Promem z Vancouver do Seattle


13

Czekam na wyjazd do Seattle, cóż, kilka razy w tym roku i zastanawiam się:

  • czy jest prom z Vancouver do Seattle? Nie mogę znaleźć żadnych na bcferries lub victoriaclipper, ale może ich brakować. Może trzeba podłączyć prom lub dwa?
  • ile zajmie promem?
  • czy można to zrobić dość łatwo jako weekendową wycieczkę - tj. opuścić Vancouver w piątek wieczorem, w niedzielę wieczorem? A może to długi prom, nocny piątek i nocna niedziela, żebym miał czas na pracę w poniedziałek?
  • ile to by kosztowało?

Dlaczego miałby istnieć prom między Vancouver a Seattle? Między nimi jest prosta autostrada. 1 godzina jazdy. Przyjąłem przynajmniej na północ.
littleadv

1
niektórzy z nas nie mają samochodów i mają już dość Greyhounda. Biorąc pod uwagę linię brzegową, byłby niesamowicie malowniczy. Ustaliłem, że jest prom do Wiktorii i prom z Wiktorii do Vancouver, więc jest to możliwe, mam tylko nadzieję na bezpośredni.
Mark Mayo

1
I jestem ciekawy 1 godziny - nie zrobiłem tego sam, ale autobus jest bliżej 3,5 godziny, a nawet mapy Google mówią, że 2.5-3.
Mark Mayo

Teraz, gdy o tym myślę, nasz hotel znajdował się na północ od Seattle, ponieważ odwiedzaliśmy Boeing, więc może być trochę dłużej. Ale 2.5-3 jest z pewnością przesadzone, nie wiem, jak je obliczono.
littleadv

2
Spojrzałeś na pociąg? To powinno mieć świetne widoki
Gagravarr

Odpowiedzi:


8

FAQ na stronie BC Ferries sugeruje, że w tej chwili nie ma żadnych zaplanowanych:

P: Czy masz prom, który kursuje między Seattle a Vancouver?

Odp .: BC Ferries nie świadczy usług między Seattle a Vancouver, a my nie jesteśmy świadomi żadnych firm, które obecnie to robią.

Myślę, że problem polega na tym, że nie byłby wystarczająco popularny dla bezpośredniej usługi. Większość osób chcących podróżować tą trasą bezpośrednio pojedzie samochodem, pojedzie autobusem lub pociągiem Amtrak Cascades (który ma mieć wspaniałe widoki).

W Seattle lub Vancouver jest całkiem sporo osób, które chcą odwiedzić Wiktorię i resztę wyspy Vancouver. Myślę, że jedyną opcją jest zmiana promów. To powinno być bardzo miłe miejsce do odwiedzenia, więc możesz nawet zatrzymać się na jeden dzień po drodze. Masz nawet opcję popłynięcia promem do jednej części wyspy, idź dalej, a następnie kontynuuj podróż z innego portu. Na stronie internetowej wyspy Vancouver wydaje się, że jest dobra mapa promów . Jeśli czujesz się naprawdę chętny, możesz zatrzymać się zarówno na Wyspie Vancouver, jak i na jednej z Wysp San Juan. (Odwiedziłem to drugie, co było miłe I możemy zobaczyć wieloryby podczas podróży! Nie byłem jeszcze na wyspie Vancouver, więc nie mogę tego komentować,

Och, i żebyś nie miał fałszywej nadziei, Clipper Vacations (który obsługuje promy między Seattle, Wyspami San Juan i Victoria) sprzedaje ci bilety między Seattle a Vancouver, ale tak naprawdę są na pociąg lub autobus, nie Łódź


5

Jeśli chcesz to zrobić za pomocą transportu publicznego / promów, możesz autobusem do Tsawwassen, promem do Swartz Bay, autobusem do centrum Victoria (~ 1 godzina), pieszo do terminalu promowego Clipper (10 minut) i zabrać to do centrum Seattle. Clipper to szybki prom tylko dla pasażerów.


4

Minęło trochę czasu, ale odbyłem tę podróż wiele razy, łącząc się w Friday Harbor. Najpierw promem z Tsawassen do Swartz Bay. Następnie weź promy Washington State Ferries z Sidney do Friday Harbor i prom łączący z Friday Harbor do Anacortes. Nie pamiętam, czy istnieje bezpośrednie połączenie promowe między Sidney i Anacortes. Pojechałem autobusem lub windą z Anacortes do Seattle.

Bardziej efektywne jest po prostu bezpośrednie połączenie autobusowe z Vancouver do Seattle, ale mam naprawdę dobre wspomnienia z wyżej opisanej podróży. Widoki zapierają dech w piersiach i raz zobaczyłem nawet wieloryba.

Nie pamiętam „Clipper Vacations” wspomnianych przez Gagravarra, ale na ich stronie zauważyłem, że oferowali połączenia między Seattle a Friday Harbor. W ten sposób możesz skorzystać z promów BC na wyspę Victoria. Promy z Waszyngtonu do Friday Harbor i Clipper Vacations do Seattle.

Moje wyjazdy były już dawno, więc nie jestem wiarygodnym źródłem informacji o cenach.


Piątkowy port do Seattle: 42,50 USD clippervacations.com/schedules-fares Victoria do Seattle kosztuje 92 USD. Nie tanie, gdy dodasz Vancouver do Sidney (16 USD). Sidney do Anacortes na WSDOT to oferta za 19 USD, ale odjeżdża tylko dwa razy dziennie (6 rano i w południe).
Armstrongest

2

Z moich doświadczeń mieszkających w Vancouver i Victorii przez ponad 60 lat, nie było bezpośredniego Vancouver-Seattle w tym czasie. Moja rekomendacja? Opcja Clipper (Seattle-Victoria), a następnie BC Ferries (Swartz Bay-Tsawassen) jest dobra. Istnieje jednak szybka katamaran „V2V” z Victoria Harbour do Vancouver Harbour ... https://www.v2vvacations.com/


Witamy na stronie!
David Richerby,

W przypadku odcinka Victoria / Vancouver polecam również Harbour Air tylko dla tego doświadczenia. Droższy niż V2V, ale świetny widok
Peter M
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.