bagaż rejestrowany i dokonać ponownej odprawy? Czy byłoby możliwe sprawdzenie bagażu do Rzymu na lotnisku w Bangalore?


Czy odcinek Frankfurt-Rzym jest lotem obsługiwanym przez Lufthansę, czy lotem obsługiwanym przez Eurowings w ramach code-share z Lufthansą?
Ankur Banerjee

Patrzę na tę nogę na stronie lufthansa, lufthansa.com , numer lotu LH 232. Zakładam więc, że jest to lot obsługiwany przez Lufthansę.
Bharat B

Niekoniecznie. Loty typu Codeshare mają inny numer lotu, ale mogą odbywać się podczas jednego lotu fizycznego. Jeśli jest obsługiwany przez inną linię lotniczą, strona Lufthansy mówi „Obsługiwane przez ...”
Ankur Banerjee

3
Trzycyfrowy numer lotu jest prawie na pewno „prawdziwym” lotem Lufthansy.
lambshaanxy

Odpowiedzi:


3

Tak, to powinno być możliwe. Poproś o sprawdzenie bagażu podczas odprawy w Rzymie.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ogólnie można sprawdzić w bagażu, czy (i tylko wtedy) oba loty są obsługiwane przez tego samego przewoźnika. Nie musisz koniecznie kupować dwóch lotów w jednym.


3
Podczas gdy masz rację, sprawdzanie oddzielnych biletów jest uprzejmością linii lotniczej, nie jest dla nich wymogiem, a nieświadomy lub po prostu nieprzydatny agent może odmówić.
lambshaanxy

Drugi akapit odpowiedzi nie jest naprawdę poprawny. Interlining to wielka rzecz.
Martin Argerami,

11

Jeśli kupisz dwa osobne bilety, jeśli przegapisz połączenie, linia lotnicza nie pomoże. Jeśli chodzi o nich, pierwszy lot, który przylatuje późno, przypomina zepsucie się samochodu w drodze na lotnisko - niefortunne, ale nie mające z tym nic wspólnego. Kiedy kupujesz bilety łączące, po odprawie na pierwszy lot, jesteś ich, a oni się tobą zajmą.

Zmiana samolotów we Frankfurcie, zwłaszcza ze strefy Schengen na strefę Schengen, zajmuje znacznie dłużej niż na wielu innych lotniskach. (Właściwie dodałem go do listy lotnisk, w których nie zamierzam się łączyć). Godzina to BARDZO ciasne połączenie we Frankfurcie - zrobiłem to i musiałem błagać ludzi, aby pozwolili mi przeskoczyć na przód linii itp., i prawie ominie mnie samolot. Są cła, bezpieczeństwo i wiele innych. Dwugodzinne połączenie zapewni wystarczającą ilość czasu na lotnisku, o ile pierwszy lot nie zostanie opóźniony. Na osobnych biletach zapewne czułbym się bezpiecznie tylko z 4-godzinnym połączeniem.

Być może będziesz musiał odebrać bagaż z powodu odprawy celnej. Zapytaj swoją linię lotniczą.


2
Przyjeżdżając do UE, naprawdę będziesz chciał mieć spory bufor, ale w drodze do wyjścia kolejki zwykle nie są takie złe. Ponadto, jeśli oba loty są lotami Lufthansy, prawdopodobnie skorzystają z tego samego terminala i znacznie szybciej połączą się. To powiedziawszy, na osobnych biletach na pewno będziesz chciał mieć dużo czasu na bufor.
lambshaanxy

@jpatokal: to anegdota, a nie statystyki, ale ostatnim razem, gdy opuściłem UE, prawie spóźniłem się na lot z powodu bardzo długiej linii przy imigracji.
Martin Argerami,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.