OK, wszyscy jesteśmy tutaj dorośli, więc do czego służy bidet i jak go używać?


150

Czas spowiedzi: Pochodzę z jednego z tych barbarzyńskich krajów, w których stosowanie bidetu nie jest powszechne. Więc nie mam pojęcia ...

Pytanie 1: Do czego służy bidet?

Pytanie 2: Jak go używać?

bidet Źródło obrazu: wikipedia

Najwyraźniej bidet jest koniecznością codziennego życia w niektórych krajach i mieliśmy już takie pytania, jak:
OK, wszyscy jesteśmy tu dorośli, więc naprawdę, jak mam żyć bez bidetu?
ale ku mojemu zaskoczeniu nikt nigdy nie kwestionował, jak z nich korzystać.

Zakładając, że jadę np. Do Włoch i spotykam taki bidet w mojej hotelowej łazience,

 • Do czego mam go używać?
 • Do czego nie powinienem go używać?
 • Jak mam go używać?
 • Jak mam tego nie używać?
 • Pytanie dodatkowe: jaki jest społeczny aspekt używania bidetów w krajach, w których są one rozpowszechnione? Czy domyślnie zakłada się, że wszyscy używają tego urządzenia co tydzień / codziennie / co godzinę? Czy nie mam odwagi o tym rozmawiać, czy nie ma wokół tego tabu? Np. Kiedy mówię „Właśnie użyłem bidetu”. Czy to brzmi jak „Właśnie umyłem ręce”, czy jest to podobne do „Właśnie zrzuciłem”, czyli raczej niezręczną rzeczą, o której warto wspomnieć jako małą rozmowę?

Jest to doskonale na temat tutaj w Travel SE w ramach użytkowania łazienki serii 101 (nie w porządku chronologicznym, możliwe pominięcia):

 1. OK, wszyscy jesteśmy tu dorośli, więc naprawdę, jak mam żyć bez bidetu?
 2. OK, wszyscy jesteśmy tu dorośli, więc naprawdę, jak mam do tego używać przysiadowej toalety?
 3. OK, wszyscy jesteśmy tutaj kujonami, więc naprawdę, jak do diabła mam korzystać z japońskiej toalety?
 4. Wszyscy jesteśmy tutaj dorośli - jak korzystać z przysiadowej toalety, jeśli masz problemy z przysiadem?
 5. Czy węże w toaletach w Azji powinny coś wiedzieć?
 6. Jak używać papieru toaletowego
 7. Jak korzystać z tradycyjnej suszarki do rąk na gorące powietrze, aby potem ręce były suche?

Możesz założyć, że na to pytanie nie mam fizycznej niepełnosprawności, która spowodowałaby np. Kłopoty z przysiadem.


55
Aby uzupełnić kolekcję „OK, jesteśmy dorośli”, wystarczy pytanie o tampony i prezerwatywy.
JonathanReez

11
@JonathanReez Gotta love Travel. Dużo się uczysz. : P
JoErNanO

12
Mam bidet i miałem bidet od tego czasu, zanim się ożeniłem iw tym czasie w 5 lub 6 domach. Jestem żonaty z obywatelem Unii Europejskiej i jestem od około 20 lat. Pierwszy bidet został zainstalowany w Wielkiej Brytanii. Po udowodnieniu swoich kwalifikacji mam nadzieję, że mogę udzielić wskazówek z 20-letniego doświadczenia: nie mam pojęcia. Nigdy go nie użyłem.
Berwyn

43
Ludzie, którzy wiedzą, jak korzystać z bidetu, uważają, że to oczywiste, jak działają. Ludzie, którzy nie wiedzą, jak korzystać z bidetu, uważają, że to oczywiste, że są mylące.
user2023861

69
@DavidRicherby, tylko raz spotykam bidety, kiedy podróżuję. Tak jak jedyny raz spotykam paszporty, kiedy podróżuję. To pytanie dotyczy tematu.
user2023861

Odpowiedzi:


96

Bidet Kim jesteś?

Bidet jest instalacja sanitarna, która wygląda jak płytkiej miski ustępowej z kranów. Celem bidetu jest posprzątanie po tym, co zrobiłeś w toalecie. Uzasadnieniem jest to, że czasami papier toaletowy nie wystarcza i nie zawsze możesz wziąć prysznic po pójściu do toalety. Wpisy: bidet. Czuję, że muszę o tym wspomnieć: bidet nie jest toaletą . Najpierw idziesz do toalety, a potem używasz bidetu.

Jak pracujesz?

Sposób działania bidetu jest dość intuicyjny: dostajesz hartowaną wodę i mydło i myjesz się. Jak ukierunkowany prysznic, jeśli chcesz.

Krok 1: Usiądź

Istnieją dwa sposoby, aby usiąść w bidecie:

 • W kierunku kranów
 • Z kranami za plecami

Sposób siedzenia zależy od tego, co chcesz posprzątać, a także od tego, jak czujesz się bardziej komfortowo. Poniżej znajduje się zdjęcie osoby stojącej przy bidecie w kierunku kranów:

Bidet okrakiem Zdjęcie dzięki uprzejmości WikiHow , CC-by-SA

Może być konieczne zdjęcie spodni, aby usiąść w ten sposób.

Krok 2: Umyj

Po znalezieniu komfortu siedzenia możesz teraz włączyć wodę. Będziesz chciał robić to powoli, aby kontrolować siłę strumienia i temperaturę. Gdy jesteś zadowolony z obu, zaczniesz się myć, używając dowolnego środka czyszczącego, którego potrzebujesz.

Podczas mycia się możesz albo napełnić miskę i rozlać wodę na ciele, albo bezpośrednio użyć strumienia wody. Będzie to zależeć od osobistych preferencji. Niektóre bidety mają dysze, za pomocą których można kierować przepływ wody (u góry po lewej). Inni nie zapewniają, a czasem zapewniają otwory, z których wypływa słaby strumień wody (prawy górny róg). Niektóre mają pionową dyszę rozpylającą (dolny lewy róg), która jest zwykle używana do czyszczenia okolicy odbytu. Bardziej technologiczne bidety można zintegrować z muszlą klozetową w postaci dyszy wodnej (prawy dolny róg). Poniżej znajdują się zdjęcia tego rodzaju bidetów:

Dysza bidetowa Dysze bidetowe Pionowy spray bidetowy Zintegrowana dysza sedesowa bidetowa

Aby uniknąć niespodzianek, powoli włącz wodę i przykryj strumień ręką, aby otrzymać ostrzeżenie, zanim woda cię uderzy.

Krok 3: Osusz

Po zakończeniu prania możesz użyć ręcznika lub papieru toaletowego do wysuszenia.

Bibliografia

Oto fajny film instruktażowy na temat korzystania z bidetu. Możesz również znaleźć przewodnik tekstowy tutaj .

Co jeszcze możesz zrobić?

Ze względu na kompletność pamiętaj, że możesz również używać bidetów do moczenia i czyszczenia stóp. W tym celu opuść pokrywę deski sedesowej, usiądź na niej i umieść stopy w bidecie, pod warunkiem, że oba są zainstalowane blisko siebie.


54
Potrzebujemy wideo dobrze ubranego Indianina pokazującego, jak korzystać z bidetu.
JonathanReez

17
Poważnie wątpię w poprawność tej odpowiedzi. W kraju, w którym został wynaleziony (Francja), bidet był wyraźnie przeznaczony do codziennego mycia i nie można go używać po przejściu do toalety per se . Stał się mniej przydatny wraz ze wzrostem dostępności wody, armatury prysznicowej i wanien i stopniowo zanikał. W krajach, w których wciąż widzę bidety (Włochy, Hiszpania), zwykle znajduje się je w pokojach hotelowych obok zwykłego prysznica lub wanny, a nie w każdej (publicznej) toalecie, więc znów wiąże się to z codzienną higieną, a nie z czyszczeniem po użyciu toalety.
Zrelaksowany

21
@Relaxed Zapewniam cię, że we Włoszech tak się go stosuje. A gdy pracuję, mamy jedną w każdej biurowej toalecie.
Lucia Bentivoglio

14
@Relaxed Jak już powiedziano, we Włoszech zdecydowanie używa się go w ramach sprzątania po skorzystaniu z toalety, bez względu na powód korzystania z toalety. Toalety publiczne zwykle nie mają bidetu, a przebieg może się różnić, gdy jesteś w hotelu, ale każdy dom, w którym byłem we Włoszech, ma bidet, który jest używany dokładnie z powodu określonego w odpowiedzi, i Nadal muszę spotkać Włocha, który nie używa tego, jak powiedziano. O ile mogę powiedzieć na podstawie mojego ograniczonego doświadczenia, w Hiszpanii sytuacja jest taka sama; Nie mogłem nic powiedzieć o innych regionach.
gcali

14
@Relaxed: dorastając w kraju, w którym każdy dom ma bidet w każdej łazience, odpowiedź jest natychmiastowa. W szczególności bidety są umieszczane poza toaletą, a nie (koniecznie) obok prysznica. Powód, dla którego nie widzisz ich w publicznych łazienkach, jest dwojaki: są one dodatkowym kosztem instalacji, a co ważniejsze, wymagałyby dostępności ręczników (gdzie w wielu miejscach trudno jest nawet mieć papier toaletowy), których nie chciałbyś nie chcę się dzielić.
Martin Argerami,

88

Jestem Portugalczykiem i każda łazienka ma bidet. Tylko bardzo małe nie. Jest to coś, co znajduję w krajach europejskich o łacińskich korzeniach (zwłaszcza w Portugalii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech).

Z własnego doświadczenia i innych osób nie jest on powszechnie używany, chociaż jest przydatny w tych kilku przypadkach.

Główne zastosowania to czyszczenie:

 • Twoje stopy: Czasami wracasz do domu z plaży lub chodzisz boso po trawniku i masz ochotę wziąć prysznic to przesada. Następnie użyj ... bidetu. Dlaczego jest lepszy niż prysznic? Bidet jest wyższy, więc możesz sięgnąć do stóp, aby je wyczyścić, a normalnie kran jest zamocowany, dzięki czemu możesz używać obu rąk bez potrzeby trzymania wody. To może być główne zastosowanie bidetu, szczególnie latem.
 • Twoje dno: Czy kiedykolwiek używałeś papieru toaletowego i wydaje się, że nigdy się nie skończy? Idziesz na oficjalne wydarzenie lub randkę i chcesz się upewnić, że twoje dno jest czyste po skorzystaniu z toalety? Dlaczego więc nie wziąć prysznica? Cóż, zajęłoby to dużo czasu i może być niepotrzebne ... Więc po prostu użyj ... bidetu! Po prostu usiądź na nim, tak jak w toalecie, otwórz wodę i wyczyść ją wodą z mydłem, tak jak pod prysznicem.
 • Twoje genitalia: Tak, zgadłeś. Przed i / lub po seksie.

Kiedy powinieneś to zrobić?

Nikt cię nie zapyta: ile razy używałeś dziś bidetu?

Bidet pasuje do tych porządków, które byłyby przesadą pod prysznicem i których nie da się zrobić w zlewie, takich jak te, które napisałem powyżej.

Jak powinieneś to zrobić?

W przypadku dna / genitaliów zalecałbym używanie go w przeciwieństwie do toalety (jak odpowiedź ze zdjęciem), ponieważ łatwo jest dotrzeć do miejsca, które zamierzasz wyczyścić, kontrolować kran i złapać ręcznik (zwykle nad bidetem znajduje się wieszak na ręczniki). Po prostu usiądź na bidecie, jedną nogę z każdej strony, a genitalia blisko kranu, pozwól wodzie spłynąć i użyj mydła do czyszczenia.

W przypadku stóp po prostu myj je pojedynczo. Postaw stopę na bidecie, pozwól wodzie spłynąć i oczyść ją. Po zakończeniu osusz stopę, umieść ją w miejscu, w którym nie będzie się ponownie brudzić, jak dywanik łazienkowy lub kapcie, a następnie zrób to samo z drugą stopą.

Dlaczego nie po prostu wyczyścić talii pod prysznicem?

Ponieważ zmoczysz dużo więcej ciała, robiąc większy bałagan i potrzebę bardziej wilgotnego i suchego. A może ciężko będzie ci sięgnąć do stóp, jeśli naprawdę chcesz je oczyścić.


30
Próbuję się dowiedzieć, dlaczego powinienem bardziej martwić się, że moje pośladki były czyste przed oficjalnym wydarzeniem niż jakimkolwiek innym wydarzeniem. Nigdy nie byłem na oficjalnym wydarzeniu, w którym czystość mojego dna była w innym przypadku.
abligh

6
Nie ma wyglądać czysto, ma zamiar pachnieć czysto (lub wcale nie wąchać). :)
Edu,

3
jasne - osobiście dołożyłbym tego samego wysiłku każdego dnia - formalne wydarzenie czy nie!
abligh

14
@abligh Czasami istnieją poważne konsekwencje posiadania brudnego tylnego końca! huffingtonpost.com/2011/06/02/…
Gusdor

9
Ta odpowiedź zainspirowała mnie do pewnego dnia posiadania bidetu
Pharap,

49

Edycja: odkąd odkryłem, że eufemizm „numer dwa” nie jest globalny, dodam tutaj, że oznacza defekację i wynika z faktu, że „kupa” rymuje się z „numerem dwa”. Jest to powszechny eufemizm w Wielkiej Brytanii / Ameryce, używany jako bardziej uprzejma (a przynajmniej mniej „wizualna”) alternatywa dla powiedzenia kupki.

Nie dodam do powyższych odpowiedzi, które w większości dotyczyły „Co to jest, jak go używać?” pytania, więc pójdę od razu po etykietę

Pytanie dodatkowe: jaki jest społeczny aspekt używania bidetów w krajach, w których są one rozpowszechnione?

Czy domyślnie zakłada się, że wszyscy używają tego urządzenia co tydzień / codziennie / co godzinę?

To jak każda inna higiena osobista - zakładamy, że będziesz jej używać w razie potrzeby. Na przykład prawdopodobnie użyłbym płynu do płukania ust po posiłku z chlebem czosnkowym lub wziął prysznic po siłowni ... ale nie wszyscy. Jeśli chodzi o bidet, wiele osób używałoby go po każdym drugim numerze, przy czym kobiety zwykle używają go częściej niż mężczyźni w swoich rejonach narządów płciowych. Podobnie jak w przypadku wielu innych higieny narządów płciowych, jest to osobiste preferencje i prawdopodobnie związane z tym, jak szybko spodziewasz się, że inna osoba będzie w pobliżu tych obszarów anatomii ... Codziennie z drugim numerem będzie dość powszechne.

Jeśli jednak poradziłeś sobie bez używania go w codziennym życiu, bardzo wątpię, czy ktoś to zauważy. To trochę jak przeprowadzka do kraju z nicią dentystyczną, kiedy dobrze sobie radzisz ze szczoteczką do zębów, pastą do zębów i płynem do płukania ust. Dodanie dodatkowej higieny nie zaszkodzi, ale nie stracisz nagle wszystkich zębów ani nie zaczniesz wąchać ... no cóż, masz pomysł.

Czy nie mam odwagi o tym rozmawiać, czy nie ma wokół tego tabu? Np. Kiedy mówię „Właśnie użyłem bidetu”. Czy to brzmi jak „Właśnie umyłem ręce”, czy jest to podobne do „Właśnie zrzuciłem”, tj. raczej niezręczną rzeczą, o której warto wspomnieć jako małą rozmowę?

Gdzieś pomiędzy nimi, ale prawdopodobnie bliżej tego drugiego. Mówisz w zasadzie „Właśnie umyłem tyłek / genitalia”: przed omówieniem bidetu pomyśl o tym, jak wypowiadasz to zdanie. Jeśli nie powiedziałbyś tego zdania w obecnym kontekście, nie mów „Właśnie użyłem bidetu”. Nie byłoby to automatycznie uważane za niegrzeczne lub tabu, ale jest to trochę nietaktowne i być może nie jest to coś, co przywołałbyś przy stole. Jest mało prawdopodobne, aby wspomnieć o tym bez uzasadnionego powodu. Jak często wychodzisz z łazienki i mówisz ludziom, że właśnie umyłeś ręce lub skorzystałeś z toalety?


7
Ciekawa odpowiedź! Więc ktoś w kraju używającym bidetu może nie używać bidetu za każdym razem, ale może go użyć, jeśli na przykład czuje się trochę spocony lub może pomyśleć: „Ta data idzie dobrze, użyję bidetu następnym razem iść do łazienki, na wypadek, gdyby później sprawy stały się interesujące ”?
user568458

5
W rzeczy samej. Niektórzy ludzie używają go religijnie za każdym razem, gdy idą do toalety, inni tylko wtedy, gdy czują, że tego potrzebują itp. I nie możesz zawracać sobie głowy, na przykład, jeśli masz zamiar wziąć prysznic. Większość ludzi używa go przynajmniej raz dziennie po drugiej stronie dnia pod prysznicem, więc dwa razy dziennie dostaje dokładną toaletę
Jon Story

5
Jako nieznajomy mówię z przykrością, że muszę napisać do Google o „numer dwa”. LOL
Andrea Lazzarotto,

1
Ups, przepraszam, myślałem, że to uniwersalne!
Jon Story

Znam numer dwa jako nie mówiący…, zastępując eufemizm robienia czegoś innego, czegoś bardziej skomplikowanego lub „większej rzeczy” wydaje się tutaj dość uniwersalny, nawet dla małych dzieci.
Rui F Ribeiro

21

Podobnie jak w południowej Europie, bidety są niemal wszechobecne w każdym domu.

Poza domami są one zwykle obecne tylko w toaletach dla kobiet, ponieważ zakłada się, że muszą się posprzątać, szczególnie w tym czasie miesiąca.

Prawie nie czuję się z nimi zaznajomiony, i używam tylko w tych paskudnych dniach zbyt wiele razy chodzę do toalety; w przeciwnym razie po prostu wezmę prysznic i umyję przynajmniej odpowiednie kawałki; szybsze i mniej skomplikowane.

Jak już wspomniano inni, oprócz mycia dolnych części bidet może również służyć jako myjka do stóp. Używanie umywalki, a nawet niebios, zlewozmywaka do mycia stóp uważamy za bardzo niecywilizowane, ponieważ już widzieliśmy, jak Francuzi i Brytyjczycy robią to podczas wakacji.

Osoby z dziećmi również zachęcają do utrzymywania go w czystości przez cały czas, ponieważ małe dzieci zwykle używają bidetu do mycia rąk, ponieważ mogą do niego dotrzeć łatwiej niż umywalka. Moja córka zbierała mydło z umywalki i myła tam ręce. [i lalki]

Bidet jest również doskonałym sposobem na rozpoczęcie nauki od małych dzieci, jak dbać o własny higien z minimalnym nadzorem dorosłych, ponieważ korzystanie z niego jako prysznica nie jest tak niebezpieczne.

Jeśli chodzi o aspekt społeczny, nie mamy zbyt wielu tematów tabu wokół bidetów. Muszę wiele razy wyjaśniać mojej córce, jak z niego korzystać, a moja żona jako cudzoziemka była dość zaskoczona, gdy dowiedziała się, że toalety dla mężczyzn zwykle nie mają bidetów. Mogę również wspomnieć, że w dość nieformalnej rozmowie bez żadnych zmartwień, ale nie trzeba dodawać, że nie ma potrzeby wprowadzania bardzo „technicznych” szczegółów.

Jeśli chodzi o inne wątpliwości wyrażone w tym wątku, mamy mydło glicerynowe i dwa małe ręczniki przeznaczone specjalnie dla bidetu. Nie ma mieszanek z mydłem i ręcznikami umywalki lub prysznica.

Wreszcie bidety mogą być wygodne dla osób starszych. Często mają trudności, a nawet potrzebują pomocy w korzystaniu z prysznica, a bidet daje im pewien stopień niezależności w zakresie potrzeb związanych z czyszczeniem.

Jest jeszcze jeden punkt korzystania z bidetu, o którym zapomniałem: oszczędność wody / oszczędność energii. Podczas gdy zimą zwykle mam pełny prysznic z ciepłą wodą, mogę zrobić to, zmywając moje prywatne części i stopy zimną lub lekko ciepłą wodą za pomocą bidetu, a zużycie / straty wody są znacznie niższe o kilka rzędów wielkości .

Koncentrując się na temacie korzystania z bidetów w miejscach publicznych lub hotelach, używałbym ich tylko w ostateczności. Nigdy nie wiadomo, kto ich używał wcześniej i jak dobrze były czyszczone, i nie jest niczym niezwykłym, że kobiety dostają infekcji pochwy, ponieważ są bardziej wrażliwe na tego rodzaju problemy. W hotelu po prostu wskakuję pod prysznic.


10
Podczas mycia stóp należy również wspomnieć, że próba użycia umywalki lub zlewu kuchennego wymagałaby również znacznie większej zwinności i / lub wysokości niż w przypadku bidetu.
phoog

2
Kiedy widziałeś Brytyjczyków myjących stopy w umywalce lub zlewie kuchennym? Przez 27 lat nigdy nie widziałem, żeby Brytyjczyk używał takiej umywalki - domyślnie wzięlibyśmy prysznic lub wannę! Nie mogę mówić za Francuzów ...
Jon Story

Dawno, dawno temu, kiedy byłem nastolatkiem ... Nie będę szczegółowo opisywał ryzyka podstępu wobec określonej grupy, ale doceniam twój komentarz.
Rui F Ribeiro

Dlaczego korzystanie z prysznica jest uważane za niebezpieczne dla dzieci bez nadzoru?
Pranab,

@Pranab Poślizgnięcie i upadek pod prysznicem lub trudności z wejściem i wyjściem z wanny, gdy prysznic jest w środku; i / lub zwilżanie całego pokoju. Moja córka ma 7 lat i nadal potrzebuje trochę pomocy, aby wejść, a zwłaszcza wydostać się z wanny, gdy ona i wanna są już mokre; w przeciwieństwie do tego, ona sama używa bidetu od lat. Górna zewnętrzna krawędź wanny dotyka moich rzepek w domu i według naszych standardów jest tylko nieco wyższa / mała.
Rui F Ribeiro

17

Bidety znajdują się w prawie każdej łazience tutaj (Argentyna), z wyjątkiem miejsc publicznych. Ich głównym zastosowaniem jest czyszczenie odbytu (u obu płci) i narządów płciowych (głównie u kobiet). Mogą zastąpić lub (częściej) uzupełnić papier toaletowy. Jednak nie wszyscy ich używają.

Inne odpowiedzi obejmowały instrukcje użytkowania. Chciałbym dodać kilka istotnych społecznie punktów na temat ręczników :

 • Uważaj, nie pozostawiaj zbyt widocznych śladów w ręczniku bidetowym ... nie powinieneś go używać do suszenia odbytu, ale otoczenie - używaj papieru toaletowego do najbardziej podstawowego / brutto suszenia

 • Bądź ostrożny. Jeśli bidet ma ręcznik, powinien wisieć obok niego. Użyj tego - i tylko tego! - do bidetów.


4
Lub, jeśli podczas nieoczekiwanej wizyty poprosisz gospodarza o uzupełniający zestaw ręczników, zostanie to docenione. W przypadku imprezy lub zaplanowanej wizyty / wizyty towarzyskiej zwykle jest to już rozliczane.
Rui F Ribeiro

2
Jeśli chodzi o ręczniki, byłem emigrantem w kraju o wysokim odsetku ludności muzułmańskiej, a wiesz, że myją się, nie czyszczą papieru ... efektem końcowym jest to, że w publicznych toaletach i odwiedzając domy muzułmańskie aktywnie unikaliśmy ręczniki do rąk ... głównie dlatego, że zwykle w pobliżu nie było innych ręczników.
Rui F Ribeiro

7

Rozumiem, po otrzymaniu częściowej i zawstydzonej odpowiedzi, przyjmuję, że przyjmujesz przysadzistą pozycję nad urządzeniem, bez dolnego kontaktu z ciałem, a następnie wykorzystujesz dostarczony przepływ wody do umycia obszarów funkcjonalnych po wyrzuceniu odpadów do odpowiedniego pojemnika . Jasne, ale niejasne? Zwykle nie ma dostarczonego papieru, więc nie ma odpowiedzi na pytanie dotyczące wycierania i / lub suszenia. Bez mydła, wymagane do konfiguracji, prawda? Widziałem bidety tryskające w górę, a także, jak na zdjęciu, tryska na zewnątrz, przez miskę: każda konfiguracja wydaje się celowo ukierunkowana na rodzaj działania, o którym wspomniano powyżej.

Chciałbym wiedzieć, czy zostały tu ważniejsze szczegóły - rzeczy, które powinniśmy wiedzieć. Kiedyś mieszkałem w domu tylko z bidetem; nie mieli papieru toaletowego ani innych produktów papierniczych, które by działały, i poinformowano mnie, że platforma jest lepsza dla ich układu septycznego (była to farma poza miastem). Nie podano instrukcji, hm.


6
„Mój” bidet ma tylko słaby przepływ wody, który jest nieskuteczny do automatycznego mycia czegokolwiek. Będziesz musiał zebrać wodę w swoich dolnych regionach, aby zrobić to sam. Bez nazewnictwa obserwowałem „kogoś” używającego bidetu i wydaje się, że wiąże się to z mydłem, gąbkami i rzeczami, których później nie będziesz chciał używać.
Berwyn

1
Nie chciałbym używać mydła do rąk ...
Rui F Ribeiro,

2
@Berwyn: Myślę, że masz zły bidet. Używałem tylko tych, które miały strumień wody wystarczająco silny, aby wykonać wszystkie czyszczenie bezpośrednio.
Marianne013,

6

Używasz go do czyszczenia okolic narządów płciowych i odbytu. Może to być PRZED spotkaniami towarzyskimi (lub seksualnymi) lub po tym, jak te obszary wymagają czyszczenia (tylko długi dzień, odkąd wziąłeś prysznic, po seksie, ćwiczeniach, wypróżnieniu lub oddawaniu moczu, podczas menstruacji ,,, zasadniczo gdy czujesz, że potrzebujesz ). Podejrzewam, że po powszechnym przyjęciu wkładek higienicznych zapotrzebowanie na bidety spadło. Używanie zależy od zbyt wielu czynników, ale bidet jest rzadki w USA, co oznacza, że ​​w przeciwieństwie do spłukiwanych toalet, jest to bardziej luksus niż konieczność. Możliwe jest nadużywanie, nie jest konieczne używanie mydła (myślę, że zależy od kultury), a delikatne obszary mogą być zbyt surowe. Przeraża mnie używanie innych niż jednorazowe (papierowe) ręczników (z wyjątkiem własnego domu lub łazienki dla gości). Nie wiedziałem, że mężczyźni z niego korzystają,


Zrozumiałbym wzmiankę (chusteczki dla niemowląt) jako alternatywę dla bidetu poza domem, szczególnie po zrobieniu numeru 2. Sugerowanie wkładek higienicznych eliminuje potrzebę prania dźwięków ... obrzydliwe. Moja żona regularnie używa wkładek higienicznych i nadal codziennie bierze prysznic i używa bidetu w domu za każdym razem po przejściu do toalety. Jestem Europejczykiem i używam tylko papieru, który mnie przeraża; zawsze jest coś, co wymaga lepszego czyszczenia i zwykle zapach się sumuje. W Europie jest także wielu nieobrzezanych mężczyzn, a potrzeba prania jest większa
Rui F Ribeiro

6

W prawie wszystkich krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu Bidet służy do prostego mycia nóg, co jest obowiązkowym warunkiem modlitwy muzułmańskiej3

W Hiszpanii dość często ma się bidet w łazience, jak wielu innych już odpowiedziało, korzystanie z niego zależy od ciebie, ja osobiście używam go tylko po pewnym zrzutie płynu, tych, które pozwalają ci drżeć i dno się pali. Kucam na bidecie, kieruję kran do dna i zasilam go chłodną wodą, aby go wyczyścić, po namoczeniu lekko pocieram dłońmi, a następnie wracam do toalety, aby wytrzeć z papierem toaletowym.

Zawsze jestem zafascynowany ciekawością ludzi na ten temat, ale nie pamiętam, żeby nikt nauczył mnie, jak z niego korzystać. Sądzę, że to jedna z tych rzeczy, które musisz po prostu eksperymentować, dopóki nie będziesz zadowolony z jego użycia.

Czyszczenie stóp to kolejne z jego zastosowań, możesz napełnić je gorącą wodą i włożyć stopy do bidetu (mam to przed toaletą i obok wanny, więc mogę szóstkę na brzegu wanny).

Możesz użyć prysznica w obu przypadkach wymienionych powyżej, ale kosztuje to więcej czasu i wody.

Nigdy nie słyszałem o bidecie bez papieru toaletowego lub ręcznika do sprzątania później, jak skomentował Stary Wujek Ho, ale nie jestem ekspertem od bidetów ...


Mogę wziąć prysznic za 3 minuty. Nie jestem pewien, czy naprawdę jest to oszczędność czasu.
Berwyn

5
@Berwyn A) Nie każdy może wziąć prysznic w 3 minuty. Myślę, że najkrótszy prysznic, jaki udało mi się osiągnąć, to 10 minut. B) Czasami, kiedy już wziąłeś prysznic tego dnia, nie chcesz ponownie brać prysznica, szczególnie jeśli masz długie włosy, które wysychają wiecznie.
Pharap,

1
W porównaniu z tym papier jest barbarzyński. W szczególności chodzi mi o zestaw głośnomówiący zintegrowany z deską sedesową.
JDługosz,

0

Bidet jest fajny, ale nie każdy dom ma dla niego miejsce i możesz znaleźć się w łazience podczas podróży, która nie ma takich udogodnień i oczekiwać, że będziesz używać papieru toaletowego jak barbarzyńca. Nie bój się, Toto wynalazł przenośną umywalkę. Oto wideo SFW na temat jego użytkowania, chociaż muszę przyznać, że uznałem jego użycie za całkowicie intuicyjne: napełnij je wodą, trzymaj między nogami z przedłużoną dyszą poniżej dna, skieruj strumień wody w razie potrzeby i spryskaj. Wiem, że jakoś żyłem 35 lat bez korzystania z umywalki, ale teraz, gdy mam stacjonarne w domu i podróżne, wydaje się to niemożliwe, jak życie bez Google'a lub kodowanie bez Stackoverflow.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.